Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Odlomci iz vama najlepsih dela

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći
AutorPoruka
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 26 Nov - 18:32

Selma je mnogo razmisljala, a malo govorila, ali njena sutnja bijase muzika koja je sugovornika uznosila u daleke prostore snova, koja ga je tjerala da osluskuje otkucaje vlastitoga srca, da promatra himere svojih misli i vlastite osjecaje uspravljene pred njegovim ocima. Imala je svojstvo koje je naglasavalo njene vrline i poput zlatnih ogrlica isticalo njenu prirodu, duboku sjetu sto je naprosto ranjavala. Ta sjeta bijase poput cudesne lente kojom se odijevala, te je isticala zanosnu ljepotu njenoga tijela. Njena sjetna dusa tocila se u eter podsjecajuci na obrise procvala stabla u jutarnjoj izmaglici. Ta sjeta je medju nasim dusama uspostavila bliskost, jer je svako od nas u licu onog drugog vidjelo nesto sto njegovo srce osjeca, i u njegovom glasu culo je jeku osjecaja stvorenih u vlastitim grudima, jer kao da su bozanstva svakog od nas ucinila polovinom onog drugog za koga se cestitoscu vezuje i tako potpunim bicem postaje, a kada se od njega odvoji, osjeca manjkavost vlastite duse. Ojadjena i bolna dusa smiruje se u zagrljaju s drugom dusom koja joj nalikuje osjecajima, koja ih s njom dijeli, kao tudjinac s tudjincem sto besjedi u zemlji daleko od zavicaja. Srca koja zblizava bol stradanja ne moze rastaviti bljesak radosti, jer povezivanje tugom jace je u dusama od veza ostvarenih u bezbriznosti i radostima. Ljubav koja se umiva suzama ostaje cista, zanosna i vjecna.

Halil Dzubran - Slomljena Krila










Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 26 Nov - 18:33

Da imam foto aparat", rekao sam, "slikao bih te svakoga dana. Tako bih zapamtio kako si izgledala svakoga dana svoga zivota."
"Izgledam isto."
"Ne, ne izgledaš. Sve vreme se menjaš. Svakog dana pomalo. Da mogu, sacuvao bih sve to."
"Ako si toliko pametan, kako sam se danas promenila?"
"Postala si malo srecnija i takode, malo tuznija."
"Kako znaš?"
"Razmisli malo. Nije to tako kod svakoga, znaš. Neki ljudi, kao na primer tvoja sestra, postaju samo srecniji i srecniji svakoga dana.
A neki ljudi, kao Bejla Aš, postaju samo tuzniji i tuzniji. A neki ljudi, kao ti, postaju oboje."
"A šta je sa tobom? Da li si ti najsrecniji i najtuzniji sada nego što si ikada bio?"
"Naravno da jesam."
"Zašto?"
"Jer me ništa ne cini srecnijim i ništa me ne cini tuznijim više nego ti."

Nikol Kraus - Istorija ljubavi










Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 26 Nov - 18:33

Savest koju je toliko beskrupuloznih ljudi do sada prenebreglo, i još cešce poreklo njeno postojanje, jeste nešto što postoji i oduvek je postojalo, to nikako nije izmišljotina filozofa iz davnih vremena kada duša nije bila više od konfuzne ideje. S vremenom, životom u zajednici i usavršavanjem genetskog koda, uspeli smo da savest ugradimo u boju ljudske krvi i so naših suza, pa, kao da nam to nije bilo dovoljno, pretvorili smo oci u neku vrstu ogledala okrenutih iznutra, postigavši time da oci, cesto, bez rezerve odaju ono što nam usne poricu.”

Žoze Saramago - Slepilo










Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 26 Nov - 18:33

"Nemam nista protiv ljudi koji vole istinu. Osim sto su dosadno društvo. Podnošljivi su pod uvjetom da ne razvežu o odnosu između pripovijedanja i iskrenosti, što su neki od njih skloni. Prirodno, to me smeta. No, ostave li me na miru, neću im ništa.

Ne živciraju me ljubitelji istine već - istina. Čime istina pomaže, kakvu utjehu pruža, u usporedbi s pričom? Kakve koristi od istine u gluho doba noći, u tami, kad vjetar u dimnjaku riče poput medvjeda? Kad munja riše sjene na zidu spavaće sobe a kiša dugim noktima kucka po oknima? A ne! Kad te u krevetu zebnja i hladnoća pretvore u kip, ne očekuj da ti priskoči u pomoć koščata i suhonjava istina. Tad su ti potrebne ugodno popunjene okrepe kakve priče, da te u san uljuljka utješna sigurnost kakve laži."

Diane Setterfield - Trinaesta priča










Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 26 Nov - 18:34

Ovo pismo započinjem u ime Vladara Koji duše oživljava i mudrosti utočište pruža. On je Znalac nad svim znanim. On je Taj Koji je na svijetu rastavio svjetlo i tminu, i svakom stvorenju, od ptice na nebu do ribe u vodi, nafaku odredio. Njegovo veličanstvo je bez početka i kraja. On je stvorenjima darovao dušu i svjetlom razuma je prosvjetlio, a potom za oboje ovaj svijet upalio…


Šta nam ostaje?! Strpljivost i nada! Šta je život na ovom svijetu?! Samo žurba ka konačistu u kom se kratko zadržavamo. Kako brzo prođu dani između dolaska i odlaska. Ko je mudar taj neće svakom dozvoliti da mu u dušu zaviri. Mudar svoju bol prikriva da se loši od takve hrane ne goje.
Ne gledaj u sijača koji sjeme prosipa, vec razmišljaj o onome što ce jednom iz sjemena proklijati. Gdje danas trnje put obilježava sutra ćeš hurme brati. Pupoljak koji je još danas u boldlji skriven, upućuje na ružu koja će procvjetati…

Lejlino pismo Medžnunu happy










Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sub 1 Dec - 18:48

" Imam recept, slušaj: sada, odmah, idi na reku, i samo malo hodaj uz nju, uzvodno ili
nizvodno, svejedno, samo hodaj pored reke, daj malo da ona ponese ono čega ti je više
nego što ti treba. Reka i onako može da nosi ono što ne može da proguta."

"Zimski dnevnik " -  Srđan Valjarević
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sub 1 Dec - 18:58


"Ima ljudi koji u svojoj prgavoj uvredjenosti nalaze vanredno uživanje, a naročito kad
ona kod njih dospe (što se dogadja vrlo često) do krajnjih granica. U takvim trenucima
njima kao da je prijatnije da budu uvredjeni nego ne uvredjeni. Te osetljive ljude posle
strašno muči kajanje, naravno ako su pametni i ako su u stanju da shvate da su se
žestili deset puta više nego što je trebalo."

F. M. Dostojevski- Idiot
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 24 Dec - 19:07

''Tako to ide: najpre oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio.Kao vakcina: primiš najpre malu dozu, vrlo malu, koliko može tvoj organizam da podnese i odjednom postaneš imun i na ono najgore.I ne primetiš kad si postao drugi čovek, kako te neki virusi ne dotiču, kako je neki deo tebe, nežan i osetljiv, nestao zauvek.Kad jednom pomeriš granice svoje tolerancije, onda je besmisleno da ih vraćaš nazad, jer ćeš sam sebi da izgledaš kao budala, što nije nimalo prijatno.''


Aleksandar Djurović  -  '' Surf na crvenom talasu ''
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 26 Dec - 14:18

"Ako je duša bogata, nema razloga da se ne dijeli i ne daje. Ako nešto dijeliš, onda dijeliš nesebično, bez želje da ti drugi uzvrate: u samom činu davanja ti nalaziš zadovoljstvo, pa si već nagrađen i više nego što si mislio. Radosnim davanjem duša se pretvori u vrt pun proljeća i cvijeća. Nema veće sreće no kad u tebe dođe proljeće i kad tvoje biće rađa cvijeće. Nema ljepšeg prizora za ljudsko oko no kad se pupoljak otvara i rascvjetava. Ovo se ne može dokazati, ali može pokazati. Ne možeš razumom dokazati zašto živiš i zašto voliš: to se događa, kao što se cvijet razvije i miriše. Ljubav se ne može pojmovno odrediti... Ona je prevazilaženje vlastitih granica i ulivanje u druge: to je kao izvor u tebi koji se izliva i dijeli sa svima. U tvom srcu ima toliko pjesama da moraš pjevati, toliko snage da moraš igrati, toliko ljubavi da moraš voljeti..."


Đuro Šušnjić – "Dijalog i tolerancija"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 26 Dec - 15:45

"Ima ljudi o kojima tako rado i željno slušam da bi se moglo pomisliti da o njima naposljetku znam više nego što oni sami znaju...ali zazirem od njihovih slika i klonim se svake vizualne predstave o njima, baš kao da postoji posebna i opravdana zabrana da upoznam njihov lik. 
Isto tako, ima ljudi koje godinama susrećem na istom mjestu, o kojima razmišljam, koji mi izgledaju kao zagonetke koje upravo ja treba da odgonetnem, a ipak im se nikad ne obraćam, prolazim tiho mimo njih kao što oni prolaze mimo mene, samo se upitno gledamo, držeći usta čvrsto zatvorena. Zamišljam kako bi tekao naš prvi razgovor i uzbuđujem se pri pomisli koliko bih neočekivanih stvari tada doznao. 
I na kraju, ima ljudi koje godinama volim, a da oni o tome pojma nemaju, ja starim i, malo pomalo postaje sve ispraznija iluzija da ću im to ikada kazati, premda vječito zamišljam taj prekrasni trenutak. Ne bih mogao živjeti bez tih temeljitih priprema za buduće događaje i, kad dobro promislim, čini mi se da su mi te pripreme isto toliko važne koliko i ona velika iznenađenja, koja me pogode kao grom iz vedra neba, tako da stanem kao ukopan."


Elias Canetti - "Igra očiju"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sub 29 Dec - 15:32

"Svako ima svoju istinu, i to je baš dobro, samo ne znam zašto se zove istinom,
jer bi istina morala biti jedna, pa bismo pomrli od dosade,
a najbolje je kad je tuđa istina neistina, zabavnije se živi.


Meša Selimović - "Tvrđava"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sub 29 Dec - 16:00

"I nisam mogao obećati ni njoj ni sebi da će uskoro biti drugačije. A opet sam bio sretan: nećemo biti bogati u novcu, ali ćemo biti najbogatiji u ljubavi; ne bojim se života ni ljudi, bojim se samo da me se tvoje srce ne zasiti; bio sam sam, sad imam svoj svijet, kao da sam osvojio svoju planetu; spriječit ću svakoga ko bude htio da prodre u naše carstvo, da ne bi ugrozio naš mir."

Meša Selimović - "Tvrđeva"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Ned 30 Dec - 22:19

[size=13]Duboko vjerujem da samo jednom u svom životu nađeš ljude koji su u stanju da cijeli tvoj svijet okrenu naopačke.

Reći ćeš im stvari koje nikad nisi podijelio ni sa jednom dušom i oni će upiti sve što kažeš i zapravo poželiti da čuju još toga.

Dijelit ćete nade u budućnost, snove , ciljeve... Ne možeš izdržati da im ne kažeš kad ti se nešto divno desi, jer znaš da će s tobom podijeliti tvoje uzbuđenje.

Nije ih sramota da plaču s tobom kada si povrijeđen ili da se smiju s tobom kada praviš budalu od sebe.

Oni nikad ne povrijede tvoja osećanja niti se zbog njih osjećaš manje vrijednim, već te podižu i pokazuju ti stvari o tebi koje te čine posebnim pa čak i lijepim.

Kada su oni u blizini nema nikad pritiska, zavisti ili takmičenja, već samo tiha smirenost. Možeš biti ono što jesi i ne brinuti o tome šta će oni misliti o tebi jer te vole zbog onoga što jesi.

Stvari koje izgledaju beznačajno većini ljudi kao što je porukica, pjesma ili šetnja postaju neprocjenjivo bogatstvo koje se čuvaju u srcima na sigurnom do kraja vijeka. Sjećanja o tvom detinjstvu se vraćaju i osjećaš da su tako jasna da ti se čini kako ste ponovo mladi. Boje izgledaju svjetlije i sjajnije.

Iako nije bio česta pojava ili ga uopšte nije bilo, smijeh postaje kao dio svakodnevnog života.

Jedan ili dva telefonska poziva tokom dana pomažu ti da preguraš radni dan i uvijek ti vrate osmjeh na lice.
U njihovom prisustvu ne osjećaš potrebu za neprekidnom pričom, već se osjećaš zadovoljnim što su u blizini.

Stvari koje te nikad prije nisu zanimale postaju fascinantne jer znaš da su toliko važne toj osobi koja vam je posebna.
Misliš o toj osobi u svakoj prilici i u svemu što radiš. Prisjećaš ih se uz proste stvari kao što su blijedo plavo nebo, nježan vjetar pa čak i olujni oblak na horizontu.

Otvaraš svoje srce iako znaš da jednog dana može biti slomljeno i u otvaranju srca doživljavaš ljubav i zadovoljstvo koje nikad nisi mislio da je moguće. Uviđaš da je ranjivost jedini način da svom srcu omogućiš da osjeti pravi pritisak koji je toliko stvaran da te plaši.

Pronalaziš snagu u spoznaji da imaš pravog prijatelja i vjerovatno srodnu dušu koja će ti ostati vjerna do kraja života. Život ti izgleda potpuno drugačiji, uzbudljiv i vrijedan življenja. Tvoja jedina nada i sigurnost je u uvjerenju da su oni dio tvog života.

Ako si pronašao/pronašla takvu osobu čuvaj je, jer ona samo jednom dolazi.


Bob Marley  
[/size]
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 28 Jan - 23:09

"Život je sam po sebi neutralan. Mi ga činimo lijepim, mi ga činimo ružnim. Život ovisi od energije koju unosimo u njega. Unosite li ljepotu u život, on je prekrasan. Ako jednostavno sjedite i želite da on postane prekrasan, tada on to neće biti. Vi morate stvoriti tu ljepotu.
Ljepota nije neki predmet, kao stijena, na primer. Ljepotu morate stvoriti, 
morate joj dati viziju, morate joj dati boju stvarnosti, pjesmu stvarnosti...tada ona postaje lijepom.

Gdje god učestvujete u stvaranju ljepote, ona se tamo i nalazi. Kad prestanete stvarati, ljepote više nema. Ljepota je stvaranje. Kao i ružnoća. Sreća je stvaranje, kao i bijeda. Vi dobijate samo ono što stvarate, nikad ne dobijete ništa više. To je cijela filozofija karme.
Dobijate samo ono što učinite. Život je tek prazno platno...na njega možete naslikati prekrasan san, ili noćnu moru.

Kad se to shvati, stvari postaju vrlo jednostavne. Vi ste gospodar, vi ste odgovorni. Obično mislimo da život ima neku objektivnu ljepotu ili je objektivno ružan. Ne!
Život je samo prilika. On vam daje sve što je potrebno...učinite nešto od njega sami. On je prilika u kojoj se morate dokazati."

Osho - "Učinite to sami"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 28 Jan - 23:40

"Ja vam, gospodine, nisam zao, premda bih imao dovoljno razloga da budem takav. Svi mi smrtnici imamo istu kožu kad se rodimo, a ipak, kako rastemo, sudbina nas mijenja i oblikuje kojekako, baš kao da smo od voska, i vodi nas različitim putevima, istom cilju: smrti. Ima ljudi kojima je staza posuta cvijećem, dok drugi moraju gaziti po čičku i trnju. Oni prvi imaju vedar pogled i nedužno im se lice smiješi od sreće i blaženstva što ga udišu; drugi se muče pod žestokim suncem na pustopoljini i mršte čelo, uvijek spremni da se brane, baš kao zvijeri. Jedno je ukrašavati tijelo purpurom i mirisnom vodicom, a sasvim drugo nagrđivati se tetoviranjem koje se poslije ničim ne da istrti..."

Camilo Jose Cela - "Pascual Duarte i njegovi zločini"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 28 Jan - 23:43

"Ratnik zna da je, iz bitaka koje je vodio u prošlosti uvijek izvukao neku pouku. No, zbog mnogih tih pouka patio je više no što je trebalo. Jednom je suludo potrošio svoje vrijeme, boreći se za nešto lažno. I patio zbog ljudi koji nisu bili vrijedni njegove ljubavi. Pobjednici ne ponavljaju istu pogrešku. Zbog toga Ratnik izlaže svoje srce samo kad je nešto toga vrijedno..."

Paulo Coelho - '' Priručnik za ratnika svijetlosti ''
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Uto 29 Jan - 0:18

"Zadržat ću svijest o tome kako je malo potrebno da ovo bude sretan dan. Nikad neću trčati za srećom jer ona nije cilj, već nešto što se doživljava na samom putu, ona se ne sastoji od imanja ili dobivanja, već samo od davanja."

Og Mandino - "Zadatak: Uspjeh"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 30 Jan - 21:36

"Pojavila se gotovo niodkuda. Iako je godinama živjela, ne tako daleko od mene, ni slutio nisam da uopšte i postoji. 
Nismo se čak ni tako dobro upoznali, a ogromna bujica lijepih osjećanja potekla je davno isušenim koritom sreće. Poput udara munje, brže od svakog razuma i od svake svijesti, ljubav je svakodnevno rasla, tako da prosto ni ona, a ni ja nismo uspjevali da pratimo sav taj tok svih tih rađanja emocija u nama, u našim dašama, u našim srcima. 
Zavoljeli smo se, a da nismo ni bili svjesni toga. Jedino čega smo oboje bili zaista svjesni je činjenica da u trenucima kada se nismo čuli, oboje smo osjećali neku užasnu prazninu i ogroman nedostatak nečega. Da, bili smo kao jedna ličnost u dva različita tijela. Ličnost koja je u svakom trenutku tražila da se spoji sa onom svojom drugom polovinom. I zaista,oboje smo shvatili da samo zajedno činimo onu pravu i idealnu celinu. Sve je bez toga postalo nekako otkinuto, odsječeno, nesavršeno. 

Z. Jović - "Buđenje života"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 30 Jan - 21:40

"Ukoliko mnogo ne očekuješ od života bit ćeš sretnija. Svaka sitnica će ti biti dar. Ako očekuješ previše od prijateljstva, ljubavi, karijere,ništa te neće zadovoljiti. I još nešto, savjeta nikad dosta, premda od njih malo koristi onima kojima su dati, rijetko ih poslušaju, a shvate ih tek kad sami udare glavom o zid. Od svoje naravi ne možeš pobeći. Živi u skladu sa njom i ne pravi iskorake prema nekoj drugačijoj, željenoj jer, nema dugoročne glume,a kratkoročna donosi samo patnju. Kušaj život, ali zapamti, ma gdje da si, umrijet ćeš na planeti."



Gordana Kuić - "Balada o Bohoreti"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 30 Jan - 21:56

"Nada nikad nije uzaludna, ma kako uzaludno izgledalo nadati se. Ona je proizvod naših najdubljih misli, želja i očekivanja, koja nas dalje navode da težimo njihovom ostvarenju, pa tako ponekad, bez obzira koliko se to činilo nemogućim, uspevamo. Siguran sam da nijedno umetničko delo i nijedan veliki izum ne bi postojali da im se naučnici i umetnici nisu nadali.
Nada je kao Sunce. Kao vatra. Uništava mrak. Podgreva i ozaruje. Nadajte se, jer kao što virusi ne prežive u ključaloj vodi koja stoji iznad vatre, tako će i ono loše nestati jer je oterano istinskom nadom."


Slaviša Pavlović: "Pogledi sa strane"
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Sre 30 Jan - 22:04

"I kada se pred tobom otvore mnogi putevi, a ti ne budeš znala kojim da kreneš, nemoj poći bilo kojim, nego sjedi i sačekaj. Diši duboko i s povjerenjem u sebe, onako kako si disala onog dana kada si došla na svijet; ne dozvoli da ti nešto odvuče pažnju; čekaj, i dalje čekaj. Budi mirna, šuti i slušaj svoje srce. Kada čuješ njegov glas, ustani i idi kuda te ono vodi."



Suzana Tamaro - "Idi kuda te srce vodi"

Nazad na vrh Ići dole
stepski

Član
Član

stepski

Muški
Poruka : 492

Učlanjen : 28.01.2019


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Ned 10 Feb - 21:58

Kada je Narcis umro, došle su šumske nimfe i zatekle dotle slatkovodno jezero pretvoreno u krčag slanih suza.
– Zašto plačeš? – upitaše šumske nimfe.
– Plačem za Narcisom – reče jezero.
– Ah, nimalo nas ne čudi što plačeš zbog Narcisa – nastaviše one. I pored toga što smo mi sve stalno trčale za njim po šumi, ti si bilo jedino koje je imalo priliku da izbliza posmatra njegovu lepotu.
– Pa zar je Narcis bio lep? – upita jezero.
– A ko bi to osim tebe mogao bolje da zna? –odgovoriše iznenađene nimfe. – Na kraju krajeva, on se svakoga dana s tvojih obala naginjao nad tebe.
Jezero je za trenutak zaćutalo. Najzad, reče:
– Ja plačem za Narcisom, ali nikad nisam primetilo da je Narcis lep. Oplakujem Narcisa zato što sam, uvek kada bi se on nagao nad mene, moglo u dnu njegovih očiju da vidim odraz svoje sopstvene lepote.

- Oscar Wilde, "The Disciple" -
Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 25 Feb - 17:59

"Pojavila se gotovo niodkuda. Iako je godinama živjela, ne tako daleko od mene, ni slutio nisam da uopšte i postoji. 
Nismo se čak ni tako dobro upoznali, a ogromna bujica lijepih osjećanja potekla je davno isušenim koritom sreće. Poput udara munje, brže od svakog razuma i od svake svijesti, ljubav je svakodnevno rasla, tako da prosto ni ona, a ni ja nismo uspjevali da pratimo sav taj tok svih tih rađanja emocija u nama, u našim dašama, u našim srcima. 
Zavoljeli smo se, a da nismo ni bili svjesni toga. Jedino čega smo oboje bili zaista svjesni je činjenica da u trenucima kada se nismo čuli, oboje smo osjećali neku užasnu prazninu i ogroman nedostatak nečega. Da, bili smo kao jedna ličnost u dva različita tijela. Ličnost koja je u svakom trenutku tražila da se spoji sa onom svojom drugom polovinom. I zaista,oboje smo shvatili da samo zajedno činimo onu pravu i idealnu celinu. Sve je bez toga postalo nekako otkinuto, odsječeno, nesavršeno. 

Z. Jović - "Buđenje života"

Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 25 Feb - 18:03

"Ukoliko mnogo ne očekuješ od života bit ćeš sretnija. Svaka sitnica će ti biti dar. Ako očekuješ previše od prijateljstva, ljubavi, karijere,ništa te neće zadovoljiti. I još nešto, savjeta nikad dosta, premda od njih malo koristi onima kojima su dati, rijetko ih poslušaju, a shvate ih tek kad sami udare glavom o zid. Od svoje naravi ne možeš pobeći. Živi u skladu sa njom i ne pravi iskorake prema nekoj drugačijoj, željenoj jer, nema dugoročne glume,a kratkoročna donosi samo patnju. Kušaj život, ali zapamti, ma gdje da si, umrijet ćeš na planeti."



Gordana Kuić - "Balada o Bohoreti"

Nazad na vrh Ići dole
Emelie

Master
Master

Emelie

Ženski
Poruka : 359565

Učlanjen : 29.03.2018


Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610Pon 25 Feb - 18:07

"Nada nikad nije uzaludna, ma kako uzaludno izgledalo nadati se. Ona je proizvod naših najdubljih misli, želja i očekivanja, koja nas dalje navode da težimo njihovom ostvarenju, pa tako ponekad, bez obzira koliko se to činilo nemogućim, uspevamo. Siguran sam da nijedno umetničko delo i nijedan veliki izum ne bi postojali da im se naučnici i umetnici nisu nadali.
Nada je kao Sunce. Kao vatra. Uništava mrak. Podgreva i ozaruje. Nadajte se, jer kao što virusi ne prežive u ključaloj vodi koja stoji iznad vatre, tako će i ono loše nestati jer je oterano istinskom nadom."


Slaviša Pavlović: "Pogledi sa strane"

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Odlomci iz vama najlepsih dela - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Odlomci iz vama najlepsih dela
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» 10 Najlepsih Trgova na Svetu
» Kosa, naš ponos
» 10 najlepših plafona na svetu
» 10 najlepsih zena na svetu - 2014
» Vesti iz Fudbala
Strana 2 od 6Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-