Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook

Delite | 

Pisma Deda Mrazu

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 29918

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 31 Dec - 11:51

razmišljam gde da otvorim temu. prevagnulo je ovde jer svako pismo Deda Mrazu je jedna mala životna priča a život je književnost.

šta bi bilo književnost ako nije život.  study

happy

mene lično uvrede ne smetaju ni vređaju. čak suprotno, potvrđuju da sam prokleto u pravu. kad neko postane toliko jadan, nemoćan i inferioran da mora posegnuti za uvredama u diskusiji to znači da je  razoružan i izdominiran.

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 31 Dec - 11:53

možda prvo pismo i nije najsretniji početak teme, možda bi bilo lepše započeti nekom dečjim, iskreno nevinim pismom, ali da ovo nisam pročitao ne bi bilo ni ove teme.

happy

mene lično uvrede ne smetaju ni vređaju. čak suprotno, potvrđuju da sam prokleto u pravu. kad neko postane toliko jadan, nemoćan i inferioran da mora posegnuti za uvredama u diskusiji to znači da je  razoružan i izdominiran.

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 31 Dec - 11:58

Modrica ispod oka, NIJE OD VRATA!

AUTOR: Alo.rs/A.K. - Tijana Dapčević

Pisma Deda Mrazu Tijana%20Tapcevic_291017_ALO%20foto%20M%20Josida%20003_preview_1000x0

Pop pevačica se osvrnula na probleme koje svakodnevno viđa u svom okruženju, te ih je pretočila u pismo sa željom da se oni reše.

- Dragi Deda Mraze, možda je malo glupo što ti pišem tek sada, kada sam uveliko i majka i tetka. Sada, kada bi trebalo da ti i ja sarađujemo samo oko sadržine poklona jer nam je svima jasno da su sva deca bila dobra, uvek su dobra, dok se za nas odrasle to baš i ne može reći. Izvini što te ne pitamo za zdravlje u julu i avgustu, dok odmaramo u slanijoj verziji sebe. Jedva dočekali sunce i dane bez tačkica u kalendaru koje označavaju obaveze - počela je Tijana.

- Izvini što, ponekad, onako krišom, maznemo poneku čokoladicu iz novogodišnjih paketića. Znaš kako je, padne šećer, padne roletna (u saobraćaju), padne tu i neki PMS - on baš nikad ne bira ni praznik ni mesto. Oprosti što nemamo dovoljno SMS poruka. Oprosti što mnogi i dalje uče decu da postoje boje koje su za dečake i one koje su za devojčice, ali nisam sigurna da li uopšte želim da tražim oproštaj za one koji se svoje dece odreknu ako se uhvate za sve boje odjednom i na sebe navuku dugu. Oprosti onima koji ubeđuju decu da su mami modricu ispod oka napravila vrata, kao da deca ne znaju da vrata služe samo za sakrivanje pogleda od stvarnosti -napisala je pevačica.

- Ako budeš baš raspoložen, oprosti i onima koji dečacima oduzimaju pravo na suze, tvrdeći da im time dodaju muškost. Nikad nisam volela matematiku, a pogotovo ne kad je ovako glupa. I podseti sve roditelje da ispod jelke ne ostavljaju skupe stvari ubeđeni da su deci poklonili snove, a svim ostalim danima paketić svoje pažnje ostave negde u kancelariji, na radnom mestu... i na kraju tebe okrive da ne postojiš. Ljubi te T - završila je ona, a pratioci su je u velikom broju podržali u komentarima.

Pisma Deda Mrazu Tijana%20Dapcevic%20Ambar_141117-Alo%20foto%20RAjko%20Ristic%201%20(2)_preview_1000x0

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Uto 1 Jan - 19:59

Pisma dece iz Obrenovca 2014 godine

Izvor: YUMAMA

Pisma Deda Mrazu Logo

Pisma Deda Mrazu Ivino_pismo_208101020

Ivino pismo Deda Mrazu

Dragi Deda Mraze, Zovem se Iva, idem u treći razred. Za Novu godinu od tebe mi ne treba ništa. Sve sam to dobila od mame i tate. Jesam mala ali nisam glupa, pa da verujem u tebe.

Paketiće u maminoj firmi znam da mi ne donosiš ti, već neka Branka iz sindikata daje svima vaučere pa mi kupujemo šta nam se sviđa. Jedino ako je taj tvoj Severni pol u Zmaj Jovinoj jer smo tamo išli sa vaučerima.

P.S. Dajem ti šansu da mi dokažeš da postojiš. Pokloni mojim drugarima nove kuće jer su njihove stradale u poplavi. Ako to ne učiniš, Jelena i Darko će celu zimu provesti u kasarni, do tada.

Ćao, tvoja Iva.

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Uto 1 Jan - 20:01

Pisma Deda Mrazu Lazino_pismo_334309207

Lazino pismo

Dragi Deda Mraze,

ako budeš delio poklone deci molio bih te da dovezeš kućicu mom drugu Ivanu. Voleo bih da padne sneg da bi ti mogao irvasima i sankama da dovezeš kućicu. E onda bi moj drug Ivan došao da živi u toj kućici i opet bi se igrali kao pre. Kućica mu se srušila kad je bila poplava i sad živi u Bariču. Mnogo mi nedostaje i molim te ispuni mi želju. Čekamo te Deda Mraze.

Lazar

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Sre 2 Jan - 10:16

Bez uvrede,ali dragi kolega ovakvom PDF kao nasa knjizevnost ovoj temi nije mesto.Ona je za PDF Svastara! Nadam se da ce nadlezni odluciti! happy
Nazad na vrh Ići dole
srna

Elita
Elita

srna

Ženski
Poruka : 2538

Učlanjen : 18.10.2017

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Sre 2 Jan - 17:58

Pisma Deda Mrazu Humani10
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 110400

Učlanjen : 06.12.2012

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Čet 3 Jan - 15:31

@zwezdana tema je lepa i nemoj je kvariti i "zavlaciti"!
Postujem Erkijevu zelju gde je otvorio temu.Very Happy
ps:podsecas me na jednu clanicu koja obozava da istrazuje po forumu "duple" teme i teme koje " ne pripadaju odredjenom pdf-u ,zelim ti srecnu novu godinu! happy

Pisma Deda Mrazu IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Čet 17 Jan - 14:02

@srna ::
Pisma Deda Mrazu Humani10

Srna, hvala ti na postu  happy

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 28 Jan - 14:00

Pisma Deda Mrazu Deda-mraz-_620x0

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 28 Jan - 14:04

Nagrađena najlepša dečija pisma Deda Mrazu

Izvor: Pisma Deda Mrazu Logo-65

Deci koja su na 16. konkursu "Piši Deda Mrazu" uputili najlepša pisma danas su dodeljene nagrade

Pisma Deda Mrazu Deda-mraz-1

Nagrade su uručene na svečanosti uz izložbu najatraktivnijih dečjih radova, kao i prigodan zabavni program u kome su učestvovali i najmlađi folklorci KUD „Ðoka Pavlović”.

U pojedinačnoj konkurenciji prvu nagradu osvojio je Danilo Šijan iz Sombora, za maštovitu i originalnu priču o dečaku Momčilu koji je jedini saznao tajnu omiljenog deke, saopšteno je iz Pošta Srbije.

U kolektivnom stvaralaštvu prvu nagradu osvojili su mališani vrtića „Poletarac” iz Odžaka, jer su se likovna dela ovih malih kreativaca izdvojila efektnim koloritom, vedrinom i kvalitetom kompozicije novogodišnjih motiva i praznične atmosfere.

Drugu nagradu dobila su deca iz Predškolske ustanove „Čukarica” - Vrtić „Sanjalica”, koja su napravila knjigu sa zanimljivom pričom „Vila spasava Deda Mraza” i još zanimljivijim crtežima.

Treće mesto zaslužili su učenici IV/3 Osnovne škole „Vladimir Rolović” iz Beograda, za neobičan rad u origami tehnici - pesmu o Deda Mrazu, Pošti i njenim vrednim poštarima, upotpunjenu ilustracijama.

Na konkursu su tradicionalno učestvovala deca uzrasta do deset godina iz cele Srbije. Od 3. novembra do 3. decembra, pristiglo je blizu 6.300 radova, kako pojedinačnih, tako i kolektivnih iz predškolskih ustanova i osnovnih škola.

Druga je bila Nikoleta Tokodi iz Subotice, sa bajkovitim crtežom vile koja leti kroz snežnu, zimsku noć, a treće mesto pripalo je Leonidu Raškoviću iz Kragujevca za ritmičnu pesmicu plemenite poruke i naglašene empatije.

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 28 Jan - 14:09

@EROTIC MAN ::
Nagrađena najlepša dečija pisma Deda Mrazu

Izvor: Pisma Deda Mrazu Logo-65

Deci koja su na 16. konkursu "Piši Deda Mrazu" uputili najlepša pisma danas su dodeljene nagrade

Pisma Deda Mrazu Deda-mraz-1

Nagrade su uručene na svečanosti uz izložbu najatraktivnijih dečjih radova, kao i prigodan zabavni program u kome su učestvovali i najmlađi folklorci KUD „Ðoka Pavlović”.

U pojedinačnoj konkurenciji prvu nagradu osvojio je Danilo Šijan iz Sombora, za maštovitu i originalnu priču o dečaku Momčilu koji je jedini saznao tajnu omiljenog deke, saopšteno je iz Pošta Srbije.

U kolektivnom stvaralaštvu prvu nagradu osvojili su mališani vrtića „Poletarac” iz Odžaka, jer su se likovna dela ovih malih kreativaca izdvojila efektnim koloritom, vedrinom i kvalitetom kompozicije novogodišnjih motiva i praznične atmosfere.

Drugu nagradu dobila su deca iz Predškolske ustanove „Čukarica” - Vrtić „Sanjalica”, koja su napravila knjigu sa zanimljivom pričom „Vila spasava Deda Mraza” i još zanimljivijim crtežima.

Treće mesto zaslužili su učenici IV/3 Osnovne škole „Vladimir Rolović” iz Beograda, za neobičan rad u origami tehnici - pesmu o Deda Mrazu, Pošti i njenim vrednim poštarima, upotpunjenu ilustracijama.

Na konkursu su tradicionalno učestvovala deca uzrasta do deset godina iz cele Srbije. Od 3. novembra do 3. decembra, pristiglo je blizu 6.300 radova, kako pojedinačnih, tako i kolektivnih iz predškolskih ustanova i osnovnih škola.

Druga je bila Nikoleta Tokodi iz Subotice, sa bajkovitim crtežom vile koja leti kroz snežnu, zimsku noć, a treće mesto pripalo je Leonidu Raškoviću iz Kragujevca za ritmičnu pesmicu plemenite poruke i naglašene empatije.

od srca ti čestitam dragi  Danilo, i tebi i Momčilu ali ovde to ne vredi jer je  silovanjem zdravog razuma odlučeno da tema ne pripada u pdf Književnost.  Rolling Eyes

happy

happy

Poslednji izmenio EROTIC MAN dana Pon 28 Jan - 14:17, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pon 28 Jan - 14:12

Klinci opet poštom "zatrpali" Deda Mraza: Nagrađena najlepša pisma omiljenom deki

Izvor: telegraf.rs

U pojedinačnoj konkurenciji prvu nagradu osvojio je Danilo Šijan iz Sombora, za maštovitu i originalnu priču o dečaku Momčilu koji je jedini saznao tajnu omiljenog Deke, druga je bila Nikoleta Tokodi iz Subotice, treću Leonid Rašković iz Kragujevca

Pisma Deda Mrazu Posta-srbije-pisi-deda-mrazu-3-830x553

Kaže izreka da su deca najbolji ljudi, možda baš zbog toga što umeju iskrenije da veruju. Svi oni koji veruju u postojanje Deda Mraza i ove godine su mu slali pisma i poruke sa željama, a najlepša pisma ponovo su nagrađena. Nagrade najboljim autorima koji su učestvovali na 16. nagradnom konkursu Pošte Srbije „Piši Deda Mrazu”, uručene su na svečanosti održanoj u prostorijama Pošte Srbije, uz izložbu najatraktivnijih dečjih radova, kao i prigodan zabavni program u kome su učestvovali i najmlađi folklorci KUD „Đoka Pavlović”.

U pojedinačnoj konkurenciji prvu nagradu osvojio je Danilo Šijan iz Sombora, za maštovitu i originalnu priču o dečaku Momčilu koji je jedini saznao tajnu omiljenog Deke; druga je bila Nikoleta Tokodi iz Subotice, sa bajkovitim crtežom vile koja leti kroz snežnu, zimsku noć; treće mesto pripalo je Leonidu Raškoviću iz Kragujevca za ritmičnu pesmicu plemenite poruke i naglašene empatije.

U kolektivnom stvaralaštvu prvu nagradu osvojili su mališani vrtića „Poletarac” iz Odžaka, jer su se likovna dela ovih malih kreativaca izdvojila efektnim koloritom, vedrinom i kvalitetom kompozicije novogodišnjih motiva i praznične atmosfere; drugu nagradu dobila su deca iz Predškolske ustanove „Čukarica” – Vrtić „Sanjalica”, koja su napravila knjigu sa zanimljivom pričom „Vila spasava Deda Mraza” i još zanimljivijim crtežima; treće mesto zaslužili su učenici IV/3 Osnovne škole „Vladimir Rolović” iz Beograda, za neobičan rad u origami tehnici – pesmu o Deda Mrazu, Pošti i njenim vrednim poštarima, upotpunjenu ilustracijama.

Pošta Srbije, u duhu potvrđene društveno-odgovorne prakse, i ovog puta je pozvala mališane u avanturu pisanja pisama Deda Mrazu, sa ciljem da neguju kulturu pisanja i pismenost i da svoj maštoviti stvaralački potencijal ne zanemare ni kada pređu u svet odraslih. Na konkursu su tradicionalno učestvovala deca uzrasta do deset godina iz cele Srbije. Od 3. novembra do 3. decembra, pristiglo je blizu 6.300 radova, kako pojedinačnih, tako i kolektivnih iz predškolskih ustanova i osnovnih škola.

Radovi su iznova potvrdili izuzetnu dečju darovitost u različitim oblicima umetničkog stvaralaštva, a nagrađeni autori izdvojili su se posebnim idejama, energijom i emocijom. Na inicijativu vršioca dužnosti direktora Javnog preduzeća „Pošta Srbije” Mire Petrović, na adrese svih koji su se takmičili stići će novogodišnje čestitke Pošte, uz izraze zahvalnosti za učešće na konkursu. Izložba pobedničkih radova biće postavljena u šalter sali Glavne pošte u Takovskoj 2, od 24. decembra do 27. januara, gde mogu da ih vide i posetioci i korisnici usluga Pošte Srbije.

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pet 1 Feb - 10:17

Pisma Deda Mrazu Watch?v=dLiAiou5OcM
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Pet 1 Feb - 10:21

Pokusavam da ublazim na ovoj prelepoj temi nesmotrenost moje Manje.

Emotivne želje dece upućene Deda Mrazu, koje ostavljaju bez reči
Željice koje deca usmeno ili preko pisama upućuju Deda Mrazu mogu nas više ili manje iznenaditi, nasmejati, zamisliti, ali i pokazati nam da li je dete srećno i zadovoljno, ili pak oseća neku tugu zbog sebe ili drage osobe.

Pisma Deda Mrazu Santa-768x396
Često za velike unutrašnje radosti ili tuge i saznamo u ovakvim prilikama, kada se dete kroz želju poveri osobi za koju veruje da ima mnogo veće moći nego mi, „obični“ ljudi.

Evo nekoliko dečijih želja koje otkrivaju veličinu i dobrotu dečijeg srca.

Devojčica Tijana Đokić je veoma patila bez svoje najbolje drugarice koja se odselila u Španiju, stoga je poželela da joj putem Deda Mraza pošalje svoje zagrljaje i poljupce.

Emotivno pismo dečaka Rajana, koji ne želi poklon za sebe, nego uslugu namenjenu svojoj dragoj sestri koju mnogo voli.

„Dragi Deda Mraze,

Mama je rekla da ti pošaljem spisak želja. U početku sam hteo auto na daljinski i helikopter, ali više to ne želim. Deca u školi i dalje maltretiraju moju sestru Amber i to nije fer zato što ona njima ništa ružno nije učinila, a mene to ljuti. Molio sam se da prestanu da je zadirkuju ali Bog je zauzet i treba tvoju pomoć…“

Ubrzo nako objave dečakovog pisma u javnosti, deca su prestala da ismevaju njegovu sestru Amber.

Desetogodišnji Ronnie Hariss (Ipswich, UK) napisao je pismo Deda Mrazu i sakrio ga pod krevet. Pismo je pronašla dečakova majka koja se izuzetno potresla i nakon čitanja mnogo plakala:

„Dragi Deda Mraze,

ovog Božića imam jednu posebnu želju za tebe. Moj tata ima veoma veliki tumor na mozgu i ako bi mogao da nađeš lek za njega da mu bude bolje, ja bih bio najsrećniji dečak na celom svetu. Srećan Božić…“
Pisma Deda Mrazu FOTO
Neka od dece koja se nalaze u Domovima za decu bez roditeljskog staranja u Srbiji, a koja imaju žive roditelje – novogodišnje praznike mogu da provedu kod svoje kuće. Tako je bilo i sa A.T.(14) koja je nakon praznika rekla da je od mame dobila najlepši poklon, a da je njena najveća želja „da mama što pre ozdravi kako bi mogle ponovo da žive zajedno“.
Jednoga dana neko je pozvonio na vrata sedmogodišnjeg dečaka Kristijana u kojoj je živeo sa njegovom mamom. Ona je otvorila vrata i nakon nekoliko reči dvojica muškaraca su počela da pucaju iz pištolja na majku i dečaka. Oboje su bili namerno ranjeni u noge i uspešno su se oporavili od povreda. Međutim, one duboke rane su zauvek ostale u sećanju i srcu dečaka koji je u svom pismu zatražio od Deda Mraza da pomogne policiji da pronađe ljude koji su ga povredili. Ta želja se nalazi na prvom mestu svih Kristijanovih želja.
U tržnom centru dečak je seo u krilo Deda Mrazu i pokazao mu fotografiju sa likom male devojčice. Deda Mraz ga je pitao – Da li ti je to sestra? – na šta je dečak odgovorio da jeste. Sa dečakom je bila i njegova baka koja je pokušala nešto da kaže Deda Mrazu, ali je jedva uspevala da govori od suza. Kada ju je Deda Mraz upitao – O čemu se radi? – baka je rekla da je mala devojčica sa slike dečakova sestra Sara koja boluje od leukemije i u veoma je teškom stanju. Zamolila je Deda Mraza da dođe u bolnicu i poseti Saru, jer je to Sarina jedina želja za Božić. Deda Mraz je otišao u bolnicu, veoma iznenadio malu Saru i na kraju razgovora rekao joj da mora da ozdravi do sledećeg Božića i dođe kod njega u tržni centar. Sara je obećala da će doći.
Pisma Deda Mrazu Sara-1024x502
Sledećeg decembra Deda Mraz je ponovo bio na svom mestu u tržnom centru i na njegovo krilo je sela mala devojčica koja mu je rekla:

„Zdravo Deda Mraze. Da li me se sećaš?“

„Naravno. Deda mraz se seća sve dece i želi da se ona osećaju posebno.“

„Ja sam mala Sara, ona koju si posetio prošlog Božića u bolnici.“

Deda Mraz je tada zaplakao, baš kao i Sarini roditelji i baka, koji su iz daljine mahali Deda Mrazu i govorili mu:

„Hvala.“

Svoj deci sveta Pino Toys želi da nikada ne dožive teške, za decu surove životne izazove sa kojima se ni odrasli ne mogu izboriti.

Autor: Jelena Kovinčić, vaspitač, urednica bloga Mamino blago

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Sub 2 Feb - 17:10

hvala Ti Kale na lepim rečima i postu  happy

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Sub 2 Feb - 17:12

MARK TVEN KAO DEDA MRAZ: Pismo koje je napisao ćerki najlepša je stvar koju ćete danas pročitati

Izvor: Dnevno.rs

Iako je u kasnijim godinama života bio poznat po svom cinizmu i ogorčenost, Mark Tvenu su novogodišnji praznici bili "slaba tačka". Sve do danas, o tome je ostalo da svedoči i ovo pismo koje je slavni pisac napisao svojoj trogodišnjoj ćerki pretvarajući se da je Deda Mraz.

Pisma Deda Mrazu 1d1ab7e5e1d373f375dff9ccf493c952_L

Mark Tven je bio američki književnik, najpoznatiji kao autor avantura Toma Sojera i Haklberi Fina, lektire koja je ulepšala život generacijama dece.

Ako je suditi prema pismu koje je od nedavno dostupno javnosti, slavni pisac je naročito blizak bio sa svojom ćerkom Suzi, piše portal Historybuff.com. A kako je ova devojčica, kao i svako dete, verovala u Deda Mraza, slavni pisac je na sebe preuzeo ulogu "dekice sa poklonima" i napisao joj ovo pismo:

Dvorac Svetog Nikole
Mesec
Božićno jutro

Draga Suzi Klemens,

Primio sam i pročitao sva pisma koja su mi poslale tvoja mama i dadilje, a koje ste im diktirale ti i tvoja mala sestra. Takođe sam pročitao sva pisma koja ste mi vi, mali ljudi, napisali svojeručno jer, iako vi ne koristite slova kojima se služe odrasli, vi pišete znacima koje razumeju sva deca svuda na svetu. Kako su sve moje mušterije na mesecu deca i koriste isključivo takva slova, jasno ti je da sam bez problema razumeo sve što ste ti i tvoja mala sestra napisale.

Ipak, imao sam problema da razumem pisma koje ste vi diktirale mami i dadiljama jer, ja sam stranac i ne razumem najbolje engleski jezik. Videćeš da nisam napravio nijednu grešku kada su u pitanju pokloni koje ste ti i tvoja sestrica naručili u svojim piscima - ušao sam kroz dimnjak u ponoć dok ste spavale i lično sam ih ostavio. Obe sam vas poljubio jer ste vi dobra deca, lepo vaspitana i odnegovana i spadate u najposlušnije male ljude koje sam ikada video.

Ipak, u pismu koje ste diktirale, bilo je nekih reči koje ne poznajem i nekoliko narudžbina koje nisam mogao da isporučim jer su nam nestale zalihe. Naša poslednja kuhinja za lutke je otišla siromašnoj devojčici na Severnjači, hladnoj zemlji iznad Velikog Medveda. Neka ti mama pokaže tu zvezdu, a ti možeš da kažeš: "Mala Pahuljice" (jer tako se devojčica zove) "Drago mi je da si ti dobila nameštaj jer ti je potreban više nego meni". Tj. napiši to svojim snovima, i Pahuljica će ti odgovoriti. Ako samo budeš odgovorila, možda te ne čuje. Neka tvoje pismo bude lako jer putuje daleko, a poštarina je skupa.

U pismu tvoje mame bilo je nekoliko reči koje nisam razumeo. Da li je pisalo "kamion pun odeće za lutke"? Pozvoniću na tvoja kuhinjska vrata oko 9h ovog jutra da proverim, ali ne niko ne sme da me vidi osim tebe. Kada čuješ zvono, zaveži Džordžu oči i pošalji ga da otvori vrata. Moraš mu reći da mora da hoda na vrhovima prstiju i ne govori ni reč ili će jednog dana umreti. Ti moraš da odeš do sobe tvoje sestrice i popneš se na stolicu ili na dadiljin krevet i prisloniš uvo na cev koja vodi do kuhinje. Kada čuješ da sam zviznuo kaži u cev: "Dobrodošao, Deda Mraze!". Onda ću te pitati da li su naručila odeću. Ako kažeš da, zanimaće me koje boje želiš da bude. Neka ti mama pomogne da izabereš lepu boju jer moraš da mi kažeš svaki detalj koji želiš da dobiješ. Na kraju, kada budem rekao: "Zbogom i srećan Božić moja mala Suzi Klemens", ti moraš da odgovoriš: "Zbogom, dobri, stari Deda Mraze i molim te kaži Pahuljici da ću noćas gledati u njenu zvezdu i ona mora da gleda dole na mene - biću kod zapadnog prozora i svake vedre večeri gledaću ka njenoj zvezdi i govoriti: 'Znam da je tamo neko kao ja.'"

Onda moraš da do biblioteke i kažeš Džordžu da zatvori sva vrata osim onih izlaznih i svi morate da budete mirni i tihi još nekoliko trenutaka. Otići ću na mesec da uzmem tvoje stvari i za nekoliko trenutaka ću se spustiti niz dimnjak i ostaviću ti poklon.

Ljudi mogu da pričaju ako žele sve dok ne čuješ moje korake u hodniku. Onda im kaži da budu tihi sve dok se ne popnem uz dimnjak. Možda me uopšte nećeš ni čuti - ako se to desi, slobodno virni kroz ključaonicu vrata u trpezariji i u jednom trenutku ćeš videti svoj poklon pod jelkom. Ako ostavim sneg u holu, kaži Džordžu da to obriše, ali ne metlom nego krpom. U suprotnom će jednom umreti. Moraš da ga nadgledaš kako ne bi učinio neku glupost i izložio se opasnosti.

Ako ostavim tragove čizama na mermeru, Džordž ne sme da ih obriše. Neka ostanu kao znak sećanja na moju posetu. Kada god ih pogledaš ili nekome pokažeš, setićeš se da treba da budeš dobra devojčica.

Zbogom za nekoliko minuta, tj. dok ne dođem i zazvonim na tvoja kuhinjska vrata.

Voli te,
Deda Mraz
Koga ljudi nekada zovu i "Čovek sa meseca"

Porodična sreća Marka Tvena nažalost nije dugo trajala. Samo nekoliko godina nakon ovog dirljivog pisca, njegova Suzi je umrla od meningitisa, a ista sudbina je uskoro zadesila i njegovu suprugu kao i drugu ćerku Džejn.

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Uto 5 Mar - 14:11

Pisma Deda Mrazu Policija-1024x503

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Uto 5 Mar - 14:13

Dvogodišnji Kosta ne čuje i hitno mu je potrebna pomoć kako bi mu se ugradili implanti koji će mu omogućiti da konačno spozna svet sa svih šest čula.
Njegov stariji brat Mihajlo poslao je pismo Deda Mrazu, a majka Danijela apeluje na ljude dobre volje da pomognu da se prikupi novac koji bi omogućio da Kosta ponovo čuje.

Pisma Deda Mrazu Pismo-deda-mrazu_thumb

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610Uto 5 Mar - 14:15

nadam se da je mali Mihajlo uspeo u nameri, da mu je ispunjena novogodišnja želja  i da njegov mlađi brat čuje  happy

happy

happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

Pisma Deda Mrazu Empty
PočaljiNaslov: Re: Pisma Deda Mrazu   Pisma Deda Mrazu Sat610

Nazad na vrh Ići dole

Pisma Deda Mrazu
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica-