Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 O ljubavi su rekli .....

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:23

Kada sam zaista počeo voljeti sebe oslobodio sam se svega što nije bilo zdravo za mene: od hrane, ljudi, stvari, situacija i svega ostalog što me je vuklo ka dnu a dalje od mene samoga. U početku sam to zvao "zdravi egoizam", ali danas znam da je to LJUBAV PREMA SAMOME SEBI.

-Charlie Chaplin
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:23

U ljubavi iskustvo ništa ne znači. Ustvari, kad skupimo toliko iskustva da bismo mogli da budemo savršeni ljubavnici, tada smo već previše stari da bismo se mogli njime koristiti.

(Alfred Hičkok)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:23

Kada volite, vaša je ljubav poput talasa na moru. Deo je celine i zato je opšta i obuhvata sve. U svakoj ljubavi nalaze se sve ljubavi koje su proživljene pre nje. Kad volite, u vašoj ljubavi je ona oku nevidljiva (a opet svima vidljiva!) iskra privlačnosti koja plamti između zaljubljenih. Ljubav je tako snažna, a opet tako neuhvatljiva. To je zato jer svaka ljudska ljubav odražava onu božansku. Sve što razumem, razumem zato što volim. - Lav Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:23

Ljubav je, piše William Blake: "Videti svet u zrncu peska, i raj u divljem cvetu. Obuhvatiti beskraj na dlanu nečije ruke, i večnost u jednom trenu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:24

Svaka ljubav na svijetu čezne da progovori,
samo se ne usuđuje, jer je strašljiva!
To je najveća tragedija čovječanstva.

DŽORDŽ BERNARD ŠO
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:24

"Vidjeti par mladih ljudi koji se vole - to nije nikakvo čudo;
ali vidjeti dvoje starih koji se vole, to je prizor najljepši od svih." -William Makepeace Thackeray
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:24

"U ljubavi ne postoje pravila. Mozemo pokusavati da se pridrzavamo
prirucnika, da vladamo svojim srcem, da izgradimo strategiju ponasanja -
ali sve su to kojestarije. Srce odlucuje i to sto ono odluci jedino i
vazi".
Jovan Dučić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:25

Ivo Andrić:

Ljudi koji čisto i bezgranično vole ne pomišljaju lako da se ma šta oko njih menja, a ponajmanje sam predmet njihove ljubavi. Oni merom večnosti mere prolazne i promenljive pojave oko sebe. A njihova smelost biva nagrađena, jer im sve oko njih izgleda večno i nepromenljivo, i tako sa tom divnom iluzijom provode i svršavaju svoj vek, oslobođeni najvećeg ljudskog zla, užasa od prolaznosti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:25

Ne postoji nedostižna ljubav. Nije to zvezda u nekoj drugoj galaksiji, ili pak kapljica vode u nekom dalekom moru. Postoji samo neostvariva. Možda nekad, zbog tih čudnih ljudskih odnosa, ne treba stremiti ka ostvarenju. Ne moramo ubrati ružu da bi osetili njen savršeni miris...

Slaviša Pavlović
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:25

Ljubav nije vještina.
To je pitanje dara ,kao i poezija.
Ljubav ljudi loču,nažalost,
a ljubav nije pivo,ljubav je nadahnuće.

Miroslav Krleža
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:26

Pitaš me šta je ljubav?
Jedna zvezda u gomili nesreće. ♥️/MTS/
H. Hajne
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:27

"Ljubav ne znači biti nepomičan kao pustinja, niti lutati svetom kao vetar, niti sve posmatrati iz daleka. Ljubav je sila koja preobražava i poboljšava Dušu Sveta. Kada sam prvi put u nju prodro, učinilo mi se da je savršena. Ali kasnije sam shvatio da je ona odraz svih stvorenja i da ima svoje ratove i svoje strasti. Duša Sveta se hrani nama, a zemlja na kojoj živimo ce biti bolja ili lošija shodno tome koliko smo mi dobri ili loši i tu stupa na scenu snaga ljubavi, jer kad volimo, uvek želimo da budemo bolji nego što jesmo!" (Paulo Koeljo)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:27

Najbolji način da se čovjek osjeti živ je – voljeti. Čovjek je rođen da voli i da stvara. ~ Marlon Brando
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Sub 26 Maj - 18:27

Kada volimo, Bog nije u našem srcu, već ljubavlju dosežemo Božije srce.

Gibran
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 9:49

"Nije ljubav čuvaj se, ljubav je čuvam te."
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 9:51

"Kakva li me je strašna moć povukla ka vama? Moć, koja vuče slabe jakima? One, koji padaju, onima, koji se penju? Ili je bila ljubav? To ljubav? Znate li vi, šta je to ljubav?"
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Unforgettable

Ženski
Poruka : 8537

Godina : 36

Lokacija : Na dlanu.

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do neba.


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 9:53

"Dušo, ljubav je jača od svake ovisnosti; dođavola, ona jeste jedna."
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:12

Krhka je ta ljubav, koja se od prvog udarca lomi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:12

Ljubav je cudo,ali moze biti i cudoviste
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:16

Voleti znaci u tudoj sreci naci svoju sopstvenu.
K.Lajbnic
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:17

Ima jedan divan nevidljiv svijet,a to je onaj sto ga zaljubljeni u srcu nose.
V.Igo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:17

Ljubav je jedna strast koja nece da zna ni za prošlost ni za sadašnjost.
Balzak
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:17

Ljubav nije nikakva zagonetka,jer smo je vec sto puta rešili. Naprotiv,
ona je zgodna odgonetka,
koju svaki put ponovo zamrsimo,da bi smo uživali u njenom rešavanju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:17

Ljubav ! Citava knjiga u jednoj reci,celi okean u jednoj suzi,
sedam nebesa u jednom pogledu,
vihor u jednom uzdahu,grom u jednom dodiru,hiljadu godina u jednom trenu."
Tuper
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610Ned 27 Maj - 15:17

Nema te poezije koja bi mogla da se vine do onih visina do kojih dopire ljubav.
R.Tagore
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: O ljubavi su rekli .....   O ljubavi su rekli ..... - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
O ljubavi su rekli .....
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Što bi rekli bivšima?
» Rekli su o vaspitanju
» O ženama su rekli..
» Psi !
» O muškarcima su rekli ..
Strana 2 od 33Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 17 ... 33  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-