Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Šta je kič i kako ga prepoznati?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610Pet 1 Jun - 14:51

Apsolutno cenim tvoje misljenje i tvoj stav, a zastupam moje...kao sto i ti radis...nemoj da shvatis ovo nista licno, ovo je smo razmena misljenja, argumenti za i protiv...apsolutno mislim da i ti razmisljas ispravno ali sa svog stanovista...ja sam i napisao negde na pocetku da je tema za ozbiljnu diskusiju...a harmonija ce uvek postojati dok ima razuma u nama...razlicitost misljenja ne znaci disharmoniju nego bas naprotiv...doprinosui ostrini razmisljanja...tako da mi je drago da diskusija moze biti "ostra" ali da se ne shvati licno...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610Pet 1 Jun - 15:22

flower flower flower Tako i ja komuniciram.Zato nema razloga da se bilo ko ljuti..










[You must be registered and logged in to see this image.]

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610Čet 12 Jul - 10:49

Postoje sličnosti ali i razlike izmedju kiča i umjetnosti a one se ogledaju u nekoliko definicija;
Kič je rasprodaja ideala po sniženim cijenama.. kič je generalno loš(ij)a roba.. kič je laž koja nastoji da se dopadne.. kič je slabost "umjetnika" ili estetska stranputica..
Naravno da kič ne može svako da okarakteriše.. treba poznavati prave umjetničke vrijednosti iz opštepoznatih i prihvaćenih aspekata kulturnih normi pa da imaš neko pravo da kažeš i napišeš da je nešto kič.. ili nije.
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Poly

Ženski
Poruka : 15402

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...


Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610Čet 12 Jul - 16:32

Bitno je biti svestan toga da kič i šund postoje samo dok su materijalno isplativi jer ih niko ne stvara iz drugih motiva kao što je to slučaj sa pravom umetnošću... Međutim, kultura kiča proizvodi kič ukus i veštačka potreba za kičom ostaje stalna, dok se jedino menjaju vidovi i stepen kiča. Tako se stvara situacija u kojoj nastaje začarani krug iz koga nema izlaza, a unutar koga stvari mogu postajati samo gore.Tako, šljašteća scenografija i neusklađene boje garderobe na nastupu folk pevačice ne mogu biti šund već su kič,a šund je tekst njene pesme.Skulptura ne može biti kič,ali ovo...ovo može itekako!
[You must be registered and logged in to see this image.]
i ovo svakako..

[You must be registered and logged in to see this image.]
Nedostaju samo heklane šustikle.. Laughing Laughing Laughing










[You must be registered and logged in to see this image.]

Da bi čovek imao dušu mora se s njom roditi
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610Uto 9 Jul - 16:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je kič i kako ga prepoznati?   Šta je kič i kako ga prepoznati? - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je kič i kako ga prepoznati?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kako prepoznati nečiji horoskopski znak po tome šta govori i kako se ponaša
» Ovako izgleda neveran muškarac
» Kako prepoznati udatu ženu?
» Kako prepoznati onog pravog..
» Kako prepoznati oženjenog muškarca?
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Ostala umetnost-