Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Odlomci iz vama najlepsih dela

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći
AutorPoruka
Talija

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 11763

Učlanjen : 30.04.2018

Raspoloženje : Glas vatre

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 11:59

"Zaćuti već ako ne znaš da pričaš jer postaće pepeo u tuđem uhu. Zaustavi ruku ako ne znaš da miluješ jer drugima će taj pokret biti šamar. Zažmuri ako ne želiš videti jer se slika krivi kroz prelamanja u oku. Zaustavi se ako ne znaš da hodaš jer tvoj korak izgledaće kao beg. Udahni duboko.... Nemoj da mrziš ako ne umeš da voliš jer gusta je ta tama koja ti kupuje dušu....

Moja najdraža pakost i veština je to što je moje ćutanje naučilo da se ne odaje ćutanjem  

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Zabluda je da ljude možeš sačuvati.
Možda samo usporiti proces odlaska ako im podilaziš, hraniš ih čega god da su gladni, otvaraš pretince poverenja, gledaš kroz prste, daješ šta imaš i koliko umeš.
Sve što možeš je da se vežeš al da sačuvaš čoveka ne možeš. Ljudi se ne čuvaju, čuva se stado.
Ljudi te ili prihvate ili ne. Zavole tebe ili svoju iluziju o tebi. Dobar si im i kad si loš. Dođeš im kao neophodan dnevni sastojak, nekada meden, nekada gorak. Tako prihvataš i ti njih. Bez pritiska, bez merenja i menjanja.
Ne možeš ih sačuvati makar se pretvorio u njihovu senku.
Možeš ih samo dostojanstveno pustiti da odu.
Ostaće ti oni koje ne moraš da čuvaš, koji ne treba da čuvaju tebe.
Jer ste vezani nečim većim. Prihvatanjem koje menja na bolje.

Jelena Milenković

Moja najdraža pakost i veština je to što je moje ćutanje naučilo da se ne odaje ćutanjem  

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Kao i neki hrišćani koji stalno pričaju o bogu, hrišćanstvu i svojoj veri, zato što bi se, ako prestanu da govore, mogli suočiti s neizmernom prazninom, tako i mi pričamo o politici, u nesvesnom nastojanju da prikrijemo svu ispraznost našeg stvarnog položaja. Reč je zamena za ono što izostaje, prizivanje nekog neuhvatljivog entiteta, magijski obred, iluzorno prisustvo nečega za šta čovek misli da se može uhvatiti pomoću jezika. U tome ima i autosugestije: kažem nešto i to onda ponavljam; prema tome, to postoji. Tačno je da čovekova reč postoji i da se, na neki način, time možemo zadovoljiti. Možda su reči nesvesna reakcija na sporo i kritičko buđenje naše svesti. Pošto bi praznina, kao neizbežna činjenica, bila nepodnošljiva, moramo uništiti tišinu svojim govorom i ispuniti prazninu zvukom, da ova ne bi postala suviše zastrašujuća. Upotreba zvuka i govora kao zamena za supstancu, obred je koji seže sve do početaka ljudske vrste. De Sad je pisao svoj dnevnik da bi uzdigao osrednja iskustva i nekako nadoknadio odsustvo svojih amorous ancillaries (ljubavnih pomagača). Sredinom XIX veka, ljudi su počeli da pričaju o kulturi, samo zato da bi jadikovali kako je ona u krizi. Beskrajne priče su doprinele naglom propadanju kulture, kao što i zemlja koja se masovno naoružava stalno govori o miru i nastavlja da u prvi plan istura goluba i maslinovu grančicu. Isto tako, neki diktator, sa svojom policijom i partijskom organizacijom, jeste taj koji će svoje najvatrenije pristalice podsticati da drže govore o tome kako je sloboda konačno stečena, a demokratija ostvarena.

Žak Elil

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Savetovali su nas da vredno učimo, a mi živimo u vremenu kad se diplome kupuju. Govorili su nam da je smernost vrlina, a naslovne strane dobijaju sklandal-majstori. I sad se pitamo da li smo pogrešno vaspitavani ili živimo u pogrešnom vremenu. Ništa od toga. Sve je kako treba. Dobili smo priliku da vidimo da li smo samo učili ili nešto i naučili. Iskušenja su kao praktična nastava posle časova. Tu se vidi da li si učio sa razumevanjem ili si samo obična bubalica. Može se kupiti diploma, ali ne i znanje. Skandalom zadobiješ pažnju, ali ne i poštovanje. Heroji ovog vremena, prema mom uverenju, jesu oni ljudi koji i danas svoju decu ili sebe same nastoje da izvedu na "prav put". Sad konačno razumem šta to znači. Ne vredi da trčiš, ni da pretekneš bilo koga, ako put nije pravi, ako nije tvoj. Možda svaki put ima svoj cilj, ali svaki cilj ne donosi zadovoljstvo.

Brankica Damjanovic

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:00

Било шта да човек чита, он самог себе чита. Било шта да разуме, само може да разуме основе
онога што је он сам. У веселим књигама човек се радује сопственој веселости, у тужним
књигама тугује над сопственом тугом. Књиге у којима аутор жели да се уздигне по цену
унижавања других буде у другима инстинкт уздизања по цену унижавања других.

Бела Хамваш

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:00

Ne žurim nikud. Valjda sam shvatila da ništa i ne biva pre nego što mu je vreme. Nestrpljenje me više ne obuzima. Štaviše, ne postoji ništa što želim da se dogodi po svaku cenu. I otkud meni pravo da plaćam životom delić neke izmaštane sreće? I kako mogu da znam da će to što eventualno čekam biti baš ono što mi treba? Sve što znam je ono što sada osećam. To je ujedno i sve što imam. A osećam se dobro baš zato što moju pažnju ne zamagljuje nestrpljenje. Tako imam ono sto me umiruje i ono iz čega sve dobro proizilazi, a to je poverenje.

Brankica Damjanović

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:01

U času kao što je ovaj, prazan i neprimjetan, godi mi voljno usmjeravati misli prema meditaciji koja je prazna, no koja u svome ispraznome pročišćenju zadržava nešto od osamljene hladnoće vedroga dana, s crnom pozadinom u daljini i izvjesnim predosjećajima, poput ovih galebova koji u suprotnosti evociraju tajnu svega u golemom crnilu.

Fernando Pesoa

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Bili su suviše glupi da bar pomisle na neki duhovni život. Stric Georg je negovao
duhovni život, kako to dokazuje nekoliko stotina gusto ispunjenih beležnica.
Ograničenost srednjoevropljanina koji, što se kaže, živi da bi radio, umesto da
radi da bi živeo, pri čemu je sasvim svejedno šta se pod radom podrazumeva, mog
strica Georga je već vrlo rano nervirala, i on je iz svojih razmišljanja izvukao zaključke.
Njegovo nije bilo da tapka u mestu. Covek mora da provetrava glavu, uvek je iznova govorio,
a to znači da uvek iznova mora, i to svakodnevno, da pušta svet u glavu.

Tomas Bernhard

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Nisu, bre, ljudi pravljeni s prekidačem kao televizor pa da se isključe kad na programu nema ništa zanimljivo. Ne možeš samo da se ugasiš pa da se upališ kad počne tvoja omiljena serija. Ili da se ne upališ više jer nemaš zašto. Znam da si rođen da živiš kao car, ali mora nekad i kroz blato da se gazi. Da se trči kad te boli noga. Potrčiš malo bangavo, sporije, nedostojanstveno, malo se navikneš na bol, malo misliš na to gde ćeš da dotrčiš, i sve bude u redu. Stigneš. Ili ne stigneš, ali probao si. Ako čekaš da ti obe noge budu super da bi potrčao, nije problem u tome što ti niko neće verovati kad mu budeš pričao: "Ej, znaš ti kako ja trčim, samo sad nisam mogao jer me boli noga". Problem je što ni sam sebi nećeš verovati. A najgore je kad ne znaš. Bolje je i kad ne možeš nego kad ne znaš. Kad ne možeš, to je normalno, svi ljudi nešto mogu i nešto ne mogu......
A ti? Smeješ li se? Nisam te skoro video da se smeješ. I to nije u redu, jer ti imaš onaj smeh da njime momentalno napraviš proleće makar sedeli u zamrzivaču od 410 litara, odmah su tu i visibabe i laste.
Igor Karanov

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:02

Ne možemo sebi da dozvolimo da se čemu istinski prepustimo: Osobi, fizičkom zadovoljstvu,
vremenu, strasti, patnji, čak ni radu. Svakodnevno moramo, bar mi na zapadu, jer smo u protivnom
izgubljeni, da odvraćamo prepuštanje od sebe, da odgovaramo entropiju od sebe, da podilazimo
starenju i smrti kako bi i jedna i druga našle nekog (drugog) strasnijeg kandidata, nekog većeg
krivca, nekog (drugog) bludnijeg sina.

Goran Gocić

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Naše istine nisu vrednije od istina naših predaka. Bu­dući da smo njihove mitove i njihova znamenja zamenili pojmovima, nama se čini da smo „odmakli" daleko ispred njih; ali njihovi mitovi i simboli, po izražajnom obuhvatu, nisu ispod naših pojmova. Drvo Života, Zmija, Eva i Raj znače što i: Život, Spoznaja, Iskušenje, Nesvesnost. Kon­kretne slike dobra i zla u mitologiji sadrže isto što i Zlo i Dobro u etici. Saznanje - po onome što je u njemu duboko - nikad se ne menja: jedino mu se dekor menja. Ljubav se nastavlja bez Venere, rat bez Marsa, pa, ako se bogovi ne mešaju više u događaje, ti događaji nisu zbog toga shvatljiviji niti nas manje zbunjuju: samo je raskoš starih legendi zamenjena lažnim sjajem formula, a da time konstante ži­vota nisu izmenjene, pošto nauka ne prodire u nj dublje od pesničkih priča.

Emil Sioran

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Osim onoga što nosite u glavi i umete rukama, ne posedujete ništa. Nema posedovanja. Igrali smo se neko vreme na zemlji, trudili se da igra bude fer-plej i otišli. Mi koji nemamo ništa, umiremo lakše i bez žaljenja. Zamislite kako je Rokfeleru teško da umre, a kako je to lako piljaru sa Čubure.
To je moja filozofija života. Nisam skupljač ni posednik. Devizni ulog mi nije zarobljen u banci, jer je ostao širom sveta, kod raznih kelnera. Drži me osećaj da bilo kad, na bilo kom delu sveta, ono osnovno za život mogu ponovo da stvorim.

Momo Kapor

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Mi živimo u totalnome svijetu simboličkog, imaginarnog i realnog
globalizacije kao ideologijski subjekti/akteri "novog svjetskog poretka".
Možemo biti "uključeni" ili "isključeni" iz neoimperijalnog poretka, ali ne
možemo biti nigdje s onu stranu. Pitanje čemu još ideologija u realiziranom
prostoru/vremenu globalnog kapitalizma upućuje na njezin zatvoreni krug
značenja. Sve je ideologija kao što je sve kultura. Ta "totalitarna" struktura
forme njezina pojavljivanja najveća je zagonetka svijeta bez misterija. Svijet se
u svojoj "realnosti" događa kao perverzija izvornog smisla otvorenosti svjetova.
Znanost i tehnologija u formi biopolitičke produkcije "novog čovjeka" kao
posthumane vrste dovode pojam ideologije do posvemašnjeg rastvaranja. S
njime se kao ni s kulturom više ne može misliti s onu stranu.

Žarko Paić

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:03

Budući konformista, ja živim, pokušavam da živim, tako što oponašam druge, poštujući pravila igre, užasavaljući se originalnosti. Rezignacija automata: pretvaraš se da si strastan, a potajno se smeješ tome; priklanjaš se konvencijama samo zato da bi ih mogao krišom gaziti; uveden si u sve protokole, a prebivališta u vremenu nemaš; čuvaš obraz onda kada bi ga neophodno valjalo izgubiti...

Emil Sioran

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Овај свет није створен у радости. А ипак је зачет у уживању. Да, али уживање није исто што и радост, оно је привидна радост: његова функција је да нас превари, да учини да заборавимо да свет, све до најмање појединости, носи белег првобитне туге из које је потекао. Нужно варљиво, уживање нам омогућава да изводимо одређене радње које у теорији не одобравамо. Да није њега, уздржаност би освојила чак и пацове. Али, у сладострашћу ми заправо схватамо колико је уживање привидно. У сладострашћу оно достиже свој највећи интензитет, и ту, на врхунцу успеха, изненада открива своју нестварност и пропада у сопствено ништавило. Сладострашће је пропаст уживања.

Емил Сиоран

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Biti dosledan i ići po izabranom putu bez intimnog zadovoljstva, znači biti veran đavolu.
Nisu esesovci slučajno razvijali kult snage volje. Vlast nad osećanjima - to je diktatura
đavola nad čovekom. Biti veran bez sreće, znači biti veran đavolu. Kazna za to je strašna.

Mihajlo Mihajlov

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:04

''Sve što je trebalo za zivot, ponela sam iz roditeljske kuće....
U koferčić posložila sitnice, koje čuvaju trenutke i zagrljaje života, da me prate poticajno i snažno....zagrljaje koje nikada ne zaboravljam i neću dok živim.
U srce zašila mirom, godine ispunjene ljubavlju moje majke i mog oca..
Ponosno čuvam trud, odricanje i prolaske poklonjene meni, da imam sve što trebam, a što nemam da stvaram i borim se za svoje snove.
Moji putevi nisu laki, i nisu posuti šećerom, slatki....zapnem ja za korov i zapetljam u prepreke..al' ne odustajem,borim se...
To je jedini način da se odužim za sve najljepše, za sve najvrednije što imam..''

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Toliko puta sam pogrešno procenila, bila povređena i povređivala, toliko puta. Kad bih tom cifrom pomnožila posledice, verujem da bih bila u minusu. Toliko ljudi sam pustila da odu a da im ne kažem šta su mi značili ili šta mi nisu značili i lagala bih da se ne kajem. Kada bih vagala neizgovorene reči , na drugom tasu prevagnuli bi, sitni neizmireni računi. Toliko puta sam krenula pa stala, znajući gde bih al ne znajući kako. Kada bih merila predaje, bio bi to dug lanac na lokotu oko zglobova zabravljenih snova. Ali ne množim, ne vagam, ne merim. Ćutim u prazno, pričam sa izmišljenom drugaricom kojoj još nisam dala ime. Mada, sigurna sam da se zove Savest. Ona je, za razliku od mene, opsesivno-kompulzivna. Besni ako sve nije na svom mestu. Remeti mi voljeni haos. Nervira me i drži pod kontrolom. Ne ljudi, ne moral, ne razum, ne emocije. Samo Savest, ta nesnosna budala koja mi ne da da ćutim kad je proračunatije ćutati, da pričam kako mi nalažu moji sistemski nemiri. Ne preti, ne brani. Ali je glasnija od mene. Ne čujem šaptaje Slobode kad progovori Savest.

Jelena Milenković Mladenović

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Gde ima igre, tu uvek ima viška: više nego što bi trebalo da bude da čovek prosto samo jeste. Usredsređenost i praktičnost u ovoj situaciji jeste niže i prevaziđeno. Čovek je iskočio iz sopstvenog bića. Višak bića. Ko se igra, on rasipa, svojim viškom blista i rasipa ga. Igra je radost; gde god pogledaš, vidiš da je sve radost; što god čuješ, čuješ da je radost; čega god se takneš, osetiš da je radost. I ovom radošću prožet višak, ovaj preliv viška: to je sloboda. Ali ne samo sloboda: čistota. Greši onaj ko veruje da svetom upravljaju najviši: Uzrok, Cilj, Smisao, Zakon. Ne. Najviše je upravo suprotno ovome, odnosno više od toga: ono što je prevazišlo uzrok i cilj i smisao i smer. To je božansko: sloboda, igra. To je jedino dostojno bogova: igrati se. I u istoriji sveta se ne smeju gledati pravci, nego igre. Ispravno shvaćen život: igra. Bog se igra s nama, i kako je dobro što je tako.

Bela Hamvaš

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:05

Kada se postaje srećan? Kad s nekim stekneš mir ili kad za nekim izgubiš glavu? Kad umeš da se smeješ ili kad uhvatiš sebe da se smeješ? Kad znaš gde su granice ili kad ne znaš šta su granice? U starim buđelarima kad čuvaš nevažeće autobuske karte koje te nemilice vezuju za stanice na kojima nisi sišao. Kad pomisliš da je sve dobro, jer telo ti je zdravo. Ili kad se u sumrak zagledaš u plamteće nebo i ne osetiš suze u uglovima očiju. Kad te miris lipa ne raseče na dve nejednake polutke, bez ikakvog jasnog razloga. Kada se zapravo postaje srećan? Kada ostvariš san, savladaš strminu srnećim nogama ili kad savladaš sebe i okreneš se na sigurnu, praznu stranu života? I kada se to ostaje srećan? Kad savladaš demone ili kad se pomiriš sa njima?

Jelena Milenkovic

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:06

Mary se rasplakala kada je shvatila da se moli, da se moli svom svojom snagom, sirom rastvorena srca, preklinjuci. Dok se
obracala necemu u sto cak nije ni vjerovala, usred tog ocaja pogodila ju je neobicna spoznaja.

To je, dakle, razlog zbog kojeg joj je majka vjerovala. Cissy nije zeljela sici s vrtuljka, nije zeljela da voznja zavrsi, nije zeljela ostaviti. . .Mary. Neminovno odvajanje od ljubavi, vise nego puki zavrstetak zivota, bilo je ono sto je odrzalo njezinu vjeru na zivotu. Nada da ce dobiti jos samo malo vremena da voli bila je razlog zbog kojega je njezina majka u rukama stiskala krizeve, i gledala u lica kipova, i slala rijeci u zrak.

A zasto su te molitve bile usmjerene prema nebu? Pa, imalo je to nekog smisla,zar ne? Cak i kada tijelo vise nema izbora, zelje srca znaju pronaci nacin da se oslobode a kao i sva toplina, ljubav se uzdize. Osim toga, zelja za letom u prirodi je duse, pa njezin dom mora biti negdje gore. A s neba su zaista pristizali darovi, na primjer proljetna kisa i ljetni povjetarci i jesensko sunce i zimski snijeg.

Mary je otvorila oci. Treptanjem je rascistila vid, a zatim se usredotocila na sjaj radjanja zore iz gnijezda gradskih zgrada.

J.R.Ward Bratstvo crnog bodeza - Vjecna kletva

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

Događalo mi se da osjetim samilost prema komadiću metala, bilo čemu, toliko mi se sve što postoji činilo napuštenim, nesretno neshvaćeno. Možda i granit pati. Sve što ima oblik trpi, sve što se izdvojilo iz kaosa da bi slijedilo izdvojenu sudbinu. Materija je usamljena. Sve što jeste usamljeno je. Niko, niti jedan bog ne može osloboditi ovaj svijet od tako drevne usamljenosti.

Emil Sioran, „Sveske“

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

"on nikada nece razumeti da bas sa pojmom boga moramo najvise da pazimo; jer on tako mocno deluje na ono sto je najnize u ljudskoj prirodi - na nase osecanje nemoci, strah od nepoznatog, licne slabosti; a iznad svega na nase cudovisno samoljublje koje mucenicki venac shvata kao medalju atleticara koju je stvarno tesko zasluziti.

stvarna i prefinjena priroda boga mora biti oslobodjena svojstava: kao casa izvorske vode, bez ukusa, bez mirisa, koja samo osvezava: i sigurno bi delovala samo na mali broj, vrlo mali broj, onih koji stvarno razmisljaju?

sto se tice vecine, njegova priroda je vec ukljucena u onaj deo njihove prirode koji ponajmanje zele da priznaju za svoj ili ispituju. ne verujem da postoji neki sistem koji moze da ucini nesto vise osim da izopaci sustinsku ideju. a onda, svi ovi pokusaji da se bog omedji recima ili idejama...."
Aleksandriski kvartet,,,Lorens Darel

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:07

U zivotu postoji jedna vrednost koja cesto drugima ostaje skrivena, ali je covek oseca duboko u svojoj dusi: to je vernost ili nevernost onome sto osecamo da je nasa sudbina ili vokacija koju treba da ispunimo.
Sudbina, kao uostalom sve sto je ljudsko, ne ispoljava se apstraktno vec se ozivotvoruje u nekoj okolnosti, na nekom malenom mestu, na nekom voljenom licu, u rodjenju nekog siromaska na periferiji neke imperije.
Ni ljubav, ni istinski susreti, pa cak ni duboka razmimoilazenja, nisu plod slucajnosti, vec su nam na tajanstven nacin predodredjeni. Koliko sam se samo puta u zivotu zacudio sto u tolikom mnostvu ljudi na svetu nailazimo na one koji, na izvestan nacin, vuku konce nase sudbine, kao da pripadamo istovetnoj tajnoj organizaciji, ili poglavljima jedne iste knjige!
Nikad nisam saznao da li ih prepoznajemo zato sto smo vec tragali za njima, ili smo tragali za njima zato sto su vec bili nadomak nase sudbine. Sudbina se ispoljava putem znakova i nagovestaja, koji nam se isprva ucine beznacajni, a za koje tek kasnije uvidimo da su bili od presudnog znacaja.
Tako se desava da u zivotu cesto poverujemo da smo izgubljeni, dok u stvari uvek idemo ka odredjenom cilju, ponekad vodjeni nasom najociglednijom, ali u drugim prilikama, mozda i bitnijim za nas zivot, nekom snaznom i nepokolebljivom voljom i nama samima neznanom, u susret mestima, osobama ili stvarima koje, na ovaj ili onaj nacin, jesu, ili su bile, ili ce da budu, od odlucujuće vaznosti za nasu sudbinu, voljom koja ide u prilog nasim prividnim htenjima ili ih osujecuje, pomaze ili odmaze nasim teznjama i cesto, sto nas jos vise zacudjuje, vremenom dokazuje da je budnija od nase svesne volje.

Ernesto Sabato
Otpor

Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   Uto 1 Maj - 12:07

"Ali da pamtim uvredu koju si mi ti nanela, Nastenjka! Da navucem mracan
oblak na tvoju vedru, nepomucenu srecu, da gorko prekorim tvoje srce,
da ga opteretim potajnom grizom savesti i da ga primoram da u trenucima
blazenstva tuzno kuca, da izgnjecim makar i jedan od onih neznih
cvetaka, sto si ih uplela u svoje crne uvojke, kada si zajedno s njim
stala pred oltar... O, nikada, nikada! Neka bude vedro tvoje nebo, neka
bude blistav i nepomucen ljupki osmeh tvoj, neka te bog blagoslovi za
trenutak blazenstva i srece, sto si ih podarila drugom, usamljenom,
zahvalnom srcu!"

"Bele noci" Dostojevski

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Odlomci iz vama najlepsih dela   

Nazad na vrh Ići dole

Odlomci iz vama najlepsih dela
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Lav Nikolajevič Tolstoj
» Od književnog dela do filma
» Da li je Šekspir zaista bio autor svojih dela
» Krađe umetničkih remek dela