Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Slučajnost ili sudbina?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 30980

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Slučajnost ili sudbina?   Pet 20 Apr - 13:40

Sve što nam se desi, bilo dobro ili ne, skloni smo reći da je to sudbina.. nekako nam je u krvi da vjerujemo u sudbinu, pa često kažemo; takva nam je sudbina, tako je moralo biti. Da li je to baš tako ili je to često igra slučaja? Vjerujemo da mnogi dogadjaji nisu baš slučajni, ali kako god mislili, mnogo toga ne zavisi samo od nas.. Vjerujete li u sudbinu ili je to sve splet okolnosti, mjesta življenja.. ili se jednostavno prepustite životnoj slagalici ili sami krojite svoju sudbinu?

Nazad na vrh Ići dole
Ponoć-ka

Master
Master

Ženski
Poruka : 5410

Učlanjen : 12.04.2018

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   Sub 21 Apr - 14:32

rekla bi  da  sudbina  igra  najviše u  svemu  happy happy happy happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

Master
Master

Muški
Poruka : 22354

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   Uto 8 Maj - 14:20

slučajnost, splet okolnosti. ne pristajem da budem glumac u nečijem scenariju gde ti je sve unapred zapisano, malo mi to deluje ponižavajuće da neko pristane da se stavi u takve okvire, ali bože moj, svako je slobodan da veruje šta želi.

svako je kovač svoje sreće. to je moj moto, ne dam ja nikom da mi po sreći čačka.  happy happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 30980

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   Sre 9 Maj - 21:08

Sve je sa tačke gledišta pojedinca.. sudbina je nešto u šta vjerujemo kada nemamo drugog izbora, kada nemamo neko logično objašnjenje za dogadjaj koji je nepredvidjen.
Svi mi upravljamo svojim životima, ali samo donekle.. često neke stvari, dogadjaji, dešavaju se mimo naše volje, htijenja.. Postoji niz nepredvidjenih situacija koje nam se zadese jer i sam život nije šablon po kom znamo kada će nam se bilo koja stvar u životu desiti.
Da je to tako, život ne bi bio ono što jeste... ne bi bio interesantan, nepredvidiv, nekad tako čaroban, lijep a nekad okrutan, surov..
Slučajnost ili sudbina.. i jedno i drugo "mirišu" na isto.. naša stvar kako ćemo je nazvati.. neko će možda reći da je to "viša sila".. 
Kako god, često nismo sigurni zašto su nam se neke stvari desile ili dešavaju u životu..?

Nazad na vrh Ići dole
Horus

Član
Član

Muški
Poruka : 148

Godina : 42

Učlanjen : 04.05.2018

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   Sre 9 Maj - 21:18

Sve što nam se dešava je sticaj raznih okolnosti, možemo da kažemo i da je slučajnost, ali sudbina ne. Nije nam unapred određeno kako ćemo proživeti život, ne postoji viša sila koja upravlja našim životima. To ne znači da tvrdim da ne postoji Bog, neću da ulazim u to, ali i ako postoji, ne određuje nam šta ćemo raditi. Imamo slobodnu volju da sami odlučujemo, ali je najgore što dosta često, odlučimo da uradimo ono pogrešno.
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 32800

Godina : 42

Učlanjen : 22.01.2017

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   Čet 10 Maj - 10:26

vise sudbina

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Slučajnost ili sudbina?   

Nazad na vrh Ići dole

Slučajnost ili sudbina?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Sudbina ili slučajnost
» Slučajnost ili nepoznate sile?
» Čudesna sudbina Amelije Pulen (Le Fabuleux Destin d'Amélie Poulain / Amélie)
» EDGAR ALLAN POE
» Agata Kristi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-