Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Moćna melanholija

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Poly

Master
Master

Ženski
Poruka : 10353

Učlanjen : 04.03.2017

Raspoloženje : hm...

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Ned 27 Maj - 11:28

Nemam ništa protiv prolaznih želja, ipak nas one nakratko zadovolje,
nemam ništa ni protiv želja uopšteno, jer želje nas teraju napred,
Želje su život happy .... medjutim, ipak treba napraviti razliku izmedju želja
koje zadovoljavaju našu suštinu i želja koje su proizvod naše iluzije o nama...
ali to je onaj najteži deo..da da.. ponekad pomislim,da je sve samo iluzija..
Da budemo ljubav tera nas  božanska iskra unutar nas.......
neko to zove ljubav happy , neko blagorodnost,neko saosećanje, neko plemenitost......
to je u stvari sve ono sto pripada ljubavi .......
Koliko volimo sebe toliko ćemo biti sposobni da to podarimo i drugima.......
jer kako ćes nesto dati ako to nemaš??? happy   Možda je ipak, to sve samo iluzija..iluzija života.

Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Sre 30 Maj - 18:04

Zaustavite se u svom automatskom hodu kroz život i zastanite, bar na nekoliko minuta i postanite svesni neposrednih 
happy stvari,
neposrednih događaja i okolnosti koje vas okružuju upravo 'ovog trenutka'. Postanite svesni svih boja,
mirisa i ukusa  happy
koji vam se upravo sada nude. Postanite svesni Sunca koje vam svojom svetlošću obasjava i greje lice; ptica koje 
ulepšavaju dan, povetarca koji vam prolazi kroz kosu i ispunjava pluća mirisima koje je pokupio na svom putu...
  happy duboko udahnite
i dopustite sebi da osetite onu iskonsku životnost koju sadrži svaki trenutak, koja poput dubinske struje protiče ispod.... površine happy
svakodnevnih briga, sumnji i strahova i ostaje netaknuta, nepromenjena. Uvek tu, uvek prisutna...samo 
happy vaša ljubav...

Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Sub 2 Jun - 14:04

Sve ljubavi žive... zapisane su negde u knjigama kao zasebna energija i vibracija...negde u dubinama Univerzuma.To je energija najsnažnija,ništa sa njom nije uporedivo..Ljubav je emocija Sunca
najtoplija... greje srca čovečanstva, i povremeno se spušta iz Univerzuma noću...u snove,snove 
nežne,burne, lude,nemoguće..snove koje pamtimo i čekamo da se ostvare..Nesvesni da smo to već proživeli.Veo zaborava pokriva sve..iz ovog,prošlih života..a budućnost je u magli..
Nesvesni smo svojih davnih ljubavi...koje su ostale u vremenu,i traju u večnosti...Kao tragovi. happy

Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Sre 6 Jun - 19:14

Sunceee,boje sijaju i igraju svoj ples.Hvatam se u kolo s njima..crvena,plava ,žuta..a onda ljubičanstvena ,narandžasta,pa zelena..Uz svetlost sveća...igraju senke ,prizivaju sećanja na tebe..dok smo zajedno ruka u ruci..gledali se ..ne ne,ne želim ta sećanja sada....dok senke igraju....čekam novi dan...
U ovom belom danu..vidi čuda. moje emocije su zelene..isijavam zeleno..boja nade,boja srčane čakre
,Anahate.. zeleno,  boja ljubavi ..Sanjam u boji,zivim u boji..volim u boji,mrzim u boji..
Gusim se u boji,plivam u njoj..ona boja je moj život..ej,.. kako te volim sarenilo moje..

A ja Gospodarica boja..odevena u belo..upijam ih sve......
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Sub 9 Jun - 14:20

Zašto koristiti tuđe reči,tuđe misli?Ti ljudi ma koliko bili umni i misaoni...prenose svoje emocije,prenose
poruke svoje duše..Svako je original,to sam već više puta rekla...i nikako nije moguće raditi i misliti,kao neko
drugi.Zahvalna sam,Kreatoru,na svojim mislima,osećanjima..na svom umu,koji je jedinstven na ovom svetu..i nikada
se neće pojaviti ovaj um i emocija...svi Univerzumi šapuću moju misao..Da da,jedinstveni smo..i budimo ponosni,
unikatni nosioci svoje duše kroz vreme i prostore neznane.. Verujte nije teško preneti svoje misli,emocije,strahove,
svoje najskrivenije,tajne neispričane..verujte,pokušajte...bićete iznenađeni,onim što se može naći u
prostranstvima vašeg uma...a o pamćenjima duše da ne govorimo,jer to su nepregledna iskustva svih inkarnacija
Čekam vas..očekujem

Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Uto 12 Jun - 19:15

Sasvim druga priča bila je među nama...ni približno onome što živimo sada.Život donosi i odnosi..
nama je dosta odneo,povremeno pomalo i škrto dajući,a onda svom žestinom udarajući, brišući sve
ponovo poput hladnog severca..onog što se uvlači u kosti..Tada ,u tim momentima okrećem se i
ulazim u sebe,jer tu je toplo,tu je moj svet...sasvim drugačiji.To je svet koji nosim u duši svojoj,
to je moje Utočište i Svetilište.Postanem u tim danima nedostupna i nedodirljiva...možda vetrovi 
nastavljaju svoj divljački,rušilački pohod,Ja u svom Svetilištu ne čujem ništa i tada u svojoj moćnoj
i melanholičnoj snazi,ja pišem..i stvaram.Zahvaljujem olujama života,nerazumnoj pomami,izlivima besa...zahvaljujem.Večno

love
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Pet 15 Jun - 17:03

Koliko susreta, dodirivanja i prožimanja u vremenskom odsečku života? Neki su samo u prolazu, možda samo pogled ili ništa...bez prepoznavanja, neki su samo trenutna impresija bez otisaka i prepuštena zaboravu…neki samo ponekad isplivaju kao površno sećanje i opet urone u dubinu.. Postoje susreti kad pogled postane dodir, kad se kroz tanku opnu dve kapi preliju jedna u drugu i prožimaju se u nekom odsečku postojanja...to su susreti koji postoje čak i kad se kapi razdvoje u beskraju, susreti koji zauvijek i ponovno ostaju prepoznati u nama...... love .

Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Pon 18 Jun - 20:46

Poleteti visoko poput ptice,skloniti se iz ove svakodnevnice...bilo bi dobro
A onda nastaviti let ,ne gledajući dole,već leteti..leteti put zvezda..i još dalje
Bila sam konačno,na mestu gde su se naše duše srele...mislila sam srce ce mi iskočiti..
ali nije..smireno sam sagledala to mesto..mesto sastanka duša,
a sad idem na mesto rastanka.  Idem sporog koraka,sporih otkucaja..samo se duša
 iz dubine pomalo buni.. 
Uzaludna patnja,uzaludna nadanja,uzaludna suza radosnica,što klizi niz obraze.
.uzaludna mala srećica...jer danas je dignuta koprena sa mojih očiju...
Ti me više ne voliš..ne voliš me više. happy

Nazad na vrh Ići dole
Lutajuće Srce

Master
Master

Muški
Poruka : 6232

Godina : 42

Učlanjen : 04.01.2014

Raspoloženje : Do kraja.

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Uto 19 Jun - 0:06

Nazad na vrh Ići dole
Kaca1111

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 1728

Učlanjen : 28.04.2018

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Uto 19 Jun - 22:44

Sjajnoooooo happy
Nazad na vrh Ići dole
Poly

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   Pet 22 Jun - 15:14

Čuješ me..čuješ li me..dok ispredam pretanke niti, tamne poput noći..drhtave na povetarcu..niti crne
kao moja kosa,valovite i nemirne..željne
Čuješ me..čuješ li me dok tkam laganu tkaninu,boje duboke poput bezdana,protkanu ponekom belom niti..
kao moja kosa,lagano prošarana sedim..
Čuješ me...čuješ li me,dok šijem haljinu,dugu,predugu...boje jesenjeg maglovitog jutra...olovno
sivu kao moja kosa,kroz koju proviruje poneki crni pramen.
Čuješ me ..čuješ me sada znam, sada kada sam obukla svoju prostranu,predugačku belu haljinu...belu kao neugaženi sneg...potpuno belu poput moje kose,koju krasi inje zimskogledenog jutra..
Znam da me sad čuješ..nije kasno,pruži mi ruke..zajedno ćemo koračati..

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Moćna melanholija   

Nazad na vrh Ići dole

Moćna melanholija
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Edvard Hoper
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-