Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Zasto su neke teme samo fotografi a neke umetnicki fotografi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Zasto su neke teme samo fotografi a neke umetnicki fotografi   Ned 18 Mar - 18:40

Ne razvrstavamo ih mi kako nam se svidja vec kako su razvrstani nekim od Akata.

„Obična fotografija, a posebno one koje su u sastavu novinarskih članaka kao ilustracija teksta, je rezultat isključivo mehanike, rutinske, odnosno fizičke radnje i treba da ima pravnu zaštitu na osnovu opštih principa građanskog prava, ali ne u smislu Zakona o autorskim i srodnim pravima. Posebno se ukazuje da je izražen problem zbog hiperprodukcije fotografija nastalih usled razvoja tehničkih uređaja (fotoaparati, pametni telefoni i slično) gde je učešće čoveka neznatno i svedeno na samu mehaničku radnju.” Obična fotografija smatra se običnom tehničkom reprodukcijom”

„Fotografija kao umetničko delo mora da poseduje izvesnu originalnost, koja je odvaja od obične fotografije.”
Tako „autorska dela, pa samim tim i fotografija, koja uživaju zakonodavnu pravnu zaštitu treba da su samo ona autorska dela koja, kao tvorevina ljudskog duha nadilaze rutinska, fizička ili umna dela, kojima zadovoljavaju svakodnevne potrebe u životu, profesiji i radu”.„Zato je bitno postojanje autorskog dela iz kojeg proizilazi autorsko pravo, kako se ne bi  autorskim delom smatralo apsolutno sve, čime se autorskopravna zaštita dovodi do apsurda”.

To je razlog sto nailazite na spiskove fotografa koji su podeljeni prema vrsti dela. study
Nazad na vrh Ići dole

Zasto su neke teme samo fotografi a neke umetnicki fotografi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» SUN TZU - UMEĆE RATOVANJA
» Rijeci jesu moje igracke..Ali, postoje u nama neke neprevodive dubine, postoje u nama neke stvari neprevodive u reči, ne znam...
» Nikad zaboraviti
» Stihovi za razmišljanje
» Zasto ljudi mrze sve one koji ne misle kao Vi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Ostala umetnost-