Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ujed krevetne stenice

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Caka121

Član
Član

Caka121

Ženski
Poruka : 2

Učlanjen : 16.01.2018


Ujed krevetne stenice Empty
PočaljiNaslov: Ujed krevetne stenice   Ujed krevetne stenice Sat610Uto 16 Jan - 12:38

Ako ne znate šta su krevetne stenice nemojte se brinuti do skoro nisam znala ni ja. Tačnije nisam znala dok me nisu izujedale. Ujedi su bili katastrofalni, u početku sam mislila da je neka alergija  (što i jeste jer ujedi krevetnih stenica izazivaju baš velike alergijske reakcije) pojavi se crvenilo, otok, i u nizu se pojave par crvenih tačkica. Sve to svrbi, boli. U početku sam mislila komarci, pa buve (jer čuvam psa, mada nikad nije imao buve). Sve dok nisam počela da viđam po krevetu neke crne tačkice, kad bi čistila krevet nalazla bi neke mrtve bubice koje mi nisu bile poznate. Proguglala i otkrila šta je. Prenela sam ih sa putovanja najverovatnije jer se tako najčešće prenose. 

 Tako da kad sam otkrila šta je krenulo je alternativno lečenje. Iz službe koju sam zvala (jer je nemoguće samostalno ih se rešiti) preporučili su mi rastvor sode bikarbone i vode, taj rastvor nežno utrljati na ujede, i kremu na bazi cinka. Sve ovo ima stvarno umirujuće dejstvo na kožu i koža se nakon ovih tretmsana brzo oporavlja. Smanjuje se otok i crvenilo, i svrab postaje podnošljiviji.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ujed krevetne stenice Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed krevetne stenice   Ujed krevetne stenice Sat610Sre 17 Jan - 12:44

Krevetna ili posteljna stenica (Cimex lectularius) je vrsta kućne stenice koja pripada podfamiliji Cimicinae. Parazitira hraneći se krvlju na čoveku, ali i drugim domaćim životinjama (psima, mačkama, zečevima) pa i na pacovima i miševima. Aktivne su noću kada se izvlače iz svojih staništa, kreveta i drugog nameštaja, i usnim aparatom za bodenje i sisanje se hrane krvlju domaćina. Mogu da budu prenosioci izazivača zaraznih bolesti.

Stenice se hrane ljudskom krvlju i često biraju žrtvu; u našoj praksi mogli smo videti na primer da muž i žena spavaju u istom krevetu – žena izujedana a muž ništa. Ili obrnuto. Često se susrećemo sa slučajevima u kojima su mala deca pa čak i bebe ugrožene od stenica.
Ujed krevetne stenice Bedbug10

Ujedi stenica kod nekih ljudi izazivaju ozbiljne alergijske reakcije.

Krevetna stenica može preneti zarazne bolesti jer dolazi direktno u dodir sa krvlju.


Poznato je širom sveta da su stenice najteže za uklanjanje od svih insekata. Mnogo je o tome pisano i piše se. O tome sve više govore i dermatolozi koji se u svojoj svakodnevnoj praksi susreću sa ovom pojavom. Nema veće kazne zatvorenicima osuđenim na boravak u zatvoru nego li da dele novi životni prostor sa stenicama.


Poslednjih nekoliko godina svuda u svetu je ogroman porast pojave stenica. U Australiji je čak i do neverovatnih 5000 puta u odnosu na 1999. Pre par godina u Moskvi je broj žalbi na stenice porastao 10 puta. Ni Srbija nije izuzetak. Kako veći priliv stranaca tako i povećanje putovanja naših ljudi u inostranstvo doprinosi većoj pojavi stenica.

Ujed krevetne stenice Kutija10

Korisno je da ljudi znaju da se stenice u skoro 100% slučajeva prenose preko putnih torbi.

DDD Bg.
Nazad na vrh Ići dole
Caka121

Član
Član

Caka121

Ženski
Poruka : 2

Učlanjen : 16.01.2018


Ujed krevetne stenice Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed krevetne stenice   Ujed krevetne stenice Sat610Sre 17 Jan - 13:18

Preko putnih torbi ili ukoliko prespavate više noći kod nekog ko je već zaražen. Uglavnom se kriju u krevetu, tj u dušeku, ali ije isključeno da se stenice nalaze u ramovima od slika, ili u lajsnama od parketa, svuda gde ima male šupljine gde one mogu da se zavuku i sakriju. Prava jedna napast.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ujed krevetne stenice Empty
PočaljiNaslov: Re: Ujed krevetne stenice   Ujed krevetne stenice Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ujed krevetne stenice
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-