Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Citati, odlomci književnih dela

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Dala

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 26003

Godina : 30

Učlanjen : 29.10.2014

Raspoloženje : Nizvodno od juce

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Čet 24 Avg - 19:49

Neupućenima, koji ne znaju kakav nam je odgoj, naše bi se ponašanje kad je
Englez tu moglo činiti suludim, a mi, naša atmosfera na Stilfsu, izvještačeni,
nepodnošljivi. Iako stalno živimo u strahu da bi nas prijatelj nenadano mogao
posjetiti, cijele godine, iz trena u tren strahujemo da će doći na Stilfs, istodobno sve
vrijeme mislimo: kad bi se naš prijatelj barem nenadano pojavio, bio tu, jer ništa
nije strašnije, ništa za sve nas, dok vrijeme odmiče, osobito potkraj zime, nije
opasnije od toga što smo ovdje na Stilfsu, u planinama, točnije u Alpama, gdje
nesputano vlada apsolutna priroda, dugo, najdulje prepušteni sebi samima, bez
uljeza, bez stranaca. Bojimo se posjetitelja, dapače mrzimo ih i istodobno se
očajnički, potpuno odrezani od vanjskoga svijeta, grčevito hvatamo za njih. Naša je
sudbina Stilfs, postojana samoća.

Tomas Bernhard - Midland na Stilfsu

Ono na šta se fokusiramo raste, a ono što ignorišemo nestaje.
Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Čet 24 Avg - 19:49

U onome što se uobičajeno naziva „lična karta“ nalazimo ime, prezime, datum i
mesto rođenja, fotografiju, nabrojane izvesne fizičke karakteristike, potpis, ponekad i
otisak prsta – čitav niz oznaka koje ukazuju, bez mogućnosti brkanja, da je nosilac
tog dokumenta Taj i taj, i da ne postoji, među milijardama drugih ljudskih bića,
nijedna jedina osoba sa kojom možemo da ga zamenimo, makar to bio njegov
dvojnik ili njegov brat blizanac.
Moj identitet, to je ono što čini da nisam identičan ni sa jednom drugom osobom.
Tako definisana, reč identitet je relativno precizan pojam koji ne bi trebalo da
izaziva nedoumice. Je li zaista potrebno dokazivati nadugo i naširoko kako bi se
utvrdilo da ne postoje i da ne mogu da postoje dva identična bića? Čak i ako bi se
sutra uspelo, čega se pribojavamo, u „kloniranju“ ljudskih bića, i sami ti klonovi bili
bi identični, u krajnjoj liniji, samo u trenutku svog „rođenja“; već sa prvim koracima
u životu, postali bi različiti.
Identitet svake osobe sačinjen je od mnoštva elemenata, koje se očigledno ne
ograničava na one zabeležene u matičnim knjigama

Amin Maluf - Ubilački identiteti

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Čet 24 Avg - 19:50

Ali ja sam navikao da je i ne ocekujem, da sav utonem u slast koju daje beskrajni trenutak njenog javljanja.
Moglo bi se reci da sam uvek ziveo od osecanja na jedno prividjenje, a sada zivim od uspomena na ta svoja secanja.
Ono od cega bih hteo da pobegnem ide sa mnom…
Prolazimo kroz vlaznu tamu i pust, neosvetljen predeo.
Jelena se nece vise javiti. Mrak, vlaga. To nije njen elemenat.
Preda mnom je noc bez sna, nedogledna, jarosna, uoblicena pustinja.
Cini mi se da je zivo bice nece videti i preziveti ni videti joj kraja.
A meni valja ziveti, i cekati.
Ziveti sa nadom, u cekanju. Pa i bez nade.
Izmedju nas je uvek bilo tako: kad je nema, onda je nema kao da se zaista vise nece pojaviti, a kad je tu, onda je prisutna tako kao da je najprirodnija stvar na svetu i kao da ce doveka ostati i bez promene ostati tu.
Ali sad mi se cini da je to bila obmana samoobmanutog coveka.
U stvari, ona i ne zna za mene, a ja samo za nju...
Moglo bi se reci da sam uvek ziveo od osecanja na jedno prividjenje, a sada zivim od uspomena na ta svoja secanja.
Ali, prolece je. Opet prolece. Bogat sam, miran, i mogu da cekam…
Znam da se svuda i svagda moze javiti Jelena, zena koje nema.
Samo da ne izgubim nadu da je cekam!

Ivo Andric - Jelena, zena koje nema

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

„Ono što čovek stvarno voli u sebi i kod drugoga je njegov idealni Ego čije je poreklo duboko, sa korenima i u prošlosti čovečanstva„. Najviši cilj razvoja svake osobe treba da bude „…ne samo uzimanje i zadovoljavanje fizičke napetosti već i radosno davanje i predavanje sebe drugome.“

Vladeta Jerotić „Čovek i njegov identitet“

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

Trajao sam neznane sate, nizove nevezanih trenutaka, na pločniku na kojemu
sam bio, noću, na osamljenoj morskoj obali. Sve misli što potiču ljude da žive, svi
osjećaji što su ih ljudi prestali živjeti prošli su mi glavom poput mračna sažetka
povijesti, u tome mojemu razmišljanju u hodu po morskoj obali.
Otrpio sam u sebi, sa sobom, težnje svih doba, sa mnom su šetali, uz čujnu
morsku obalu, nemiri svih vremena. Ono što su ljudi željeli a nisu učinili, ono što su
ubili čineći, ono što su duše bile, a nitko nije rekao — od svega toga stvorila se
osjećajna duša s kojom sam šetao morskom obalom. I ono čemu se ljubavnik čudio
kod drugog ljubavnika, ono što je žena zauvijek skrila od svojega muža, ono što
majka misli o djetetu kojega nije imala, što je imalo oblik samo u smiješku ili jednoj
prilici, u vremenu koje to nije bilo ili u osjećaju koji nedostaje — sve je to u mojoj
šetnji morskom obalom išlo sa mnom i vratilo se sa mnom, a valovi su velikodušno
zapljuskivali moj hod, tjerajući ga u san.
Mi smo oni koji nismo, a život je trenutačan i tužan. Zvuk valova u noći je zvuk
noći, a koliki su ga čuli u vlastitoj duši, poput stalne nade što se u tami rastapa s
nečujnim zvukom pjene u dubini! Koliko su suza isplakali oni koji su postigli, koliko
su suza izgubili oni koji su uspjeli! A sve to, u šetnji morskom obalom, vratilo mi je
tajnu noći i skrivenost bezdana. Koliko nas je! Koliko nas se prevarilo! Kakva mora
huče u nama. u noći naših bića, na žalovima gdje se osjećamo preplavljeni
osjećajima! Ono što se izgubilo, ono što se moralo željeti, ono što se postiglo i
zadovoljilo u zabludi, ono što smo voljeli i izgubili, a poslije gubitka vidjeli da
nismo voljeli i da smo voljeli zato što smo izgubili; ono što smo smatrali da smo
mislili kada smo osjećali; ono što je bilo sjećanje, a što smo vjerovali da je bio
osjećaj; i čitavo more što nadolazi bučno i prohladno, iz velike dubine potpune noći,
što lagano kipi na žalu, u noćnom protjecanju moje šetnje po morskoj obali…

Fernando Pesoa - Knjiga nemira

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Pet 25 Avg - 9:44

Muzika Japana. Skrto se
od klepsidre otkidaju kapi
sporog meda il' nevidljivog zlata
sto u vremenu ponavljaju nit
slabasnu i vecnu, tajnovitu i jasnu.
Strah me je za svaku da je poslednja.
One su juce sto se vraca. Iz koga hrama,
iz koga sicusnog vrta u planini,
iz kojih bdenja na neznanom moru,
iz koje stidljive tuge,
iz koje izgubljene i ponovo nadjene veceri
dolaze meni, svojoj dalekoj buducnosti?
Necu saznati. Nije vazno. U toj muzici sam
ja. Zelim da budem. Krvarim.

"Muzicka kutija", Borhes

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Pet 25 Avg - 9:45

U utorak kada je stigao u svoju sobicu u bolnici, Abrenunsio zatece Delauru smrtno smozdenog probdevenim nocima. Ovaj mu isprica sve: o pravim uzrocima za njegovo kaznjavanje pa sve do nocnih casova ljubavi provedenih u Marijinoj celiji. Abrenunsio je bio zapanjen:
- Mogao sam svasta da pomislim o vama, ali ne i takav vrhunac ludosti.
Kajetano ga zacudjeno upita:
- Zar nikada niste doziveli tako nesto?
- Ne, sine moj- rece Abrenunsio. Pozuda je dar koji nemam.
On pokusa da ga odvrati od takvih nagona. Rece mu da je ljubav neproirodno osecanje koje osudjuje dvoje neznanaca na uskogrudu i nezdravu zavisnost. Sto je to osecanje kratkotrajnije utoliko je intenzivnije....

"O ljubavi i drugim demonima", Markes

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Pet 25 Avg - 10:41

Ponekad mi se ucini da mi beze pod nogama putevi i daljine. I kadgod mi se dogodi da dospem u daleko, i stanem nasred njega i mislim: konacno, evo me; ako podignem oci, vidim da svako najdalje ima svoje jos dalje.
Mozda je to i sreca. Mozda imam u sebi nesto duze od krajeva.
Mozda imam u sebi toliko mnogo sveta, da se nikada, nigde, nece moci zavrsiti.
Nije rec o zivotu, nego o njegovom dejstvu. Jer neke stvari se ne mogu saznati samo ocima. Postoje u meni mnoga, neverovatna cula. Cula vode i vazduha, metala, ikre, semenja,...
Oni koji me srecu, misle da ja to putujem. A ne putujem ja. To beskraj po meni hoda.
Od koje sam ja vrste?
Znam jednu novu igru. Zaustavim se naprasno i ne micem se satima. Pravim se kao da razmisljam i da u sebi rastem. Cinim to dosta uverljivo. Dok imitiram drvece, neko sa strane, neupucen, stvarno bi pomislio da sam pustio korenje.
Razlistavam se sluhom. Zagrljajima. Disanjem. Cak se i ptice prevare, pa mi slete u kosu i gnezde mi se na ramenu.
Pravim se da sam trom sanjar. Nespretan penjac. Spor saputnik. Pravim se da mi je tesko da se savijam preko belih ostrica realnog.
Pravim se da mi nedostaje hitrina iznenadnog skracivanja u tacku i produzetka u nedogled...
Ja ne upoznajem svet, vec ga samo prepoznajem. Ne idem da ga otkrivam, nego da ga se prisetim, kao nekakve svoje daleke uspomene.
Jer mnogo puta sam bio gde nisam jos koracao. I mnogo puta sam ziveo u onom sto jos ne poznajem. I mnogo puta sam grlio to sto ce tek biti oblici. Zato izgledam izgubljen i neprestano se osvrcem. A u sebi se smeskam. Jer, ako niste znali, svet je cudesna igracka.
Moze li se izgubiti neko u nekakvom vremenu i nekakvom prostoru, ako u sebi nosi sva vremena i prostore?...
Smeta mi krov da sanjam. Smeta mi nebo da verujem...

"Hodajuci na rukama", Mika Antic

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 16:49

"Jedna neobicna ali jednostavna tajna mudrosti svih epoha uchi nas da i najmanji chin altruizma, svaka ljubaznost i davanje obogacuju, a da svaki napor da se osvoje bogatstvo i moc slabi i osiromashuje. To su znali i o tome nas uchili Indijci, grcki filozofi i Hrist, i posle njih hiljade mudraca i pesnika cija su dela prezivljavala epohe u kojima su ziveli, dok su kraljevstva i kraljevi njihovog doba nestali i zaboravljeni. Mozete da se slozite s Hristom ili s Platonom, sa Shilerom ili Spinozom: svuda vrhovna mudrost uchi nas da nisu ni moc ni bogatstvo ono sto nas chini srecnim vec samo ljubav. Svaki altruizam, svako odricanje u ime ljubavi, svako saosecanje, svako davanje sebe izgleda kao gubljenje vremena, kao lishavanje, ali nije: to je obogacivanje i uzdizanje i jedini put koji vodi napred."

Herman Hese
"Umetnost dokolice"

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

"Cudno je kako je malo potrebno da budemo srecni
i jos cudnije:kako cesto nam bas to malo nedostaje".
Ivo Andric

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

Zbunjen i porazen, gledam kako se sva lepota sveta, po cudnoj i svirepoj alhemiji ljubavi, pretvara u zalost za tobom. - Ivo Andric

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 16:50

"Kad umrem, prekinuce se jedna srebrna nit s nanizanim glatkim biserima koji ce se rasuti po zemlji i otkotrljati, kuci, svojim majkama skoljkama na dnu mora. Ko ce zaroniti za mojim biserima kada mene vise ne bude? Ko ce znati da su bili moji? Ko ce znati da je cio svijet nekada visio oko mog vrata?"

Justejn Gorder

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

Sta je dugovecnost?
... to je nesanica koja se meri desetinama dana, a ne celicnim kazaljkama, to je teret mora i piramida, biblioteka i dinastija, mora koje je video Adam...

H.L. Borhes

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

Lagati zbog sopstvene koristi je obmana, lagati u tudju korist je podvala, lagati da bi se naudilo je kleveta, to je najgora vrsta lazi. Lagati a da iz toga ne proistekne ni za mene ni za drugoga nikakva korist ni steta, nesto je sasvim drugo, to nije laz, to je izmisljotina.

Zan Zak Ruso

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 16:51

"...
Eto,na pocetku sam bila samo tri i po kilograma gline,sa nekim genetskim tackicama i obelezjima.Moglo se od mene svasta izvajati.A sta je ispalo?Osoba od reda,od svih civilnih vrlina koje se presadjuju s kolena na koleno i neguju u sredjenim i zatvorenim gradjanskim porodicama.Kultivisane ali neslobodne maste,s ambicijom ali bez mnogo hrabrosti za odstupanje od sablona.
U svest se od malih nogu mekanim drilom ugradjuje obaveza da se sve uradi dolicno,kako valja,primerno,bez ekscesa i novih formi.Svako pomeranje od tih standarda smatra se podbacajem,a on,u srazmeri sa odstupanjem,sramotom..."
Vida Ognjenovic,"Preljubnici"

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 16:59

Boze ne dopusti da srce nase ostane prazno,nego daj posto od tvoje volje sve zavisi-da uvek zelimo i da se nadamo,i da to sto zelimo bude dobro i stvarno i da nasa nada ne bude isprazna.Daj nam prav put sa prolaznim posrtanjima i sa mirom i slavom na kraju.Daj nam mudrost i hrabrost kada nam dajes iskusenja.I ma kuda isli i lutali,ne daj da na kraju ostanemo izvan tvoje sveobimne harmonije,jer te svake sekunde,i na svakom mestu,svakim delicembica zelimo.

Ivo Andric

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 16:59

Osetih kako se opet ledim pred neizbeznim. I shvatih da ne mogu da podnesem misao da vise necu cuti taj smeh. Za mene je on bio kao izvor u pustinji.
-Mali moj, hocu i dalje da te slusam kako se smejes...
Ali on mi rece:
-Ove noci, bice godinu dana. Moja zvezda se se nalaziti tacno iznad onog mesta gde sam pao prosle godine...
-Malisa, zar ne, to je samo ruzan san, ta prica o zmiji i o sastanku i o zvezdi...
Ali on ne odgovori na moje pitanje. Rece mi:
-Ono sto je vazno, to se ne vidi...
-Naravno...
-To je kao sa cvetom. Ako volis jedan cvet koji se nalazi na nekoj planeti, prijatno je nocu gledati u nebo. Na svim zvezdama cveta cvece.
-Naravno...
-To je kao s vodom. Ona koju si mi dao da pijem bila je kao muzika, zbog cekrka i uzeta... secas li se... bila je slatka.
-Naravno...
-Gledaces nocu zvezda. Moja je isuvise mala da bih ti pokazao gde se nalazi. Bolje je ovako. Moja zvezda bice za tebe jedna zvezda. Voleces dakle da gledas sve zvezde... Sve ce one biti tvoji prijatelji. A zatim, poklonicu ti nesto...
On se opet nasmeja.
-Ah! mali moj, mali moj, tako volim tvoj smeh!
-Upravo to ce biti moj poklon... bice to kao s vodom...
-Sta hoces da kazes?
-Za sve ljude zvezde ne znace isto. Za jedne, koji putuju, zvezde su vodici. Za druge, one su samo male svetiljke. Za ucenjake one su problemi. Za mog poslovnog coveka one su bile zlato. Ali sve te zvezde tamo cute. A ti, ti ces imati zvezde kakve niko nema...
-Sta hoces da kazes?
-Kad budes gledao nebo, nocu, posto cu stanovati na jednoj od njih, to ce za tebe biti kao da se sve zvezde smeju. Ti ces imati zvezde koje znaju da se smeju!
On se i dalje smejao.
-A kada se utesis (covek se uvek utesi) bice ti milo sto si se samnom upoznao. Ostaces mi uvek prijatelj. Pozeleces da se smejes samnom. otvorices po nekad prozor, onako iz zadovoljstva... I tvoji prijatelji bice iznenadeni kad te vide da se smejes gledajuci u nebo. A ti ces im tada reci: "Da, zvezda me uvek zasmejavaju!" A oni ce pomisliti da si lud. Ala sam ti podvalio...

Mali princ

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:00

Smisao je gorak:Covek treba da se odrekne svega sto bi trebao da zavoli;jer su gubitak i razocarenje neizbezni.
Moramo se odreci ljubavi ,da je ne izgubimo.
Moramo unistiti svoju ljubav,da je ne uniste drugi.
Moramo se odreci svakog vezivanja ,zbog moguceg zaljenja.
Misao je surovo beznadna.Ne mozemo unistiti sve sto volimo uvek ce ostati mogucnost da nam to uniste drugi.
M. Selomovic''Dervis i smrt''

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:00

Igra andjela - Ljiljana H. Djurovic

Knjeginja Milica odgovara na pitanje Sulejmanovo (najstariji sin Bajazitov),da li se boji da ce je zadrzati kao taoca (dosla je da posjeti svog zarobljenog sina Stefana):

..."Ne bojim se.Ja sam starica i monahinja.Mene drzati u ropstvu bili bi nedostojno.A ti si Bajazitov sin.Cak i da sam se prevarila,moje ropstvo bilo bi kratko i ne bi ti ti posluzilo protiv Stefana.
Znas,majka moze snagom svoje ljubavi i da umre ako je to njenome sinu na korist.I tvoja majka bi to za tebe ucinila..."

Neznanje sudi nepravedno.

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:01

Izmedju mene i tebe tako je malo prostora. U taj procep stao bi tek treptaj svetlosti. U njega se smestila nasa ceznja, u njega se smestila nasa ljubav. Tako smo blizu ti i ja, a opet tako beskrajno daleko. Deli nas tek delic najmanjeg dela. A ipak, koliko god se trudio, koliko god tezio i hteo, nikada me neces dosegnuti. Izmedju mene i tebe tako je malo vremena. U taj procep stao bi tek treptaj oka. U njega se smestio nas zivot, u njega se smestila nasa sudbina. Tako smo slicni ti i ja, a opet tako beskrajno drukciji. Usprotivilo nam se cudnovato prostranstvo neodredjenih razdaljina, prostranstvo koje nije potrebno preci. Ne naprezi se uzalud, jedini moj, ne siri svoje ruke ne bi li me zagrlio. Izmedju nas je more beskraja - ne vece, ne dublje od njenog dodira. Ali zar ne znas? To je more ljubavi i ono ce nas zauvek spajati.
Kezele

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:01

"Zelim da rastes i da se razvijas radi sebe samog, i na svoj nacin, a ne da bi meni sluzio. Jer volim te i osecam da sam jedno s tobom, ali s tobom takvim kakav jesi, a ne kakav bi meni odgovarao kao objekat koji bi ja koristila..."
Erich Fromm-Umece Ljubavi

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:02

Koji covek nije nikad prekrsio Tvoj zavet, reci?
Zivot bez greha, kakav ukus ima reci?
Ako zlim kaznjavas zlo koje pocinih,
Kakva je razlika izmedju Tebe i mene, reci
(Omar Hajam)

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:02

...ako mudrost leži u iskustvu,ko više zaslužuje da nosi ime mudraca:
da li pametan, koji se nešto iz stida, nešto iz plašljivosti ne prihvata ničega ili ludak,
koga ni od jedne namjere ne odvraća ni stid (jer ga nema) ni opasnost (jer ne razmišlja)?...

Erazmo Roterdamski-Pohvala ludosti

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:03

Sest vekova posle Hrista, na crkvenom saboru u Makoni glasalo se o tome ima li zena dusu i sa jednim jedinim glasom vecine odluceno je da je ipak ima.
I pored svih kriza koje donosi savremeno drustvo i pored svih izopacenja danasnjih odnosa izmedju muskarca i zene, mozemo biti sigurni da se slicno glasanje nikada vise nece ponoviti. - Zorica Kuburic

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   Uto 29 Avg - 17:03

"Nemoguće je tačno odrediti trenutak rađanja prijateljstva.
Kao što postoji kap koja prepuni sud kad ga punite,
tako nakon niza prijatnih gestova postoji onaj koji vam prepuni srce."

Jean de La Bruyère

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Citati, odlomci književnih dela   

Nazad na vrh Ići dole

Citati, odlomci književnih dela
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Od književnog dela do filma
» Književna dela po azbučnom redu
» Alter ego u književnosti
» Citati ili književna pouka o zivotu !