Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Da li ste i vi sapioseksualac/ka?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 20:35

Da li ste i vi sapioseksualac/ka ?


Sajt za upoznavanje OK Cupid proširio je u novembru 2014. listu 
seksualnih orijentacija koje prilikom registracije članovi mogu da
 navedu. Tada su u standardne orijentacije dodati i androgina, 
aseksualna, upitna i interrodna. Sada sajt dodaje još jednu, 
relativno nepoznatu orijentaciju – sapioseksualce.


[You must be registered and logged in to see this image.]


Jednostavnim rečnikom, sapioseksualac je neko koga seksualno privlači isključivo 
inteligencija drugih osoba. 

Termin je navodno skovao omraženi korisnik Live Journala poznat kao “wolfieboy”, ali je odnedavno ušao u široku upotrebu. Štaviše, izdavač rečnika “Merijam Vebster” najavio je da bi termin mogao da se nađe u sledećem izdanju njihovog rečnika engleskog jezika. 

Iako je jasno da “sapioseksualac” nije klasična seksualna orijentacija, Bernadet Libonat, predstavnica platforme OK Cupid, ističe da je proširenje liste za ovaj termin olakšalo korisnicima da se bolje predstave potencijalnim partnerima. Mnogi su se i pronašli u njemu – koristi ga čak 9.000 korisnika. 

Istini za volju, njihove preferencije nisu jedinstvene u odnosu na ostatak šarenolikog spektra orijentacija i “orijentacija”. Prema Lori Ader, profesorki evolucione psihologije na koledžu Lion, muškarci i žene oduvek su cenili inteligenciju partnera, bez obzira na to da li su znali za termin sapioseksualac ili nisu. 

“Muškarci i žene raznih seksualnih orijentacija stavljaju inteligenciju i dobrotu iznad seksualne privlačnosti kao kriterijume za potencijalne partnere”, kaže Lora Ader. 

To čak važi i za druge vrste. 

“Mužjak australijske seničarke, koji gradi komplikovana gnezda od šarenih predmeta koje pronalazi u okruženju, svojim graditeljskim umećem privlači probirljive ženke”, kaže Lora Ader. “Sposobnost pronalaženja takvih predmeta i zaštita doma od krađe ili sabotaže drugih mužjaka može biti indikator kognitivnih sposobnosti i uopšte genetske podobnosti.” 

Aderova veruje da uspon sapioseksualnosti barem delimično može da se objasni zamagljenom linijom između “kulture štrebera” i mejnstrima. 

“Ono što su nekad bila interesovanja rezervisana za ‘introvertne intelektualce’, kako su stereotipno bili označeni pojedini ljudi u društvu – stripovi i naučna fantastika – sada su ključni deo američke kulture 21. veka”, kaže ona. 

Međutim, ovaj seksualni identitet izazvao je bes onih koji smatraju uvođenje nove orijentacije kao vid diskriminacije na osnovu sposobnosti, akademskih ambicija i klase.



Šta vi mislite?
b92.net










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 20:39

“Muškarci i žene raznih seksualnih orijentacija stavljaju inteligenciju 
i dobrotu iznad seksualne privlačnosti kao kriterijume za potencijalne partnere”.


Znaci, ta sam.    happy
Nisam ni znala "kako se zovem", otvorise mi se vidici.Recnik mi je bogatiji za jedan novi izraz.
Covek se uci dok je ziv.  happy










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 21:08

“Muškarci i žene raznih seksualnih orijentacija stavljaju inteligenciju i dobrotu iznad seksualne privlačnosti kao kriterijume za potencijalne partnere”


--------------------------------------
Yap to je to.
lep ,pametan,privlačan,neophodan. 
Malo čudan naziv:))
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 21:20

wonder  šta li će još da izmisle ...

Naravno da mi je bitno da osoba bude inteligentna ali da me to baš seksualno privlači ... confused
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 21:25

Black Wizard ::
wonder  šta li će još da izmisle ...

Naravno da mi je bitno da osoba bude inteligentna ali da me to baš seksualno privlači ... confused
Mislim da nisi razumeo poentu.To je jedan od kriterija.

Možda bi ti poželeo glupu ,neinteligentnu ženu,a da je dobra u krevetu..itd..
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 21:31

Kijara-brm ::
Black Wizard ::
wonder  šta li će još da izmisle ...

Naravno da mi je bitno da osoba bude inteligentna ali da me to baš seksualno privlači ... confused
Mislim da nisi razumeo poentu.To je jedan od kriterija.

Možda bi ti poželeo glupu ,neinteligentnu ženu,a da je dobra u krevetu..itd..
Citat :
Jednostavnim rečnikom, sapioseksualac je neko koga seksualno privlači isključivo 
inteligencija drugih osoba.
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 21:56

Dobro je, ja sam tupi glupi jer sam objedinila sve zajedno ,a ne samo inteligenciju kao pojam sapioseksualka.  runing
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Čet 8 Dec - 22:10

Kijara-brm ::
Dobro je, ja sam tupi glupi jer sam objedinila sve zajedno ,a ne samo inteligenciju kao pojam sapioseksualka.  runing
Nisi glupa ali mišljenja ljudi nisu uvek ista
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610Pet 9 Dec - 22:21

mene pali ako ima intelegentne sise i dupe  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste i vi sapioseksualac/ka?   Da li ste i vi sapioseksualac/ka? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste i vi sapioseksualac/ka?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Muško ženski kutak-