Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Kako strancima zvuči srpski jezik.

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 25095

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Kako strancima zvuči srpski jezik.   Pon 17 Okt - 16:24

Mladi jutjuber, Šunfu Ša, stvara video klipove o svetskim jezicima. Najčešće govornicima engleskog jezika daje da prepoznaju ono što čuju.
Naime, Ša je napravio malu anketu i pitao je studente iz Kanade da prepoznaju tonski materijal na našem jeziku. Na telefonu im je pustio snimak, a zatim ih upitao koji je to jezik. 
Nećete verovati, ali većina studenata je mislilo da je u pitanju italijanski ili španski. Kakve su dalje reakcije i šta Kanađani misle o srpskom jeziku, pogledajte na videu:

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Muški
Poruka : 30492

Učlanjen : 30.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Kako strancima zvuči srpski jezik.   Uto 8 Nov - 19:50

Pffff ... bolje da ne kažem šta ja mislim o "takozvanom" engleskom jeziku Rolling Eyes

Čak ni Englezi više ne pričaju engleskim jezikom. Pravi engleski jezik ima kokni naglasak i govori se još jedino u Irskoj happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Kako strancima zvuči srpski jezik.   Pet 11 Nov - 9:07

Ne znam kako strancima zvuči, jer u neku ruku, sam i ja stranac. Odrastao sam u mešovitom govornom području pa mi ni jedan jezik nije stran, osim, skandinavskih.  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Kako strancima zvuči srpski jezik.   

Nazad na vrh Ići dole

Kako strancima zvuči srpski jezik.
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Glagolski oblici
» Pozajmljenice
» Omiljene knjige
» Branko Radičević
» Vrste suglasnika po zvučnosti
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu