Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Sledeći
AutorPoruka
srna

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 1986

Učlanjen : 18.10.2017

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 1 Jun - 17:29

Nazad na vrh Ići dole
Aron

Član
Član

Muški
Poruka : 153

Godina : 41

Učlanjen : 27.04.2018

Raspoloženje : los,zao,dobar

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 1 Jun - 17:48

..Ako se nikad nismo voljeli
onda je uzalud ovo bijelo jutro
na mom licu,
ova kisa u prvoj slici budjenja
i pjesma koja ostaje u srcu zauvijek....

ŽELJKO KRZNARIĆ
Nazad na vrh Ići dole
Aron

Član
Član

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 1 Jun - 17:49

Kako to da si ljubav izdala
Da si se predala
Na ovoj južini koja naleće
I briše zadnje tragove sreće
Kako to
Kako si mogla ovim stepenicama
Koje škripe i uzdišu
Kad se njima hoda
Koje vode pravo u tužnu kišu
Mokru
Tešku
Koja ne priznaje ništa pa ni najmanju grešku
ŽELJKO KRZNARIĆ
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski
Poruka : 17802

Učlanjen : 26.04.2018

Raspoloženje : Igra uma

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 6 Jun - 16:42

U jednoj dalekoj zemlji, mnogima nepoznatoj, postoji krcma pod nazivom " Tocionica dusa".
Ljudi tu uglavnom, greskom svrate, nanese ih put dok izgubljeni lutaju trazeci srodnu dusu.
Lakomisleni kakvi jesu, naziv krcme shvate kao markentiski potez i cak im se i dopadne.
Povrsni kakvi jesu, u svojoj izgubljenosti ne razmisljaju o tome gde ih je to put naneo.
Zeljni odmora i osvezenja, teskim korakom razocarenja ulaze u krcmu i narucuju hladnu casu najboljeg vina
ili pak, promrzli, najbolje kuvano vino cije poreklo vide u bujnoj konobarici koja im osmehom pozeli dobrodoslicu.
Zaboravljaju da je vino pice bogova i zedno ga iskape u jednom gutljaju, sasipajuci
u sebe dusu nepoznatog porekla. Samo za trenutak uspeju da osete oporost ili slatkocu,
pre nego osete plimu topline koja im se razlije telom. Vec sledeceg trenutka, kao probudjeni iz dubokog sna,
okrenu se oko sebe da osmotre enterijer nepoznatog mesta. Nesvesni sena koje im se smenjuju na licu,
razlivaju se u osmeh ili pretvaraju u suzu. Previse su bili opsednuti potragom
i nisu slusali upozorenje krcmarice koja im je uljudno nudila vinsku kartu i pitala ih za ukus koji preferiraju.
Odmahivali su rukom i dopustali njoj da napravi izbor umesto njih. Mudra je to krcmarica bila;
nagledala se ona slucajnih prolaznika i izgubljenih pogleda sa zarobljenim dusama
koje su kruzile oko tamnih zenica, usahlih i mrkih, skupljenih u tanani krug ludila koje
je isijavalo svojim mocnim sjajem. Tek ponekome bi pomirljivi sjaj ukrasio zute pege koje bejahu pravilno rasporedjene oko pomracenog meseca u centru oka. Po sopstvenoj intuiciji, darivala je duse onako kako je mislila da prolaznici zasluzuju. Utakala je dugo cuvane duse u ocajnike koji se nisu osecali ocajnima, u napacene koji su bili opkrhani ravnodusnostima, u nesrecne koji premoreni potragama dozvoljavali su glavi da klone, na orahovini od cije se srzi pravise stolovi u toj krcmi. Delila je pravdu bez konslutacija, svojim cistim srcem i iskusnim okom, svima onima koji po izlasku iz krcme, dobijali su novi lik sjajem nadanja i novom snagom za potragom, ovoga puta ne beznadeznom i ne bez ikakvog smera. Ali samo retkima je vadila iz najstarijih burica, one najvrednije, dugo godina dobro cuvane duse, koje u nekim davnim nemocima molise da ih svojim bosim tabanima izgnjeci i skladira da docekaju trenutak kada ce preko cula ukusa, skliznuti u necije telo i spojiti se sa svojim caurama iz kojih bejahu proterane nekada davno, od zlih sujeta alter ega.
Naisao je tako jednog dana, covek praznog pogleda, ugasenih ociju i pobelelih usana. Prisla mu je vedra krcmarica, i zapitala ga cime moze da ga usluzi. Lagano je podigao pogled, i zagledao joj se u usne, iskreno pozelevsi da su pehar iz koga bi popio bilo kakvu tecnost. Nasmesio se i odgovorio joj da bi vrlo rado popio gutljaj njene duse, jer pogled joj bese tako bistar da je mogao da se ogleda u njemu i vidi starca kojeg su i nada i snaga napustili. Nasmesila se zbunjeno, ni malo iznenadjena narudzbinom, sa nekom cudnom tugom koja je samo za trenuak preletela preko beline njenog lica. Razmisljala je sta joj je ciniti; svoju je dusu imala samo za jos par casa jer delila je svim neznancima koje bi pozelela da su njena srodna dusa, a onda ce ostati bez nje, postati bezdusnica i nikada nece moci da doceka dan kada ce u krcmu usetati njena srodna dusa koju bi svojom zeljom napojila i sa sobom sjedinila, dusa koja bi pozelela da je pije do kraja zivota i nikada zedj vise ne oseti. Covek je samo odmahnuo rukom rekavsi da ne obraca paznju na njega i donese mu sta god ona pozeli, sta god ce mu utoliti zedj i makar prividno odganati umor. Otisla je iza paravana i bez ikakvog zala podmetnula casu ispod bureta svoje duse. Napunila je do vrha i odnela coveku praznog pogleda.
Pio je polako, uzivajuci u svakoj kapi cudnog nektara, nemajuci pojma o tome da utace u sebe delove jedne ciste duse protkane mekanim osmesima. Cudio se zedji koja ga nije terala da iskapi tecnost u jednom gutljaju i nastavi svoj put. Sa svakom kapljicom osecao je novu snagu kako se radja u njegovim misicima, osecao je cudne pokrete lica koje mu izvijene usne pravise, osecao se cudno dobro i posle dugo vremena, kao u svom domu. Pozvao je krcmaricu da je priupita kakvo mu je to vino bozanskog ukusa donela, ali prema njemu je isla nepoznata, divna, graciozna zena koja mu se nekim cudom smesila. Uzimao je pogledom svaki osmeh koji se pri novom koraku nije gubio i stavljao ga kao melem na izrabljenu dusu. Sto mu je bila blize, on se to jacim osecao, a u isto vreme toliko raznezenim i senzibilnim, da je pomislio ako bi mu kojim cudom spustila dlan na obraz, na njemu bi do kraja zivota ostao.
Ona je gledala coveka koji je dozivao, ucini joj se poznat, ali nikako nije to mogao biti onaj isti covek praznog pogleda. Prilazila mu je polako, nekontrolisano se smeskajuci i osecajuci kako joj se kukovi ritmicno njisu izvodeci neki tajnoviti ples samo za njegove ozivele oci, tako sjajne, da bi mu i zvezda Danica pozavidela. Sto mu je bila bliza, cudnije se osecala; tabani su joj brideli, dlanovi se grejali a srce je ludacki lupalo u nekom novom ritmu, prebrzom za njen kardiovaskularni sistem. Iznenadni nagon da mu spusti dlan na obraz isiban vetrom, ali ne i naruzen njime, iznenadio je ali je nije uplasio. Prisla je bez reci i prepustila se svojoj zavidnoj intuiciji, nadajuci se da ce neznanac samo potraziti racun i otici. A onda, kada je dosla sasvim blizu, dlan joj nekontrolisano krenu ka obrazu coveka i ona oseti toplinu koja radja spoj savrsenog sklada.

"Draga zeno, ne pitam sta kosta, samo zelim da to sto sam popio dobijem jos; tacnije, zeleo bih da otkupim sve zalihe koje imate"...
"Dragi covece, dusa se ne kupuje - kako da to niste shvatili kada ste dosli ovamo?"
On se trgnu, okrete se oko sebe po prvi put shvatajuci da ne zna gde je niti koliko daleko od kuce. Ali cudan osecaj da je na pravom mestu, nije mu davao mira. Ogromna privlacnost ka zeni, krcmarici nepoznate krcme, zeni sa najbistrijim pogledom koji je ikada video, promenio mu je dusu, cini se, za samo par trenutaka.

"Mozda dragi covece, ako ikada ponovo svratite ovamo, dobijete jos koju kap duse koja vas je promenila. Sada putujte, vec je kasno, uhvatice vas mrak"...
"U mraku cu nastaviti da zivim, ako me odavde oterate, jer svetlost u vasim ocima je jedino sto moju mracnu dusu osvetljuje. Ostacu ovde dokle god me vi zelite"...
Ta krcma jos uvek postoji, u dalekoj zemlji nepoznatog imena...
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 6 Jun - 16:45

Umetnička rasejanost

Upoznali smo se zahvaljujući kulturnim akcijama opozicione stranke u vreme Miloševića. Književno veče u kafiću. I dug intervju, zahvaljujući tošiba baterijama.
Bila je jesen. Svi je bilo sivo, ali mi nismo bili sumorni. On, večiti mladić, sav u džinsu.
Veruje da je došlo vreme kratke priče. Brzo se živi.
Mislila sam da ga možda više nikad neću sresti. Valjda zato i čuvam našu fotografiju.
Ali susrećemo se na svetkovini knjiga. On je u društvu istog kolege, prefinjenog Vojvođanina. Kolega, poluotvorenih usta, uz upućeni pronicljiv pogled, pita me da li se, možda, odnekud znamo.
Majstor kratke priče, naravno, zna:
“Pa kako se ne sećaš?! Bila je zima. Nosila je divnu belu šubaru. I čarape sa šavom“
Pokušavam da kažem da nikad nisam nosila čarape sa šavom, niti sam ikada imala belu šubaru. Ali ne uspevam.
“O, da”, priseća se jasno fini gospodin. “Ali ti si pogrešio. Bilo je leto. Nosila je dugu cvetnu haljinu sa razrezima sa strane. Sećam se tog osmeha.”
Treći poznanik, mudrac s dugom bradom, ćutao je i smejao se. Tačno je znao da se ne sećaju. To su umetnici.
Sticajem slučajnih okolnosti srećemo se bar jednom godišnje. Uvek beskrajno uživamo u razgovoru.
Poslednji put me je pitao:
“A kako smo se, ono, mi upoznali?”
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 6 Jun - 16:50

Nesanica

Noćas se vrpoljio u krevetu. Izvukao se iz listova plahti i potražio u mraku mekanu bijelu kutiju. Izvadio jednu cigaretu i pripalio je. U mraku je zaplesao trbušasti plamen, koji se zatim pretvorio u gorući pijesak na vrhu cigarete. Sjedio je i pušio, uvlačio dim zrelog lišća u sebe. Je li razlog njegove nesanice nestao s otpuhom dima?

Najednom se činilo kao da u mraku sjedi mračni prorok s malenim svjetlucavim bićem koje ga tješi. Mrak se već strašno nataložio u njemu i pritiskao mu leđa. Svjetlucavi je plesao u zraku oko njegove glave nastojeći mu podići raspoloženje ili izvući iz njega barem mrvicu maladie.

Ponekad je cigareta bila poput gudala s iskricom na vrhu kojim je pleo topli ogrtač oko tijela. Kosa mu se ljepila za sljepoočice, crna vuna bila je sve gušća, meka poput osjećaja straha.

Ja sam se pretvorila u list koji je upao kroz poluotvoreni prozor. Žilice su upile kišu i svjetlile blago zeleno. Promatrala sam, bez panike, jezika i udova, sakrivena u plahte i vuneni pokrivač, jedva disala. Jer mrak se mogao svaki čas razgrnuti, žustro rasporiti uz gomile eksplozija svjetla. Da su me sada otkrili, detektiva skrivena pod poplunom, pretvorena u žile koje dišu, trčala bih koliko me noge nose na daleki istok, praćena vrućim bljeskovima srama. – Ili negdje u zimu. Srce bi mi se ogrnulo krznom polarne noći, koje je oštro i jako svrbi.

Dotle je on otpuhivao posljednji dim, tamnosiv, s plavim oštrim vrhovima. Svjetlost je poput močvarnog sunca jenjala, gušila se pod prstima u pepeljari.

Ustao je i okrenuo se prema postelji. Došuljao se, otvorio zastor posteljine u kojoj se pušila toplina umiješanih snova, dahova i popaprene kože.

Čim su se njegovi prsti približili, smjesta sam ušla natrag u svoje tijelo, koje je poput nevjestina leša već tonulo u rijeku plahti. Kada me je zagrlio, ispao mi je kamenčić iz ustiju. Oboje smo zašli još dublje u san, držeći se čvrsto za ruke.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 6 Jun - 16:52

PRIČA S MAJAKOVSKIM - Kristina Selak

Dok stojiš i čekaš u senci, u već prošlom vremenu, ti razmišljaš o njoj, o ljubavi, Majakovski.
Tvoja čežnja kulja, probija se kroz uzavrele grudi, imam osećaj da bi mogao vapajem ljubavi da utišaš ceo svet, da sve umukne i zaćuti.
Tvoja sanjalačka dimenzija je tako stvarna i jaka, ti živiš u njoj i za nju.
Ljubav ti prožima telo, obuzima ti psihu, to je nešto snažno, uzvišeno, što na žalost samo ti osećaš.
Ti pokušavaš da se setiš i time se naslađuješ, mogao bi tako vekovima.
Ali tvoja dragana ne dostiže te visine. Njen um je u nekoj sadašnjoj dimenziji, mnogo svetlosnih godina udaljenijoj od tvoje dimenzije.Ostavljen si!
Da, ali nije važno, ti i dalje voliš, osmeh ti obuhvata lice i živiš!
Majakovski, gde je tvoja dimenzija!?
Htela bih da osetim tvoj dah slobode, da sednem na krilo tvog aviona koji vodi u beskraj, u ponor bez dna, u ljubav!!!
Nauči me da lebdim iznad svog bića, da konačno osetim slobodu.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 6 Jun - 16:55

Ispitivaće me neko vreme, daće mi par dijagnoza, a da ni sami neće biti sigurni u njih, posmatraće me, razmeniće iskustva i – pustiće me. Savršeno ubistvo, ubistvo gde ubica postaje žrtva, a žrtva, bar prećutno, preuzima ulogu krivca. Zar je baš morala da se rodi sa takvim očima, i sa tim licem, i sa ovim usnama, zar je baš morala… jeste, ona je kriva. Rođeni smo da se gledamo, mazimo, ljubimo… A ona? Neće ni tajni znak da mi da, kao da me nema, moram je ubiti, nema joj spasa. Crne kožne pantalone, tesno pripijene uz telo, sjajnocrna kožna jakna naglašava liniju grudi, sve je uobličeno kao pod presom; siguran korak, plameni pogled ne odstupa ni za milimikron u stranu, nema mi druge… ili ću ubiti ja nju, ili ona mene. Duga smeđa kosa, ne bi se reklo da je farbana; lepe, tamnosmeđe oči, tople i beskrajno umiljate, ne bi se reklo da su šminkane; ništa na ovom umetničkom delu nije docrtavano, sve je tu, i sve je tako daleko od mene, ubiću je, i gotovo! Velikim kristalnim zubima zagriza kiflu, žvaće je smireno i opušteno, kao da se ništa oko nje ne događa, kao da je niko ne gleda, a zna kučka koliko je proždrljivih ala guta očima, zar to nije dovoljan motiv da je ubijem? Ako je ne ubijem ja ubiće je neko drugi. Zar da to zadovoljstvo prepustim drugome? Pruža mi šolju vruće čokolade – znači: ipak zna da postojim – ruke joj meke, dobro negovane, primećujem da joj nokti nisu lakirani, dobacuje mi osmeh pun samilosti, sažaljeva me, neće mi biti žao kada je budem ubio. Baš ni malo. Zagledam je pažljivo. Ne znam gde da zarijem nož, ne znam gde da uputim hitac, a da ne oštetim ovo remek delo prirode, ovu božiju lepotu. Čak i da me ne osude drugi, osudiću samoga sebe. Žena se može ubiti, priroda ne sme. Za trenutak je bila puna osećanja, učinilo mi se i ljubavi, prema meni, a sada… tako hladno okreće mi leđa i gubi se u daljini. Vruća čokolada postaje još vrelija u mojim rukama, u ušima mi koračnica, želudac osećam u grlu… ne, neću je ubiti. Ovde je previše motiva, i previše razloga, a ja sam hteo da to sve bude samo moje, i da niko ništa ne primeti. Koliko njih će mi tek pozavideti ako je ubijem, reći će glasno: “Ubica, zlikovac…!”, a šaputaće izmeđe sebe: “Ako, neka je ubio! I treba… zaslužila je…!”. Ne… neću je ubiti. Neka i drugi grcaju, neka crkavaju. Ja sam od nje dobio vruću čokoladu, mnogi neće ni to. Jedna od retkih Snežana je prošla, ostalo je puno malih patuljaka. I jedan princ – sa šoljom vruće čokolade u rukama.
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Ženski
Poruka : 7414

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do Srži.

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Čet 7 Jun - 8:39

Kad god primetim tvoje odsustvo
To znači da si prisutan.
To znači da si došao
da si tu,
iza mene.
Ili ispred.
Okačen na zid
pored slike one dve žene
koje poziraju za uspomenu iz Biarica
a tužni su im pogledi i lica.
Ili si
na sofi,
nalakćen,
kao onda
kad si pričao kako izgleda
anakonda
koju si video u prašumi
Amazona
i pravio se da ne čuješ
zvono
muzike sa tvog telefona.
Ili si
među flašama
vodke, orahovače i viskija
dole , ispod stočića sa malim Budom od žada
igraš se zanesen
kao onda kad je sledeća nedelja
ili godina
bila bliskija
od svega što je bilo tada.
Ili si
u knjizi koju čitam
treptaj na kraju poglavlja:
olovno nebo iznad grada
pred kišu i druga slavlja
Ispod drveta nezrelih mandarina
umesto kišobrana
U luci, između dva krana
veliki beli brod isplovljava
i sasvim jasno se čuje
zaglušujuća rika sirene
a ti strpljivo spasavaš peščanu kulu
od morske pene
Ponekad si u pesmi sa radija
u omiljenom refrenu.
Ponekad si u satima
ponekad, samo u trenu
Čim primetim da te nema
slike se same dese:
Tu si
Iza odškrinute zavese,
Ili dole, na travi
među maslačcima
izgledaš kao da tražiš hlad.
Ponekad zuriš kroz zgradu
zamišljen i tih
kao kad si bio mlad.
Kad god primetim da te nema
Tu si.
Kakav paradoks odsutnosti!
Dolaziš
Kao nezvani gosti
Ti si misao o tebi
Dokaz da kvantna fizika radi
Ti si glad, i misao o gladi.
Kad god primetim da te nema
Tu si.
U prozoru automobila
mali kadar:
Na primer, kod Univerzitetske biblioteke
zamičeš iza drvoreda
u gužvi Bulevara
između truba, buke i jeke
neko se dere
A ti izranjaš ponovo
na pešačkom, preko puta Madere.
Ili, na nekoj večeri u restoranu
nečiji poluprofil
il ’ ukus poznatog vina
oblačić nečijeg parfema
i odmah primetim da te nema.
Ponekad te nema iz čistog mira
U lepoti običnog dana
Među percima mladog luka
Među krpama za sudove,
u šarama jastuka
ničim izazvano to nemanje
dok pred dolazak prijatelja
pravim veliko spremanje.
znači da si prisutan
Tu si.
I, pošto su sve stvari povezane
pod kapom nebeskom
kao drveće i grane
kao talas sa peskom
kao oseka i plima
I, pošto ne može da te nema kada te ima
i pošto smo nas dvoje od iste vrste
ubeđena sam da si i ti
u ovo umešao prste.
znači da baš u tom trenutku
gde god da si,
šta god radio
mislio, govorio, maštao, gradio
ma s kim da sediš
u sobi, restoranu, avionu
na sastanku
Ili se opuštaš ispod nekog trema
I ti primećuješ da mene nema.
I to je ta
jedina, Teorema.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Uto 12 Jun - 11:11

Zar te ne uplaši pomisao s kim luta tvoja svest kad zaspiš?
S kim se izležava tvoj san sad, dok si budan?
Gde je sve ono što si zaboravio da si bio?
Gde je sve ono što si sad, a ne znaš da to jesi?
Gde je sve tvoje svaki put kad ga tražiš?"
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Uto 12 Jun - 11:14

Gledamo se i
prepoznajemo
a nikad se videli nismo
nikada se nećemo sresti
dva stranca
dva putnika kroz noćnu
tminu
dva voza što klize uporedo
kroz zaleđenu belu
pustinju
ti znaš da sam to ja
i ja prepoznajem tebe
dva dlana zalepljena o prljava
stakla
u znak pozdrava
i osmeh za osmeh
i to je sve

I nikad više
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Ženski
Poruka : 7414

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do Srži.

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Uto 26 Jun - 12:06

Ja ne "posjedujem" ljubav, ne "posjedujem" nikog i zato je imam u izobilju. Dotakne me iza ugla kad se i ne nadam.
I zato, ne gledajte me čudno kad izgaram u Strasti, kad su mi noći pune uzdaha, kad sanjam nasmješena, kad iz
mene izviru poeme. Puštam svoju Ljubav da raste, da pleše, da se smije, da plače, da leti i sanja, da se ljubi, da vodi Ljubav u najžeščim vrtlozima strasti, na svim razinama, od Duha pa sve do Materije, u svim svojim izražajima i nijansama, u raznim vrstama Stvarnosti.
I tko mi uopće može i smije reći da se nešto "ne smije", da je nešto "grijeh", da je nešto ... bilo što?
Hajde, tko će prvi baciti kamen?

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

Master
Master

Muški
Poruka : 23471

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Uto 26 Jun - 13:45

Gost ::
~ JA NISAM OD OVOGA SVIJETA ~Tanja Spasovecić

Oprosti ako nekad mislima odlutam

I ako ti se čini da nisam tu.

Ja nisam od ovoga svijeta.

Pripadam rasi sanjara.

Uhvatiti korak sa mnom

Veoma je teško.

Danju jurim vjetar,

Penjem se na oblake

I prkosno u Sunce zurim,

A noću duge i mučne razgovore

sa Mjesecom vodim,

dok me zvijezde zadirkuju

I za kosu vuku.  

JA JESAM SA OVOGA SVETA i pripadam rasi sanjara. sanjam samo o ovom svetu koji me je iznedrio, drugi me svetovi ne zanimaju,  neka o njima sanjaju oni koji su sa tih svetova. sanjam da ovaj svet postane bolji, da svakog sreća obiđe a ne samo neke. ne mora prečesto i ne mora previše, čovek je takav, proklet u dubini duše i postane zao i nezasitan od previše dobrog i sreće. ali da bar ponekad i zadnjeg čoveka na planeti sreća obiđe, da ga malo pomazi, pomiluje, pokaže mu da strpljenje vredi i nahrani mu nadu, da ne bi sirota prešla u beznađe.
Nazad na vrh Ići dole
Talija

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 11809

Učlanjen : 30.04.2018

Raspoloženje : Glas vatre

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sre 27 Jun - 16:32

Za tebe ljubavi govorim ovu pjesmu,
Za tebe koji si dio mene:
Duboko ukopana skoljka u kamenu,
Za tebe sto u toplim rukama nosis ruze nijeme,
I prosipas ih u suhu fontanu.
Za tebe, zbog tebe, zbog Prevera,
Zbog svih pjesnika ljubavnih stihova,
I uprkos njima …
Ne budim te tek tako.

Moja najdraža pakost i veština je to što je moje ćutanje naučilo da se ne odaje ćutanjem  

Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Čet 28 Jun - 12:03

ЕНЦИ
Дани прескачу своју вијачу, вријеме им задаје
хулахоп,
и све је то хоп-цуп енци менци космоса.
Игра годишњих доба на моме лицу, представа годишњака
на
опалом лишћу, смјена генерација у темепературној
разлици. У декомпресији јутарње магле и вечерња
замагљеност
пред очима.
Стварно, али стварно знам као нико описати, мајсторски
описати,
суптилно лирски јесен, постићи сврху. Што оно кажу,
умијем поентирати празнини
унаточ.
И сад, полемика је лишена заваравајућег заноса,
увод је катарзичан осврт комплетне прегледности
анамнеза,
успостављена комуникација, обострано повјерење,
помиреност, и неопходна стабилност мисли кроз јасну
визију ријечи као права на слободу окупљања слова која
представљају
одабране носиоце
значења.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Čet 28 Jun - 12:04

ЕНЦИ ДРУГИ ДИО, ЈУТРОШЊА ПРЕРАДА

Дани прескачу своју вијачу, вријеме им задаје хулахоп,
и све је то хоп-цуп енци менци космоса.
Игра годишњих доба на моме лицу,
представа годишњака на опалом лишћу.
Смјена генерација у температурној разлици,
у декомпресији јутарње магле и вечерњим маглицама
пред очима.
Стварно, али стварно сам лабилна личност
и јутрос мислим да су моје пјесме промашен случај.
Безвезе им је суптилност лирска
безвезе су овако суптилно лирске.
Празнина поентира и подстиче опћу несврху.
Што би оно рекли племенитом напору унаточ.
И сад полемика је лишена заваравајућег заноса,
анамнеза,
успостављена комуникација обостраног неповјерења,
помиреност у несигурност власитих снага, и неопходна
мисао јасне
визије ријечи као права на слободу окупљања слова,
ничим изазваних одабраних носилаца
бесмисла, безначајности, безнађа.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Čet 28 Jun - 12:07

МЕНЦИ

Средина је дана, нова дубиоза, долазим до закључка
да сам у прве двије везане поезије, иначе, е баш нај
стартовао.
Кључ је100% у менци-енци.
Времена су наопака,
системи као и личности често имају погрешну слику о себи
тако и обрасци.
Ја нисам никад био уобрашчен човјек, још мање
уображен.
Ја као и сви часни угледни узори не могу а да не признам
јавно своју грешку,
и искрено кажем хулахопцуп-хоп.
И сад, полемика је лишена заваравајућег заноса,
анамнеза,
успостављена комуникација обостраног оностраног
третмана исправног приступа стварима, појавама
друштву и појединцу, факторима стихова, свим
потешкоћама,
унаточ.
Подневно помирење дана и ноћи, пунине и празнине,
неопходна јасна мисао у нејасноћи визије ријечи као права
на
слободу окупљања слова као одабраних носилаца нових
снага изричаја,
изражајности, и увјерења.

Аутор: Ален Алиспахић
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 29 Jun - 12:03

@EROTIC MAN ::
Gost ::
~ JA NISAM OD OVOGA SVIJETA ~Tanja Spasovecić

Oprosti ako nekad mislima odlutam

I ako ti se čini da nisam tu.

Ja nisam od ovoga svijeta.

Pripadam rasi sanjara.

Uhvatiti korak sa mnom

Veoma je teško.

Danju jurim vjetar,

Penjem se na oblake

I prkosno u Sunce zurim,

A noću duge i mučne razgovore

sa Mjesecom vodim,

dok me zvijezde zadirkuju

I za kosu vuku.  

JA JESAM SA OVOGA SVETA i pripadam rasi sanjara. sanjam samo o ovom svetu koji me je iznedrio, drugi me svetovi ne zanimaju,  neka o njima sanjaju oni koji su sa tih svetova. sanjam da ovaj svet postane bolji, da svakog sreća obiđe a ne samo neke. ne mora prečesto i ne mora previše, čovek je takav, proklet u dubini duše i postane zao i nezasitan od previše dobrog i sreće. ali da bar ponekad i zadnjeg čoveka na planeti sreća obiđe, da ga malo pomazi, pomiluje, pokaže mu da strpljenje vredi i nahrani mu nadu, da ne bi sirota prešla u beznađe.
Bogatstvo u saznanju da jos ima  ljudi koji jesu sa ovog sveta a sanjari su opstih ljudskih vrlina,koje svima nama dobrobit donose.Erki ,ti si izuzetna osoba! happy
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 29 Jun - 12:10

Oпипавам силуету
по мраку
наслућујем мирис додира
који нестаје при светлости
истрајавам у присутности
твог одсуства
не напрежем се

боле ме таласи
тихог гласа којег нема
усковитланост полаког нестајања
које никад није ни било
кога неће бити
топоси твога мозга
сене твојих мисли

одржавање чисте даљине
упрљање далеким песком
нека све остане
и оде

нека зна да ме има
само онда кад ме нема
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 29 Jun - 12:23

Треба ми твоја мала соба
треба ми твоја мала соба
и угашено светло
и твој мирис
и обрис твог тела
и глас
и глас
и глас
и глупе приче
„знаш ли да тамо негде људи раде то тако и тако…?“
и смех
знаш ли да се дуго нисам смејала
и заборав времена
и твоје руке
и игра
старе плоче
и кувано вино
иако знаш да се напијем од једне чаше
и расправе о томе
да ли је додир руке
једини лек
о метафорама
да ли је све тако како ја кажем
а ти разумеш
или је све некако наопачке
смисао губи смисао
добија га поново
мења се
остаје
соба је рај
иако рај стварно не постоји
соба је онда дом
место где се бива потпуно свој
и наг
без трунке срама

Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 29 Jun - 12:24

Вечност кажеш не постоји
вечност кажеш не постоји
то је глупа реч
ти је везујеш за време
и пролазност
а ја ти кажем да мало боље размислиш
зар ти се не чини да је вечност место?
место где све траје и ништа не престаје
где ништа нема ни почетак ни крај
већ само средину
попут:
осмеха
погледа
пољупца
додира
среће
пролећног дана окупаног сунцем и кишом
омиљене мелодије
игре тела
осећаја
али
то је мач са две оштрице
ту траје и оно ружно
као што је
бол
патња
ружни снови
разочарење
све оно од чега је направљен живот
не
вечност није време
то је место
уточише душе
она тамо одлази
да буде слободна
да дише
живи
буде
срећна или тужна
шта год да јој је потребно за раст
не
вечност није пролазност
већ трајање
непрекинуто
и само ако научиш
да је призиваш
да њоме управљаш
моћи ћеш да је назовеш домом
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pet 29 Jun - 12:30

Да ли знаш како је умрети између две мисли?

да ли знаш како је умрети између две мисли
мислити оно што мислиш
а не желети то
бити сопствени демон
газити
кидати
сопствену душу на комаде
изнова
и
изнова
а после се питати
зашто боли
остављати
одлазити
па се
враћати
измишљати
лагати
јер
речено је да тако треба
тако се ради
тако ране мање боле
мање се крвари
тело не мари
лакше подноси
зато служе туђе руке
прсти
усне
да утоле
глад
страх
жељу
кожа све памти
душа се може слагати
као

Nazad na vrh Ići dole
Aron

Član
Član

Muški

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Sub 30 Jun - 13:24

Muzika u krvi trza mozdane zice i neboglasjem cuje se rec zauvek.
Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Pon 2 Jul - 10:45

....Zovem se slično odjeku. ...
...I Ti se tako zoveš, samo se još nisi setio....
...Znaš kako se ja zovem? ...
...Zovem se: ČEKANJEM TEBE

Nazad na vrh Ići dole
Laida

Master
Master

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   Uto 3 Jul - 11:45

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara   

Nazad na vrh Ići dole

Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ja nisam s ovoga sveta,pripadam rasi sanjara
» Cudne statue sirom sveta
» Nisam dovoljno bogat da bih kupovao jeftine stvari
» Dva sveta