Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Dala

Urednik
Urednik

Ženski
Poruka : 26537

Godina : 30

Učlanjen : 29.10.2014

Raspoloženje : Nizvodno od juce

PočaljiNaslov: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:08

Posle 33 godine veliki pozorišni reditelj Ljubiša Ristić vraća se staroj temi, naravno sa novim kontroverzama
Kada je prvi put izveden 1983. godine, mjuzikl „Tajna Crne ruke" izazvao je kontroverze najviše zbog načina na koji je prikazivao teme s početka XX veka. 33 godine kasnije Ljubiša Ristić isti mjuzikl ponovo postavlja na scenu a ovaj put kontroverzna je podela uloga. Ko može da igra Dragu Mašin , u čemu je danas Tajna Crne ruke i koliko smo posle svega naučili o revolucionarnim organizacijama s početka prošlog veka.
Iako su mnogi glumci izrazili svoje negodovanje zbog činjenice da će u mjuziklu "Tajna Crne ruke" glavnu ulogu igrati pevačica Nataša Bekvalac, srpska princeza Jelisaveta Karađorđević je za "Blic" rekla da jedva čeka da pogleda mjuzikl koji je režirao Ljubiša Ristić. Osim reditelja, koji ističe Natašin talenat, i princeza Jelisaveta oduševljena je zbog toga što će Nataša igrati Dragu Mašin.  To je odlična ideja i mislim da će Nataša biti super. Jedva čekam da vidim predstavu jer sam sigurna da će biti veoma interesantna. Fascinantna je i sama tema i čekam da vidim da li su otkrili nešto novo, što je vrlo moguće, rekla je Jelisaveta, koju smo pitali i kako se oseća kao princeza u Srbiji- Svaka žena je danas princeza. Ja sam u Srbiji već 16 godina, pa sam se navikla na način života koji ovde vodim. Ipak je ovo moj zavičaj, ovde sam rođena..  

Ono na šta se fokusiramo raste, a ono što ignorišemo nestaje.

Poslednji izmenio Dala dana Sub 8 Okt - 14:10, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:09

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:12

DUŠAN KOVAČEVIĆ: Ristić će od Nataše Bekvalac napraviti glumčinu

Ljubiša je radio s glumcima razna čuda i nije slučajno angažovao Bekvalčevu. Ako nema teških scena, ona može da odigra Dragu Mašin

Nakon nekoliko godina stvaralačke pauze, akademik i pisac Dušan Kovačević će krajem godine predstaviti novu dramu „Hipnoza jedne ljubavi“.

Uzbudljiva sezona

Kovačević će i režirati svoje najnovije delo, a u razgovoru za Kurir autor kultnih filmova i predstava „Maratonci trče počasni krug“, „Ko to tamo peva“, „Balkanski špijun“, „Sveti Georgije ubiva aždahu“, „Radovan Treći“ ili „Profesionalac“ komentariše odluku kolege Ljubiše Ristića da ulogu u mjuziklu „Tajna Crne ruke“ Drage Mašin dodeli pevačici Nataši Bekvalac.

- Ljubiša je radio s glumcima razna čuda. Angažman Nataše Bekvalac nije neko iznenađenje. Ristić se bavi pozorištem na najširem mogućem planu. Ne znam kakva je glumica Nataša, ali je nije uzeo slučajno. Možda je sve samo marketing. Ona je po pojavi žena tih godina i ako nema teških scena, može da odigra Dragu - smatra Kovačević.

Zaoštrio pero... Dušan Kovačević
U novoj predstavi „Hipnoza jedne ljubavi“ videćemo i dve najlepše domaće glumice - Anicu Dobru i Ninu Janković. Dušan ističe da njegova odluka da uzme lepotice nije reakcija na angažman Nataše Bekvalac.

Priča o odlasku

- Ne mislim da je samo njihova lepota mamac za publiku. U ovom komadu mi je potrebna i jedna lepa ćerka. U nju će se zaljubiti čovek koji je doputovao izdaleka. Anica Dobra je jedna od najboljih glumica te generacije. Umetnica s kojom bi svaki reditelj ili pisac poželeo da radi. Imao sam sreće da je slobodna zbog svojih obaveza u inostranstvu. Ninu sam viđao samo u Zvezdari i misli da će joj odgovarati uloga devojke koja će napustiti roditeljsku kuću - kaže Kovačević i dodaje:
- Moj novi komad biće priča koja mene zanima, a to je iseljavanje mladih, sredovečnih i starih iz ove zemlje. Plaši me kao čoveka i pisca ko će jednog dana gledati i čitati sve što se radi ako se raziđemo i odemo. Odlazimo nesmanjenom brzinom. U predstavi o jednoj porodici otići će dvoje mladih ljudi. Zvezdara nema problem s publikom. Imamo nekoliko predstava koje se rasprodaju čim se objavi repertoar.

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:16

NATAŠA BEKVALAC IZAZVALA VELIKE POLEMIKE: Evo šta Saša Joksimović misli o njenom glumačkom umeću

Otkako je reditelj Ljubiša Ristić obznanio da je ulogu tragične kraljice Drage Mašin umjuziklu “Tajna crne ruke”, koji će premijerno biti izveden 9. oktobra u Centru “Sava”, poverio pevačici Nataši Bekvalac, javnost ne prestaje da polemiše o tome da li je to dobra odluka ili ne Najglasniji u komentarisanju bili su, naravno, glumci. Među njima je bilo i onih koji su pozdravili Ristićev izbor, ali ogorčenih je bilo mnogo više. Sarkastično su govorili kako bisledeći kasting za predstave ili filmove komotno mogao da se održi i u nekom rijalitiju ili u Skupštini.

Glumac Saša Joksimović upravo počinje da snima seriju “Senke nad Balkanom” reditelja Dragana Bjelogrlića, a evo kako on komentariše to što sve više pevača “uzima hleb” glumcima.

“Nemam ništa protiv toga. I ja sam uzimao hleb voditeljima. Postoji mnogo aktuelnih glumaca koji nisu završili akademiju, a bave se glumom i dobri su u tome. Tako da, ako je neko darovit i talentovan, a zna i da peva, zašto da ne?

Gledao sam na jednom portalu čitajuće probe Nataše Bekvalac i mogu da kažem da nisam baš bio oduševljen njenim čitanjem. Ali priprema predstave je kompleksan proces, a ja sam video samo početak. Nadam se da joj je samo početak loš, da će kasnije biti bolje”, bio je iskren brat Željka Joksimovića.

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:17

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:17

Nataša Bekvalac igra kontroverznu Dragu Mašin koja je u isto vreme tragična. Hvala svima koji su pokrenuli kontroverzu oko njene uloge, ona je talentovana žena, doprinosi tome da predstava bude zanimljiva. A ta medijska halabuka je sasvim u redu, to je deo našeg posla, hvala svima koji u tome pomažu", završio je Ristić.

Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sub 8 Okt - 14:20

Ljubiša Ristić, reditelj mjuzikla "Tajna crne ruke", u kojem glavnu ulogu igra Nataša Bekvalac, izjavio je da je angažovanjem pevačice dobio šta je hteo - pažnju medija i interesovanje publike.
Od trenutka kada je obelodanjeno da će Nataša Bekvalac igrati Dragu Mašin, a Dušan Svilar Dragutina Dimitrijevića Apisa, mediji ne prestaju da bruje o mjuziklu koji će svoju premijeru doživeti 9. oktobra.I dok veliki deo publike smatra da jednoj pevačici nije mesto u pozorištu, Ristić za Bekvalčevu ima samo reči hvale.

- Ne možemo sada da se bunimo zbog kritika jer to smo i hteli. Moramo da zainteresujemo publiku, sve je to šoubiz. Ne možete na scenu ako nemate harizmu. Ja vam garantujem da će Nataša posle mene biti izvrsna glumica - rekao je samouvereno Ristić u emisiji "Ja to tako".

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35406

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Pon 10 Okt - 10:29

Premijera mjuzikla “Tajna crne ruke”: Nataša razvalila u ulozi Drage Mašin! ...

Sinoc  je u prepunom beogradskom centru “Sava” održana premijera dugoočekivanog mjuzikla “Tajna crne ruke  u reziji Ljubise Ristica.

Pop zvezda Nataša Bekvalac, koja u mjuziklu igra ulogu srpske kraljice Drage Mašin, večeras je izašla na veliku scenu centra Sava i razvalila...

Nataša je tačnom glumom započela svoj pozorišni debi i pokupila velike ovacije....

Prvi aplauz od pozorišne publike Bekvalčeva je dobila kada je zajedno sa horom pevala pesmu “Ljubav je zlo,a kako je predstava odmicala pevacica je uspela da pobedi tremu a tekst je naucila do perfekcije ...
Međutim, scena koju su svi čekali bila je ona u kojoj ubijaju Dragu Mašin, a koju je Nataša izvela
ubedljivo .Pre njene poslednje scene  Natasa je otpevala solo deonicu ,a ono sto je mnogima upalo u oci ,da je Nata na trenutak zaboravila da je na daskama koje zivot znace, pa je njen solo nastup vise licio na njene nastupe po klubovima.

Originalno objavljeno © svet

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!

Poslednji izmenio Esti dana Sre 12 Okt - 21:19, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Dala

Urednik
Urednik

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Pon 10 Okt - 18:06

Uaaa! Preduhitrila si me..nema veze..Bila sam na predstavi,ti ces veceras videti.Strava je.Ondasnje vreme u sadasnjem ,nasem trenutku.Bubisa Ristic je genije.Glumacka ekipa vrha Pozorista na Terazijama,i toliko novih ,mladih talenata.Kao u svakoj umetnosti i ovo je moj,subjektivni dozivljaj.Natasa je odlicna bila.Gospode kada cemo mi postati svet?Pa sta sto je pop pevacica.Rezija i scenaristi postavili su staru stvar na nov nacin. Kod nas se napravila fama,a u pariskoj Olimpiji od davnih godina nastupaju svi..a ova predstava je pravi mjuzikl.I glasovi i muzicka pratnja ,savrsenstvo.Tekst i Dusan Svilar i Natasa kao pocetnici,bezmalo se nisu razlikovali od Tanje Boskovic,Dare Djokic...zzato sto su im svesrdno pomagali i oni su zablistali.Glas nase Bojane mogao bi da polomi staklo..Divno je!
ne verujte novinarima i onima koji tako sebe nazivaju,krestalinama i ostalim nevoljnicima.Iskoristite  prvu sledecu priliku i pogledajte predstavu!

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski
Poruka : 35406

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   Sre 12 Okt - 21:25

I ja sam odusevljena sa predstavom .

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin   

Nazad na vrh Ići dole

Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Stara tajna Crne ruke i nova Draga Mašin
» Što im bolje stoji, stara ili nova frizura?
» STARA KNJIŽEVNOST
» Tajna lobanje
» Leonardo da Vinči
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Kultura :: Pozorište-