Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Esti

Ženski
Poruka : 35419

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Sre 28 Sep - 20:12

Smatra se da emocionalnu stabilnost osobe umnogome određuje njen kapacitet da bude sama. Sa druge strane, čovek je društveno biće i u svojoj suštini traži druge ljude - i od njih potvrdu sebe - putem različitih vidova interakcije.  
Ipak, da li pravo prijateljstvo postoji, ili je to samo mit? Š ta se ne prašta ni prijatelju? Š ta je sa "onlajn" prijateljstvima? A šta je sa interesima? Za VOX svoje poglede otkrivaju žene i muškarci iz različitih branši:
Teško je biti srećan ako sve u životu imate, a nemate prave prijatelje.

Prijatelj ste s nekim ako znate da taj neko potpuno razume ono što osećate i radite, čak i onda kad i sami znate da je to teško razumeti. Prijatelj ste s nekim ako je taj neko siguran da se nećete ljutiti kad vam kaže da pravite glupost. Ako niste sami kada vam je lepo i kada vam je teško, sigurno je da imate prijatelje. Prijateljstvu se treba posvetiti i ulagati u njega ako želimo da traje. U vremenu u kome živimo teško je održati prijateljstva, ali smo često skloni da u tempu života pre potražimo opravdanje, nego da uložimo malo dodatne energije da održimo stara ili izgradimo nova prijateljstva.
Marina Mitić Jekić, psiholog

Pravo prijateljstvo ne poznaje vreme kao bitno zlo. Zato nije važno koliko je "stotina godina" prošlo između dva viđanja. Neprijatelj prijateljstva je lenjost i nema nista više. Niko nije smislio tako dobar izgovor. Tamo gde postoje interes i zavist prijateljstvo nikada i nije živelo.
Ivan Radak, novinar NIN-a

Autori bloga "Prljava posla" su veliki fanovi Fejsbuka, Tvitera i Linkedina, te putem ovih društvenih mreža komuniciramo sa velikim brojem ljudi. Preko 90% tih ljudi poznajemo lično i barem jednom u životu smo sa njima popili po piće ili prozborili po jednu. Naše viđenje je da postoji ogromna razlika između "oflajn" i "onlajn" prijateljstva i do sada nam nije pošlo za rukom da putem Interneta ostvarimo takvo prijateljstvo kao što imali priliku da ostvarimo u "oflajn" svetu, ali smatramo da svakako treba negovati i jedna i druga prijateljstva. Kako moderan način života zahteva nastavak obrazovanja i nakon završetka srednje škole ili fakulteta, naš savet je da što bolje iskoristite mogućnosti Interneta i uslovno rečeno naplatite "onlajn" prijateljstvo tako što ćete pomoću društvenih mreža pratiti neke od stručnjaka iz vaše oblasti interesovanja i na taj način biti u toku sa svim novinama.
Autori sajta PrljavaPosla.com - Marketing u društvenim medijima

Za razliku od ljubavnika, prijatelji mogu biti dovoljno daleko da ih ne moramo prezreti zbog sopstvenih strahova od davanja i prepuštanja; za razliku od roditelja/dece, prijatelje nikada ne moramo disciplinovati, nikada ih ne moramo podučavati životu. U tom smislu, iako prijateljstvo podrazumeva prepuštanje, možda i najdublje, najmanje oštećeno prolaznim strastima, i zajedničko učenje i sazrevanje, ono je istovremeno i dovoljno blizu i dovoljno daleko od naše svakodnevice da bi njom moglo da bude okrnjeno.
Adriana Zaharijević, filozofkinja i feministkinja

Pre svega, "prijateljstvo" i "drugarstvo" ne bi trebalo mešati.
Prijateljstvo je tvoja druga kuća i prijatelj je jedini član porodice koga biraš sam. I on sam je ekstenzija tvog bića i jedno drugo činite boljim ljudima.
Pravo prijateljstvo se ne završava, ono se odlaze na neodređeno. A ako se prekine (svađom ili na neki drugi način), to onda nije ni bilo prijateljstvo.
Interesa u prijateljstvu svakako ima, jer svako od nas želi prijatelja koji će biti tu kad nam je teško, nasmejati nas i učiniti nas boljim (proširiti nam vidike, učiniti nas smirenijim, iskrenijim itd.) i jačim. To su jedini interesi u prijateljstvu. Materijalni interes ne bi smeo da postoji, ili ako je već tu, treba da bude na vrlo niskom nivou: ko će drugi da ti pozajmi novac ako ne prijatelj? Ali u toj igri, kao i u svakoj u životu, postoji pravilo koje glasi koliko daš, toliko će ti se vratiti.
Nema stvari koje se ne praštaju pravom prijatelju, jer pravi prijatelj nikad ne bi uradio neoprostivu stvar.


Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 2775

Učlanjen : 24.07.2016

Raspoloženje : Pozitivno

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Ned 12 Feb - 12:13

Pravo prijateljstvo se ne završava, ono se odlaze na neodređeno. A ako se prekine (svađom ili na neki drugi način), to onda nije ni bilo prijateljstvo. happy
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

Ženski
Poruka : 9694

Godina : 38

Učlanjen : 02.04.2011

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Ned 12 Feb - 12:27

Prijateljstvo je kao kuca koju sagradis i onda stalno dopunjujes, dogradjujes, odrzavas cvrstom i ne das da popusti jer ako dozvolis da negde procuri, negde popusti onda si ostao bez krova nad glavom , ostao si bez doma i tesko je opet graditi sve iz pocetka ...
Prijatelj je DOM, kad si sa njim moras imati osecaj da si svoj na svome i da je tvoja dusa potpuna samo sa njim, prijateljem.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 25095

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Ned 12 Feb - 15:57

Čovek bez prijatelja je ko knjiga koju niko ne čita.. uvijek mi to padne na pamet.
Kažu da uvijek imaš manje prijatelja nego što misliš.

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

Master
Master

Muški
Poruka : 13954

Učlanjen : 17.03.2015

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Pon 13 Feb - 13:35

teška su ovo vremena za prijateljstva, nažalost. svet se povampirio, svi gledaju samo korist, oće preko svojih zasluga i mogućnosti, retko naidješ na skromnu, realnu osobu. 
teško nalazim nove prijatelje u zadnje vreme, šta ih imam, to traje već godinama. happy
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Pon 13 Feb - 17:12

@EROTIC MAN ::
teška su ovo vremena za prijateljstva, nažalost. svet se povampirio, svi gledaju samo korist, oće preko svojih zasluga i mogućnosti, retko naidješ na skromnu, realnu osobu. 
teško nalazim nove prijatelje u zadnje vreme, šta ih imam, to traje već godinama. happy

Ziva istina, i prosto je neverovatno koliko je sve izgubilo vrednost, svi nesto sanjaju avione , kamione, a ono pravo ne bi shvatili da imaju sve i da ih udari posred cela.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Muški
Poruka : 30492

Učlanjen : 30.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Sre 1 Mar - 12:30

"Rođeni" brat mi je zabio nož u leđa kad sam najmanje očekivao. Šta onda da očekujem od "najboljeg" prijatelja??

Erki je u pravu, ono što si izgradio odavno pokušaj da održiš koliko-toliko. Nadati se prijateljstvu u današnja vremena je čisto gubljenje vremena
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Čet 2 Mar - 22:41

Jeste , u pravu si , dragi Bleki, kada od najrodjenijih dobijes noz u ledja onda ne mozes mnogo ocekivati ni od prijatelja, ali ipak, mnoga iskustva su pokazala da prijatelj moze da ti bude i brat i sestra i otac i majka sve ono sto ti je neko tvoje krvi uskratio. Zato, ne treba zatvarati vrata prijateljstvu, ni prijatelju , jer moze te iznenaditi koliko prijatelj moze biti tu za tebe.
Nazad na vrh Ići dole
Džezabel

Član
Član

Ženski
Poruka : 315

Godina : 34

Učlanjen : 09.12.2016

Raspoloženje : Ljudska sreća

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Sub 11 Mar - 9:53

Ne slazem se sa naslovom,cesto das mnogo a ne dobijes nista.Zavisi od naseg iskustva.
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Ženski
Poruka : 96950

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Pet 17 Mar - 22:19

Uvek je bilo tako i ostaće ..za prijateljstvo je uvek potrebno dvoje

Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Muški
Poruka : 30492

Učlanjen : 30.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Ned 19 Mar - 22:30

@gagasasa ::
prijatelj moze da ti bude i brat i sestra i otac i majka

Tebi možda mogu ... majka me je po porođaju bacila u kontejner. I ja treba da je smatram prijateljem?? Oca sam upoznao slučajno u doba puberteta. Da mu verujem??

Možda ti možeš da nađeš prijatelje u svojoj porodici. Što se mene lično tiče, ja porodicu nemam niti sam je ikada imao. I to je činjenica
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   Ned 19 Mar - 22:36

@Black Wizard ::
@gagasasa ::
prijatelj moze da ti bude i brat i sestra i otac i majka

Tebi možda mogu ... majka me je po porođaju bacila u kontejner. I ja treba da je smatram prijateljem?? Oca sam upoznao slučajno u doba puberteta. Da mu verujem??

Možda ti možeš da nađeš prijatelje u svojoj porodici. Što se mene lično tiče, ja porodicu nemam niti sam je ikada imao. I to je činjenica

Ne , ne mislila sam da iako nam porodica i najblizi ponekad zabodu noz u ledja ne treba zbog toga nemati poverenje u prijatelja. Prijatelj moze da ti bude i otac i majka i brat u smislu da moze da ima tu ulogu u tvom zivotu, odnosno da ti na neki nacin nadomesti sve ono sto nisi dobio od njih. Valjda sam sad uspela da objasnim sta sam htela reci.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?   

Nazad na vrh Ići dole

Prijateljstvo-koliko das, toliko dobijes?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Koliko je prava ljubav rijetka, još je rjeđe pravo prijateljstvo
» Koliko pazimo na ono sto kazemo na forumu?
» Šta kada vas prijatelj izneveri?
» Koliko ste tolerantni?
» Prijateljstvo posle ljubavi
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Prijateljstvo-