Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Price o mackama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Esti

Ženski
Poruka : 35419

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Price o mackama   Čet 22 Sep - 12:55

Mačak Oscar ima vidovnjačke moći jer svaki put kada se bliži smrt nekom pacijentu iz Reahabilitacionog centra za brigu o bolesnim i nemoćnim u Engleskoj, Oscar se priljubi uz umirućeg i provede s njim posljednje sate. Medicinsko osoblje tvrdi da kada Oscar dođe kod nekog pacijenta, to znači da mu je ostalo najviše 4 sata života.

Osoblje iz Rehabilitacionog centra za brigu o bolesnim i nemoćnim tvrdi da mačak Oscar može osjetiti kada se nekom od pacijenata bliži smrt. Oscar je već u 25 slučajeva predvidio smrt pacijenata, pa medicinari sada, čim Oscar legne kraj nekog pacijenta, zovu bolesnikovu porodicu jer znaju da mu je ostalo još malo vremena.

"Oscar ne griješi. Izgleda da tačno osjeti kada će neki pacijent umrijeti“, napisao je dr. David Dosa u svom članku objavljenom u engleskom magazinu Journal of Medicine, a prenosi AP.

"Većina porodica je zhavalna što imamo Oscara, jer tako mogu posljednje sate provesti sa svojim najbližima“, nastavlja Dosa koji je inače profesor na Univerzitetu Brown.

Oscar ima samo dvije godine, a osoblje Centra ga je usvojilo nakon što ga je odbacila majka. Nakon šest mjeseci uposlenici Centra su primijetili da i sam Oscar ide u svakodnevne vizite posjećujući najteže slučajeve. Tokom svoje posjete Oscar posmatra pacijente, a kada kraj jednog od njih legne i kada se priljubi uz njega, ljekari znaju da se pacijentu bliži kraj.

Još niko od stručnjaka ne može sa sigurnošću naučno objasniti Oscarovo ponašanje.
[You must be registered and logged in to see this link.]

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Čet 22 Sep - 12:57

''Prije tisuću godina mačke su štovane poput bogova. Mačke to nikada nisu zaboravile''. Nepoznat autor

''Mačke su pametnije od pasa. Ne možete natjerati osam mačaka da vuku saonice kroz snijeg''. Jeff Valdez

''Svaki vlasnik zna da nitko ne posjeduje mačku''. Ellen Perry Berkeley

''Psi vjeruju da su ljudi. Mačke vjeruju da su bogovi''. Nepoznat autor

''Psi se odazovu kada ih pozovete; mačke prime poruku i jave vam se kasnije''. Mary Bly

''Neki ljudi kažu kako su mačke podmukle, zle i okrutne. Istina, i imaju još mnogo drugih dobrih osobina''. Missy Dizick

''Ima mnogo inteligentnih vrsta na svijetu. Svima njima gospodare mačke''. Nepoznat autor

''Mačke žive po principu da nikada ne škodi tražiti ono što želiš''. Joseph Wood Krutch

''Kada moje mačke nisu sretne, ja nisam sretna. Ne zato što mi je stalo do njihovog raspoloženja već zato što znam kako sjede i razmišljaju kako da mi vrate''. Penny Ward Moser

''Problem kod mačaka je što imaju isti pogled kada vide moljca i ubojicu sa sjekirom''. Paula Poundstone

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Čet 22 Sep - 12:57

MAČAK KLEPTOMAN

Crni mačak Frenki iz Svindona u Velikoj Britaniji ukrao je čak 35 plišanih medvedića i drugih mekanih igračaka iz susednih kuća u poslednjih godinu dana. Svaku od njih uneo je kroz svoj otvor na vratima i položio na isto mesto u dnevnoj sobi kao trofej.
Njegova vlasnica Džuli Bišop (52) kaže kako je Frenki uvek jako zadovoljan sobom kad stigne s poklonom u zubima.
-Počeo je da donosi igračke otkad smo ga pustili da šeta unaokolo. Uvek su tu neke igračke za mačke, a 15 od njih su isti leopardići – kaže ponosna vlasnica.
U njegovoj kolekciji našao se i jedan gumeni hamburger koji cvili kada se stisne. Im tu i nekoliko pari čarapa, te dve glave veštica, verovatno od proslave Noći veštica.
- Ne igra se baš s njima, samo ih ostavi i ide da traži nove – kaže Džuli, koja je oblepila svoju kuću plakatima kako bi pronašla prave vlasnike igračaka.

Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski
Poruka : 2775

Učlanjen : 24.07.2016

Raspoloženje : Pozitivno

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Ned 19 Feb - 15:09

Mačka koja je pozvala 911

U 2006. godini desilo se nešto što niko ne može objasniti. Gary Rosenhein iz Ohaja doživio je srčani udar, a kada je hitna stigla na njegovu adresu, na podu su vidjeli mačka Tommyija kako leži pored telefona.

S obzirom da Gary nije nazvao 911, a svi su ubjeđeni da niko drugi nije ni mogao, ostao je samo Tommy. Pretpostavlja se da je slučajno pritisnuo brzo biranje pošto je telefon stalno na podu, i jedna od 12 tipki je rezervisana za hitnu pomoć.

Rosheisen je dobio mačku tri godine ranije kako bi mu pomogla da smanji krvni pritisak. Pokušavao ju je trenirati da nazove 911, ali nije siguran da je mačka ikada shvatila šta joj pokušava objasniti. Čini se da je na kraju ipak shvatila.
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Ned 19 Feb - 15:10

Lopov-mačka

Unatoč njihovoj ponekad đavolskoj prirodi, mačke obično neće ukrasti ništa nejestivo. To čini priču o mački Dusty iz 2007. godine, koja se odigrala u San Mateo okrugu u Kaliforniji poprilično bizarnom.

Dusty je redovno obilazio kuće komšija i pri tome ukrao više od 600 predmeta. Vlasnik mačke je sve ukradene predmete stavljao u kutiju (tačnije dvije kutije) izgubljeno-pronađeno kako bi komšije mogle vratiti svoje nestale predmete.

Čak je jednom ukrao i dvodjelni bikini od komšinice. I to iz dva navrata. Pošto su svi navikli na Dustyjevu kleptomaniju i komšinica je izjavila kako nije bila zabrinuta što je bikini nestao – znala je tačno gdje ga može pronaći.
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Ned 19 Feb - 15:10

Mačka koja je spasila bebin život

U Aprilu 2006. godine u Kölnu, jedna mačka je počela mjakukati toliko jako da je probudila komšije koje su bile u dubokom snu. Kada su izašli iz kuće vidjeli su da mačka sjedi pored napuštene bebe koja sigurno ne bi preživjela do jutra na temperaturi koja se tu noć spustila blizu nula stepeni.

Na svu sreću, bebi je spašen život, a pretrpjela je samo blagu hipotermiju. Majku nikada nisu pronašli.
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Ned 19 Feb - 15:11

Mačka koja je nadmudrila pit bulove

2010. godine, dok je radila u svom vrtu u Mičigenu, 97-godišnju staricu napao je čopor pit bulova. Ujedi su već počeli, i starica nikada ne bi preživjela napad da njena mačka, nazvana Tiger, nije skočila u pomoć.

Tiger je skočio u sredinu čopora i na taj način ih odvratio od napada na svoju vlasnicu, koja je uspjela pobjeći u kuću. S obzirom da je mačka bila okružena pit bulovima, niko nije očekivao da će se vratiti živa, a još manje neozlijeđena. Ipak se vratila – i to sa svim dlakama na broju.
Nazad na vrh Ići dole
Mea

Elita
Elita

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   Ned 19 Feb - 15:11

Mačka koja je spasila vlasnicu na dan usvajanja

Neko se neće složiti s idejom da mačke donose sreću u kuću, ali Amy Jung iz Winscontina sigurno hoće.

Dan kada je usvojila dvije mačke u Februaru 2012. godine pala je u dijabetičnu komu. Jedna od mačaka, Pudding, pokušala je probuditi novu vlasnicu prvo mjaukanjem, a onda i dodirivanjem lica. Kada ništa nije upalilo, mačka je otišla do sina vlasnice i probudila ga kako bi nazvao hitnu pomoć.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Price o mackama   

Nazad na vrh Ići dole

Price o mackama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» MOJE PRICE
» Poucne i interesantne price
» Horor Price
» Duhovne price