Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Citati koji opisuju naša osećanja

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Sre 19 Dec - 4:02

Кад би Бог могао да замисли колико је мени и најбезначајнији чин неизводљив, подлегао би милосрђу или ми уступио своје место. Јер у мојим немоћима има нечег бескрајно злог и божанственог у исти мах. Нема неподобнијег за ову земљу од мене. Припадам неком другом свету, а могло би се рећи да потичем из неког доњег. Збрчкан сам од ђаволовог испљувка. Али ипак, али ипак!

Emil Sioran - Sveske
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Највећи презир гајим према човеку сматрајући га здравим. Сирово, органско здравље, то јест неизлечиво здравље, најгнусније је код човека.

На врхунцу безнађа, Сиоран
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

“Duša koja zna da je voljena a sama ne voli otkriva svoj talog: ono što je u njoj najniže izlazi na površinu.”

Fridrih Niče
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 44332

Učlanjen : 22.01.2017

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Čet 20 Dec - 16:01

Moraš se zaustaviti i gledati sve dublje i dublje,
sve dok ne uspeš dušu podići s dna.

....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Ned 23 Dec - 7:44

Dogodili smo se jedno drugom

i ne pitaj nikada sebe

zašto je to bilo tako

je li naša izabranost

sudbina sretnika ili prokletnika

je li sve

moglo biti

drugačije i običnije

Jovica Letić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Ned 23 Dec - 7:45

Verujem u svet kao u belu radu.

Zato što ga vidim. Al' ne mislim o njemu.

Jer misliti znači ne shvatiti.

Svet nije stvoren da bismo mislili o njemu,

(misliti znači imati bolesne oči)

već da bismo ga gledali

i bili s njim saglasni.

Fernando Pessoa
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pon 24 Dec - 6:09

Daleke obale tišine počinju tik iza praga.
Nećeš preleteti onamo ko ptica.
Moraš se zaustaviti i gledati sve dublje i dublje,
sve dok ne uspeš dušu podići s dna.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:30

Za ljubav je potrebna izvesna bezazlenost.
Ti je imaš.
Sačuvaj je, to je dar Božji.
Ako je jednom izgubiš nikada je više nećeš povratiti.
Rekoh bezazlenost. Samo zavidljivci to nazivaju glupošću.
Neka te to ne boli. To nije mana; to je dar Božji.
Ti znaš šta ja mislim.
Čista duša još nezaražena ni skepsom ni "inteligencijom".

Rabindranat Tagore
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

I od kako sam sebe razumem, shvatam mnogo stosta: pogled lakomog coveka pred nekim izlogom moze me potresti, skakutanje nekog psetanceta oduseviti. Jednom reci, sve me zanima, a najcudnije je to sto sa ljudima mogu da razgovaram i van onoga sto se naziva "konverzacija"."

Stevan Cvajg
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

A kad se pogleda ovako u noć? Kad se stane, evo ovde, u mrak, na vratima? Kad se pogledaju sva polja u mesečini? Sva ona brda u daljini… grad, krovovi… tamo oblaci… sazvežđa… to nebo puno svetlosti? Kad se pred tim ućuti? Je li i onda kao da prolazimo bezumno… bez smisla… je li moguće da je sve to jedna bezdana praznina?

Miloš Crnjanski
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:31

Postoje oni od kojih ne mozete otici. I oni kojima se uvek vracate. Postoje i oni od kojih ste otisli, a oni jos uvek nisu otisli od vas. Susretanja, sudaranja. Slucajni i namerni suputnici. Istopljena prijateljstva. Promasene ljubavi. Poneki ispusten znak. Gde tebe da smestim? U one od kojih ne idem ili one kojima se uvek vracam?

Balasevic
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Gde god bih došao, izazvao bih razdor - ne zato što sam bio idealista nego zato što sam bio nalik na reflektor koji otkriva glupost i besmisao svega i svačega. Osim toga nisam se znao uvlačiti...

Henri Miler
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Teško je podići svoju nesreću u visinu. Biti posmatrač i posmatran istovremeno. Onaj koji je gore i onaj koji je dole.

Danilo Kiš
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:32

Strpljivost nije pasivno trpljenje. Strpljivost znači biti u stanju vidjeti dovoljno daleko i imati poverenja u krajnji ishod procesa. Što je strpljivost? To je gledati trn a videti ružu, gledati noć a videti zoru. Nestrpljivost znači videti samo ono što nam je pod nosom - i zbog toga ne biti u stanju videti ishod.

Elif Shafa
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:32

Ponekad nam se čini da više nema zmajeva na zemlji, da više nema vitezova, i da više nijedna princeza ne luta tajanstvenim šumama i svojim osmehom očarava jelene i leptire.
Ponekad pomislimo da živimo u vremenu bez granica, bez pustolovina; da je sudbina negde daleko, s one strane obzorja i da su sjajne utvare odavno odjahale, da se više nikada ne vrate.
Veoma mi je drago što nismo u pravu.
Ne samo da su princeze, vitezovi, čarobnjaci i zmajevi, tajne i pustolovine svuda oko nas, već predstavljaju jedinu istinsku stvarnost ovoga sveta!
Tokom ovog stoleća, naravno, promenio se način odevanja. Zmajevi danas nose uniforme vladinih činovnika, isledničku odeću i opremu za uništavanje. Grozni demoni društva će se, uz jezivi urlik, stuštiti na nas ako samo podignemo pogled ili skrenemo desno na uglu ulice gde su nam rekli da je dozvoljeno isključivo skretanje ulevo. Princeze i vitezovi su se toliko izveštili u prerušavanju da više nisu u stanju da prepoznaju jedni druge, pa čak više ne prepoznaju ni sami sebe.
Ipak, gospodari stvarnosti nas još uvek posećuju u snovima govoreći nam da nismo izgubili štit koji nas brani od zmajeva i da još uvek posedujemo ogromnu snagu munje koja nam omogućava da menjamo svet kad god to poželimo. Intuicija nam šapuće da nismo prah; mi posedujemo magiju!
Ono što nas očarava, istovremeno nas vodi i štiti. Strasna predanost bilo čemu što volimo rađa lavinu čarobnih sila koje osvetljavaju put u budućnost, pojednostavljaju pravila, omekšavaju prepreke, stišavaju negodovanja, nose nas preko provalija, strahova i sumnji. Lišeni snage te ljubavi, postajemo lađe zarobljene u moru dosade, a to je ravno smrti. Što smo duhovniji, sve je manje nade da će bilo ko biti u stanju da nam se približi. Što smo posvećeniji, sve je verovatnije da ćemo biti usamljeni. Želja je uvek praćena snagom da se pretvori u stvarnost. Da bi bilo šta uneo u svoj život, zamisli da je već kraj tebe.

Richard Bach, Most preko vecnosti
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:35

U svakom od nas ima snage da se miri sa zdravljem i bolescu,bogatstvom i siromastvom,slobodom i ropstvom.Sami vladamo time,a ne neko drugi.

Nista dobro nije cudo,nista lepo nije san.Slika je san.lepota je stvarnost.

Svi smo slobodni da radimo sta god pozelimo,dokle god ne naudimo drugima.

Tvoja savest meri koliko si posten u svojoj sebicnosti.Pazljivo osluskuj.

Sve osobe,svi dogadjaji u tvom zivotu tu su jer si ih ti sam tu doveo.Od tebe zavisi sta ces odabrati da ucinis sa njima.

Ricard Bah - Iluzije
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Rekli mi ljudi:" Za hrast se drži!" Nepovredivih, jakih, razumnih. Drži se onih koji seku kad izmere a mere precizno, jasno i tačno. Oni su stameni, da ne padneš, stabilni, da se njima štitiš. Ne mogu ja to, dobri moji savetnici! Lepim se za pruće vrbe, držim se ranjenih a strasnih. Privlače me duše sa ožiljcima, ljudi koji se ne libe da budu slabi a jači su od svakog hrasta. Držim se za one koji znaju kako se plače od sveg srca a sami se sebi najglasnije smeju. Manite me jakih, šuplja su to stabla. Ko se nije nijednom lomio, ne zna ni tuđu tugu da razume.

Jelena Milenković
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Sreca je u odnosu na radost ao sijalica u odnosu na Sunce.Sreeca uvek ima objekat: srecni smo zbog necega.To osecanje je uslovljeno spolja.
Radost nema predmet.Obuzme te bez nekog vidljivog razloga.U sustini,ona je sluncu,grejuci nas sagoreva sopstveno srce.

Suzan Tamaro - Idi kuda te srce vodi
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:36

Što više ljubimo i darujemo se, to više naš život dobija smisao i vrednost.i uprkos patnji,
prihvatiti sa zahvalnošću svaki zrak sunca i ni u bolu ne zaboraviti na osmeh – taj nauk
svake prave poezije nikada neće zastareti i danas je, više nego ikada, potreban i dobrodošao.

Hese
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Muskaraca tu malo ima: zato se njihove zene pomuskarcuju. Jer samo ko je dovoljno muskarac spasce u zeni –zenu.

Nice - Tako je govorio Zaratrusta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

Doživeti istinsku radost života znači pridoneti onom cilju koji i sami smatramo veličanstvenim, biti snaga prirode umesto grozničave, sebične, sitne duše.

Bernard Shaw
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Pet 11 Jan - 5:37

-Iza svake izvanredne stvari koja postoji bilo je nesto tragicno.

- Previse volim knjige da bih ih pisao.

-Postoje mnoge stvari koje bismo odbacili od sebe kad se ne bismo bojali da ce ih neko drugi pokupiti.

-Romanticnost zivi od ponavljanja,a ponavljanje pretvara zelju u umetnost. (Osim toga, svaki put kad covek voli, jedini je put kad je voleo. To sto volimo razlicite osobe, ne menja jedinstvenost strasti. Samo je povecava.) U najboljem slucaju u zivotu mozemo imati samo jedno veliko iskustvo, a tajna zivota je u tome da ponavljamo to iskustvo sto cesce mozemo.

-Odredjivanje je ogranicavanje.

-Ja se nikada ne osvrcem na ono sto banalni ljudi govore, a ne mesam se nikada u ono sto prekrasni ljudi rade. Kada me neka osoba ocarava, onda mi je drag svaki nacin na koji ona svoju licnost izrazava.

-Nista osim cula ne moze izleciti dusu, upravo kao sto ni nista osim duse ne moze izleciti cula.

-Biti prirodan jednostavna je poza i najizdrzljivija za koju znam.

-Danas ljudi znaju cene svacemu, ali nicemu ne znaju vrednost.

Oskar Vajld - Slika Dorijana Greja
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Sub 12 Jan - 6:06

Moja je dobrota bezgranična poput mora. Moja je ljubav jednako duboka. Što više dajem tebi, to više imam sam, jer oboje smo beskonačni

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Uto 29 Jan - 10:53

Pazi
kako me uzimaš,
ja se dajem samo cela.
Ne veruj zato
mom nežnom osmehu,
zamišljenom pogledu
i šapatu.
Ne veruj
nijednoj varci tela,
ono hoće da te obmane
neopreznog
dok misliš
kako ti mene osvajaš.
U samo jednom treptaju
pretvoriću se u buktinju,
u nevestu ispod plamenog vela,
u kraljicu, a ne u robinju.
Zato pazi
kako me uzimaš,
budi spreman
sve da izgubiš,
da poslednji put ljubiš
i osvajaš.
Znaj,
ja sve uzimam
jer se i dajem
cela.

Todora Škoro
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   Uto 29 Jan - 10:54

Kada izgovaram riječ Budućnost,
prvi slog već odlazi u prošlost.

Kada izgovaram riječ Tišina,
narušavam je.

Kada izgovaram riječ Ništa,
stvaram nešto što se ne smješta u bilo kakvo nepostojanje.

Wislawa Szymborska
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Citati koji opisuju naša osećanja   

Nazad na vrh Ići dole

Citati koji opisuju naša osećanja
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 27 od 29Idi na stranu : Prethodni  1 ... 15 ... 26, 27, 28, 29  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-