Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

  Moć reči

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Moć reči    Moć reči Sat610Uto 20 Sep - 16:10

Jezik je oštriji od mača, jer reči su kao nevidljivi noževi, seku duboko a rane zarastaju sporo. A odapetu strelu i izgovorenu reč teško je vratiti, kaže jedna indijska poslovica.

Setite se samo koliko puta vam se desilo da zažalite što ste izgovorili nešto što niste želeli, jer vam je jezik bio brži od pameti? I koliko je ponekad teško to da ispravimo. Kao što nas teške reči mogu povrediti, tako nas nečije reči podrške mogu podići, pa se često može čuti kako su nekome dale snagu, podstakle ga da krene dalje i promenile mu život.

Kolika je po vama moć reči ? Sposobnosti reči ? Da li je to zaista
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Uto 20 Sep - 16:12

Nekad brzo planem,ali se trudim da ispravim to.
Izvinem se ,zbog burne reakcije.
Nisam od ljudi koji vređaju ,psuju ,ebu grebu ,nazivaju ljude budalama i kojekakvim ružnim rečima.
Mada umem da dreknem/povisim ton,a onda se ljudi iznende jer nisam konfliktna osoba.
Niti sudim drugim,niti mi ima ko pravo suditi.
Ni meni,ni bilo kome.

Teške reči zabole.Da se ne lažemo ,ma ko ih izrekao,ali to samo govori o toj osobi kakva je.
Ali nikad se ne zna da se neću otkačiti pa kad počne perje da leti u pm,ima da nastradaju i nevini oko mene:)
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Uto 20 Sep - 23:10

Niti vrijedjam, niti volim da me neko vrijedja. Čisto mislim nekom svojom logikom s kojom se vodim da sve može da se riješi na jedan civilizacijski i ljudski način. Često sam bio u situaciji da budem izvrijedjan, čim tako nešto krene okrenem se i odem. Kada se glava malo ta razbistri dodje posle da razgovara normalno, ali za mene je već tada kasno. Ko vrijedja i viče, to su oni koji hoće samo sebi nešto da dokažu, a ni sami nisu sigurni u to što pričaju.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Sre 12 Okt - 22:14

Dešava se da ispadnem iz takta ali se trudim da to ne pokazujem pa iako bih svašta rekao u tom trenutku, samo se ugrizem malčice za usnu i oćutim (a u sebi i oca i majku i sestru iz Novog Sada  happy).

Tokom svih ovih godina samostalnosti (počelo je još kad sam napunio 13), shvatio sam da niko neće da mi se nađe kad mi zatreba ako se ne nađem sam sebi. Takođe sam naučio da je ćutanje zlato i da se velike tajne ne govore pred drugima, bez obzira koliko poverenja u njih imam, jer onda to nisu velike tajne već samo rekla-kazala tračevi. Čovek može da zadrži svoje dostojanstvo i svoj nivo samo onda ako dovoljno ceni sebe da svoj gnev nikada ne prikaže javno, pred drugima  happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Čet 13 Okt - 22:01

Kijara-brm ::
Jezik je oštriji od mača, jer reči su kao nevidljivi noževi, seku duboko a rane zarastaju sporo. A odapetu strelu i izgovorenu reč teško je vratiti, kaže jedna indijska poslovica.

Setite se samo koliko puta vam se desilo da zažalite što ste izgovorili nešto što niste želeli, jer vam je jezik bio brži od pameti? I koliko je ponekad teško to da ispravimo. Kao što nas teške reči mogu povrediti, tako nas nečije reči podrške mogu podići, pa se često može čuti kako su nekome dale snagu, podstakle ga da krene dalje i promenile mu život.

Kolika je po vama moć reči ? Sposobnosti reči ? Da li je to zaista


i kad sam besan ne lupetam šta mi na jezik podleti. ne vredjam, podcenjujem, ponižavam nikog. što se drugih tiče, ne tražim podršku, a ko me uvredi, čekam da stvar odleži, pa onda izvedem na čistac. ne pitam šta košta.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 0:45

Black Wizard ::
Dešava se da ispadnem iz takta ali se trudim da to ne pokazujem pa iako bih svašta rekao u tom trenutku, samo se ugrizem malčice za usnu i oćutim (a u sebi i oca i majku i sestru iz Novog Sada  happy).

Tokom svih ovih godina samostalnosti (počelo je još kad sam napunio 13), shvatio sam da niko neće da mi se nađe kad mi zatreba ako se ne nađem sam sebi. Takođe sam naučio da je ćutanje zlato i da se velike tajne ne govore pred drugima, bez obzira koliko poverenja u njih imam, jer onda to nisu velike tajne već samo rekla-kazala tračevi. Čovek može da zadrži svoje dostojanstvo i svoj nivo samo onda ako dovoljno ceni sebe da svoj gnev nikada ne prikaže javno, pred drugima  happy


Vidim da se nisi ugrizao večeras malčice za usnu i oćutao. 

bem te tupava. a možda se samo praviš??  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 0:51

Kijara-brm ::
Jezik je oštriji od mača, jer reči su kao nevidljivi noževi, seku duboko a rane zarastaju sporo. A odapetu strelu i izgovorenu reč teško je vratiti, kaže jedna indijska poslovica.

Setite se samo koliko puta vam se desilo da zažalite što ste izgovorili nešto što niste želeli, jer vam je jezik bio brži od pameti? I koliko je ponekad teško to da ispravimo. Kao što nas teške reči mogu povrediti, tako nas nečije reči podrške mogu podići, pa se često može čuti kako su nekome dale snagu, podstakle ga da krene dalje i promenile mu život.

Kolika je po vama moć reči ? Sposobnosti reči ? Da li je to zaista



reči mogu biti svakake, a najgore su one kojima komentiramo druge.

zašto uopšte komentiramo šta drugi rade, zašto nam to smeta, umesto da se držimo sebe i radimo ovo što volimo i u čemu uživamo. pustimo nek i drugi rade šta žele i šta ih veseli. ako ih ne možemo pohvaliti jer nam se ne dopada, otkud nam pravo da ih osudjujemo ili kritikujemo.

Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 0:51

EROTIC MAN ::
Black Wizard ::
Dešava se da ispadnem iz takta ali se trudim da to ne pokazujem pa iako bih svašta rekao u tom trenutku, samo se ugrizem malčice za usnu i oćutim (a u sebi i oca i majku i sestru iz Novog Sada  happy).

Tokom svih ovih godina samostalnosti (počelo je još kad sam napunio 13), shvatio sam da niko neće da mi se nađe kad mi zatreba ako se ne nađem sam sebi. Takođe sam naučio da je ćutanje zlato i da se velike tajne ne govore pred drugima, bez obzira koliko poverenja u njih imam, jer onda to nisu velike tajne već samo rekla-kazala tračevi. Čovek može da zadrži svoje dostojanstvo i svoj nivo samo onda ako dovoljno ceni sebe da svoj gnev nikada ne prikaže javno, pred drugima  happy


Vidim da se nisi ugrizao večeras malčice za usnu i oćutao. 

bem te tupava. a možda se samo praviš??  happy
Zato što večeras nisam ispao iz takta nego me je neko povredio. Razlika je ogromna ali je tebi ne vredi objašnjavati
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 0:53

EROTIC MAN ::
Black Wizard ::
Dešava se da ispadnem iz takta ali se trudim da to ne pokazujem pa iako bih svašta rekao u tom trenutku, samo se ugrizem malčice za usnu i oćutim (a u sebi i oca i majku i sestru iz Novog Sada  happy).

Tokom svih ovih godina samostalnosti (počelo je još kad sam napunio 13), shvatio sam da niko neće da mi se nađe kad mi zatreba ako se ne nađem sam sebi. Takođe sam naučio da je ćutanje zlato i da se velike tajne ne govore pred drugima, bez obzira koliko poverenja u njih imam, jer onda to nisu velike tajne već samo rekla-kazala tračevi. Čovek može da zadrži svoje dostojanstvo i svoj nivo samo onda ako dovoljno ceni sebe da svoj gnev nikada ne prikaže javno, pred drugima  happy


Vidim da se nisi ugrizao večeras malčice za usnu i oćutao. 

bem te tupava. a možda se samo praviš??  happy
Tebi je ionako svejedno. Ti ćeš opet da se vratiš sa nekim 28-im nikom.

JA NEĆU. To je razlika između mene i tebe
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 0:56

Kada ljudi nauče da prime kritiku kao i pohvalu onda će opstati u životu.

Niko nema pravo nikome da sudi.
Izneti mišljenje ne znači osuditi .Samokontrola je bitna kada i do koje granice.

Nikada u životu ne bi nikoga namerno uvredila.Ali dođe vreme kada sam uzvratiš jer se setiš da te je ista osoba slično napisala/rekla.
Sreća pa nisam osetljiva.Nauči čovek mnogo s godinama.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 12:59

Kijara-brm ::
Kada ljudi nauče da prime kritiku kao i pohvalu onda će opstati  u životu.

Niko nema pravo nikome da sudi.
Izneti mišljenje ne znači osuditi .Samokontrola je bitna kada i do koje granice.

Nikada u životu ne bi nikoga namerno uvredila.Ali dođe vreme kada sam uzvratiš jer se setiš da te je ista osoba slično napisala/rekla.
Sreća pa nisam osetljiva.Nauči čovek mnogo s godinama.
Oguglao sam ja sa godinama ali ponekad ne možeš da oćutiš jer što više ćutiš, sve te više gaze.

Preko nekih stvari jednostavno se ne prelazi. Nemam ništa lično protiv tebe, naprotiv, vrlo si mi draga. Nema ništa ni protiv onog erotskog manijaka  happy ...

Jednostavno, neki presek mi se desio, par tema je uzrokovalo kolaps u meni, setio sam se nečega od čega celog života bežim i eto ... desilo se ono najgore Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Maruška

Elita
Elita

Maruška

Ženski
Poruka : 4052

Lokacija : za laptopom

Učlanjen : 28.09.2016

Raspoloženje : uvek sa osmehom


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 14 Okt - 19:17

Nije mi jezik brži od pameti, i to ponekad i ne valja. Nisam konfliktna osoba i sve gledam s vedrije strane.  Kada me neko povredi rečima ne uzvratim odmah ali dobro zapamtim. Kad tad ta osoba dobije odgovor na izgovorene reči i verujte da mi se onda izvine. Opraštam ali ne zaboravljam. Lagala bi kada bi rekla bilo pa prošlo, nema veze.
Naravno ovo se odnosi za realu a ovde sve shvatam kao igru i zabavu i ne može me ništa povrediti
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Čet 20 Okt - 2:08

Reci mogu biti opasne, kada se jednom kazu ne mogu se vratiti.Treba biti oprezan.
Nazalost, ne kontrolisem uvek sta kazem, sto nije dobro a mene.

Citirala bih B.W.:

Takođe sam naučio da je ćutanje zlato i da se velike tajne ne govore pred drugima, bez obzira koliko poverenja u njih imam, jer onda to nisu velike tajne već samo rekla-kazala tračevi. Čovek može da zadrži svoje dostojanstvo i svoj nivo samo onda ako dovoljno ceni sebe da svoj gnev nikada ne prikaže javno, pred drugima   Moć reči 2294901356


Sa ovim se slazem.
Treba stalno menjati sebe na bolje, ne pricati previse.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Ned 23 Okt - 12:09

Mudar čovek se ne razbacuje grubim i lošim rečima. Štedi ih za vreme kad se dugačije ne može.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Sub 12 Nov - 18:21

Svaka reč ima svoju težinu. Pravi trenutak rešava vaganje happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pon 20 Maj - 13:55

Gospodjo Nestala, i promeniš nick po stoti put i potcenis ljude ovde misleći da si ih nadmudrila i da to niko neće primetiti... Salome, Dala, ko će vas popamtiti sve, ne možeš ti ovde nikoga da uvredis - ti si uvreda sama po sebi.
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48281

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pon 20 Maj - 20:03

Kijara-brm ::
Jezik je oštriji od mača, jer reči su kao nevidljivi noževi, seku duboko a rane zarastaju sporo. A odapetu strelu i izgovorenu reč teško je vratiti, kaže jedna indijska poslovica.

Setite se samo koliko puta vam se desilo da zažalite što ste izgovorili nešto što niste želeli, jer vam je jezik bio brži od pameti? I koliko je ponekad teško to da ispravimo. Kao što nas teške reči mogu povrediti, tako nas nečije reči podrške mogu podići, pa se često može čuti kako su nekome dale snagu, podstakle ga da krene dalje i promenile mu život.

Kolika je po vama moć reči ? Sposobnosti reči ? Da li je to zaista



moć reči zavisi od osobe koja te reči izgovori. što se mene tiče za neke osobe šta god da kažu mene niti zanima niti ima težinu. 
drugo je s osobama koje cenim, njihove reči nastojim da razumem, naučim, iskoristim, zapamtim.

ima i osoba kojima ne zamerim kad lupe jer su recimo "nagle". znam da zažale posle. samo i ta tolerancija ima meru preko koje ne valja preći.  sve ima svoju granicu.

najsmešnije mi je kad neko takve osobe opravdava, kao u stilu "nisu one takve".

ma nego kakve su? ne možeš biti dobar čovek i vređati sve oko sebe. 

obesi ti tu svoju "naglost" mačku o rep.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Lilith

Master
Master

Lilith

Ženski
Poruka : 8935

Lokacija : Srbija

Učlanjen : 12.07.2017


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pon 20 Maj - 20:10

Bogami, kad neko zasluži ja grizem.

Boli me uvo je li naglo ili ne.


Na bezobrazluk odgovaram bezobrazlukom.

Jednostavno - držim do sebe  happy happy


Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Pet 31 Maj - 21:36

Džaba jaka reč ako je delo mlitavo
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Sre 31 Jul - 20:22

Ako znamo da pojam rec,oznacava najmanju jedinicu jezika a ima fonetsku vrednost,kolika je moc reci koja se moze odnositi i na abstraktni pojsm iza nje.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610Sre 31 Jul - 20:27

Филозофи су налазили објекте фасцинације у речима још од петог века пре нове ере, са формирањем филозофије језика
Платон је анализирао речи у смислу њиховог порекла и звукова од којих су сачињене, и извео је закључак да постоји веза између звука и значења, мада се речи знатно мењају током времена
Џон Лок је писао да се употреба речи треба састојати од разумне оцене идеја, мада се оне бирају „не по било каквој природној вези који може да постоји између одређених артикулираних звука и одређене идеје, јер би онда постојао један језик између свих људи; већ добровољним наметањем, при чему се таква реч произвољно учини ознаком такве идеје”
Витгенштајнова мисао је прешла из речи као репрезентације значења, на гледиште према коме је „значење речи њена употреба у језику
Археологија показује да су чак вековима пре ове фасцинације филозофа у 5. веку пре нове ере, многи језици су имали различите начине изражавања ове вербалне јединице, која се затим расчланила и еволуирала у низ израза са широким филозофским значајем. Древни манускрипти јеванђеља по Јовану откривају у свом 5. поглављу да рабин Јешуа укорава Фарисеје који очекују да нађу живот у записима уместо у себи.
Из Википедије, слободне енциклопедије
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




 Moć reči Empty
PočaljiNaslov: Re: Moć reči    Moć reči Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Moć reči
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Vrste reči
» Tvorba reči
» Nepromenjive reči
» Gurmanluci bez reči
» Pričajmo u dve reči
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-