Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Veoma korisne aplikacije ako putuješ sam u inostranstvo

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Veoma korisne aplikacije ako putuješ sam u inostranstvo Empty
PočaljiNaslov: Veoma korisne aplikacije ako putuješ sam u inostranstvo   Veoma korisne aplikacije ako putuješ sam u inostranstvo Sat610Sub 10 Sep - 21:40

Bilo da putuješ sam, sa ili bez agencije, uvek je poželjno opremiti se. Pošto su pametni telefoni sposobni za mnogo toga, možeš se opremiti korisnim aplikacijama koje će ti pomoći u državi gde nikad nisi bio, ili bila.
Napravio sam listu nekih korisnih aplikacija, ali napominjem da je za većinu potrebna internet konekcija. Znam da mnogi nemaju internet u inostranstvu, ali ni para da kupe roming pakete kod svojih mobilnih operatera. Ako imaš internet u inostranstvu onda možeš uživati u svim pogodnostima koje ove aplikacije nude.


Organizacija

Kao prvo, treba sve staviti na papir, tj. u našem slučaju – u telefon. Kako smestiti čitav plan putovanja u telefon? Pa aplikacija.

  1. TripIt – u ovu aplikaciju možeš strpati ceo plan putovanja, sinhronizovati sa kalendarom, deliti na društvenim mrežama, sinhronizovati sa više prenosivih uređaja… pratiti letove, presedanja, ostala prevozna sredstva…
  2. TripCase – još jedna slična aplikacija. Svaka ima svoje prednosti imane, pa odaberi koja ti najviše odgovara.
  3. PackPoint – ako ti ne ide od ruke pakovanje, uvek nešto zaboraviš, ova aplikacija će ti pomoći u pakovanju.



Smeštaj

Ako sam, ili sama, organizuješ svoje putovanje, evo nekoliko popularnih aplikacija koje će ti pomoći u pronalaženju smeštaja.

  1. Airbnb – je najpopularnija aplikacija sa ogromnom bazom smeštaja, korisnika, recenzija, slika… Ljudi sa Balkana se plaše da koriste ovakve aplikacije jer se “posao” ne obavlja u “četiri oka”, već virtuelno. Ali, nije to neka nauka.
  2. TripAdvisor – nije samo Booking aplikacija već pomoću nje možeš videti recenzije ostalih korisnika o nekom mestu: hotel, vila, restoran… Tako možeš odmah znati da li ti odgovara neko mesto ili ne.
  3. Trivago – je još jedna aplikacija za traženje i rezervaciju smeštaja. Takođe ima filtere za lakše pronalaženje smeštaja.
  4. Hotel Tonight – ako ti treba prenoćište odmah sa popustima, ova aplikacija nudi baš to. Možeš brzo i lako pronaći smeštaj u hotelu, kako jeftiniji tako i luksuzne apartmane.



Hrana

Verujem da svako želi da nešto pojede u drugoj državi što ne može nigde drugde. Ako putuješ sa vodičem onda će on reći već gde ima šta jeftino (jer Srbija), a svakako možeš na svoju ruku potražiti nešto.

  1. Yelp – je najpopularnija aplikacija pomoću koje možeš pronaći mesta za jelo. Ima ogromnu bazu korisnika, ocena, slika… tako da možeš iz prve ruke saznati koji su to restorani/kafići u blizini po tvom ukusu. Ima dobre sisteme filtracije tako da je pronalaženje još lakše.
  2. Foodspotting – ova aplikacija se ne fokusira na traženje mesta za jelo već samih jela. Verujem da ti, kao i ja, želiš u inostranstvu da probaš nešto domaće, novo, što nemaš prilike nigde drugde. Zato je traženje dobre hrane bitnije od traženje samog restorana. Ljudi preko ove aplikacije šalju slike porcija i ostale informacije, a naravno poželjno je da i ti podeliš svoja iskustva nakon nekog jela.
  3. Restaurant Finder – je još jedna aplikacija za pronalaženje restorana, ubacio sam je kao alternativu za Yelp. Nema se šta mnogo napisati o njoj, aplikacija pronalazi restorane u blizini i na osnovu filtera.



Finansije

Naravno da moraš voditi računa o budžetu (opet, Srbija), pa je poželjno imati pomoćnika u vidu aplikacije.

  1. XE Currency – ako ne i najbolja aplikacija za konvertovanje valuti. Ima toliko opcija i lično je koristim par godina. Radi bez interneta ali ti naravno treba internet radi osvežavanja kursa.
  2. Goodbudget – aplikacija pomoću koje možeš pratiti gde i kako trošiš novac. Ima još sličnih aplikacija, ja sam izdvojio ovu jer sam je koristio neko vreme.



Ostale korisne aplikacije

I na kraju još nekoliko aplikacija koje mogu pomoći ako ideš sam u inostranstvo.

  1. Google Maps Offline – mape ti svakako trebaju sem ako ne znaš gradove u koje ideš napamet. Bilo da imaš ili nemaš internet, Google mape su, po meni, najbolja opcija. 


  1. Google translate – možda i najbolja aplikacija za prevođenje. Ima dosta opcija i jednostavan interfejs. Možeš i preuzeti offline fajlove koji će ti omogućiti da prevedeš tekst uslikan kamerom ili govor ili običan tekst bez interneta (samo za popularne jezike).
  2. WhatsApp, Viber, Skype, FB Messenger – ako imaš internet roming paket a ne i pozive/poruke. Ove aplikacije su svakome poznate i svakako najbolje za komunikaciju preko interneta.
  3. LiveTrekker – aplikacija će pratiti svaki tvoj korak, mesta koja si posetio i dodavati lokacije na slikama koje si uslikao. Tako ćeš imati pregled putovanja kada se vratiš. Ima dosta opcija i svakako preporučujem.
  4. GasBuddy – ako sam/a sipaš gorivo svakako ćeš gledati da uštediš što više. Ovaj servis nudi informacije o trenutnim cenama na benzinskim stanicama.


S. Marjanov
Nazad na vrh Ići dole
 
Veoma korisne aplikacije ako putuješ sam u inostranstvo
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Korisne aplikacije za vaš smartfon!
» Vesti iz auto/moto sveta
» Nema više ekskurzija u inostranstvo
» Probiotici su veoma važni.
» Android – činjenice koje sigurno niste znali
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Mobilni svet-