Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Top 10 aplikacija za studente (2016)

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


8 - Top 10 aplikacija za studente (2016) Empty
PočaljiNaslov: Top 10 aplikacija za studente (2016)   8 - Top 10 aplikacija za studente (2016) Sat610Sre 7 Sep - 23:04

Svaki student zna koliko je organizacija vremena, i ostalih resursa bitna, i zato je neophodno imati ličnog asistenta u vidu nekakvog rokovnika ili još bolje – u vidu aplikacija!

Pored 6 aplikacija za produktivnost generalno koje sam predstavio u prethodnom članku, sada pišem o aplikacijama koje će, nadam se, pomoći studentima u savladavanju gradiva i svakodnevnih problema sa kojima se susreću.


#10 Trello
8 - Top 10 aplikacija za studente (2016) X5b80l

Odličan servis za upravljanje zadacima. Trello će vam pomoći da na jednom mestu organizujete sastanke, delite ideje, fajlove… sa vašim kolegama. Kreirajte tablu, dodajte kartice, u karticama fajlove, komentare, slike, to-do liste, dodelite zadatke, rokove…

#9 Any.do

Ovo je jedna to-do aplikacija koju sam u početku koristio svakodnevno, ali je više ne koristim jer sam pronašao zamenu – Google Keep, a i uveli su neke Pro planove pa je Free dosta uskraćen opcijama. Međutim, stavio sam je na listu jer verujem da će drugima odgovarati jer nema svako isti ukus, a aplikacija odlično obavlja svoj posao. Ima opciju da vam prikaže ujutru dnevni plan koji ste kreirali i još dosta drugih koje će vam se, verujem, dopasti.

#8 Prezi

Prezi je već uveliko poznat alat za kreiranje lepih prezentacija. PowerPoint je ok, ali Prezi je odličan. Ne bih spomenuo ovaj servis da nema neki besplatan plan za studente. Ima besplatan plan za sve ali je dosta ograničavajući. Ako se prijavite preko fakultetske email adrese (tu email adresu potražite u studentskom servisu svog fakulteta) možete izabrati plan za studente. Kreiranje prezentacija je krajnje jednostavno, sve je na drag-n-drop.

To se sve radi na računaru, a za telefon možete preuzeti aplikaciju pomoću koje ćete pregledati prezentacije. Ovo je svakako veoma korisno ako želite da vežbate prezentovanje pre samog nastupa.

#7 Studious
8 - Top 10 aplikacija za studente (2016) 2lshawn

Fenomenalna aplikacija za rasporede testova, predavanja, učionica… Dodajte predmete, profesore, učionice, rokove, testove… i aplikacija će ih sve držati na jednom mestu i obavestiti vas o dolazećim obavezama! Na početku posta sam spomenuo Any.do aplikaciju koja se bavi to-do listama, ali je univerzalna pa je Studious bolji izbor u ovom slučaju. Svakako, možete koristiti obe.

#6 Google Drive ili DropBox

Aplikacije za smeštanje fajlova u cloud i pristupanje istim sa više uređaja i lokacija. Ako koristite već neke Google usluge, preporučujem Drive, ali uz njega možete i DropBox koristiti ako imate potrebu.


#5 Memrise

Doba studiranja je pravo vreme da radite ono što volite i ono što mislite da će vam trebati u životu, učite, razvijate se… Memrise je servis za učenje stranih jezika, a nudi i odličnu mobilnu aplikaciju. Prednost ovog servisa je ta što možete vrlo brzo naučiti makar osnovni nivo koji vam je potreban ako putujete preko fakulteta u inostrantsvo. O Memrise sam skoro pisao koliko je fenomenalan, pa pročitajte.

#4 Puzzle alarm clock

Ako imate problema sa buđenjem za ispit nakon neprespavanih noći zbog učenja, Puzzle alarm će se pobrinuti da ustanete na vreme! Odaberite problem koji morate da rešite kako biste ugasili alarm, podesite alarm, i spavajte sa mirom jer znate da ćete sutra ujutru sigurno ustati.

#3 Microsoft Office Lens

Aplikacija koja je kao stvorena za studente koji vuku za sobom uvek gomilu papira. Microsoft Office Lens na jednom mestu čuva vaše papire koje ste uslikali. Ok, i galerija isto to radi, ali, ova aplikacija je brza i tačna, pravi digitalni dokument od uslikane table, papira, bilo kog papirnog dokumenta. Kasnije ih možete sačuvati negde, podeliti, pogledati… Pisao sam o ovoj aplikaciji ranije pa pročitajte.

#2 Wallet – budget tracker

Ovu aplikaciju sam spomenuo u prethodnom članku kao korisnu aplikaciju za studente. U osnovi, pomaže vam da vodite svoje finansije. Korisna je pogotovo ako studirate i stanujete u drugom gradu pa imate limitiran budžet.

#1 SimpleMind Free – mind mapping

8 - Top 10 aplikacija za studente (2016) 2h399pj

Mind mapping, tj. mentalna mapa, pomaže u pamćenju i razumevanju gradiva i organizaciju određenog tipa znanja kako bi se rešio neki problem ili donela odluka. Mentalna mapa je veoma korisna metoda koju možete primeniti za učenje obimnog gradiva, što je čest slučaj kod studenata.

Možete je crtati i na papiru, ali naravno bolje je kada imate u digitalnom obliku. Besplatnih aplikacija nema mnogo, pa sam izdvojio dve: SimpleMind Free i MindMeister. Dajte šansu ovoj tehnici i verujem da ćete postizati bolje rezultate na testovima!


S Marjanov
Nazad na vrh Ići dole
 
Top 10 aplikacija za studente (2016)
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ovo je aplikacija koju će studenti obožavati!
» Aplikacija protiv terorističkih napada
» Stigla dugoočekivana aplikacija!
» Superkul aplikacija za zaljubljene
» Ovo su 10 najboljih i NAJPOPULARNIJIH aplikacija za telefon
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Mobilni svet-