Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Broji li ljubav godine?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Broji li ljubav godine?   Sub 6 Avg - 16:00

Jedan dobrodržeći otac poželeo je da odvede svoju ćerku gimnazijalku u jedan beogradski kafić na sladoled, ali je ona to odbila: "Nemoj tata molim te, svi će misliti da sam sponzoruša".

Iza ove, pomalo sarkastične primedbe, krije se nedvosmisleni stav da, ako lepa devojka pravi društvo prosedom gospodinu onda je on verovatnije njen ljubavnik, a ne otac. Da li je ova pretpostavka zasnovana na realnoj činjenici da je sve više ljubavnih veza izmedju zrelih muškaraca i mladih dama ili je reč o izuzecima, koji upravo zbog toga, golicaju maštu okoline? I, ako je tačna, da li se u takve vezu upuštaju samo "sponzoruše", ili i neke druge devojke, podstaknute psihološkim, emotivnim ili erotskim motivima?

Intimna veza izmedju partnera koje deli dubok generacijski jaz niti je nova niti neobična pojava, ali svaki put nosi drugačiji socijalni pečat. Nekada je udaja tek stasale devojčice za znatno starijeg situiranog muškarca bila deo tradicije koju je ona sledila, milom ili silom. Medjutim, danas se mlade dame prema sopstvenom izboru vezuju za čoveka koji im može biti otac ili deda, iako zbog toga često trpe prezir okoline.

"Devojke se često zaljubljuju u starije muškarce jer su oni, za razliku od njihovih pomalo nezgrapnih i nespretnih vršnjaka, veći kavaljeri, imaju stila, umeju da im poklone pažnju i nežnost. Zreli muškarci su i na erotskom planu privlačni jer njihovo iskustvo imponuje mladim ženema, koje tek otkrivaju svoju seksualnost", kaže za "Politiku" dr Dušice Marković-Žigić, psihijatar i seksolog.

On pruža sve: od čokolade do stana

Produžena mladost je ideal savremenog čoveka i nema te stvari koju sredovečni dinamični muškarac neće uraditi da bi izgledao i osećao se bolje. Upravo na takve, zgodne, energične i uspešne "matorce" devojke se najčešće "lepe". Ukoliko uz to ide i finansijska prednost, utoliko bolje.

"Mlade žene osim novca, vole i moć koju muškarac ima. Ljudi koji su postigli nešto u životu, a takvi su, da budemo iskreni mnogo zanimljiviji za mlade dame, obično imaju više energije, poletni su, sugestivni. Pored njih se devojke osećaju zbrinute, pa lako zaboravljaju na razliku u godinama. Nekima ta razlika čak imponuje jer u ljubavniku zapravo traže zamenu za oca. Sindrom poznat kao elektrin kompleks, nije ni retka ni neobična pojava", kaže Dušica Marković-Žigić.

Slično mišljenje deli i Gordana Zorić, koja je kao matičar u opštini Stari Grad venčala mnogo parova medju kojima je razlika u godinama ponekad bila i četiri decenije.

"Kada ste dugo u ovom poslu ništa vas više ne može iznenaditi. Sećam se, ipak, jedne prelepe mlade i njenog znatno starijeg mladoženje, uglednog hirurga, i moje zbunjenosti kada sam ih videla. Pitala sam se: šta će ona sa njim. Kasnije sam iz dokumentacije ustanovila da je ona usvojeno dete i to je na neki način bio odgovor", objasnila je matičarka.

Dešava se, medjutim, da se devojke udaju za starije isključivo zbog novca ili stana. Pravu poplavu koketnih srpskih lolita stasalih u poslednjih petnaest godina sociolozi tumače upravo ekonomskim razlozima. Nemaština je učinila svoje pa su devojčice, željne svega, od čokolade do novih cipela, preko noći postajale zavodljive žene spremne da udju u avanturu sa bilo kim ko će im pokloniti bočicu parfema ili ih izvesti u prestižni noćni klub na večeru.

Čak i kada nisu bile egzistencijalno ugrožene, mnoge od njih su žudele za nečim lepšim, boljim, raskošnijim od onog što su imale u roditeljskom domu.

"Kriza srednjih godina kod muškaraca može biti dramatična, posebano što njihova polna moć tada počinje da opada, pa im je potrebno dodatno uzbudjenje da bi potvrdili svoju muškost. Onima koji su u medjuvremenu stekli bogatstvo, moć ili društveni ugled, apetiti naglo rastu, pa žele više novca, bolja kola, mladju ženu pored sebe. Lepa i mlada ljubavnica je trofej kojim se oni diče pred drugarima. Nešto kao statusni simbol", objašnjava Marković-Žigić.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Sub 6 Avg - 16:01

Kroz mnoge teme se preplitalo to pitanje "Da li su u vezi bitne godine"...
A ovog puta mislim da to pitanje zasluzuje posebnu temu.
Zelim da cujem vase misljenje, kako gledate na vezu u kojoj je muskarac (mnogo) stariji od zene i obratno...?
I sta uopste oznacava to "mnogo"? Koje su to godine koje vi "tolerisete" ?
I zasto?
Znam jedan primer gde je decko od devojke stariji oko 10 godina (sto za nekoga nije, a za nekoga jeste velika razlika) i odlicno funkcionisu, s tim da je ona jedva punoletna.
I misljenja sam da je i za tih desetak godina razlike vazno da se zna u kojim godinama je onaj koji je mladji. Jer nije isto kada devojka ima 15 godina, a decko 25 i kada devojka ima 25 a decko 35...

Posto postoje mnoge predrasude vezane za ovu temu. A jedna od predrasuda je prva recenica teksta koji sam gore postavila.

Sta vi mislite o svemu tome?

Btw. Meni se svideo ovaj text iznad...
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Čet 18 Avg - 18:41

LJUBAV GODINE NE BROJI: Njoj je 46 a njemu 71 i jedan su od najlepših parova Holivuda

Majkl Daglas i Ketrin Zita Džons su u septembru obeležili 15 godina braka, ali još uvek su jedan od najlepših parova Holivuda.

To su dokazali i kada su se nedavno na crvenom tepihu pojavili držeći se za ruke i smeškajući se jedno drugom.

Nekada veliki holivudski zavodnik Majkl danas ima 71 godinu dok Ketrin ima 46, ali očigledno da im godine nisu nikakva prepreka za ljubav.

Pre tri godine na kratko su se razišli ali je ta epizoda daleko iza njih."Oboje smo se morali potruditi, ništa se ne bi dogodilo da se jedno od nas trudilo, a drugo je odustalo. Danas smo oboje mudriji i nežniji. To se prirodno dogodi s vremenom. Svesni smo svega na čemu možemo biti zahvalni", rekla je Ketrin koja se u to vreme borila bipolarnim poremećajem, prenosi index.

Vrlo težak period za porodicu bio je i trenutak kada su saznali da Majkl boluje od karcinoma grla a najgori trenutak je bio kada su deca pitala da li će njihov tata umreti.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Muški
Poruka : 30484

Učlanjen : 30.03.2011

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 28 Avg - 0:02

Godine su kod muškarca i žene ona zadnja karika. Jednostavno, nisu bitne
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 102963

Učlanjen : 06.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 28 Avg - 0:03

Tacno tako,godine nisu bitne

love
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 31399

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Što se događa u vezi kad “leptirići nestanu   Pet 15 Sep - 10:57

“Leptirići u trbuhu” se danas smatraju za klasičan simptom zaljubljenosti i ljubavi. Međutim, mnogi se u dužim vezama silno razočaraju kad ovi leptirići nestanu.
To je navelo jednu korisnicu Tumblra da opiše kako izgleda njena veza nakon 5 godina. U svojoj poruci, ona savršeno opisuje kako zajednički život transformira ljubav.

Poruku vam prenosimo u cijelosti:
Ima već  5 godina kako sam u vezi. Svakoga dana viđam na društvenim mrežama statuse o tome kako biti u vezi s čovjekom tvog života znači stalno imati leptiriće u trbuhu.

Mnogi ljudi vjeruju da je ljubav prava samo ako vam svaki put kad ta osoba uđe u prostoriju srce brže zakuca, ako se svaku večer mazite, provodite vrijeme isprepletani u krevetu i spavate zagrljeni svaku noć.
Mogu vam reći da to uopće nije tako. Barem ne za mene…
Čim počnete živjeti zajedno, leptirići nestaju. Srce vam više ne ubrzava svaki put kada ugledate njega. Umjesto toga, sve se smiruje. Kada ste u istoj prostoriji s njim, osjećate se smireno i sigurno.

Kada se mazite s njim, vaše srce sporo kuca, a zvuk njegovog disanja vas tješi i uspavljuje. Više niste na ringišpilu osjećaja, već ste kod kuće.
Ne spavate više zagrljeni i isprepletanih udova. Umjesto toga spavate udobno jedno kraj drugog, vrlo često okrenuti na suprotne strane. Ipak, svake večeri uhvatite sebe kako se gnjezdite blizu njegove ruke ili mu pomazite kosu dok spava.
Ima noći kada moj usnuli dečko kroz san pruži ruku ka mojoj strani kreveta ili me samo privuče k sebi kao što bi dijete privuklo plišanu igračku. Ja sam sada njegova utjeha, sigurnost i mir.

U ranu zoru, kada je čitav svijet sumoran i pospan, ugnjezdim se na njegove grudi, udahnem njegov miris prije nego što ponovo odlutam u snove.
Poljupci nisu više tako strastveni i romantični kao nekada. Ali sada ih je više. Tu su hladni poljupci od sladoleda, ljepljivi poljupci od marmelade tijekom doručka. Tu su i “idem na posao” poljupci i “još samo jedna pusa za put” poljupci.

Tu su pospani jutarnji poljupci koji vas bude bolje od svakog alarma. Ima li ljepšeg načina da se započne dan od usana na usnama?
Tu su još poljupci za laku noć, poljupci koji kažu “drago mi je što baš tebe ljubim, a ne nekog drugog”, ili “kako si ti divan sa životinjama”. Tu su i kratki poljupci u samoposluzi. Kada je sve oko vas užurbano i glasno, naginjete se jedno ka drugome, tražite se, pronalazite jedno drugo.
Kada umjesto da cijenite svoju slobodu i njemu dajete njegovu slobodu i prostor, vi zajedno bivate slobodni jedno sa drugim i najljepše vam je kad se jedno uz drugo pripijete i premostite zagrljajem prostor koji vas razdvaja.

Ne šaljete više poruke u kojima izjavljujete ili potvrđujete svoju ljubav jedno drugome svaki čas. Ljubav se sada podrazumijeva.
Od romantičnih izljeva ljubavi sada ste uznapredovali na nivo internih šala vezanih za život koji zajedno gradite. Razmjenjujete međusobno poglede čuđenja, negodovanja, oduševljenja u javnosti – imate vaš mali svijet naspram onog vanjskog.
Veza nije bajka. Nije vatromet i fanfare. Barem to prestaje biti nakon početka.
Umjesto toga, veza je tihi ritam ljubavi i brige. Ona nije vatra koja prži u tvojoj duši, već plamičak koji te grije dok udobno smješten toneš u san.
I ja to volim.

atma

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Pon 18 Sep - 17:13

Ne broji,jer se iz minuta u minut mnozi,tako kako mi starimo ,ona nas prati i raste happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Uto 20 Feb - 19:23

cccc ne broji
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 25 Feb - 18:52

Ne ne broji
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 102963

Učlanjen : 06.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 25 Feb - 20:05

ne,evo ziv primer pise Wink happy kiss

love
Nazad na vrh Ići dole
Tony

Master
Master

Muški
Poruka : 9266

Učlanjen : 27.02.2014

Raspoloženje : Uvjek 100% isto.

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 25 Feb - 20:34

Ljubav nebroji ona samo voli.  happy Samo godine broje godine.
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Elita
Elita

Muški
Poruka : 4873

Učlanjen : 07.02.2014

Raspoloženje : promenljivo, na skali od 1-10

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 25 Feb - 20:37

mozda i broji ali joj ne smetaju... happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Ned 25 Feb - 21:28

Ne znam sta je vreme,ne znam sta je sadasnjost a sta san tako da ne znam ni sta su godine zasto se broje,kome trebaju..Ja NECU sve to da znam i Ljubav ne broji godine .Ona nas ogrce lepotom postojanja
Nazad na vrh Ići dole
Unforgettable

Master
Master

Ženski
Poruka : 7379

Godina : 31

Učlanjen : 12.09.2017

Raspoloženje : Do Srži.

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Pon 26 Feb - 1:32

Prava ljubav to ne radi...
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

Ženski
Poruka : 52127

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   Pon 26 Feb - 18:05

Ako je iskrena, ne broji.

"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Broji li ljubav godine?   

Nazad na vrh Ići dole

Broji li ljubav godine?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ljubav na prvi pogled?
» Ponos i Ljubav
» Ljubav i mržnja
» Kolika je nit koja deli ljubav od mržnje?
» Neuzvracena ljubav
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-