Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Empty
PočaljiNaslov: Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..   Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Sat610Uto 26 Jul - 20:27

Pojedite SAMO jedno parče LUBENICE na dan i dogodiće vam se 9 SJAJNIH STVARI!

Brojne su blagodeti ovog povrća za vaš organizam.
Mnogi naravno znaju da se lubenica ubraja u povrće, da može biti izuzetno slatka i da njom na lak način u organizam unesemo veliku količinu tečnosti. Ali, lubenica može da učini mnogo više!

Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. 2ni2v02

1. Lepša koža
Zahvaljujući visokim dozama vitamina A i C, koža ostaje zdrava, a štitiće vas od štetnih UV zraka.

2. Lepa kosa

Neće samo koža imati koristi od lubenice! Kosa će biti gušća i opadaće u manjoj meri.



3. Poboljšava zdravlje srca

Lubenica je puna citrulina, aminokiseline. U telu se pretvara u arginin i opušta krvne sudove. Time se poboljšavaprotok krvi.


4. Potpomaže rad bubrega

Lubenica isporučuje dosta tečnosti do bubrega i mokraćne bešike - što je važno za odvođenje toksina i otpadnih proizvoda.


5. Poboljšava vid

Bogate su beta-karotenom, što je dobro za vid.


6. Poboljšava zdravlje kostiju

"Jake kosti dolaze od mleka", pričali su nam roditelji. Međutim, za kosti je zdrava i lubenica. Kao i paradajz, i lubenice sadrže likopen, koji smanjuje razvoj osteoporoze, a visoka koncentracija kalcijuma čuva kosti i zglobove.


7. Snižava krvni pritisak

Povišen krvni pritisak dovodi do povećanog rizika od moždanog ili srčanog udara. Konzumiranjem lubenice to se može sprečiti. To je zbog citrulin amino kiseline, koja se nalazi u velikim količinama u lubenici i koja opušta krvne sudove i poboljšava cirkulaciju.


8. Dobra je za mišiće

Lubenice posbešuju oporavak mišića nakon treninga. Ponovo je tu dejstvo citrulina, koji, pored krvnih sudova, opušta i mišiće.


9. Sprečava rak prostate

Ne samo da će muška potencija rasti, zahvaljujući slatkim lubenicama, već ćete učiniti nešto po pitanju prevencije raka prostate. Čak i uz infekciju prostate ili bešike, jedite lubenicu i upala će brzo proći.

Still
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48383

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..   Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Sat610Pet 2 Sep - 15:07

Danas jedem dva parčeta.  happy










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..   Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Sat610Ned 12 Avg - 17:28

ima  par  godina  da  ju nisam jela, a  imam ju  u  frižideru 
 nekako me  ne  ide, nisam  ljubitelj  nje.Kažem  ja  svaki  dan   danas  budemo jeli,  jok moji  jedu  ja  odem  dalje  happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Empty
PočaljiNaslov: Re: Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..   Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan.. Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Pojedite samo jedno parče LUBENICE na dan..
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» "Dogodilo se na današnji dan"
» Napravite ruže od lubenice brzo i jednostavno
» Semenke lubenice mogu biti veoma lekovite
» Plus jedno slovo
» Jedno vidjenje
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-