Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU! Empty
PočaljiNaslov: Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU!   Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU! Sat610Čet 19 Maj - 8:10

Tehnologija svakim danom pomera svoje granice, a autoindustrija je pronalaženjem novih tehničkih rešenja u stopu prati. Mnoge stvari kakve danas poznajemo kao neizostavne u opremi svakog automobila uskoro će se sasvim izmeniti ili, bolje rečeno - potpuno nestati.

1. CD plejer. Danas gotovo svaki stariji automobil ima radio uređaj sa CD plejerom, ali pojavom bluetooth-a, USB-a i aux utičnica nošenje CD-ova zaista je izgubilo smisao.


2. Ručna kočnica. Velika ručka iza ručnog menjača polako ali sigurno odlazi u istoriju. Sve više proizvođača ugrađuje elektronsku parkirnu kočnicu.

3. Retrovizor. Ogledala nam odavno pomažu da u vožnji imamo bolju preglednost situacije iza našeg automobila i da proveravamo mrtve uglove, da bi vožnja bila sigurna. Kamere su skuplje rešenje, ali one će polako izgurati ogledala iz opreme vozila.


4. Mehanički brojčanik. Već danas mnogi automobili imaju digitalne brojčanike, mehanički su sve ređa pojava.

5. Izvorni AWD. Permanentni pogon na sva četiri točka zamjenjuje 'pametni' sistem ponoga 4x4. Po potrebi se prenos snage reguliše na prednju ili zadnju osovinu, zavisno od podloge i uslova u kojima se automobil nalazi.


6. Ključevi. Sve ih je manje u upotrebi. Mnogi proizvođači umesto standardnih ključeva koji se za startovanje automobila umeću u bravu preferiraju rešenja poput kartica koje je dovoljno nositi u džepu.

7. Ručica menjača. Ručni menjači još proevladavaju, ali u skupljim i snažnijim vozilima u potpunosti ih izbacuju iz ponude. Čak ni automatski menjači danas više nemaju ručice nego su smanjeni i drugačije oblikovani kako bi se uštedeo prostor.

Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU! 25i98j6

8. Dugmići i prekidači. Dodirni ekrani su dugmiće i prekidače kakve poznajemo zamalo sasvim izbacili kao rešenja na središnjoj konzoli automobila.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34299

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU! Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU!   Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU! Sat610Pon 29 Avg - 17:26

Kaže "Izbacuju se da bi se uštedelo na mestu". Skoro sam ušao u taxi, neki novi FORD, limuzina od 5 metra. Unutra sam se gužvgao 15 minuta dok je trajala vožnja jer nisam imao gde noge da smestim zahvaljujući kaseti sa vazdušnim jastucima koja je u dužini zauzimala trećinu suvozačevog mesta.

Do pre par godina (i dalje) sam vozio svoj stari Aleko u kome sam bukvalno mogao da legnem i opet bi bilo mesta da stane u njega 5-oro ljudi koliko i jeste planirano.

Zaista ne vidim kako to rade na uštedi mesta kad svi ti "moderni" automobili imaju sve manje i manje mesta za prevoz putnika. Bolje da počnu da prave jednosede, bar znaš na čemu si
Nazad na vrh Ići dole
 
Ovih 8 stvari nam uskoro uopšte neće trebati u AUTOMOBILU!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Svet bi uskoro mogao da ostane bez ovih stvari
» Uskoro ni jedan zub neće biti "za vađenje"
» Facebook zanimljivosti
» Brakovi koji ne uspevaju..!
» Nije lako biti žena
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Auto/Moto ::  Auto/moto svet :: Automobili-