Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Audio knjizevnost

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Uto 1 Dec - 17:11

http://www.audioknjige.rs/libri/Veciti%20mladozenja%206.mp3

Jakov Ignjatović: Večiti mladoženja - glava 6
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Uto 1 Dec - 17:12

http://www.audioknjige.rs/libri/Necista%20krv%20glava%201.mp3

Nečista krv - glava 1
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Uto 1 Dec - 17:14

https://www.youtube.com/watch?v=GcSOntbQL-Y
Viktor Igo -Kozeta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Čet 1 Feb - 11:45

Audio knjige u Srbiji

Delima Danila Kiša, Srđana Valjarevića i Vladimira Arsenijevića, audio život podarili su Miki Manojlović, Nebojša Glogovac i Nikola Đuričko.

“Mislim da negde moj glas ima negde veze sa tempom tog junaka alter Vladinog lika koji je Vlada u romanu. Treba prosto malo ući u roman. Vlada ima dosta čudne rečenice koje su za čitanje, kada ih čitate u sebi spektakularne, ali su malo za interpretaciju komplikovane. Ima početak, pa umetnute, pa kraj… I odlično je što je Vlada bio tu, tako da je autor bio tu. Mogli smo da dodamo, izmenimo, šta god,” smatra Nikola Đuričko.

Knjigu “Filter Jugoslavija” čita sam autor, Predrag Lucić, a izdavač i jedan od autora Vladimir Arsenijević kaže da se trudio da svakoj priči da adekvatan glas.

“Prosto sam osetio da je reč o jednoj novoj vrsti izdavaštva koja se nekako jako otvorila. Nisu ove knjige neka velika novost, pa i nama su u školi puštali Lp ploče sa snimljenim Crnjanskim kako čita i Andrića, ali zahvaljujući tim elektronskim formatima. Zahvaljujući internetu, zahvaljujući toj vrsti komunikacije one su sada dobile jedno potpuno novo značenje,” mišljenja je pisac Vladimir Arsenijević.

Tako su situacije u kojima je nekada bilo nezamislivo da čitate, sada odlična prilika da knjigu slušate. Nalazite se u prepunom gradskom prevozu ili ste za volanom usred saobraćajne gužve. Dovoljno je da vam je štivo na telefonu ili ajpodu. Princip korišćenja audio knjiga je sledeći. Kupite ovu karticu u knjižari, na njoj dobijete kod koji ukucate na sajtu rflekt.me, skinete mp3 file, prebacite na vaš nosaš zvuka i uživate u audio zapisu.

Kartice sa prve četiri audio knjige – “Grobnica za Borisa Davidoviča”, “U potpalublju”, “Komo” i “Filter Jugoslavija” – naći će se u prodaji već od sledeće nedelje, a od početka 2012. izdavači planiraju da svakog meseca izađu sa po jednim izdanjem. Na ovaj način neka dela postaće prvi put dostupna slepim i slabovidim osobama!

Izvor: B92
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Uto 3 Jul - 19:50

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Uto 10 Sep - 18:22

“Prosto sam osetio da je reč o jednoj novoj vrsti izdavaštva koja se nekako jako otvorila. Nisu ove knjige neka velika novost, pa i nama su u školi puštali Lp ploče sa snimljenim Crnjanskim kako čita i Andrića, ali zahvaljujući tim elektronskim formatima. Zahvaljujući internetu, zahvaljujući toj vrsti komunikacije one su sada dobile jedno potpuno novo značenje,” mišljenja je pisac Vladimir Arsenijević.

Tako su situacije u kojima je nekada bilo nezamislivo da čitate, sada odlična prilika da knjigu slušate. Nalazite se u prepunom gradskom prevozu ili ste za volanom usred saobraćajne gužve. Dovoljno je da vam je štivo na telefonu ili ajpodu. Princip korišćenja audio knjiga je sledeći. Kupite ovu karticu u knjižari, na njoj dobijete kod koji ukucate na sajtu rflekt.me, skinete mp3 file, prebacite na vaš nosaš zvuka i uživate u audio zapisu.
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Ned 21 Nov - 17:59

Nazad na vrh Ići dole
Salome

Master
Master

Salome

Ženski
Poruka : 11054

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo


Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610Pon 22 Nov - 14:29

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Audio knjizevnost - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Audio knjizevnost   Audio knjizevnost - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Audio knjizevnost
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Nobelova nagrada za knjizevnost 2015.
» Video književnost
» Nobel 2013. za književnost Alis Manro
» Nobelova nagrada za knjizevnost
» Audio Sauna
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-