Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE Empty
PočaljiNaslov: Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE   Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE Sat610Čet 16 Jul - 13:01

One nisu zloćudne, ali mogu predstavljati problem zbog mesta na kom nastaju.

Firbomi ili bradavice su dobroćudne izrasline na koži koji se smatraju benignim tumorima

. Podsećaju na mekane čvoriće, obično su boje kože, ali najviše predstavljaju estetski problem.
Najčešće se javljaju na vratu, pazuhu, preponama, ispod dojki, na trbuhu, kapcima, a promene nisu zloćudne. Mogu predstavljati problem, jer kao što ste uvideli nastaju na predelima gde se koža tare pa se mogu povrediti – mogu se upaliti, narasti, krvariti i sl.


Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE Jabuka-i-jabukovo-sirce
Foto: Tumblr
      

Dobra stvar je što ih možete otkloniti bez odlaska lekaru i to uz pomoć jabukovog sirćeta. Ima veoma široku primenu u alternativnom lečenju, zbog svoje kiselosti.
Prvo, fibrom isperite vodom i sapunom 15-ak minuta, zatim malo protrljajte četkicom za zube ili sl. i na kraju vatu natopljenu sirćetom stavite na bradavicu. Vatu osigurajte flasterom ili zavojem i ostavite je 15 minuta, zatim isperite vodom. Ovaj postupak ponavljajte tri puta na dan, nedelju dana ili više ako je potrebno dok bradavica sama ne spadne.
Ona prvo potamni, zatim se pretvori u krastu i na kraju otpadne. Kao i kod svake bradavice, posle skidanja nastaje ožiljak koji se maže raznim gelovima kako bi i on vremenom nestao.

SD
Nazad na vrh Ići dole
Brida

Član
Član

Brida

Ženski
Poruka : 104

Učlanjen : 24.06.2015


Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE Empty
PočaljiNaslov: Re: Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE   Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE Sat610Čet 16 Jul - 14:07

Ja sam imala bradavice na rukama dok sam bila u pubertetu (bila je prvo jedna i onda sam glupošću napravila problem i stvorilo ih se bar 10tak). Ono čime sam ih ja uspela efikasno ukloniti je biljka rusa ili rosopas, odnosno žuti sok koji se pojavi kada otkinete stabljiku ili list. Mazala sam sok redovno na bradavice, kad god naiđem na svežu biljku i rešila sam problem. Nestale su kao da ih nikada nije ni bilo happy

Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE 52568c24e240b502dc9c33c846cdefde_XL
Nazad na vrh Ići dole
 
Skinite SITNE BRADAVICE uz pomoć SAMO JEDNE NAMIRNICE
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Zanimljivosti iz sveta ribolova
»  „Babski” lekovi za raznorazne bolesti
» Muče vas bore i virusne bradavice? Ova voćka je pravo rešenje
» Radni dan jedne ..
» 8 laži jedne majke
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Zdravlje-