Učlanjen : 06.06.2011

Viktor Troicki Empty
PočaljiNaslov: Viktor Troicki   Viktor Troicki Sat610Sub 20 Jun - 12:32

PODVIG Sjajni Troicki srušio Iznera za polufinale protiv Mareja

Viktor Troicki je nastavio sa fantastičnim partijama i plasirao se u polufinale turnira u Kvinsu pobedom nad Džonom Iznerom sa 7:6 (5), 6:3.

Viktor Troicki 630061_troicki-1-foto-tanjug-ap_ig

Nakon što je naš teniser drugi put uzastopno očitao lekciju Marinu Čiliću, red je došao da i Amerikanac, 18. na svetskoj rang listi, oseti njegovu snagu.

U polufinalu u subotu ga čeka veliki izazov u vidu Endija Mareja, od koga je do sada poražen u svih šest prethodnih susreta.

Viktor Troicki 630059_20150619reuterspaul-childsdi007865880_ig

Troicki se odlično nosio sa Iznerovim ubojitim servisima, i sam odlično servirao i u 11. gemu propustio tri šanse za brejk, pa je prvi set odlučen u taj-brejku. Tamo je bolje zaigrao Viktor i sa dva mini-brejka došao do 5:1, zatim je Amerikanac zapretio i smanjio na 6:5, ali je naredni poen pripao našem teniseru za veliki korak ka trijumfu.

Viktor Troicki 630063_troicki-foto-tanjug-ap_ig

I u drugom setu vrlo slična slika - Troicki je propuštao brejk šanse, ukupno 10 i tek je 11. priliku iskoristio da oduzme servis Izneru, za 5:3. To je bio ključni trenutak, jer je u narednom gemu sa nulom došao do velikog trijumfa posle svega 73 minuta.