Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Alesandro Bariko

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Esti

Ženski
Poruka : 35419

Učlanjen : 28.10.2014

Raspoloženje : U bojama duge

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Čet 11 Jun - 10:08

Svirali smo tri-cetiri puta dnevno. Prvo za bogatase iz lukzune klase, zatim za one iz druge klase, a s vremena na vreme smo odlazili kod onih jadnih emigranata i svirali za njih, bez uniforme, onako kako nam dodje, katkad bi i oni zasvirali, sa nama, svirali smo da ljudi ne osete kako prolazi vreme, da zaborave gde su i ko su. Svirali smo da ih nateramo da igraju, jer kad igras ne mozes da umres i osecas se kao da si Bog. Svirali smo ragtime, jer to je muzika uz koju igra Bog, kad ga niko ne vidi. Na koju bi igrao Bog, samo da je crn.

Kada ti neko sa apsolutnom preciznoscu prica kakav je miris Bertham Streetu, leti, tek styo prestane da pada kisa, ne mozes da pomislis da je lud samo zbog jednog tako glupog razloga- sto on, u Bertham Steeru, nikada nije bio. U necijim ocima, u necijim recima, on je taj vazduh stvarno udisao. Na svoj nacin: ali stvarno.Svet mozda nikada i nije video. Ali dvadeset i sedam godina svet je prolazio ovim brodom: dvadeset i sedam godina on ga je tu, na tom brodu, kriomeice posmatrao. I krao mu dusu.
Ja sam rodjen na ovom brodu. Ovde je svet prolazio, svaki put po dve hiljade ljudi. I tu je bilo zelja, ali ne vise od onoliko koliko staje izmedju pramca i krme. Svirao sam za svoju srecu na klavijaturi koja nije bila beskrajna.
Ja sam tako naucio. Zemlja je isuvise veliki brod za mene. Predugo putovanje. Isuvise lepa zena. Prejak parfem. Muzika koju ne umem da sviram. Oprostite mi. Ali ja se necu iskrcati. Dozvolite mi da se vratim nazad.
Molim vas/

Alesandro Bariko, Pijanista

Ne sudite mi danas,možete sutra,kada me iz sna probude jutra!
Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Čet 11 Jun - 10:09

Uvek me je pogadjala ta stvar sa slikama. Vise tako godinama, a onda bez povoda, kazem bas bez ikakvog  povoda, tras dole, padnu. Vise tako okacene o ekser, niko im nista ne uradi, a one, u jednom momentu, tras, padnu, kao kamenje. U potpunoj tisini, dok je unaokolo sve nepomicno, ni muva da proleti, a one - tras. Bez ikakvog razloga. Zasto bas u tom trenutku? Ne zna se. Tras. Sta se dogodi ekseru pa odluci da ne moze vise? Mozda i on, jadnicak, ima dusu? Donosi li odluke? Raspravljao je o tome nadugo sa slikom, nisu bili bas sigurni sta da urade, razgovarali su o tome svake veceri, godinama, a onda su odredili datum, sat, minut, trenutak, i ... tras. Ili su to mozda znali od samog pocetka, njih dvoje, vec su sve isplanirali...vidi, ja cu sve da pustim za sedam godina...sto se mene tice u redu je, okay...onda dogovoreno za 13. maj, okay, oko sest, neka bude petnaest do sest, u redu, `ajd onda laku noc...noc. Sedam godina kasnije, trinaestog maja, u petnaest do sest: tras. Ne kapiram. To je jedne od onih stvari o kojima i bolje da ne razmisljas, ako neces da poludis. Kada padne slika. Kada se jednog jutra probudis, i vise je ne vidis. Kada otvoris novine i procitas da je izbio rat. Kada ugledas voz i pomislis- treba da odem odavde. Kada se pogledas u ogledalo i shvatis da si ostario. Kada usred okeana Hiljadu devetstoti podigne pogled i kaze mi: " Za tri dana, u Njujorku, silazim sa broda."
O`ladio sam se.
Tras .

Alesandro Bariko, Pijanista

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Čet 11 Jun - 10:48

Voljeni moj gospodine,
nemoj se bojati,nemoj se micati,ostani u tišini,nitko nas neće vidjeti.Ostani tako,želim te promatrati,toliko sam te promatrala,no ti nisi bio za mene,ali sada jesi,nemoj se približavati,molim te,ostani na mjestu,čitava je noć pred nama,a ja te želim gledati,nikada te nisam vidjela takva,čitavo tvoje tijelo samo za mene,tvoja koža,sklopi oči i miluj se,molim te,
pokušaj ne otvarati oči i miluj se,tvoje su ruke tako lijepe,tako sam ih često sanjala,a sada ih želim vidjeti,volim ih vidjeti na tvojoj koži,tako,nastavi,molim te,ne otvaraj oči,ja sam tu,nitko nas ne može vidjeti,a ja sam blizu tebe,miluj se,voljeni moj gospodine,
miluj svoj ud,molim te,polako, lijepa je ruka na tvom udu,nemoj prestati,volim je gledati i gledati tebe,voljeni moj gospodine,ne otvaraj oči,ne još,i nemoj se bojati,ja sam blizu,osjećaš li? Ovdje sam,mogu te dotaknuti,svila je to,osjećaš li? Svila moje haljine,ne otvaraj oči i imat ćeš moju kožu,imat ćeš moje usne,kad te prvi put dotaknem ,bit će to usnama,nećeš znati gdje,odjednom ćeš na sebi osjetiti toplinu mojih usana,ne možeš znati gdje ne otvoriš li oči,nemoj ih otvoriti,osjetit ćeš moja usta tamo gdje ne znaš,iznenada, možda na očima,prislonit ću usta na tvoje vjeđe i trepavice,osjetit ćeš kako ti toplina prodire u glavu,i moje usne na očima,u očima,ili možda na udu,prislonit ću svoja usta tamo dolje,rastvorit ću ih spuštajući se malo-pomalo,pustit ću da mi tvoj ud rastvori usta ulazeći među usne i gurajući mi jezik,moja će slina kliziti tvojom kožom sve do tvoje ruke,moj poljubac i tvoja ruka,jedan u drugoj,na tvom udu, a na kraju ću te poljubiti u srce,jer te želim,ugrist ću kožu pod kojom ti srce lupa,jer te želim,i sa srcem među mojim usnama bit ćeš moj,uistinu moj,s mojim ustima na srcu bit ćeš moj,zauvijek,ako mi ne vjeruješ,otvori oči,voljeni moj gospodine,i pogledaj me,to sam ja,tko će ikada moći izbrisati ovaj trenutak,i ovo moje tijelo s kojeg je spala svila,tvoje ruke što ga dodiruju,i tvoje oči što ga promatraju, tvoji prsti na mom spolovilu,tvoj jezik na mojim usnama,kliziš poda me,grabiš mi bokove,podižeš me,puštaš me da klizim po tvom udu,polako,tko bi to mogao izbrisati,ti što se u meni lagano gibaš,s rukama na mom licu,s prstima u mojim ustima,s ugodom u očima,tvoj glas,gibaš se polako gotovo mi nanoseći bol,kakvo zadovoljstvo,moj glas, moje tijelo na tvojemu,tvoja leđa što me propinju,tvoje ruke što me ne puštaju,udarci u meni,slatka je to silovitost,vidim ti oči gdje traže u mojima,žele znati koliko mi boli mogu nanijeti,dokle god želiš,voljeni moj gospodine,nema kraja,neće prestati,vidiš li? Nitko neće moći izbrisati ovaj trenutak zauvijek ćeš zabacivati glavu unatrag,vičući,zauvijek ću sklapati oči dok se suze odvajaju sa trepavica,moj glas u tvojemu,čvrsto me pripijaš,nema više vremena za bijeg ni snage da se izdrži,morao je doći ovaj trenutak,i došao je,vjeruj mi voljeni moj gospodine,ovaj trenutak će ostati,od sada pa nadalje,ostat će,sve do kraja.- Svila

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Čet 11 Jun - 11:07

Zamkovi gneva

...Neko se ujutru probudi, uradi ono što mora da uradi, a onda uveče ode
na spavanje. E, tu postoje dva slučaja: ili je u miru sa samim sobom i
spava, ili nije u miru sa samim sobom i ne spava. Dakle, treba stići do
večeri u miru sa samim sobom. Za to postoji jedan vrlo jednostavan put:
ostati čist. Čist unutra, što znači ne raditi ništa zbog čega bismo se
posle stideli. Dovde je sve jednostavno. Komplikovano postaje kada taj
neko primeti da želi nešto čega se stidi; ludo žudi za nečim što ne sme
da se uradi, ili je grozno, ili vređa drugoga. Onda se upita: da li
treba da sledi tu želju ili treba da je izbije iz glave. Čovek razmisli i
na kraju odluči. Sto puta je izbije iz glave, a onda dođe dan kada je
zadrži i odluči da učini ono što toliko želi; učini i, eto ti gluposti. S
obzirom na to da nismo čarape već ljudi, nije nam glavni cilj da budemo
čisti. Želje su najvažnije što imamo i ne možemo im se stalno
podsmevati. Tako se ponekad isplati ostati budan samo da bismo sledili
neku svoju želju. Napraviš glupost a onda posle platiš. Zapravo, samo to
je važno: da, kada za to dođe trenutak, platiš, da i ne pomisliš da
pobegneš, već da ostaneš tu, ponosno, i da platiš. Samo to je važno...

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Čet 11 Jun - 11:10

..“Pa ipak, koliko god je svetlost večeri nesumnjivo čudesna, postoji
nešto sto je lepše i od večernje svetlosti, a to je upravo kad, zbog
nerazumljivih igri struja, šala vetra i nastranosti neba, zbog međusobne
neotesanosti izobličenih oblaka i desetina kojekavih slučajnosti, zbog
prave zbirke slučajeva i besmislenosti – kada na toj neponovljivoj
svetlosti kakva je večernja svetlost iznenada počne padati kiša. Sunce
je, i to ono večernje, a pada kiša. To je vrhunac. I nema čoveka koji,
koliko god bio skrhan bolom ili iscrpljen nemirom, pred takvom
apsurdnošću odnekud ne oseti kako mu se pokreće nezaustavljiva želja za
smehom. Posle se možda i ne nasmeje, stvarno, ali kada bi svet bio
milostiviji uzdah, uspeo bi da se nasmeje. Jer to je kao kakav kolosalni
i univerzalni geg, savršen i neodoljiv. Prosto neverovatno. Čak ni
voda, ona koja ti pada na glavu sitnim kapljicama ukradenim suncu što je
nisko na obzorju, ne liči na običnu vodu. Ne bi bilo čudno da, kad je
čovek proba, primeti da je pošećerena. Da tako kažemo. U svakom slučaju
to nije obična voda. Opšti i spektakularni izuzetak od pravila. Zezanje
svake logike. Emocija. Tako da se među mnogim stvarima koje daju
opravdanje ovoj inače tako smešnoj navici da živimo, svakako ističe i
ova, kao jedna od najjasnijih, najčistijih: biti tu, kada na tu
neponovljivu svetlost kakva je večernja, nenadano počne da pada kiša.
Barem jedanput biti tu”.

Zamkovi gneva, Alessandro Baricco

Nazad na vrh Ići dole
Esti

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   Pet 28 Okt - 22:06

Čudan je to bol. Umreti od nostalgije za nečim što nikada nećeš proživeti. - Alesandro Bariko

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Alesandro Bariko   

Nazad na vrh Ići dole

Alesandro Bariko
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Alessandro Baricco
» Alesandro Bariko
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu