Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Ljubav preko interneta

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

Muški
Poruka : 27093

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~

PočaljiNaslov: Ljubav preko interneta   Ned 16 Nov - 19:38

SRBIJA - Danas je socijalizacija preko društvenih mreža potpuno zamenila izlaske i upoznavanje po kafićima i žurkama, a moderno doba nam je donelo da preko interneta za kratko vreme upoznamo više osoba nego što su prethodne generacije mogle tokom celog svog života.

Svaki četvrti internet korisnik je u vezi ili je nekada bio u vezi sa osobom koju je upoznao preko mreže, kaže istraživanje “Društvenost u doba interneta”, koje je sproveo sociolog dr Dalibor Petrović.
Socijalne mreže pružaju mladima efikasniji način da se bore sa samoćom, nego ranije i da se osete prihvaćenim, jer internet posmatraju kao mesto na kome mogu lakše da se izraze.

U pomenutom istraživanju se navodi da je gotovo polovina ispitanika makar jednom prenela poznanstvo na realni svet, a to ponekad ili često čini 20 odsto srpskih korisnika interneta.
„Veliki broj mladih ljudi prenese poznanstvo sa interneta i u realnost. Prema podacima istraživanja, čak 11,5 odsto korisnika imalo je i više seksualnih partnera koje su upoznali preko interneta, a njih 13 odsto se samo jednom upustilo u ovakvu avanturu“, kaže dr Petrović za Večernje Novosti.
„Obično to krene kao neko poznanstvo, a onda preraste u nešto više“, kaže M.J (26) iz Beograda. „ Tako sam upoznala momka. Videla sam da je prijatelj moje prijateljice na Fejsbuku i dopao mi se. Pre nego što smo se videli, već smo se odlično poznavali. Bili smo u vezi nekoliko meseci“, kaže ova devojka.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Virtuelna prijateljstva su značajna, ali samo ako čine deo našeg života, u kontekstu socijalizacije u društvu. A paradoks je što onlajn druženje počinje da uzima mnogo više vremena nego ono koje je neposredno i tako dolazi do zanemarivanja „stvarnog“ života.
Onlajn veze su opasne zbog toga što ljudi koji učestvuju u ovakvoj vrsti emocionalne povezanosti, mogu biti izloženi riziku od prevare, jer ne mogu biti sigurni da je osoba sa kojom su u kontaktu, uopšte postoji ili je samo lukav produkt nečije mašte.

Socijalne veze

Opijam se draga ali pijanica nisam....
Nazad na vrh Ići dole

Ljubav preko interneta
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Ljubav preko interneta
» VIRTUELNA LJUBAV, Da li je moguća?
» Može li se na internetu naći osoba za ozbiljnu vezu?
» Irska
» Umesto palcem, stopiranje preko Interneta
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: I-Tech-