Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Zanimljivosti sa zvijezdama

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Sre 21 Nov - 19:34

Najveće tajne poznatih: Ovo su pokušali da sakriju od javnosti!
Iza scene i dalje od očiju javnosti, kriju se pojedine stvari koje mnogi glumci, pevači, modeli i producenti ne žele da saznate
Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 147385_shutterstock-122716087_ls
Postupci, odluke, ali i kompletan život poznatih ličnosti izvrgnuti su sudu javnosti. Upravo zbog toga, mnoge zvezde godinama od medija pokušavaju da sakriju pojedine detalje.



Prve asocijacije na Holivud jesu sjaj, glamur i slava, te se čini da je život poznatih ličnosti pravi san.



Ipak, kako to biva, iza scene i dalje od očiju javnosti, kriju se pojedine stvari koje mnogi glumci, pevači, modeli i producenti ne žele da saznate.



Tako je, na primer, holivudski zavodnik Bred Pit pokušavao od celog sveta da sakrije da je kratko vreme, pre nego što je postao slavan radio kao vozač striptizeta. Posle nastupa skupljao je njihovu garderobu.
oš jedno neobično zanimanje imao je slavni glumac Deni de Vito. Bredov kolega je radio kao frizer u mrtvačnici, a kako je dugo ovo krio, očigledno da ne želi da priča o ovom periodu iz svog života.



Pravu dramu i teške trenutke doživeo je i Džek Nikolson i to u svojoj 37. godini. On je u periodu odrastanja živeo sa majkom i sestrom, da bi kasnije saznao da je njegova „majka“ zapravo bila njegova baka, a „sestra“ njegova biološka majka.
Mekenzi Dejvis, zvezda novog „Blade Runner-a“, pravi umetnička dela – figurice od izmeta sova.



Britanski naučnik Dejvid Leg jednom fosilu dao je ime Kooteninchela deppi jer su ga kandže podsetile na Edvarda Makazorukog.



Nolan Guld u seriji „Moderna porodica“ možda glumi priglupog Luka, ali je u stvarnosti član Mense i na fakultet se upisao sa samo 14 godina.



Džoni Ramon, jedan od najuticajnijih pank gitarista, celog života je bio zagriženi republikanac, što se njegovim liberalnim fanovima nikako ne bi dopalo.



Čuveni bokser Muhamed Ali glumio je u jednoj brodvejskoj predstavi „Buck White“, ali kritičari nisu bili baš oduševljeni.
Kada je glumac Liv Šrajber bio mali, majka ga je otela i odvela da živi s njom u komuni, a kasnije ga je preuzeo njegov otac. Kada je sud starateljstvo dao majci, živeli su u stanu bez struje i kreveta.



Danijel Redklif, popularni Hari Poter, je pesnik, napisao je 4 pesme za jedan časopis, pod pseudonimom Džejkob Geršon.



Legendarni reditelj Martin Skorseze, boji se broja 11 i izbegava da odseda u hotelskim sobama na 11. spratu, ne leti avionima koji su povezani s brojem 11 i ne putuje 11. u mesecu.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Sre 21 Nov - 19:40

Da li su vanbračna deca poznatih usamljenija od drugih i OSUĐENA NA PROPAST?
Pojedini ih nikada nisu priznali, određeni su ostavljali svoju decu, a neki nisu davali alimentaciju...
Mnoge naše poznate ličnosti imaju vanbračnu decu.

Pojedini ih nikada nisu priznali, određeni su ostavljali svoju decu, neki nisu davali alimentaciju, a neki se zbog toga i dalje sude.
Tina Ivanović
Tina Ivanović je zatrudnela dok je bila maloletna i ubrzo se udala za oca deteta. Sina Danijela rodila je sa 17 godina kojeg je napustila nekoliko meseci nakon porađaja.

- Nikada se nisam odrekla svog sina. Kada sam trebala da ga vidim, bivši suprug i njegova porodica mi to nisu dozvoljavali. Ne mogu ni sama nabrojati koliko sam puta otišla kolima do kuće u kojoj je živeo, čekala ispred i nadala se da ću ga videti. Jednom mi je to pošlo za rukom, otišla sam do kuće i on je vozio bicikl. Ja sam mu stavila novac u ruke i rekla da sam ja njegova mama. Sećam se i danas njegovog zbunjenog pogleda. Ubrzo nakon toga sam otišla u Nemačku da radim, odakle sam mu redovno slala alimentaciju.

Tina nije videla sina deceniju, a kada je porastao pevačica je stupila sa njim u kontakt i napokon su se videli. Od tada Tina sina viđa redovno o kojem i dalje finansijski brine.
Miroslav Ilić
Već godinama traje borba između pevača Miroslava Ilića i njegove bivše ljubavnice Mirjane Antonović, koja tvrdi da je njen naslednik Devin ujedno i sin poznatog pevača, dok Ilić pokušava da dokaže suprotno.

Devin je čak iz Njujorka doputovao sa majkom Mirjanom kako bi upoznao svog, kako ističe, biološkog oca, međutim pevač je to odbio i do danas ga nije lično upozano, a ni priznao.

- Devin je svestan kakav stav prema njemu ima Miroslav. Ali od toga ne odustaje jer želi da upozna oca, koji ga je video poslednji put kad je imao 18 meseci. On bi bio najsrećniji kad bi Miroslav pristao na susret - rekla je Devinova mama.
Goca Božinovska
Goca je išla u srednju školu kad je zatrudnela sa kompozitorom Radetom Vučkovićem. On se, kako su mediji navodili, kleo i njenom ocu da je u nju ludo zaljubljen mada je oženjen.

Pre nego što je shvatila šta ju je snašlo, rodila je ćerku Jelenu. Ljubav između nje i Radeta se ubrzo nakon rođenja ćerke ugasila. Nažalost Goca je bila sama, bez posla i novca. Slomljenog srca odnela je ćerku Jelenu kod svojih roditelja, koja je odrastala uz baku dok je radila. Ubrzo se udala za Zorana Šijana sa kojim je dobila dvoje dece.

- Kao mala bila sam jako nesrećna jer nisam živela sa roditeljima. Često bih imala strahove i plakala dugo u noć - priznala je Jelena Vučković u jednom intervjuu.
Šaban Šaulić
Pevač Šaban Šaulić svojevremeno je progovorio o sinu koga je dobio nekoliko meseci pre nego što je upoznao Gocu.

- Napravio sam ga u mladosti, on nije rođen iz ljubavi. Plaćao sam mu alimentaciju do 18. godine, sada ga ne viđam - izjavio je Šaulić pre nekoliko godina.

Najstariji sin Šabana Šaulića, Robert, jedva sastavlja kraj s krajem, a da bi imao novac za hranu i lekove, čuvao je jednog dedu.
- Kad bi Šaban znao kako mu se sin muči, a pritom je i bolestan, postideo bi se. Jadničak, čuva nekog nepokretnog dedu u selu Mužlje i tako zarađuje. Nema pedeset kilograma sa sve krevetom. Pretvorio se u kost i kožu. Koliko sam čuo, teško je oboleo i jedva skupi novac za lekove. Majka mu pomaže koliko može, mada je i njoj penzija mala. Robert je mnogo dobar čovek, a dočekao je da otac neće ni da ga pogleda - rekao je Robertov komšija Milorad u jednom intervjuu i dodao:

- Šaban zarađuje milione, njegova žena i deca se voze avionima i luksuznim automobilima, a Robert vozi bicikl po Zrenjaninu. Retko kad menja i garderobu jer nema od čega sebi da je priušti. Tuga kad ga pogledaš - ispričao je komšija.

Šaban je imao tek 18 godina kada je započeo vezu s Nevenkom, Robertovom majkom. Ubrzo su raskinuli, a Šaulić je tek posle nekoliko godina saznao da ima sina.

- Celog života sam bio fer prema tom čoveku. Prvi put sam ga video kad je imao pet godina i poneo sam se kao čovek. Nisam tražio nikakav dokaz da je moj sin. Jednostavno sam ga priznao, bez ikakvih provera. Davao sam mu novac i više nego što je trebalo. E, sad je nastao problem zato što ne želim da izdržavam čoveka koji ima 37 godina - izjavio je Šaban još 2008. godine.
Zorica Marković
Pevačica Zorica Marković rodila je sina sa samo 15 godina. Dejan, najstariji pevačicin sin uz majku nije rastao i zamerao joj je to godinama. Zorica se udala za Dejanovog oca, koji je bio harmonikaš iz kraja. Međutim, njihov brak nije potrajao. Nakon razvoda Dejan je pripao ocu, a pevačica je pobegla iz rodnog kraja Kosjerića. Sina je ponekad viđala i on je joj to tek nedavno oprostio.
Stojanka Novaković Stoja
Stoja je rodila sina Milana sa 17 godina. Muž joj je u saobraćajonoj nesreći poginuo tri godine nakon braka i pevačica je ostala sama sa sinom.

- Dete i ja nismo imali šta da jedemo i sa komšinicom sam delila krompir za ručak. Uvek sam imala za sok i kafu da lepo dočekam kada bi mi došli gosti. Znala sam da sam niža klasa, ali želela sam da postanem neko. Htela sam ime i prezime i to me je guralo napred - rekla je Stojanka.

Milan je godinama živeo u Australiji kod Stojine prijateljice, dok je ona ovde gradila karijeru. Kad je stekla ime i popularnost, dovela je Milana u Srbiju da živi s njom.

Pošto je završio srednju školu, ubrzo se oženio i dobio dvoje dece, pa je morao da se zaposli. Stoja mu je tada nudila pomoć, htela je da mu pokrene neki privatni biznis, da ima od čega da izdržava porodicu, ali on to nije želeo. Zaposlio se kao medicinski tehničar. Milan čak ni sada ne želi da mu Stoja finansijski pomaže, ali je prihvatio stan koji mu je kupila.
Marinko Rokvić
Marinko Rokvić je svog vanbračnog sina Daria Rokvića zakonski priznao i prihvatio sve odgovornosti koje očinstvo nosi.

Pevač je svoju decu iz drugog braka upoznao sa prvim naslednikom, sa kojim su svi ostali u kontaktu, bez obzira na to što Dario živi u Kanadi.

- Ja sam imao super detinjstvo, dok se nije zaratilo u Sarajevu. Onda nam je bilo malo teško, ali sve je to život. Znao sam odavno da mi je otac pevač, slušao sam njegovu muziku na kasetama. Uglavnom Marinko i ja smo uvek bili u kontaktu, a nastavili smo da se čujemo i kada sam se preselio u Kanadu. Voleo bih da Nikola i Marko odrasli sa mnom i da smo bliže, ali takva je sudbina. Super je što je tehnologija napredovala, pa se često gledamo - rekao je Dario u jednom intervjuu.
Dragan Kojić Keba
Dok u javnosti redovno ističe koliko je ponosan otac Igora i Nataše, Keba o trećem najmlađem detetu nikada ne govori.

Reč je o Ini Jevremović koju je Keba dobio sa poznatim tekstopiscem Ljiljanom Jevremović. Od tada je prošlo dve decenije, a pevač ćerku Inu nikada nije želeo da upozna.

Što se Ljiljane tiče, ona je sa Kebom na sudu bila od Ininog rođenja pa sve do skoro. Ljiljana je vodila bitke o dokazivanju očinstva, alimentaciji, kao i povećanju alimentacije koju je Keba izbegavao da plati.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:58

Šon Koneri, slavni škotski glumac, nosio je umetak za kosu u svim filmovima u kojima je igrao tajnog agenta Džejmsa Bonda, zato što je počeo da gubi kosu već u 21. godini.
Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sean-connery-394756-674x1024
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:58

Džej Zi i Basta Rajms, poznati hip-hop umetnici, pohađali su istu školu, a jednom prilikom su se i nadmetali u bacanju rima; tada je uspešniji bio Džej Zi, a njih dvojica su kasnije, zajedno sa Notorijus Bigom, postali jedni od najuspešnijih izvođača u istoriji ovog žanra.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:58

Džordž Kluni i Tom Henks, zvezde Holivuda, rodbinski zu povezani za čuvenim američkim predsednikom, Abrahamom Linkolnom; Kluni deli porodično stablo sa Lusi Henks, bakom Abrahama Linkolna, dok je Henks dosta bliži 16. američkom presedniku, jer svoje stablo deli sa Nensi Henks, majkom Abrahama Linkolna.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:58

Bred Pit, holivudski lepotan, radio je kao maskota Polo Loko restorana na Sanset Bulevaru; obučen kao kokoška, igrao je ispred restorana kako bi privukao mušterije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:59

Mark Volberg, zvezda akcionih filmova, imao je velikih problema sa zakonom u periodu adolescencije. U svojoj 16. godini suđeno mu je zbog pokušaja ubistva, da bi zatim odslužio zatvorsku kaznu u trajanju od 45 dana, zbog prebijanja sredovečnog Vijetnamca, pritom ga nazivajući "vijetnamskim smećem''. Godinu dana ranije bio je suočen sa tužbom zbog uznemiravanja afro-američke dece, a pored rasističkih ispada, poznato je da je već u 13. godini bio zavistan od kokaina i drugih opojnih supstanci.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 16:59

Rouan Etkinson, britanski glumac poznat po ulozi Mister Bina, poseduje diplomu inženjera elektrotehnike sa prestižnog univerzita Oksford.
Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Nostrils-1299165-800x1024
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:00

Kijanu Rivs, kanadsko-američki glumac poznat po ulozi Nea, glavnog lika filmske trilogije Matriks, u mladosti se bavio sviranjem bas-gitare; Dogstar, grupa sa kojom je nastupao, 1995. godine bila je predgrupa čuvenom sastavu Džon Bon Džovi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:00

Rik Herison, zvezda dokumentarne zabavne emisije Zalagaonica, svojevoljno je napustio školu sa 13 godina, jer je već tada zarađivao 2000 dolara nedeljno prodavajući lažne torbe poznatog brenda Guči.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:00

Fredi Merkjuri, frontmen rok benda Kvins, rođen je kao Farok Bulsara u Zanzibaru, kao dete roditelja persijsko-indijskog porekla. Iako mu je često zamerano da ne poštuje dovoljno svoje poreklo, njegova majka je izjavila je on veoma ponosan na svoje azijske korene.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:00

Vin Dizel, junak mnogih akcionih filmova, započeo je svoju karijeru na veoma zanimljiv način. Naime, mlađani Vin je sa svojih sedam godina učestovao je u pokušaju demoliranja njujorškog bioskopa, zajedno sa svojim bratom i nekoliko drugara. Umesto da pozove policiju, umetnički direktor tog bioskopa, ponudio im je uloge u predstavi.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:01

Majkl Džekson, najveća pop zvezda svih vremena, nije prestao da iznenađuje ni nakon smrti; nakon autopsije otkriveno je da je on bio praktično ćelav, i da je nosio periku kako bi to prikrio. Njegovo telo je počelo da trpi posledice zbog prekomernog uzimanja lekova.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:01

Ešton Kučer, američki glumac najpoznatiji po ulozi Majkla Kelsa u tv-seriji Vesele sedamdesete, zabavljao se sa devojkom koja je u vreme njihove veze postala žrtva serijskog ubice koji je bio opsednut njome.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:01

Ken Džong, poznat po ulozi u urnebesnoj komediji Mamurluk, prihvatio je ulogu u tom filmu na nagovor svoje supruge, kojoj je u to vreme dijagnostifikovan kancer. Ona ga je savetovala da sledi svoje snove, a on je kasnije izjavio da mu je uloga pomogla da prebrodi težak period u kome se tada nalazila porodica Džong.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:01

Morgan Frimen, jedan od najpoznatih glumačkih imena današnice, prvi put se pojavio na velikom platnu sa 34 godine, a prošlo je punih 18 godina dok nije ostvario značajnije uloge u filmovima Vozeći gospođu Dejzi i Slava.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:02

Kijanu Rivs, glumac čiji je život ispunjen neverovatnim stvarima, doživeo je tešku porodičnu tragediju - on i njegova supruga izgubili su devojčicu nakon osam meseci trudnoće, a 18 meseci kasnije njegova supruga izgubila je život u saobraćajnoj nesreći.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:02

Jijam Nison, severno-irski glumac poznat po ulozi u filmskom serijalu Oteta, radio je vozač viljuškara, vozač kamiona, pomoćnik arhitekte, započinjao studije fizike i informatike i amaterski se bavio boksom, i to sve pre svoje 25. godine.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:02

Rajan Gosling, holivudski zavodnik, oduvek je bio fasciniran filmovima; naime, dok je pohađao prvi razred osnovne škole, inspirisan Rambom, gađao je drugu decu noževima tokom odmora. Zbog ovog incidenta je suspendovan, a u međuvremenu mu je dijagnostikovan hiperkinetički poremećaj.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:02

Džoni Dep, velika holivudska filmska zvezda, može da se pohvali i zavidnom muzičkom karijerom; svirao je gitaru sa Merilinom Mensom, kao i sa bendoma Oejzis i Aerosmit. Pored toga, učestovovao je i u stvaranju kompozicija za dva filma u kojima je glumio - Čokolada i Bilo jednom u Meksiku.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:02

Džim Keri, zvezda mnogih komedija, kao dečak je bio prinuđen da sa svojom porodicom napusti rodni grad zbog nedostatka materijalnih sredstava. Cela porodica Keri je radila u fabrici kako bi sebi obezbedili bolji život, a njihov dom je u međuvremenu postala kamp-kućica.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:03

Opra Vinfri, poznata voditeljka, godinama je trpela seksualno zlostavljanje, pobegla je od kuće sa 13 godina, rodila dete u 8. mesecu trudnoće koje je nakon toga preminulo, ali je ništa od toga nije sprečilo da se izbori i postane jedna od najuticajnih žena današnjice i prva afroamerička milijarderka.

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Čet 13 Dec - 17:06


"Džiboni je genije. Najbolja moguća kombinacija su njegovi stihovi i Oliverov glas", "Divan čovek i još divnija pesma", "Ovo je poklon s neba", "Fališ kapetane, nikada nitko kao ti, čuvali te anđeli", "Kako nedostaješ", "Bez reči sam", samo su neki od komentara koji se mogu pročitati ispod pesme objavljene na Jutjubu.
Nova pesma Olivera Dragojevića pod nazivom "Za tvoje dobro", za koju je tekst napisao njegov prijatelj i kolega Zlatan Stipišić Džiboni, dostupna je na Jutjubu, piše Story.Obožavaoci pokojnog pevača oduševljeni su ovom numerom koja je za kratko vreme zaradila veliki broj pozitivnih komentara.
Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Oliver-dragojevic
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Pon 11 Feb - 9:41

Čudesan život Ibera de Živanšija: Oblačio Džeki Kenedi, Grejs Keli i omiljenu Odri Hepbern!

Čuveni dizajner bio je poznat po vrlo intimnom odnosu sa klijentima, a svoju prvu reviju, inače pravi trijumf, Iber je imao u postratnom Parizu daleke 1952. godine i to u dobi od samo 24 godine
Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 147437_profimedia0330155538_ls
Ostaće upamćen po jedinstvenoj eleganciji, saradnji sa gracioznom Odri Hepbern i najčuvenijoj filmskoj haljini - crnoj, uzanoj kreaciji koju je upravo Odri nosila u kultnom "Doručak kod Tifanija”.


Iber de Živanši, francuski dizajner visoke mode koji je u modnu uneo sofisticiranu, romantičnu eleganciju, odevao je više od četiri decenije žene od istaknutog stila - Džeki Kenedi, Grejs Keli, Volis Simpson i Odri Hepbern koja je postala njegova životna muza i bliska prijateljica.



Čuveni dizajner bio je poznat po vrlo intimnom odnosu sa klijentima, a svoju prvu reviju, inače pravi trijumf, Iber je imao u postratnom Parizu daleke 1952. godine i to u dobi od samo 24 godine!



Legendarni modeli



Već tada lansirao je sada već poznatu "Betina bluzu" , belu bluzu sa flamenko rukavima, inspirisanu tadašnjom najpopularnijom manekenkom Betinom Graciani, Parižankom koja je bila muza mnogim dizajnerima sredinom 40-ih i 50-ih godina prošlog veka i koja je upamćena kao prvi supermodel.



Ubrzo nakon toga, Iber upoznaje Odri, mladu filmsku zvezdu koja svoje odevanje, kako filmsko, tako i ono privatno, u potpunosti predaje u ruke ovog šarmantnog kreatora.



1961. godine ovaj duo će zajedno osmisliti čuvenu crnu haljinu za lik Holi Golajtli koju će stilizovati uz nisku bisera, visoko podignuti punđu, rukavice i naočare.



Oskar de la Renta: Žena treba da ima samouveren hod i prepoznatljiv parfem


Legendarna haljina sa kojom u svetu filmskih kostima može još samo da se uporedi slavna bela haljina koju je ponela Merilin Monro u filmu "The Seven Years Itch", prodata je pre 12 godina na aukciji londonske kuće Christie’s za neverovatnih 923.187 dolara!



Hepbern, za koju je Iber kreirao modele i za filmove Funny Face, Love in the afternoon, How to steal a million, Charade, Sabrina, Paris when it sizzles, dizajner je prvi put upoznao 1954. godine kada je Odli došla na probu za kostime koje je njen lik Sabrine Ferčajld, trebalo da nosi u najnovijem filmu Bilija Vajldera, nazvanom po junakinji - Sabrina.



Iber je prezime pomešao sa jednom drugom, tada slavnijom Hepbern, glumicom Ketrin i bio pomalo razočaran kada se pojavila mlada i nepoznata devojka, odevena u uzane cigaret pantalone, majicu i baletanke.



"Bio sam razočaran što nije došla elegantna Ketrin kojoj sam se divio, i bio sam spreman da je pošaljem nekoj svojoj pomoćnici uz komentar da imam previše posla, ali nakon večere sa njom, izjavio sam da ću da joj osmislim najlepše haljine na svetu," rekao je o prvom susretu sa Odri kreator.



Dona Karan: Izgubila muža i svoju najveću podršku, promenila način odevanja moderne žene!


Glumica će kasnije poslužiti i kao njegova muza za njegov prvi parfem "L’Interdit".



"Živanši modeli bili su jedini u kojima sam se osećala slobodno, svoja i udobno. Iber nikad nije bio samo dizajner, bio je kreator personalitija, ličnosti", izjavila je kasnije Hepbern.



Iber koji je modu učio inspirisan velikim Kristobalom Balensiagom, težio je ka ekstremnoj eleganciji, a čuveni magazin Madam Figaro njegovu modu je nazvao "hiruški preciznom".



Tom Ford, kralj provokacije: Razuzdani život slavnog modnog dizajnera!


Detinjstvo i fascinacija Balensiagom



Iber Džejms Marsel Tafin de Živanši rođen je 1927. godine u Boveu, na severu Pariza u jednoj aristokratskoj, protestantskoj porodici. Mladi Iber kome je otac, inače markiz umro kada je Živanši imao samo dve godine, bio je fasciniran garderoberom svog uglednog dede koji je proputovao ceo svet.

Nadahnut modom, Iber je izrazio želju da upozna najvećeg kreatora tadašnje scene, čoveka kome se neizmerno divio - Balensiagu.



Prema priči dečak je u dobi od deset godina pobegao od kuće u želji da sretne Kristobala i pokaže mu svoje skice. Nakon toga porodica je odustala od ideje da naslednik kuće uči za advokata i upisala ga sa 17 godina na prestižnu parisku umetničku školu lepih umetnosti.



Kristijan Dior i njegovi naslednici: Beskompromisni gospodari elegancije!


Mlad, elegantan, talentovan, ambiciozan i lepo vaspitan Živanši je odmah nakon školovanja pronašao posao u modnim kućama koje su tada poslovale u Parizu, kada je imao priliku da upozna i Diora i Balmaina koji su već tada bili priznati i uspešni dizajneri visoke mode u Gradu svetlosti.



1947. godine mladi kreator počinje da radi u ateljeu ekscentrične Else Šapareli, i to na mestu kreativnog direktora njenog butika koji je bio smešten na šik trgu Vendom. Sopstveni atelje Iber otvara pet godina kasnije, kada predstavlja svoju prvu kolekciju u kojoj dominiraju elegantne bluze i lagane suknje, inspirisane Balensiaginom siluetom.



Baš poput Kristobala i Živanši je smatrao da je u modi uvek manje više te je njegove modele u startu odlikovala jednostavnost ali i precizan, savršen kroj. Godinu dana kasnije u Njujorku upoznaje svog idola i uzora Balensiagu.



Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610Sub 16 Feb - 8:52

Šon Koneri, slavni škotski glumac, nosio je umetak za kosu u svim filmovima u kojima je igrao tajnog agenta Džejmsa Bonda, zato što je počeo da gubi kosu već u 21. godini.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zanimljivosti sa zvijezdama   Zanimljivosti sa zvijezdama - Page 3 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Zanimljivosti sa zvijezdama
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» U zvijezdama je zapisano kako "podnosite" dane bez seksa
» Zapisano u zvijezdama: Sretni brojevi, mjesta i pustolovine
» Zanimljivosti
» Zanimljivosti iz sveta fudbala
» Zanimljivosti iz fizike
Strana 3 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Show Biz / TV-