Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Bolest zvana mobilni telefon!

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Bolest zvana mobilni telefon! Empty
PočaljiNaslov: Bolest zvana mobilni telefon!   Bolest zvana mobilni telefon! Sat610Ned 7 Sep - 18:02

Moj život se pretvorio u čačkanje telefona. Spavam sa njim na jastuku, čim otvorim oči već mi je u ruci, nikada ne prođe 15 minuta da ga ne uzmem. Čitam stvari koje me ne zanimaju, igram glupe igrice, pišem nebitnim ljudima, sto puta proveravam fb iako znam da tamo pametno ništa nema, dobijam mini napad panike ako nestane internet i na sekund. To sve isto radim i u društvu, u kafiću, u diskoteci, dok čekam na semaforu, na kasi. Danas sam shvatio da sam postao zavisan, propustio sam mnoge stvari zbog telefona, utvrdio da me čini nervoznim, da je preuzeo kontrolu nad mojim životom. Sutra idem da nađem punjač za staru nokiu i da okrenem novi list. Poželite mi sreću.

Bolest zvana mobilni telefon! 24qjn2d
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Bolest zvana mobilni telefon! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest zvana mobilni telefon!   Bolest zvana mobilni telefon! Sat610Sub 13 Sep - 20:27

BOLEST MODERNOG DOBA: Da li ste zavisni od mobilnog telefona?

Da li korisnici novih pametnih telefona postaju telefonski zavisnici
Bolest zvana mobilni telefon! Poruke-sms-cestitke-telefon-mobilni-telefon-1388962016-422857
Prosečan vlasnik smartfona svakih šest minuta proverava svoj telefon, što znači da u proseku to čini čak 150 puta na dan.

Da li morate istog trenutka da odgovorite na poruku? Da li se plašite da ćete propustiti nešto važno na Fejsbuku ili Tviteru? Učinilo vam se da je telefon zazvonio kad nije?
Lada Paunović odgovara potvrdno. Ona kaže da joj je pametni telefon neophodan, jer radi kao novinarka, ali priznaje da ume da “ode u krajnost” i da uz smartfon zaboravi na svet oko sebe.
"Nedavno sam bila u Pirotu i sedela sam sa prijateljicom sa kojom se dugo nisam videla. Zamolile smo konobara za šifru za bežični internet i on nam je rekao: "A što ne razgovarate?". Mi smo ga zbunjeno pogledale, na šta se on nasmejao i rekao: ‘Ne, ne, A što ne razgovarate je šifra".
Ako čim otvorite oči ujutru pogledate u ekran telefona i ako bez pregleda šta ima novo ne možete uveče da legnete u krevet, moguće je da ste postali zavisnik od smartfona.
Bolest zvana mobilni telefon! Mobilni-telefon-tinejdzeri-deca-1378315498-361511 Foto Shutterstock
"Ljudi odu na odmor i sve vreme su u kontaktu. To ide čak dotle, da oni koji su vam neposredno pred očima, sede sa vama za stolom ili putujete sa njima sat-dva avionom ili tri-cetiri sata prevozom, autobusom, vozom, nisu predmet interesovanja, jer ste vi sve vreme u kontaktu preko svog mobilnog telefona", kaže psihijatar Oliver Vidojević.
Ipak on dodaje da ne zavisnici od mobilnih telefona ne treba da gube nadu i da rešenje postoji. "Postoji neka vrsta odmora, a to je kontakt sa prirodom i kontakt sa samim sobom. Zato je, ipak dobro da budemo malo dalje i od ekrana i od zvukova kako bismo mogli da spoznamo gde smo, čujemo prirodne zvukove, osetimo mirise, budemo u vodi i da budemo sa sobom", kaže on.
Do kontakta sa pravom prirodom, za mnoge će njihovo pravo prirodno okruženje ostati Vajber, Tviter i slične aplikacije.
Bolest zvana mobilni telefon! Mobilni-telefon-racunar-kompjuter-laptop-bes-besna-zena-ljuta-ljutnja-t-1395927304-469465
  Foto Thinkstock
 
(B92)
Nazad na vrh Ići dole
sweet_soul_sister

Elita
Elita

sweet_soul_sister

Ženski
Poruka : 1342

Godina : 44

Lokacija : Beograd

Učlanjen : 19.06.2015


Bolest zvana mobilni telefon! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest zvana mobilni telefon!   Bolest zvana mobilni telefon! Sat610Ned 21 Jun - 2:45

na netu sam uvek preko mobilnog, ne znam, tako sam navikla ali sam ipak daleko od zavisnika jer ne kriziram na svakih 5 min da nešto proveravam, već ono opušteno, i po pola dana zna da prođe
mada, kao što već rekoh na onoj temi, ni ne posećujem ništa osim foruma.. da sam navučena na masu društvenih mreža, verovatno bih onda bila i na mobilni, ali ovako, nemam taj problem
to što odem na mail ili prelistam novine ili dođem ovde, nije razlog da mu robujem, daleko bilo...
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Bolest zvana mobilni telefon! Empty
PočaljiNaslov: Re: Bolest zvana mobilni telefon!   Bolest zvana mobilni telefon! Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Bolest zvana mobilni telefon!
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» MOBIADO ONE-77 mobilni telefon
» Najskuplji mobilni telefoni
» Mobilni telefon Glove One
» Puma - mobilni telefon
» Šta "krije" vaš mobilni telefon
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Mobilni svet-