Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Citati poznatih istorijskih ličnosti

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:50

Ima istina u koje nije dobro verovati.

Bomaršej
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:50

Ko uvek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje.

Teodor Hec
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:50

Divna mladost uvek je verovala, a i danas veruje, da je lako pokrenuti svet.
Alfredo Pencini
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:51

Raj sam oduvek zamišljao kao svojevrsnu biblioteku. - Horhe Luis Borhes
Više vrednih ideja se može naći u najmanjoj knjižari nego u čitavoj istoriji televizije. - Endru Ros
Nema moralnih i nemoralnih knjiga; knjiga je ili dobro ili loše napisana. - Oskar Vajld
Knjige mogu biti opasne. Na najbolje bi trebalo staviti upozorenje :"Može promeniti vaš život!" - Helen Eksli
Čovek koji ima biblioteku i vrt ne žudi ni za čim. - Ciceron
Dobri prijatelji, dobre knjige i čista savest: to je idealan život. - Mark Tven
Kad god dođem do nešto novca ja kupim knjige; a ako nešto ostane kupim hranu i odeću. - Erazmo Roterdamski
Odgovori koje nalazimo u književnosti zavise od samih pitanja koja postavljamo. - Margaret Etvud
Lepo je samo ono što je inspirisano ludilom i napisano razumom. - Andre Žid
Knjiga je jedinstvena, prenosiva magija. - Stiven King
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:51

Smatram da je televizija veoma poučna. Svaki put kad neko uključi TV ja odem u drugu sobu da čitam. - Gručo Marks
Gete je nekom prilikom rekao:"On je dosadan čovek. Da je knjiga, ja ga ne bih čitao." - Džejms Brajs
Knjige koje najviše pomažu su one zbog kojih se najviše razmišlja. - Teodor Parker
Šta je drugo čitanje do razgovor u tišini. - Volter Sevidž Lendor
Kao što postoji kreativno pisanje postoji i kreativno čitanje.- Ralf Voldo Emerson
Postoji i veći greh od spaljivanja knjiga. A to je ne čitati knjige.- Josif Brodski
U knjigama ima više blaga nego u plenu pirata sa Ostrva sa blagom. -Volt Dizni
Klasik - knjiga koju ljudi hvale, ali ne čitaju. -Mark Tven
Divna osobina knjige je to što je, za razliku od kompjutera, možete odneti sa sobom u krevet.- Danijel Burštajn
Neke knjige su nezasluženo zaboravljene; nijedna nije nezasluženo zapamćena.- V. H. Oden
Čitaoce delim na dve vrste. Na one koji čitaju da bi zapamtili i one koji čitaju da bi zaboravili.-Vilijam Felps
Nikada ne sudi o knjizi po filmu.- Dž. V. Igan
Napraviti biblioteku u kući, znači podariti joj dušu.-Ciceron
Svet je pun trećerazrednih pisaca, ali i trećerazrednih čitalaca.- Sten Barstou
Dobar naslov je naslov uspešne knjige. - Rejmond Čendler
Da bi se uništila kultura ne treba spaljivati knjige. Dovoljno je sprečiti ljude da ih čitaju. - Rej Bredberi
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:51

Knjige nisu ljudi, ali ipak preživaljavaju.- Stiven Vinsent Benet
Moje knjige su voda, knjige velikih genija su vino - svi piju vodu.-Mark Tven
Sve na svetu postoji da bi se konačno našlo u nekoj knjizi.-Malarme
Čitaj da bi živeo. -Gistav Flober
Čitamo kako bismo znali da nismo sami.-Kerol Luis
Književnost je moja Utopija.-Helen Keler
Knjiga je poput bašte u džepu.- Kineska poslovica
Napraviti biblioteku u kući, znači podariti joj dušu.-Ciceron
Osnovni uslov dobrog života je čitanje.-Mortimer Adler
Knjige se mogu podeliti u dve vrste, knjige za jedan sat i knjige za ceo život. -Džon Raskin
Biblioteka je misao na hladnom. -Herbert Semjuel
Moj dom je tamo gde su moje knjige. -Elen Tompson
Knjige i brak su loš spoj.- Molijer
I samo saznanje da te na kraju dana čeka dobra knjiga čini dan veselijim. - Ketlin Noris
Život se odigravao jer sam ja okretao strane.- Alberto Mangel
Volim da lutam po tuđim umovima. Knjige razmišljaju umesto mene. - Čarls Lemb
Ja sam deo svega onoga što sam pročitao.- Džon Kiran
Ako veruješ svemu što pročitaš, bolje nemoj da čitaš. - Japanska poslovica
Najnoviji naslovi su oni koji nikada ne stare. - Džorž H. Džekson
Knjiga je za dete mnogo više od knjige - ona je san i znanje, ona je budućnost i prošlost. -Ester Mejnel
Knjižare su postale moja prodavnica slatkiša.- Džulijen Kimbol
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:52

mam dobar razlog za zadovoljstvo, jer, Bogu hvala, mogu da čitam i možda potpuno razumem Šekspira.- Džon Kits
Svrha čitanja nije više knjiga, već više života.- Džorž H. Džekson
Prava studija ljudske vrste su knjige. - Oldos Haksli
Čitati, čitati, čitati. - Vilijam Fokner
Knjige, smatram, imaju moć da nateraju vreme da zastane, povuče se ili odleti u budućnost. - Džim Bišop
Šta je knjiga? Sve ili ništa. Oko koje sve vidi.- Ralf Voldo Emerson
Gde je ljudski duh tako slab kao u knjižari? - Henri Vord Bičer
Licemerni čitalac - moj prijatelj - moj brat! - Bodler
Štamparska presa je ili najveći blagoslov ili najgora kletva modernog doba, ponekad čovek zaboravi šta je. - Džejms Beri
Kakva korist od knjige - pomisli Alisa - bez slika ni razgovora? - Luis Kerol
Ona veoma voli knjige, i one su joj zavrtele mozak. - Luisa Mej Alkot
Postoje knjige koje su toliko žive, da se uvek plašimo da će se promeniti dok je ne čitamo. - Marina Cvetajeva
Čitanje dobrih knjiga je poput razgovora sa najvrsnijim ljudima prošlih vekova. - Rene Dekart
Dobra književnost za decu ne obraća se samo detetu u odrasloj osobi, već odraslom u detetu. - Nepoznati autor
Knjižara treba poštovati jer nam, po pravilu, skreće pažnju na one knjige koje su zapostavljene a nama najpotrebnije. - Frenk Krejn
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:52

Ono najbolje u mome obrazovanju potiče iz biblioteke... - Lesli Konger
Književnost otkriva ono što stvarnost skriva. - Džesmin Vest
Kada čovek čita klasik po drugi put, on ne vidi u knjizi više nego pre; on vidi više u samom sebi. - Klifton Fadiman
Često žalim ljude koji ne čitaju dobre knjige; oni propuštaju da žive još jedan život.- Skot Korbet
Najgora stvar kod čitanja novih knjiga je što nas odvlače od čitanja starih. -Džozef Žober
Držim se starih knjiga, jer me uče nečemu; iz novih sam malo toga naučio. - Volter
Tehnološki najefikasnija mašina koju je čovek stvorio je knjiga. - Nortrop Fraj
Sva bi slava sveta pala u zaborav da Bog nije smrtnicima podario knjige. - Ričard de Buri
Dobru knjigu čini dobar čitalac. - Ralf Voldo Emerson
Pravi univerzitet današnjeg doba je kolekcija knjiga. - Tomas Karlajl
Nema šarmantnijeg nameštaja od knjiga. - Sidni Smit
Biblioteke se ne prave; one rastu. - Agustin Birel
Polovne knjige su divlje, beskućne knjige. - Virdžinija Vulf
Da sam čitao koliko i drugi, ne bih znao ništa više od njih. - Tomas Hobs
Čitati deci u odnosu na prosto čitanje je kao džez u odnosu na gudački kvartet. - Šon Vilenc
Nije poenta umeti čitati, već znati šta da čitate. - Žak Elul
Birajte pisca, kao što biste birali prijatelja. - Ventvort Dilon
Mudar je onaj čovek koji zna izvor znanja - gde je zapisan i gde da ga nađe. - A. A. Hodž
Knjiga je kao komšija, ako je dobra, ne traje dugo; ako je loša, čovek nikako da je se oslobodi. - Henri Bruk
Nikad ne pozajmljujte knjige, jer ih niko ne vraća; jedine knjige u mojoj biblioteci su one koje mi je neko pozajmio. - Anatol Frans
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:52

Dolazim do zaključka da se u prirodnim zakonima svemira nalazi jedan duh - koji je od ljudskog bića mnogo nadmoćniji i prema kome se moramo dosta bijedno osjećati kada se uzme u obzir naša snaga.
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar

Prvi gutljaj iz čaše zvane „prirodna nauka” napravi te ateistom - ali na dnu čaše čekaće te Bog.
Werner Heisenberg (1901-1976) fizičar

Poslije višegodišnjeg istraživanja događaja u prirodi moram da priznam da postoji veća inteligencija.
Thomas Edison (1847-1931) naučnik

Jednostavna ćelija je toliko kompleksna da ne možemo od toga da polazimo da se to slučajno desilo.
Michael Denton biolog

Želim da znam kako je Bog stvorio ovaj svijet, hoću da znam njegove misli...
Albert Einstein (1879-1955) nobelovac, fizičar

Ja ne vjerujem u njega [Boga], ja ga vidim u prirodi.
ean-Henri Fabre (1823-1915) Entomolog

Zapad je izgubio Hrista; zbog toga mora propasti.
Fëdor Michajlovič Dostoevskij (1821-1981) ruski pjesnik

Oznaka modernog vremena je metafizična zaglupljenost čovjeka.
Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac

Što više praznine - to više brzine.
Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:52

Najveća opasnost 20. vijeka će biti religija bez Svetoga Duha, hrišćanstvo bez Hrista, oproštaj bez pokajanja, spas bez obnove, politika bez Boga i jedan raj bez pakla.
William Booth (1829-1912) osnivač vojske spasa

Mišljenje koje se odvaja od duha vremenskog su uvijek trn u oku masi.
Germaine de Stael (1766-1817) francuska spisateljka

Ateizam je osnovno zlo. Ljudi su zaboravili Boga i to je razlog problema u 20. vijeku.
Alexander Solschenizyn (1918- ) ruski pisac i nobelovac

Da bi postigao svoj cilj čak i đavo citira bibliju.
William Shakespeare (1564-1616) engleski dramatičar

Za te osobe koje vjeruju u Boga nijedan dokaz nije potreban, za te osobe koje ne vjeruju ni jedan dokaz nije moguć.
Franz Werfel (1890-1945) austrijski pisac

Biblija kao knjiga postoji zbog čovječanstva, to je najveći dar ikad dat čovječanstvu. Svako nastojanje da se Biblija učini manjim od ovoga, je zločin protiv čovječanstva.
Immanuel Kant (1724 - 1804) njemački filozof

"Religija je ta koja sprečava siromašne da ubiju bogate." - Napoleon Bonaparte
"Gde znanje prestaje, religija počinje." - Benjamin Disraeli
"Mit je religija u koju niko više ne veruje." - James Feibleman
"Kada radim dobre stvari, osećam se dobro. Kada radim loše stvari, osećam se loše. To je moja religija." - Abraham Lincoln
"Od svih uživanja na ovom svetu, čoveka najviše interesuju seksualni odnosi. A ipak, izostavio ih je iz raja." - Mark Twain
"Religija je potpuna koještarija." - Thomas Edison
"Lepota religiozne manije je u tome što se sve može objasniti. Kada je Bog (ili Đavo) prihvaćen kao uzrok svega što se dešava u svetu smrtnika,
nema više šta da se istražuje... logiku možemo zadovoljno baciti kroz prozor. " - Stephen King
"Imamo dovoljno religije da se mrzimo, a nedovoljno da se volimo." - Jonathan Swift

Čudno je kako je malo potrebno da budemo srećni, i još je čudnije kako često nam baš to nedostaje.
Ivo Andrić
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:53

- Prijateljstvo zasnovano na poslu, bolje je nego posao zasnovan na prijateljstvu.
Džon Rokfeler

- Rat se sastoji u tome da se ljudi, mada jedni druge ne poznaju, međusobno ubijaju na zapovest ljudi koji se vrlo dobro poznaju, a uzajamno se ne ubijaju.
Dvajt Ajzenhauer

"Previše poštujem ideju Boga da bih ga mogao smatrati odgovornim za ovaj apsurdan svet."
Georges Duhamel (1884 - 1966)

"Ako Bog postoji, ateizam je za njega manja uvreda od religije."
Edmond de Goncourt (1822 - 1896)

"Podrobno čitanje i razumevanje Biblije je najsigurniji put ka ateizmu."
Donald Morgan

"Na Zemlji ne može biti puno slobode dok god se ljudi klanjaju tiraninu sa neba."
Robert Green Ingersoll (1833 - 1899)

Ono što ste mogli čitati o mojim religioznim uvjerenjima je, naravno, laž. Laž koja se sustavno ponavlja ! Ja ne vjerujem u osobnog Boga, i to nikada nisam poricao, već sam to svima jasno stavio na znanje. Ako ima išta u meni što se može nazvati religioznim, to je onda bezgranično divljenje nad strukturom svijeta, toliko koliko nam to naša znanost može razotkriti.
--Albert Einstein

Čovjekovo etičko ponašanje treba biti utemeljeno na simpatiji, obrazovanju i društvenim vezama i potrebama; nije potreban nikakav religiozni temelj. Čovjek bi doista bio u jadnom položaju kada bi bio sputan strahom od kazne i nadom u nagradu nakon smrti.
--Albert Einstein

Primijetit ćete da je u svim prepirkama među Kršćanima otkako postoji Crkva, Rim uvijek davao prednost onoj doktrini koja je najviše podjarmila čovjekov um i poništila razum.
--Voltaire
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:53

Nitko ne može dokazati da između Zemlje i Marsa ne kruži porculanski čajnik u eliptičnoj orbiti, ali nitko ne misli da bi to bilo dovoljno za računati s time u praksi. Mislim da je kršćanski bog isto tako nevjerojatan.
--Bertrand Russell

Biblija i Crkva su oduvijek bile najveći kamen spoticanja na putu emancipacije žena.
--Elizabeth Cady Stanton

Zašto tražiti savjet o seksu od Pape? Ako išta zna o tome, on to nikako ne bi smio znati!
--George Bernard Shaw

Vi vjerujete u knjigu u kojoj su životinje koje govore, čarobnjaci, vještice, demoni, štapovi koji se pretvaraju u zmije, gorući grmovi, hrana koja pada s neba, ljudi koji hodaju po vodi i sve vrste čarobnih, apsurdnih i primitivnih priča, i kažete nam da smo mi oni kojima treba pomoć?
--Mark Twain

Religija se temelji, primarno i uglavnom na strahu. Djelomično je to strava od nepoznatog, a djelomično želja osjećati da imate neku vrstu starijeg brata koji će stajati iza vas u svim neprilikama i opasnostima. Strah je temelj cijeloj stvari - strah od misterioznog, strah od poraza, strah od smrti. Strah je roditelj okrutnosti, te stoga nije ni čudno da su okrutnost i religija išle ruku pod ruku.
--Bertrand Russell

Ništa nije opasnije nego sigurnost da si u pravu. Ništa nije potencijalno tako razorno kao opsesija istinom koja se smatra apsolutnom. Svi zločini u povijesti bili su rezultat jedne ili druge vrste fanatizma. Svi povijesni pokolji činjeni su uime kreposti, istinite religije, legitimnog nacionalizma, pravedne politike ili ispravne ideologije, ukratko - uime borbe protiv nečije druge istine.
--Francois Jacob
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:53

Vjerujem da na današnji dan djelujem u smislu Svemogućeg Stvoritelja. Suzbijanjem Židova borim se za Božje djelo.
--Adolf Hitler, govor, Reichstag, 1936.

Kada je znanost bila u povojima, religija je pokušavala zadaviti ju u kolijevci. Sada, kada je znanost dostigla mladost, a praznovjerje senilnost, blijeda ruina koja drhti govori sportašu: 'Budimo prijatelji.' Podsjeća me na priču o pijetlu koji je predložio konju: "Hajde da se dogovorimo da nećemo stati jedan drugome na nogu.
--Robert G. Ingersoll

Premda mi se približava vrijeme umiranja, ne bojim se smrti i odlaska u pakao ili (što bi bilo daleko gore) odlaska u populariziranu verziju raja. Očekujem da je smrt ništavilo i zahvalan sam ateizmu što me oslobodio od svih mogućih strahova od smrti.
--Isaac Asimov

Proučio sam sva poznata praznovjerja i nisam našao u našem domaćem praznovjerju, kršćanstvu, niti jednu crtu koja bi ga mogla opravdati. Ona su sva temeljena na bajkama i mitologiji. Milijuni nevinih muškaraca, žena i djece, od kako je nastalo kršćanstvo, bilo je spaljeno, mučeno, pljačkano i zatvarano. Kakav je bio učinak ove prisile? Učiniti pola svijeta budalama, a drugu polovicu licemjerima; podupiranje lupeštva i zabune posvuda po svijetu.
--Thomas Jefferson

Tvrditi da se Zemlja okreće oko Sunca je isto tako pogrešno kao i tvrdnja da Isus nije rođen od djevice.
--Kardinal Bellarmine, 1615, tijekom procesa protiv Galilea

Postoji u svakom selu baklja - učitelj; i gasilac - svećenik.
--Victor Hugo

Kršćanska teologija je najveća katastrofa u povijesti ljudske rase.
--Alfred North Whitehead

Vjerujem da je Krist bio čovjek poput nas; držati ga Bogom meni izgleda kao najveće od svih svetogrđa.
--Lav Tolstoj

Mi smo pobili sve naše Klingonske bogove stoljećima prije. Oni su nam zadavali više briga nego što je od njih bilo koristi.
--Poručnik. kom. Worf, Star Trek

Zašto bi Kršćanin želio preobratiti Hindusa na Kršćanstvo? Zašto nisu zadovoljni ako je Hindus dobar ili pobožan čovjek?
--Gandi

Bilo bi lijepo da je bio Bog koji je stvorio svijet i da postoji dobra sila Božje providnosti, moralni poredak svemira i život poslije smrti; ali upada u oči činjenica da je sve to upravo ono što bismo mi željeli.
Cijela ta stvar je tako očevidno djetinjasta, tako strana stvarnosti, da je svakome tko ima prijateljski stav prema čovječanstvu bolno pomisliti da velika većina smrtnika nikada neće biti u stanju uzdići se iznad takvog pogleda na svijet.
--Sigmund Freud
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:54

Pametniji popušta! Kakva žalosna istina koja utemeljuje vladavinu gluposti. - Ebner-Eschenbach

Ljubav je stanje u kojem čovjek vidi stvari onakvima kakve nisu.  - Nietzsche

Nema iskrenije ljubavi, nego što je ljubav prema jelu. - Bernard Shaw

Kad ljubav nije ludost tada to nije ljubav. - Calderón

Ljubav kad je iskrena i duboka lako prašta i zaboravlja. - Ivo Andrić

Covek je rodjen da radi, da trpi i da se bori; ko tako ne cini, mora  propasti. - Tesla

Dok se voli, dotle se i prasta. - Rochefoucauld

Idealan covek ima snagu muskarca i osecajnost zene. - Zohar

Masta je vaznija od znanja. - Ajnstajn

Ko je uljudan preko mere, postaje dosadan. - Konfucije

Oni koji umeju da govore, govore kratko. - Dostojevski

Misli radjaju patnju. - Stendal

Velika srca vole, mala traze da budu voljena. - Tagora

Pesimista je optimista sa iskustvom. -  Ditrih
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:54

"... Nikada nemojte misliti da vec sve znate. I ma koliko vas visoko cenili, imajte hrabrosti da sebi kazete: ja sam neznalica. Ne dozvolite da gordost ovlada vama. Zbog nje cete, mozda, biti uporni i tada kada je potrebno prihvatiti tudje misljenje. ZBog nje cete odbiti neki koristan savet i drugarsku pomoc."  - I.P. Pavlov

"Boze, daj mi smirenosti da prihvatim stvari koje ne mogu da promenim hrabrosti da promenim one koje mogu i mudrosti da razlikujem jedne od drugih" - Reinhold Niebuhr

"Ako  bi trebalo da se odlucis izmedju dve stvari, ucini uvek ono sto te zapravo ne veseli u tom ces
slucaju pravilno postupiti" - unknown

"Prvi gutljaj iz caše zvane „prirodna nauka” napravi te ateistom - ali na dnu caše cekace te Bog." Werner Heisenberg (1901-1976)

I nekoliko na engleskom:

The only winner in the War of 1812 was Tchaikovsky. - Solomon Short

"Physics is like sex: sure, it may give some practical results, but that's not why we do it." - Feynman

Oni koji iskljucivo cene praksu - bez teorijskih osnova - slicni su moreplovcu koji ulazi u brod bez krme i busole, ne znajuci kuda se plovi. - Leonardo da Vinci

O what a heaven is love! O what a hell! -Thomas Dekker

"The only way to discover the limits of the possible, is to go beyond them into the impossible." Arthur C. Clarke, author of "2001 : A Space Odyssey"

If you judge someone, you have no time to love them.-Mother Teresa

If there is anything better than to be loved it is loving. --Anonymous

At the touch of love everyone becomes a poet.-Plato

All's fair in love and war. -Francis Edward Smedley

"A theory is something nobody believes, except the person who made it. An experiment is something everybody believes, except the person who made it."

One religion is as true as another. - Robert Burton

"When one door closes another door opens; but we so often look so long and so regretfully upon the closed door, that we do not see the ones which open for us." - Alexander Graham Bell (1847-1922)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:54

"Neka ti prijatelji budu blisko, a neprijatelji jos blize"
Sun Tzu

"Jedina prava mudrost nalazi se u saznanju da ne znas nista."
Sokrat

"Buncaju ljudi i postaju umorni od zivota kada nemaju pred sobom neki cilj
prema kome bi upravili svaki svoj napor i svaku svoju misao"
Marko Aurelije
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:55

"Svet je previshe opasan da bi se u njemu zivelo- ne zbog ljudi koji chine zlo , vec onih koji stoje sa strane i nemo posmatraju"

Albert Einshtein

"Jedina prava mudrost nalazi se u saznanju da ne znas nista."
Sokrat
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyČet 13 Avg - 15:55

Nista nije samo po sebi dobro, ni lose, zavisi samo sta o njemu mislimo.
                                                      Sekspir

Vera u radost gotovo je ista kao i sama radost.
                              Sekspir

Uz velikog coveka cesto idu i velike greske.
                                 Man

Time sto vam ne cine zlo, zli ljudi misle da vam cine mnoga dobra.
                                                   Ezop

Niko nije zadovoljan svojom srecom i nezadovoljan svojim razumom.
                                                  Golsvorti

Lenost koraca tako polako da je siromastvo brzo stigne.
                                         Frans

Da biste birali izmedju dva zla, morate isprobati oba.
                                        Morijak

Poneki su toliko uporni u otkrivanju tudjih slabosti kao da se radi o
otkrivanju skrivenog blaga.
                                                   Monteskje

Srecni li su narodi koji imaju dosadnu istoriju.
                                Monteskje

Prava pravda je savest.
              Igo

Samo jednostavne stvari nikad ne razocaraju.
                               Remark

Misli radjaju patnju.
        Stendal

Kad kujes svoju srecu, ne udaraj bliznje po prstima.
                                  Ibn Zafar

Zivi kako mozes, kad ne mozes onako kako hoces.
                          Latinska poslovica

I to je nesrecan slucaj: kad neko padne pod tockove srece.
                                    Zoscenko

Sve mane kada su u modi posaju vrline.
                        Fejdo

Nije potrebno mnogo dosetljivosti da bi se prevario covek koji nam veruje.
                                                      Kronin

Nada je jedan od onih lekova koji uopste ne lece, vec samo produzavaju
patnju.
                                                       Kronin

Lud je samo onaj cija se ludost ne poklapa sa ludoscu vecine.
                                             Beket

Ako nekoga mrzi mnogo ljudi, to mora da je dobar covek.
                                        Sekspir

Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla poceti da te
leci - krupnim.
                                                     Neruda

Ima dve vrste nesreca: nesrece koje se dogadjaju nama i srece koje snalaze
druge.
                                                      Kison

Usamljenost nije u tome sto smo sami nego u tome sto ne postoji nista za
cim ceznemo.
                                                       Stendal

Bavim se tudjim stvarima posto nemam svojih.
                          Horacije

Kakva bi tisina nastala kad bi ljudi govorili samo ono sto znaju.
                                               Capek

Nemoj nikad toliko ispruziti ruku da vise ne mozes da je povuces.
                                                Skot

Svako moze da bude dobar za sebe, ali za porok je potrebno dvoje.
                                                Olivije

Samo je jedna star na svetu gora od ogovaranja: ne biti ogovaran.
                                                Miksat

Kad smo srecni uvek smo dobri, ali kada smo dobri, nismo uvek srecni.
                                                     So

Nisu losa vremena, nego covek.
              Darvin

Niko se ne dize tako visoko kao onaj koji zna kuda ide.
                                    Stendal

Teze je primiti savet nego odbiti poklon.
                         Sand

Najbolja upotreba reci je cutanje.
                  Tagore

Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
                        Seneka

I poslednji ucenik zna danas istine za koje je Arhimedes zrtvovao svoj
zivot.
                                                          Ten

Pedagogija je nauka pomocu koje i bez koje covek ostaje onakav kakav je.
                                                        Gersvin

Masta je vaznija od znanja.
          Ajnstajn

Rasipnik je gori od tvrdice, jer trosi ne samo svoje, nego i tudje.
                                                      Didro

Samo siromasni misle vise na novac nego bogatasi.
                                Heren

Novac je kao zena: da bi ga sacuvao, treba da se bavis njime, inace ce da
usreci drugoga.
                                                     Safir

Moze li iko da se seti kad to vremena nisu bila teska i kad novaca nije
bilo malo?
                                                    Emerson

Kad imas sve, ne vidis nista, progledas tek kad nemas nista.
                                               Sekspir

Nema i ne moze biti pravednog bogatstva.
                         Cehov

Ruka koja daje uvek je iznad one koja prima.
                           Didro

Ima ljudi koji od svog bogatstva nemaju nista osim straha da ce ga izgubiti.
                                                              Didro

Lako je biti izdasan s tudjim novcem.
                  Platon

Kad se ljudi slazu sa mnom, uvek imam osecaj da sam negde pogresio.
                                               Hemingvej

Sta vredi galopirati ako se krecemo u pogresnom pravcu.
                                    Kipling
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:42

“Svatko je genijalac. Međutim, ako prosuđujemo ribu na osnovu njene sposobnosti da se penje na stablo, ona će cijeli život provesti u uvjerenju da je glupa. “- Albert Einstein










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:43

“Prije nego što si dijagnosticirate depresiju ili nisko samopouzdanje, prvo se uvjerite da niste, u stvari, samo okružen kretenima.” – Sigmund Freud










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:43

” Ako tražite sreću za druge, naći ćete je i za sebe.” – Nepoznat










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:43

“Ljubav je glagol. Ljubav – osjećaj – je plod ljubavi, glagol. “- Stephen Covey










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:43

” Sve se čovjeku može uzeti, osim jedne stvari: posljednje od ljudskih sloboda – pravo na izbor stava u bilo kakvim danim okolnostima, pravo na izbor vlastitog puta.” – Viktor Frankl










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:44

“Tko se boji da će patiti, već pati jer se boji.” – Michel de Montaigne










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 122334

Učlanjen : 06.12.2012


Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 EmptyPon 23 Nov - 17:44

” Uspjeh je ići od neuspjeha do neuspjeha bez gubitka entuzijazma.” – Winston Churchill










[You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Citati poznatih istorijskih ličnosti   Citati poznatih istorijskih ličnosti - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Citati poznatih istorijskih ličnosti
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Bizarne smrti poznatih istorijskih ličnosti
» Mračne tajne istorijskih ličnosti
» Kuće poznatih ličnosti
» 11 istorijskih genija i njihovi mogući mentalni poremećaji
» Zanimljivosti iz istorije
Strana 2 od 42Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 22 ... 42  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Nauka
  • Istorija
  • -

    Sada je Pon 29 Apr - 17:14