Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Romantični citati

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Čet 19 Mar - 14:38

Žene, ja ne znam kome ste vi bile blaga kiša jutarnja, ali u naš život ulazite kao pljusci nošeni vihorima. Preko vaših bijelih tjelesa pjeni se bučno život naš, zaustavlja se u virove i pada strmoglavce.
Ta mudrost nije lijek, ni starost ne pomaže, i kad sve umukne, vaš je glas još u bilu krvi moje. S čega‚se mudračeve oči mute i svetačke usne blijede?
Ženo, što ne možemo da te jasno vidimo kao pračovjek ženku na suncu, nego si postala strašna vizija i otrov krvi naše, pa bježimo pred tobom, i dok mislimo da si daleko, ti bdiješ u našim mislima, i dok hoćemo da te u radu zaboravimo – gle! – na svim našim djelima tanke vijugaju linije, tragovi tvojih nevidljivih prsta.
Šta znači talasava linija vašeg tijela? I ta nijema, bijela, raspjevana ljepota koju nemirno lovimo kao djeca leptira, a ona nam, naizmjenice, ili zadaje bol ili se pretvara u gorčinu?
Žene, u očima vašim sja ulomak jednog ljepšeg neba koje je sjalo nad srećnijim stvorovima no što smo mi i za neke strahovite kataklizme prsto u parčad.
Ivo Andrić
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 16:22

[*]Ljubav nije primarno odnos prema određenoj osobi; to je stav, orjentacija bića prema svetu kao celini, ne prema jednom objektu ljubavi.
[*]Ljubav je kraljica mladih i tiranin starih.
[*]U jednom romanu ima više ljubavi nego u jednom velikom gradu.
[*]Nema vremena za svakodnevnu dosadu. Postoji vreme za rad. I vreme za ljubav. To ne ostavlja prostor za neko drugo vreme.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 16:23

◾Ni haljinu ne valja krpiti, a kamoli ljubav. Bolje je otići.
◾Svi se rađamo za ljubav. Ona je načelo egzistencije i njena jedina svrha.
◾Ljubomora se uvek rađa sa ljubavlju, ali ne umire uvek sa njom.
◾Ljubav je sve što nam je potrebno
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 16:23

◾Bračna ljubav stvara čovečanstvo; prijateljska ga usavršava, a razuzdana ljubav kvari ga i ponižava.
◾Ljubav koja počiva na plemenitim motivima, traje večno i čini nas lepim i u stvarnosti.
◾Velika ljubav proizilazi iz velikog saznanja voljene stvari, a ako je malo poznaješ, malo ćeš je, ili je uopšte nećeš moći voleti.
◾Poljubac je divan trik dizajniran od strane prirode da zaustavi govor kada reči postanu suvišne.
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 16:23

◾Brak čini troje: ljubav, poverenje i strpljenje.
◾Ljubav se isprva naziva poverenjem.
◾Je li ljubav umetnost? Tada zahteva znanje i napor!
◾Što više nekoga volimo, to manje treba da mu laskamo.
Nazad na vrh Ići dole
BlackW

Master
Master

BlackW

Ženski
Poruka : 8766

Godina : 63

Učlanjen : 24.11.2015


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 16:51

Romantični citati - Page 2 Ljubavne+poruke
Nazad na vrh Ići dole
ankianki

  

ankianki

Ženski
Poruka : 39985

Lokacija : tamo daleko

Učlanjen : 21.07.2012

Raspoloženje : odlično


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 25 Nov - 18:04

Postoje ljudi koji nam uđu u naš život, i zatim brzo odu.
Postoje zatim ljudi koji čine da nam duša zapleše. Oni nam otvaraju oči tihim šapatom svoje mudrosti.
A postoje i ljudi zbog kojih poželimo hodati po nebu. Oni ostavljaju trajan trag na našim srcima, i zbog njih više nikada nećemo biti isti.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:48

Nasloni moje vreme na svoje, tako će večnost duže trajati.
Mika Antić


Poslednji izmenio Esti dana Sre 2 Dec - 18:51, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:49

Evo, silazi sumrak, i svet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoce.
Mika Antić


Poslednji izmenio Esti dana Sre 2 Dec - 18:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:49

Ispričali smo ramenima i rukama nešto što u prevodu na disanje znači: Ljubav.
Mika Antić


Poslednji izmenio Esti dana Sre 2 Dec - 18:50, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:50

"Ničega, reklo bi se, posebnog nije bilo u njenoj odeći i njenoj pozi, ali njemu je bilo tako lako da je prepozna kao ružu među koprivama…" Tolstoj
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:51

.. I niko više nije bitan, svi su pesak prezren i sitan… Pesak ispod nas..
Dj. Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:52

Biti s tobom, to je poput šetnje u kristalno jasno jutro – osećaj da neupitno pripadaš tu.

Elvin Bruks Vajt
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:53

Voleo sam je tako lako, a tako sam teško to znao pokazati, a onda odjednom raspored madeža na njenim ledjima kao tajna mapa pokazao mi je u koje zvezde se trebam zagledati i tako, eto ti pesma, ludo jedna…Dj. Balašević
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:54

Beležnica (Nikolas Sparks)

“Ja sam kao i svaki drugi muškarac, čovek sa jednostavnim željama i razmišljanjem koji živi sasvim običan život. Niko mi nije posvetio neki spomenik i verujem da će moje ime biti zaboravljeno ubrzo nakon što napustim ovaj svet. Ali u ovom običnom životu uspeo sam da dobijem poštovanje i ljubav najlepše osobe koja je ikada živela na zemlji koju sam voleo svim srcem, a to mi je bilo dovoljno za ceo jedan život.“
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:54

Pod tuđim uticajem (Džejn Ostin)

“Dala si ime mojoj duši. Na tren sam u agoniji, a na tren pun nade. Molim te reci mi da nisam zakasnio, i da su ova dragocena osećanja uzajamna. Nudim ti se opet, pružajući ti svoje srce sada još više nego pre kada si ga zamalo uništila, pre osam i po godina. I nemoj slučajno da kažeš da sam te zaboravio i da mi muškarci zaboravljamo lakše i pre od žena. Volim samo tebe. Tako je oduvek bilo.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:55

Džejn Ejr (Šarlota Bronte)

“Svaki deo tvog volim, kao da je oduvek pripadao mom, kao da je deo mene. I u bolu i patnji, voleću ga jednako.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:55

Romantični citati - Page 2 Najlepsi_citati_1_445138454

Prohujalo s vihorom (Margaret Mičel)

“Tebe treba ljubiti i to često. I to treba da radi neko ko zna šta radi.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:56

Džeri Megvajer

“Ti me ispunjavaš. Činiš da budem ceo.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:56

Orkanski visovi (Emili Bronte)

“Kada bi sve nestalo sa zemlje, a on bi jedini ostao na njoj, opet bi imala želju da postojim. Ali kada bi on nestao, ili kada nas više ne bi bilo… svet bi postao za mene stranac i to moćan, razoran.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:56

Gospodar prstenova: Družina prstena

“Pre bih sa tobom proveo jedan život, nego da provedem nekoliko vekova sam.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:56

Kada je Hari sreo Sali

“Volim kako ti je zima kada je napolju 30 stepeni. Volim što ti je potrebno sat i po da izabereš koji ćeš sendvič da napraviš. Volim te male bore koje su se pojavile na tvom licu. Volim što posle tvog odlaska na svom duksu mogu da osetim tvoj parfem još satima, danima. Volim što si poslednja osoba koju ću poznati ako poželim da me neko uspava i umiri pred spavanje. I došao sam ne iz usamljenosti, niti zbog Nove godine. Došao sam jer kada shvatite da s nekim želite da podelite sav svoj život do kraja, želite da to bude ovoga časa, odnosno da ne čekate ni tren.”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:59

Dolazim ovdje bez ikakvih očekivanja, samo izjaviti, sada kada imam slobodu da to učinim, da moje srce je i uvijek će biti tvoje.“ – „Razum i osjećaji“, Jane Austen
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 18:59

„Srca nikada neće biti praktična, tako dugo dok ne postanu neslomljiva.“ – „Čarobljak iz Oza
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610Sre 2 Dec - 19:00

„Ljubavni užitak traje samo trenutak. Ljubavna bol traje cijeli život.“ – Bette Davis
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Romantični citati - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Romantični citati   Romantični citati - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Romantični citati
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Romanticni gifovi
» Romantični Dominik Džejms zaprosio devojku na terenu
» Stari romantični dnevnici,pisma,albumi,knjige
» Istorijski falsifikat: “Romantični” Sulejman nabijao srpske glave na kočeve!
» Koji horoskopski znaci su romantični, a koji praktični
Strana 1 od 10Idi na stranu : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-