Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebookGoogle+

Delite | 

Jeste li znali ?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
AutorPoruka
Bekica

Član
Član

Ženski
Poruka : 174

Godina : 34

Učlanjen : 31.12.2016

Raspoloženje : Kao kod vecine

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Sub 31 Dec - 21:36

Najduži aplauz kojim je jedna umetnik nagrađen dobio je Plasido Doming španski tenor u Bečkoj državnoj operi 30 jula 1991 tada mu je publika aplaudirala 1 sat i 20 minuta!
Nazad na vrh Ići dole
Bekica

Član
Član

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Sub 31 Dec - 21:37

Stanovnici grčkog ostrva Krita najdugovečniji su u Evropi.
Nazad na vrh Ići dole
Bekica

Član
Član

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Čet 2 Feb - 21:17

250.000 evra kazne ako bude pušila cigarete na svom balkonu!
Objavljeno 01 februar 2017 | Autor Zanimljivosti dana
******* na balkonu

Ženi koju su strani mediji predstavili kao Uta F.(52) zaprećeno joj je, da će morati platiti kaznu od 250.000 evra po jednoj cigareti...

ukoliko nastavi pušiti cigarete na balkonu svog stana nakon 20:00 časova

Uta od 2008. godine živi u mirnom delu Berlina zvanom Hellersdorfer.Međutim Utino ********* cigareta na balkonu u večernjim satima uznemirava jednog od njenih komšija

Reč je o Utinom komšiji Marcelu P. koji živi u stanu ispod a cigarete mu smetaju toliko da ju je na kraju odlučio tužiti sudu

U tužbi je naveo da u njegov stan ulazi značajna količina dima zbog vetra koji duva sa zapadne strane zgrade

"Ne pušim mnogo cigareta, ali ponekad ih konzumiram naveče uz čašu vina. To radim uglavnom kad ne mogu spavati", izjavila je pred sudom Uta.Međutim, nemaćki sud nije imao razumevanja za Utu i njeno ********* cigareta na balkonu njenog doma te joj je naredio da više ne sme pušiti cigarete između 20:00 i 6:00 sati.

Ako prekrši naredbu, preti joj kazna od 250.000 evra po jednoj ispušenoj cigareti ili šest meseci zatvora.!

Zabrana je omogućena zakonom koji je doneo Nemački federalni sud pravde još 2015. godine u kojoj stoji da ********* u nekim prostorijama se može obavljati u ograničenom vremenskom periodu jer duvanski dim predstavlja opasnost po ostale ljude u okolini.

Slučan slučaj desio se i prošle 2016. godine kada je jednom muškarcu u Austriji zabranjeno da ***** cigarete između 8:00 i 10:00 sati, zatim od 12:00 do 15:00 sati, kao i u periodu 18:00 do 20:00 časova. Ova zabrana pušenja cigareta odosila se na period od 1. maja do 31. oktobra.
Nazad na vrh Ići dole
Bekica

Član
Član

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Čet 2 Feb - 21:19

Tim Štajner (40) prodao je svoja istetovirana leđa nemačkom kolekcionaru umetnina. Ugovorom je predviđeno da mu koža....

bude skinuta sa tela i uramljena kada umre, a do tada će sedeti u galerijama i izlagati svoju tetovažu,prenosi BBC.

"Umetničko delo je na mojim leđima, ja sam samo tip koji ga nosi", kaže Štajner, bivši menadžer u jednom studiju za tetoviranje.

Na njegovim leđima je nacrtana Devica Marija koja je okružena tradicionalnim motivima tatu majstora - meksičkom lobanjom, ružama, japanskim koi ribama, cvetovima lotosa, kao i lastama i sunčevim zracima koji izbijaju iz oreola.

Autor je belgijski umetnik Vim Delvoje, poznat po mnogim delima savremene umetnosti, ali i po kontroverznom tetoviranju svinja, a Štajner je u kontakt sa njim stupio preko devojke.

Tatu majstor je tražio nekoga ko želi da nosi njegovo delo na leđima, a Štajner je odmah pristao.

"Kako ja to vidim, u pitanju je ultimativna umetnost. Tatu majstori su neverovatni umetnici koji nisu priznati u savremenom umetničkom svetu. Slikanje na platnu je jedna stvar, ali slikanje na koži iglom je nešto potpuno drugačije", kaže Štajner.

Wim Delvoye je na Štajnerovim leđima radio 40 sati, a delo koje nosi ime TIM prodato je za 150.000 evra Riku Rajnkingu 2008. godine. Trećina je otišla Štajneru, a dve trećine Delvojeu.
Prodao istetovirana leđa kolekcionaru!
Objavljeno 02 februar 2017 | Autor Zanimljivosti dana
Tim Steiner prodao tetovirana leđa

Tim Štajner (40) prodao je svoja istetovirana leđa nemačkom kolekcionaru umetnina. Ugovorom je predviđeno da mu koža....

bude skinuta sa tela i uramljena kada umre, a do tada će sedeti u galerijama i izlagati svoju tetovažu,prenosi BBC.

"Umetničko delo je na mojim leđima, ja sam samo tip koji ga nosi", kaže Štajner, bivši menadžer u jednom studiju za tetoviranje.

Na njegovim leđima je nacrtana Devica Marija koja je okružena tradicionalnim motivima tatu majstora - meksičkom lobanjom, ružama, japanskim koi ribama, cvetovima lotosa, kao i lastama i sunčevim zracima koji izbijaju iz oreola.

Autor je belgijski umetnik Vim Delvoje, poznat po mnogim delima savremene umetnosti, ali i po kontroverznom tetoviranju svinja, a Štajner je u kontakt sa njim stupio preko devojke.

Tatu majstor je tražio nekoga ko želi da nosi njegovo delo na leđima, a Štajner je odmah pristao.

"Kako ja to vidim, u pitanju je ultimativna umetnost. Tatu majstori su neverovatni umetnici koji nisu priznati u savremenom umetničkom svetu. Slikanje na platnu je jedna stvar, ali slikanje na koži iglom je nešto potpuno drugačije", kaže Štajner.

Wim Delvoye je na Štajnerovim leđima radio 40 sati, a delo koje nosi ime TIM prodato je za 150.000 evra Riku Rajnkingu 2008. godine. Trećina je otišla Štajneru, a dve trećine Delvojeu.

"Moja koža pripada Rajnkingu. Moja leđa su platno, a ja sam samo privremeni ram", kaže Štajner.

Štajnerova leđa će posle njegove smrti postati uramljeni deo Rajnkingove privatne kolekcije.

"Užas je relativan pojam. Ovoj je stari koncept i u japanskoj tatu istoriji je ovo rađeno mnogo puta. Ako je ram lep i ako se sve obavi kako treba, ne mislim da je to loša ideja", kaže Štajner.

Osim posthumnog dela, ugovorom je predviđena obaveza da Štajner najmanje tri puta godišnje bude "izložen" u nekoj galeriji.

Kako prenosi BBC, prošle godine je obeležena desetogodišnjica rada, a Štajner je u Tasmaniji, u Muzeju nove i stare umetnosti radio (bio izložen) pet sati dnevno, šest dana u nedelji tokom godinu dana.

"U pitanju je 1.500 sati, daleko najluđe iskustvo u mom životu. Sve što se menjalo jeste stanje mog uma - nekada sam bio u raju, a nekada u paklu. Ranije su me dodirivali, duvali u mene, vrištali, gurali i pljuvali. Cirkus. Ovog puta me niko nije ni pipnuo, to je bilo čudesno", rekao jizvor:B92.net
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

Muški
Poruka : 7887

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Pet 3 Feb - 11:05

Celog života pijete vodu pogrešno: Ovo je jedini ispravan način!
Ukoliko na ovaj način pijete vodu, to može da prouzrokuje više problema: grčeve, artritise, oštećenja bubrega

Sigurno su vas stariji još u detinjstvu opominjali da ne pijete vodu stojeći. Da li ste se ikad zapitali zašto?
Stariji su bili u pravu - to je potpuno pogrešno. Ilustrativni video objavljen na Fejsbuku najbolje objašnjava situaciju.
Kada pijete vodu, idealno je da to činite sedeći.

Naime, na taj način u svim organima će se zadržati dovoljno dugo. U suprotnom, ako pijete vodu dok stojite, ona će prebrzo proći kroz debelo crevo, pa telo nema vremena da apsorbuje nutritijente.
To može da prouzrokuje više problema: grčeve, artritise, oštećenja bubrega.
Osim toga, vodu treba piti lagano, gutljaj po gutljaj.

(STIL)
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

Muški
Poruka : 7887

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   Sub 11 Feb - 19:36

Gotovo u svakom liftu postoje ogledala, mada se retko ko zapitao čemu ona zapravo služe. Odgovor je jednostavan i krije se u ljudskoj psihi.

Naime, budući da je čekanje nešto što većinu ljudi izbacuje iz takta, pametni dizajneri osmislili su rešenje kako da to čekanje učine podnošljivim.

Istraživanja pokazuju kako većina ljudi izgubi pojam o vremenu dok su zabavljeni, a posmatranje svog odraza je aktivnost koja, bez obzira na to koliko je pojedinac narcisoidan, zaokuplja ljude.

Ideja se rodila tokom industrijskog buma nakon Drugog svetskog rata, kad se uostalom i povećao broj liftova, ali i pritužbi na njihovu sporost.

Postavljanje ogledala pokazalo se efikasnim na brojnim primerima – u hotelskim holovima, na aerodromima, u stambenim zgradama...

Express.hr
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Jeste li znali ?   

Nazad na vrh Ići dole

Jeste li znali ?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Jeste li znali ?
» Jeste li znali ?
» Jeste li znali? Samo pet posto buha u stan donose ljubimci