Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate Empty
PočaljiNaslov: Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate   Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate Sat610Sub 10 Maj - 0:36

Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate

EPS Snabdevanje je od građana ovih dana zatražilo da dostave matični broj i ime oca onog na koga glasi brojilo.

Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate 467054_struja03rasfoto-djordje-kojadinovic_ff
U EPS Snabdevanju uporište za naplatu dugova mimo volje dužnika našli su u zakonu o izvršenju i obezbeđenju i propisima po kojima rade privatni izvršitelji

Razlog za to je, kažu u EPS-u, ažuriranje baze podataka o potrošačima kako bi lakše naplatili utrošenu struju.

- Znam da mi traže ove podatke kako bi mogli da mi dug za struju naplate sa tekućeg računa. Zato sam i došao direktno u Elektrodistribuciju. Imam dugovanje koje ću platiti u narednom periodu, kada mi gazda uplati zaostale plate - kaže za “Blic” Svetozar Jokanović iz Beograda, koga smo zatekli na šalteru EDB-a.


U EPS Snabdevanju demantuju da će se dugovi za struju naplaćivati skidanjem novca s računa potrošača i dodaju da za to nema zakonskih mogućnosti bez obzira na to da li imaju ažurirane podatke. S druge strane, ne isključuju, kao moguću meru, administrativnu zabranu na zaradu.

- Zatražili smo lične podatke od kupaca kako bismo ažurirali postojeću bazu podataka. Kupci koji imaju dug za struju mogu da dođu u situaciju da im privatni izvršitelj to prinudno naplati. Potrošači su dužni da svoje podatke dostave, kao i njihove izmene ukoliko je do njih došlo u roku od pet dana od nastale promene. Nažalost, u našoj bazi za 80 odsto kupaca nisu ažurirani podaci - kažu za “Blic” u EPS Snabdevanju.

Privatni izvršitelji dužnicima za koje je pokrenut postupak izvršenja mogu dug naplatiti u skladu sa Zakonom o izvršenju i obezbeđenju, na način koji oni odrede kao najefikasniji. To je najčešće putem administrativne zabrane na primanja, a ređe prodaja pokretne ili nepokretne imovine.

MOŽE I SA TEKUĆEG RAČUNA
Prema Zakonu o izvršenju i obezbeđenju, dug može da se namiri i sa tekućeg računa dužnika. Za naplatu komunalnih usluga nadležan je privatni izvršitelj, a u ostalim slučajevima potrebna je sudska presuda.


blic.rs










Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
 
Dug za struju će naplaćivati prinudno od plate
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Muzika na struju
» Život po MMF: Više rada, manje plate
» Ovo je rusko čudo koje može da proizvede struju za celu Rusiju
» Srpske plate i penzije idu "na led"
» Nemci traže iste plate za sve u EU
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Hronika i društvo-