Šta je život? - Page 2 Hitskin_logo Hitskin.com

Ovo je previzualizacija teme sa Hitskin.com
Instalirati temuVratiti se na listu teme



Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemPrijem  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi  Himna Haoss ForumaHimna Haoss Foruma  FacebookFacebook  


Delite | 
 

 Šta je život?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Sledeći
AutorPoruka
vlada13

Član
Član

vlada13

Muški
Poruka : 158

Lokacija : Europe

Učlanjen : 19.07.2014


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyUto 16 Sep - 10:32

"Das Leben ist wie eine Schachtel Pralinen,man weis nie man bekommt"

(Forest Gump)
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySre 14 Jan - 13:36

“Život je prilika – iskusi je
Život je ljepota – divi joj se
Život je san – ostvari ga
Život je izazov – suoči se s njim
Život je zadatak – izvršavaj ga
Život je igra – igraj se

Život je dragocjen – njeguj ga
Život je bogatstvo – čuvaj ga
Život je ljubav – uživaj u njoj
Život je tajna – pronikni je
Život je obećanje – ispuni ga
Život je tuga - prebrodi je
Život je himna – pjevaj je
Život je borba – prihvati je
Život je tragedija – uhvati se s njom u koštac
Život je avantura – usudi se
Život je sreća – zasluži je
Život je život – brani ga”


Majka Tereza
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySre 14 Jan - 17:18

Život je dok ja jesam. 
Prije i poslije me baš ne tangira tu mač.  happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySre 14 Jan - 19:04

Dozivljaji i lijepi trenutci su atributi zivota. Zivot kao zivot je na neki nacin programiran, kuci poso-poso kuci.Hocu da kazem i nije nesto posebno ga zivjeti. Momenat, zagrljaj, najljepsi trenutci itd. Radi toga se isplati i zivjeti. Ovo ostalo, placati reziju,stan, struju,vodu,porez itd. E to nije u mojim ocima zivot, nego vise izkoristavanje ljudskih osobina.
Mozda je i cijena svemu tome, i babe kazu..ni kod baba nema dzabe. happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyNed 22 Mar - 12:43

ŽIVI ŽIVOT KOJI JE VREDAN


Živi život koji je vredan.
Spreman ili ne,
jednog dana život će doći svome kraju.
Tada neće više biti rađanja Sunca,
ni minute, sata ili dana.
Sve što imaš u svojoj kolekciji,
bilo da su to dragocenosti ili zaboravljene stvari,
preneće se nekom drugom.
Tvoje bogatstvo, slava
i privremena snaga će biti bezvredni.
Neće biti važno koliko ti ko duguje
ili koliko si dužan.
Tvoja nezadovoljstva, preziri, frustracije i ljubomore
konačno će nestati.
Isto tako, tvoja nadanja, ambicije,
planovi i lista za rad će isteći.
Pobede i gubici, koji su nekad bili toliko važni,
sasvim će izbledeti.
Na kraju neće biti važno odakle si,
ili u kom mestu si živeo.
Neće biti važno da li si bio lep ili brilijantan.
Čak ni tvoj pol ili boja kože neće biti važni.
Onda, šta će biti važno?
Kako će se meriti vrednost tvojih dana?
Ono što će biti važno nije to što si kupio,
već što si izgradio,
ne ono što si imao, već ono što si dao.
Ono što će biti važno nije tvoj uspeh,
već tvoj uticaj.
Ono što će biti važno nije sve što si naučio,
već ono čemu si učio druge.
Ono što će biti važno nije broj osoba koje si poznavao,
već broj osoba koje će dugo osećati tvoj gubitak.
Ono što će biti važno nisu tvoja sećanja,
već sećanja koja žive u onima koji te vole.
Ono što će biti važno je dužina vremena koliko
ćeš se pamtiti, od koga i zašto.
Ono što će biti važno je svaki akt
integriteta, milosrđa, hrabrosti ili požrtvovanosti,
koji je obogaćivao, podstrekivao i ohrabrivao
druge da slede tvoj primer.
Ono što će biti važno je tvoj karakter.
Živeti život koji je vredan se ne dešava slučajno.
On ne zavisi od životnih situacija i prilika,
već od izbora.
Izaberi život koji ima trajne vrednosti.

M. Sudarević
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 9 Apr - 22:37

OTKLJUČAVANJE MISTERIJE NASTANKA ŽIVOTA

Da li je život na Zemlji proizvod slučajnih procesa koji su se odigravali u toku dugog vremenskog razdoblja, ili se iza svega nalazi inteligentni pokretač? "Otključavanje misterije nastanka života" istražuje ovo uvek aktuelno pitanje i u naučnu misao uvodi revolucionarnu ideju o tzv. "inteligentnom dizajnu".
Sve je veći broj naučnika širom sveta koji više ne veruju u uobičajena objašnjenja o slučajnom nastanku života, već smatraju da uvidom u funkcionisanje organizama, a posebno žive ćelije, dobijamo obilje dokaza o svrhovitosti i dizajnu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 7 Maj - 14:26

Život je ludilo naduveno od laži - L.F. Selin
Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 7 Maj - 14:33

Zivot je zabluda o nacinu postojanja.

Zivot je prevara duse da se useli u telo.

tamoneki   Šta je život? - Page 2 Icon_scratch Šta je život? - Page 2 1775122191
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 7 Maj - 15:00

Eto, u životu je , na žalost tako: trnje dobijaju živi, a ruže mrtvi. 


Anatole France




Jedino bogatstvo je život.


Henry David Thoreau
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 7 Maj - 21:09


Zivot je more

Život je more, pučina crna,
po kojoj tonu mnogi što brode.
Nije mi srce plašljiva srna.
Ja se ne bojim velike vode.


Lome me vali, nose me struje.
Oseka sreće, a tuge plima.
Šiba me nebo bičem oluje,
al još se ne dam i još me ima.


U jutra rana plaše me senke
minulih dana.
Sećanja mutna kao u laži,
kao u snu...


Ipak se borim, ipak se nadam,
sve manje letim, sve više padam,
i sve su jače ruke što me vuku dnu...


Možda će žena svilenog bedra,
koja me zove i pruža ruke,
uliti vetar u moja jedra,
do nove žene do nove luke.


Đorđe Balašević






Nazad na vrh Ići dole
tamoneki

Master
Master

tamoneki

Muški
Poruka : 5128

Lokacija : svuda negde

Učlanjen : 07.02.2014


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyPet 8 Maj - 8:48

Zivot je period pre smrti. 

tamoneki Šta je život? - Page 2 Icon_scratch
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyPet 8 Maj - 10:49

Šta je život? - Page 2 Today-is-a-gift
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySub 16 Maj - 13:53

Život je težak. Ovo je velika istina. Jedna od najvećih. Ovo je velika istina, jer kada jednom sagledamo ovu istinu, mi je prevazilazimo. Kada zaista shvatimo da je život težak – kada to stvarno jednom shvatimo i prihvatimo – tada on prestaje da bude težak. Kada jednom prihvatimo činjenicu da je život težak, ona nam postaje nevažna.
Većina ne shvata u potpunosti ovu istinu. Umesto toga, oni manje više neprekidno kukaju kako su njihove teškoće posebna vrsta pošasti, koja se nekim čudom okomila upravo na njih ili na njihove porodice, pleme, klasu, naciju, rasu, pa čak i vrstu, nikako na druge. Ovo kukanje mi je veoma poznato jer sam i ja imao svoj udeo u njemu.
Život predstasvlja niz problema. Da li želimo da kukamo nad njima ili da ih rešavamo i da naučimo svoju decu da ih rešavaju?
Disciplina je osnovno orudje za rešavanje životnih problema. Bez discipline ne možemo ništa rešiti. Samo uz odredjenu dozu discipline možemo rešiti odredjene probleme. Sa totalnom disciplinom možemo rešiti sve probleme.
Ono što čini život teškim je to što je proces suočavanja sa problemima i njihovo rešavanje veoma bolan. Problemi u zavisnosti od prirode, izazivaju žalost, tugu, očajanje. Ovo su neprijatna osećanja, često veoma neprijatna, ponekad podjednako jaka kao i najintenzivniji fizički bol. Upravo zbog bola koji sukobi i dogadjaji izazivaju u nama, mi ih zovemo problemi. Pošto život postavlja pred nas beskrajan niz problema, on je uvek težak, pun je bola ali i radosti.
Ipak, život poprima smisao u čitavom procesu suočavanja i rešavanja problema. Problemi su oštra granica izmedju uspeha i neuspeha. Problemi podstiču u nama hrabrost i mudrost. Zbog problema mi nentalno i duhovno sazrevamo. Kada želimo da ohrabrimo razvoj i neustrašivost ljudskog duha, mi izazivamo i podstičemo ljudsku sposobnost za rešavanje problema, kao što u školi namerno deci postavljamo probleme za rešavanje. Kao što je rekao Bendžamin Frenklin: “One stvari koje su bolne, poučne su”. Ovo je razlog zbog koga mudri ljudi uče da ne strepe već da rado prihvataju probleme i bol koji oni donose.
Većina nas nije tako mudra. Strahujući od bola koji prati probleme skoro svi mi, u većoj ili manjoj meri, trudimo se da ih izbegnemo. Mi oduglovačimo u nadi da će oni sami nestati. Ignorišemo ih, zaboravljamo i pravimo se da ne postoje. Upotrebljavamo i droge da bi ih što lakše ignorisali i da bismo otupelošću zaboravili uzrok bola. Težimo da zaobilazimo probleme umesto da se suočavamo sa njima. Trudimo se da se iz njih izvučemo umesto da ih otpatimo do kraja.
Tendencija da se izbegavaju problemi i emotivna patnja koju oni nose osnova je celokupne mentalne bolesti. Pošto svi mi posedujemo u većoj ili manjoj meri ovu tendenciju, svi smo manje ili više mentalno oboleli. Neki od nas će ići do zapanjujućih granica da bi izbegli svoje probleme ili patnju koju oni podrazumevaju udaljavajući se od svega dobrog ili razumnog da bi pronašli lakši izlaz, izgradjujući kao utočište veoma složen svet mašte, koji ponekad u potpunosti isključuje stvarnost. Karl Jung je to lepo rekao: “Neuroza je uvek zamena za legitimnu patnju.”

Put kojim se redje ide – M.Scot Peck
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySub 16 Maj - 13:54

Ceo život provedemo želeći da nešto dostignemo, sledeći snove, verujući da ćemo kad to dobijemo postati srećni. ali nije tako. Život je u putu, ne na kraju. Nije važno koliko je lepo produhovljeno je ono čemu težimo. Poslednja stanica je smrt. ako ne umemo da budemo srećni, da budemo bolji, da budemo onakvi kakvi želimo da budemo u putu, nećemo to postići ni na kraju. Život je prepun blaga za kojim ljudi jure to su sve one stvari za koji oni veruju da će im doneti sreću a za koje se uglavnom ispostavi da su varke i ponekad kad dostigne ono za čim je toliko žudeo, čovek se zatekne samo s prazninom u rukama.


Horhe Molist,”Prsten”
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySub 16 Maj - 15:40

Svako od nas ocekuje neverovatna iznenadjenja koja donosi zivot. Cak i onaj koji to nikada ne prepozna. Skrivena ispod njegovih misli, jeste ideja koja ce mu u jednom trenutku doneti, odnekud, najneverovatniji poklon, koji ce sve promeniti i uciniti njegov zivot uzbudljivim i zabavnim kakav nikada nije bio.
I kada se nadjemo pred osobom koju smo, kako nam se cini, prepoznali, mislimo da je on ili ona to cudesno iznenadjenje koje smo ocekivali.
- A nije?
- Tacno. Ponekad uvidimo da smo napravili pogresnu identifikaciju. Ali ako se to ne dogodi, posle nekog vremena pocinjemo da mislimo kako osoba koju smo prepoznali nije sama po sebi cudesno iznenadjenje, nego je posrednik.
- Sta hoces da kazes?
- Da ima moc da nam otvori skrivena vrata, da oslobodi put duz hodnika i kroz sobe i baste, do kojih nikada ne bismo stigli sami, iako smo ih zamisljali.
- A nije tako?
- Ponekad jeste. Na pocetku, barem. Ulazimo, zaista, u ocaravajuce sobe i baste.
- A zatim?
- Dogadja se, skoro uvek, da jedno od njih ili oboje pocnu da stavljaju namestaj u sobe i cajne stocice i stolice u baste i veoma brzo, njihova energija biva potrosena na ove aktivnosti prisvajanja i organizovanja prostora. Umesto da nastave dalje prema drugim sobama i bastama, zaustavljaju se u prvima koje su otkrili i opremaju ih.
- I onda?
- Onda pocnu da se ponavljaju postupci, pa i prizori, sve dok jedno od njih ili oboje ne izgube entuzijazam i zadovoljstvo i paznju. Zaboravljaju zadovoljstvo koje su imali kada su stigli do one prve sobe ili prve baste. Zaboravljaju kako je bilo cudesno kad su ih nasli.
- I sta se dogadja?
- Ostaju tu, kao da se nalaze na jedinom mestu na svetu gde bi mogli biti. Cak i da je udobno i lepo, ali samo to. I posle nekog vremena, jedno od dvoje, pocinje da se oseca zatvorenim i pocinje da trazi vrata da izadje. Na pocetku ih samo otvori. Zatim izadje malo napolje. A onda, iznenada, nestaje. Onaj drugi ili ona druga, ostaje tu sa svojim namestajem i ne shvata bas najbolje sta se zaista dogodilo.
- Kakva tuga.
- Da.
- Ali nije neizbezno, zar ne?
- Ne. Zavisi od prepoznavanja. Da li je bilo autenticno ili ne.

Andea de Karlo – Pravi život
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySub 16 Maj - 16:50

Svi mi znamo sto je to uopce zivot, no sumnjam da puno neznaju kako da ga zive. happy
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 6 Avg - 0:32

Život je večita borba .

Na nama je koji ćemo put odabrati.Onaj koji je trnovit ali lep i koji ispunjava čoveka u svim poljima,ili onaj koji je brz,ali kratko traje.
No,drugi put više na ovu temu.

Ipak je život dar i treba ga što kvalitetnije provesti.
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyČet 6 Avg - 20:52

Moze se zivot i sa lotom usporediti ili imas sve tocne brojeve ili ih nemas. Ali to neznaci ako dosad nemas sve brojeve da ih neces nikad imati. Postoji uvjek realna sansa da ipak dodju tocni brojevi.
happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySre 8 Jun - 13:51

Živeti je najredja i najlepša stvar na svetu.
Većina ljudi samo postoji u svom životu...i to je sve..cela njihova priča.
Srećni su samo oni koji su na vreme obogatili svoja sećanja da mogu uvek iz njih zahvatiti nešto lepo i kada im je teško i kada ih lomi život...
Oni i od danas znaju napraviti lepu uspomenu za sutra, i tako do kraja...a u tome je smisao ispunjenog života.
Tada nema za čim da se kaješ, da žališ, jer znaš da si živeo. happy
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySre 8 Jun - 20:36

very nice post od Emelie  happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyNed 19 Jun - 20:49

Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptySub 25 Jun - 10:59

umetnost ako razumeš da svet ne postoji zbog tebe, da si ti njegov mali delić, svetu važan ili nevažan, ali sebi najvažniji, umetost da se smestiš kako najbolje znaš i umeš i da u tome uživaš  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48393

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyPon 27 Jun - 10:52

djubre










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyPon 27 Jun - 18:25

wild filly ::Napišite vašu definiciju života,šta je po vama život?
Život je večita borba  Šta je život? - Page 2 2294901356
Život je pakao ali ću ga JA učiniti lepšim mestom  Šta je život? - Page 2 2294901356
Život je nešto za šta vredi živeti  Šta je život? - Page 2 2294901356

Šta je život nego tren? Danas si tu, dišeš, osjećaš, dodiruješ, vidiš, čuješ, mirišiš, smiješ se, plačeš. Sutra već tvoja duša daleko putuje i svi žele još jedan tvoj dodir, jedan poljubac i zagrljaj, jedan osmijeh i jednu tvoju riječ.   huh
Nazad na vrh Ići dole
Gast

Gost
avatar


Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 EmptyPon 27 Jun - 19:23

Nepravedan je zivot 100%, zasto? Neznam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Šta je život? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Šta je život?   Šta je život? - Page 2 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Šta je život?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Vanbracni zivot
» Put u život - L.N.Tosltoj
» Ulaznica za život
» Zanimljivi Pet video
» Jedni VS Drugi - životinje & životinje ,životinje & ljudi
Strana 2 od 28Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 15 ... 28  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum
  • Nauka
  • Filozofija
  • -

    Sada je Pet 26 Apr - 22:30