Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću Empty
PočaljiNaslov: Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću   Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću Sat610Sub 22 Mar - 15:16

Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću

U misiji osvajanja muškarci i žene podjednako se služe lažima, a kako bi stvorili što bolju sliku o sebi, potencijalnom partneru će reći da imaju i osam kg manje

Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću Dok-nas-lazi-ne-rastave-one-lazu-o-osjecajima-a-oni-o-picu-504x335-20140311-20140320155309-2845a0a5a7370760d2770fa3416d35e0

Skoro 59 posto muškaraca laže o svojim osjećajima

Čak 75 posto muškaraca i 71 posto žena povremeno laže partneru. Istodobno partneru vjeruje 39 posto žena i 53 posto muškaraca, pokazala je nedavna anketa provedena na 100.000 ispitanika. Čak i među iznimno sretnim parovima 69 posto njih u nekom je trenutku lagalo samo kako bi zaštitili partnerove osjećaje. Pritom je vrlo visok udio onih koji lažu o osjećajima - to je učinilo čak 59 posto muškaraca i 56 posto žena. 

No najviše ljudi lažu na internetu. Čak 80 posto ljudi koji partnera traže preko interneta predstavljaju se lažno i pritom biraju zamagljene, slabo osvijetljene fotografije. Polovica muškaraca lagala je na internetskom profilu o godinama, visini i težini pa si tako u prosjeku oduzmu 1,5 kilogram te kažu da su godinu ili dvije mlađi. 
Žene su sklonije brisati kilograme (u prosjeku si oduzmu 8,5 kg). No kad se uzmu u obzir sve ljubavne laži, muškarci će češće izreći “bijelu laž” na račun izgleda partnerice, a žene će lažno pohvaliti seksualnu izvedbu muškarca. Istraživanje je pokazalo da čak 43 posto žena laže o zadovoljstvu seksom, a to će učiniti tek 28 posto muškaraca. Anketa općenito upućuje na to da žene češće lažu kako bi izbjegle svađu te kako ne bi povrijedile partnera. 

Na popisu laži u koje se žene često upuštaju je i ona: “Nisam iščekivala tvoj poziv”, iako su bezbroj puta provjerile imaju li propušten poziv. Malo žena nakon seksa može prihvatiti ponudu: “Ostanimo samo prijatelji” pa je zato rečenica: “I ja sam razmišljala o tome, čemu komplicirati?” jedna od najčešćih laži kojom žele umanjiti razočaranje. 
A kad su one te koje žele izbjeći vezu pod svaku cijenu, većina će ih ublažiti istinu i reći: “Jako mi se sviđaš, ali nisam sigurna hoće li i kada ovaj osjećaj prerasti u ljubav kakvu očekuješ”. 
Ako se to dogodi i kad se pojave prvi problemi, žene će najčešće pribjeći rečenici: “S tobom je sve u redu, problem je u meni” kako bi bezbolno raščistile situaciju. To govore samo zato što pravom istinom ne žele povrijediti partnera. No takvim bijegom od problema samo dodatno ugrožavaju vezu, upozoravaju psiholozi. 

On i ona o lažima

  • 54 posto žena i 49 posto muškaraca pročitat će partnerov e-mail ako im se za to pruži prilika. I to im nikada neće priznati. 
  • 36 žena i 50 posto muškaraca izjavilo je da ponekad lažu o tome gdje su bili i što su radili. Neki od ispitanika kazali su da partneru ne bi rekli da su sreli bivšu ljubav. 

Top 10 najčešćih ženskih laži 

  • 1. Ništa mi nije, dobro sam.
  • 2. Ne znam gdje je tvoj ... nisam ga ni dirnula.
  • 3. Nije bilo tako skupo.
  • 4. Nisam puno popila.
  • 5. Boli me glava.
  • 6. Bilo je na rasprodaji.
  • 7. Stižem, blizu sam.
  • 8. Ma imam tu majicu/haljinu/torbu... godinama.
  • 9. Ne, nisam ti to bacila.
  • 10. To je ono što sam oduvijek željela.

Top 10 najčešćih muških laži 

  • 1. Nisam tako puno popio.
  • 2. Ništa mi nije, dobro sam.
  • 3. Nije bilo signala na mobitelu.
  • 4. Nije bilo tako skupo.
  • 5. Blizu sam.
  • 6. Zapeo sam u prometu.
  • 7. Ne, guza ti ne izgleda veliko u tim hlačama.
  • 8. Oprosti, nisam čuo poziv.
  • 9. Smršavila si.
  • 10. To je ono što sam oduvijek želio.

Muškarci laž definiraju kao nešto što nije istina, a žene kao nešto što boli
Ti si jedina. Nikad se nisam ovako osjećao. Nazvat ću te... To su rečenice koje želi čuti svaka djevojka, dok ne shvati da je riječ o muškarcu koji je u ozbiljnoj vezi i pred oltarom te - gle čuda - zaboravio je uzeti broj njezina mobitela. Psihologinja Dory Hollander, autorica knjige “101 muška laž i zašto im žene vjeruju”, kaže kako muškarci ne govore istinu jer vole lagodan život. 

- Žene također lažu, ali ne toliko često te će izbjeći laž pod svaku cijenu. Ženske laži su češće zaštitničke, a muškarac laže kako bi pobijedio ili osvojio prednost, odnosno kako bi zaštitio svoju slobodu - kaže Hollander. 
Jedan od razloga je u tome da muškarci i žene različito gledaju na nepoštenje. Muškarci definiraju laž kao nešto što nije istina, a žene definiraju laž kao nešto što boli. No zašto nakon toliko prakse žene padaju na iste laži i zašto se uvijek toliko uzrujavaju kad shvate da im je muškarac lagao?! 
- Najčešće zato što ne misle da njihovi ljubavnici ili partneri imaju razloga lagati i većinu vremena žele im vjerovati - uvjerena je Hollander. Ženama savjetuje da prestanu pokušavati shvatiti zašto im muškarci lažu jer oni to jednostavno čine. Zato, kad se muškarac idući put nagne da bi vas poljubio i obeća: “Nazvat ću te”, nemojte provjeravati mobitel. To je njegov način da se povuče a da vam ne mora u lice reći da ga ne zanimate dovoljno da bi vam obećao vezu. 
Ako vas nakon strastvenog seksa nježno grli i kaže: “Ti si najbolje što mi se dogodilo, nikad ovo još nisam doživio”, smirite strasti. To je jedna od najčešćih laži u krevetu. A tu je rečenicu čula jedna od pet žena dok jedan od sedam muškaraca priznaje da je koristi kako bi - nastavio gdje ste stali. Tako vam podiže samopouzdanje samo kako biste se drugi put još bolje potrudili. Idući korak je šetnja i držanje za ruku, pa duboki pogled u oči i izjava: “Želim se ozbiljno i dugoročno vezati”. Naravno, duboko ste dirnuti jer sigurno tako misli ako je to naglas izgovorio. Osjećate se sigurno, voljeno i zaštićeno. No upravo to i je razlog zašto je to izgovorio. 
Ako vam zgodan muškarac koji izgleda kao magnet za djevojke kaže da nikad nije imao nijednu tako posebnu u životu ili da je to što je vodio ljubav s vama na prvom spoju bilo prvi put da mu je nešto i značilo, lako je povjerovati. Zašto bi lagao. No istraživanja pokazuju da jedan od pet muškaraca skriva istinu o bivšim vezama i seksualnim iskustvima. 

Za svaku laž postoji iskreno rješenje

Svi ponekad lažemo u vezi, a to može uništiti povjerenje i bliskost, upozorava Dory Hollander. Evo nekih od najčešćih laži koje parovi izgovaraju i savjeta kako da one ne unište vezu. 
“Sve je u redu” - muškarci to najčešće kažu kako bi izbjegli raspravu, a žene zato što se osjećaju emocionalno udaljene od partnera. Recite partneru da vam je stalo do njega i da osjećate da nešto nije u redu te zatražite od njega da vam objasni u čemu je problem. U većini slučajeva to će dovesti do iskrenog razgovora. 
“Bilo je na rasprodaji” - žene često upotrebljavaju tu rečenicu vjerojatno zato što se osjećaju neugodno kad plate punu cijenu za nešto što možda nije nužno. Pokušajte reći partnerici da vam ne smeta da si povremeno nešto priušti, no da morate ozbiljno porazgovarati o zajedničkim financijama jer oboje možete izgubiti ako izgubite kontrolu. 

“Ne trebam liječnika” - muškarci češće lažu o zdravstvenim problemima jer žele zadržati ulogu “stijene” koja drži obitelj na okupu. 
Pokušajte umiriti partnera, reći da vjerojatno nije ništa, no da biste se i radi sebe i radi njega osjećali sigurnije da i liječnik to potvrdi. Podsjetite ga i da neke stvari koje se ne drže pod kontrolom mogu prerasti u velik problem.

Samotnjak ili muljator?

Ne upoznaje vas s prijateljima i obitelji. Stalno obećaje da ćete otići na zajednički vikend i biti sami, ali ništa od toga. Ide u bolnicu, ali ne želi da ga posjetite... nešto vam očito skriva. 

Manipulacija

Rekao je da vas voli, ali vam se čini da je malo prerano za tu izjavu? Te su riječi samo ulaznica do vaše spavaće sobe. 

Oprez 

Čitali ste iste knjige, volite istu glazbu... našli ste srodnu dušu? Možda. Kad shvatite da ga zanimaju samo sport i pivo, pobjeći će.

Sumnja 

Ako već pri upoznavanju laže o besmislenim stvarima poput visine i težine te ako se previše hvali, budite sumnjičavi.

(24sata.hr)










love
Nazad na vrh Ići dole
 
Dok nas laži ne rastave: One lažu o osjećajima, a oni o piću
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Osnovno testo za picu
» Muškarac 21 veka
» Svijet uopće ne izgleda kao na kartama!
» 'Lažu vam da nafta nestaje, ona je vječna'
» Muskarci lazu vise od zena
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Ljubav,Sex,Romantika :: Romantika-