Poruka : 75116

Učlanjen : 06.06.2011

PočaljiNaslov: Vesti iz sporta   Pet 14 Mar - 16:13

U subotu počinje prvenstvo Srbije u streljaštvu

Prvenstvo Srbije u streljaštvu vazdušnim oružjem za juniore i seniore biće održano za vikend u Ivanjici.

Osvajači medalja na Olimpijskim igrama, svetskim i evropskim prvenstvima, poput Jasne Šekarić, Ivane Maksimović , Andrije Zlatića, biće gosti ove varoši. U subotu 15. marta predvidjeno je takmičenje juniora a prema rečima organizatora, Streljačke družine ’’Boško Petrović’’ iz Ivanjice, učestvovaće ih 160. Dan kasnije nadmetaće se 150 seniora.

"Čast nam je da ugostimo oko 300 najboljih takmičara iz naše zemlje i da održimo organizaciju ovog prvenstva na vrhunskom nivou. Siguran sam da će gosti dugo pamtiti boravak kod nas“, izjavio je predsednik ivanjičke Streljačke družine „Boško Petrović“, Milan Parezanović.

Takmičenje će se poklopiti sa obeležavanjem osamdeset godina postojanja streljaštva u Ivanjici, a ujedno će se žiteljima Ivanjice pružiti prilika da vide svetske asove u ovom sportu. Manifestaciju će podržati opština Ivanjica, lokalni Sportski savez kao i brojni sponzori.

Manifestacija "Beograd svetski grad tenisa" i nadmetanje mališana

Manifestacija “Beograd svetski grad tenisa”, u subotu, 15. marta, tokom celog dana (od 10 do 22 časa), u TC “Delta city”.

Kako je 3. marta obeležen svetski dan tenisa, Teniski savez Beograda je kao nastavak ovog događaja u martu pokrenuo i ovu akciju sa ciljem predstavljanja prilagođenog programa za decu TENNIS 10s, za decu do 10 godina, po standardima Svetske teniske federacije (ITF).

Tom prilikom će svoju spretnost na mini terenima u TC “Delta city” pokazati deca iz beogradskih klubova, ali će i svi mališani koji požele imati priliku da se oprobaju u ovom sportu uz pomoć stručnih i licenciranih trenera.

Mini tereni, mini mreže, prilagođeni reketi i lagane i mekane loptice pružaju deci osećaj sigurnosti i mogućnost lakog savladavanja svih zadataka na terenu.

Teniski savez Beograda po ovim standardima organizuje turnire za decu do 10 godina od 2012. godine, i to na crvenom (do 8 godina), narandžastom (8-10 godina) i na zelenom (9 i 10 godina) nivou.

Šifrin odbranila titulu u slalomu

BIVER KRIK - Američka skijašica Mikaela Šifrin osvojija je zlatnu medalju u slalomu na prvenstvu svijeta na domaćoj stazi u Biver Kriku.

Šifrin je odbranila titulu osvojenu prije dvije godine u Šladmingu i postala tek treća skijašica kojoj je to pošlo za rukom.

Olimpijska prvakinja je vodila i nakon prve vožnje, a u drugoj je veći dio staze zaostajala za Šveđankom Fridom Hansdoter, da bi u furioznoj završnici osvojila zlato.

Srebrno odličje pripalo je Hansdoter sa 34 stotinke zaostatka, a bronza Čehinja Šarki Straćovoj (+ 0,77), dok je Tina Maze iz Slovenije bila tek osma (+2.48).

Ovom trkom završeno je prvenstvo svijeta u ženskoj konkurenciji, a danas je na programu muški slalom.

Rezultati:

Mikaela Šifrin (SAD) - 1:38.48 minuta (50.07 - 48.41)
Frida Hansdoter (Švedska) - 1:38.82 (50.47 - 48.35)
Šarka Straćova (Češka) - 1:39.25 (50.51 - 48.74)
Veronika Zuzulova (Slovačka) - 1:39.42 (51.25 - 48.17)
Katrin Cetel (Austrija) - 1:39.50 (51.10 - 48.40)
Erin Milžinski (Kanada) - 1:39.98 (50.94 - 49.04)
Karmen Talman (Austrija) - 1:40.52 (51.01 - 49.51)
Tina Maze (Slovenija) - 1:40.96 (50.92 - 50.04)
Nastasija Noen (Francuska) - 1:41.17 (52.20 - 48.97)
Mari - Mišel Žanjon (Kanada) - 1:41.41 (51.62 - 49.79)

Rvač Nemeš i kajakaši u finalu Evropskih igara

Srpski rvač Viktor Nemeš plasirao se u finale Evropskih igara u kategoriji do 75 kilograma.

On je u polufinalnoj borbi savladao Ukrajinca Dmitrova Piškova rezultatom 3:1, a u finalu će se sastati sa domaćim takmičarem Elvinom Mursalijevim.

Od ostalih srpskih rvača Aleksanadar Maksimović će se boriti za bronzu u kategoriji do 66 kilograma. On je u drugoj rundi repasaža savladao Španca Sančeza rezultatom 3:0.

Uspešni su bili i kajakaši. Ženski četverac u sastavu Nikolina Moldovan, Milica Starović, Dalma Benedek Ružičić, Olivera Moldovan plasirao se u finale trke K4 500 metara. One su bile druge u svojoj kvalifikacionoj grupi sa vremenom 1:34.019 minuta.

Nikolina Moldovan se plasirala i u finale trke K1 500 metara, pošto je u polufinalu zauzela prvo mesto u svojoj grupi sa vremenom 1:47.856. Mesto u finalu obezbedile su Starović i Benedek Ružičić u disciplini K2 500 metara pošto su zauzele prvo mesto u svojoj kvalifikacionoj grupi sa rezultatom 1:38.191.

Plasman u polufinale izborili su Marko Tomićević (K1 1000) i muški četverac u sastavu Boltić, Torubarov, Holpert i Terzić (k-4 1000).

Dvojac Vladimir Torubarov i Simo Boltić u trci K2 1000 nisu uspeli da se plasiraju u dalji tok takmičenja. Oni su u svojoj kvalifikacionoj grupi zauzeli četvrto mesto sa vremenom 2:52.417.

Karatista Slobodan Bitević plasirao se u polufinale u kategoriji preko 84 kilograma gde će mu rival biti Enes Erkan iz Turske. On je u prvoj borbi savladao Portugalca Filipea Reisa rezultatom 2:1, a u drugom Holanđanina Morena Šeparda. U trećem kolu bolji od njega bio je Nemac Džonatan Horne sa 3:0.

Muška odbojkaška reprezentacija Srbija poražena je od Turske sa 3:1 (25:15, 21:25, 25:20, 25:18), dok su vaterpolistkinje izgubile od Italije sa 17:4.

Reprezentativac u triatlonu Ognjen Stojanović završio je trku na 18. poziciji sa ukupnim vremenom 1:51:29.

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sporta   Pon 29 Jun - 11:51

NIKO KAO SRBIJA Imamo najviše kvalifikovanih sportista za Igre u Riju!

Zvuči neverovatno, ali je istinito - naša zemlja, u ovom trenutku, ima najviše kvalifikovanih sportista za Olimpijske igre koje će se 2016. održati u Rio de Žaneiru.

To je saopštio Olimpijski komitet Srbije na svom Tviter nalogu.

Ostalo je nešto više od godinu dana do 31. letnjih Olimpijskih igara, a Srbija je sasvim dobro krenula u pohod na Rio.

Do nedelje je 13 naših takmičara je obezbedilo učešće na ovoj smotri, a onda su čuda napravile i dve reprezentacije.

Najpre su naše košarkašice osvojile zlato na Evropskom prvenstvu, prvo u istoriji ovdašnje ženske košarke, a potom su srpski vaterpolisti pobedili Hrvatsku u finalu Svetske lige i, takođe, stekli pravo da nastupe u Riju 2016.

To su prethodno učinili i strelci Andrea Arsović, Jasna Šekarić, Stevan Pletikosić, Dimitrije Grgić, Ivana Maksimović, Bobana Veličković, Damir Mikec i Milutin Stefanović, atletičari Asmir Kolašinac i Ivana Španović, te plivači Velemir Stjepanović, Ćaba Silađi i Arkadij Vjačanin.

U Pekingu 2008. imali smo 87 takmičara u 11 sportova, a 2012. u Londonu 115 takmičara u 15 sportova.

PočaljiNaslov: Re: Vesti iz sporta   Sre 9 Sep - 20:39

NOVI PUTNIK ZA RIO Davor Štefanek osvojio bronzu na Svetskom prvenstvu!

Srpski rvač Davor Štefanek osvojio je bronzu na Svetskom prvenstvu u Las Vegasu, u kategoriji do 66 kilograma grčko-rimskim stilom, pobedivši Alžirca Tareka Benaisu sa 4-0.

Davor nije uspeo da odbrani titulu, ali je ostvario veliki uspeh i obezbedio kartu za Rio, dok je do prve titule došao Nemac Frank Štebler, a srebrni je korejski rvač Rju Han-So, inače, prvak sveta iz 2013. godine.

Štebler je savladao Štefaneka sa 5-1, a naš borac je bio besprekoran zatim protiv Benaise, koji nema za čim da žali jer je već ostvario istorijski uspeh za Alžir.

Štefanek je u šesnaestini finala prevazišao prvo kirgistanskog rvača Ruslana Careva (10-1), zatim su pali Danile Kataraga iz Moldavije (8-1), Kazahstanac Demeu Žadrajev (4-3) na putu do polufinala, u kom je Štebler ipak bio bolji.