Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Empty
PočaljiNaslov: Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra   Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Sat610Ned 16 Feb - 22:32

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra

U Srbiji najbolje prolaze oni koji pokrenu posao uz minimalna ulaganja, a gde je moguć brz obrt novca.

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra 435592_12_ff

Za pokretanje nekih od tih poslova, uz malo snalažljivosti, u startu je dovoljno i 2.500 evra. Ipak, poznavaoci tvrde da ne treba srljati. Dragoljub Rajić, direktor Unije poslodavaca Srbije, kaže za “Blic” da “brz” novac više ne može da se zaradi kao ranije.

- Tržište se promenilo, i treba biti oprezan. Mnogi su otvarali frizerske salone, kafiće, pekare, pa su brzo morali da zatvore jer nisu imali dovoljan promet. Ljudi danas imaju sve manje novca a sve je veća konkurencija - upozorava Rajić.

One hrabre, koji reše da se upuste u biznis, savetuju da u početku rade i do 12 sati dnevno, nađu sebi dobre saradnike i ne razbacuju novac na sirovine.

“Blic” je odvojio nekoliko poslova u kojima je moguć brz povraćaj novca i dobra zarada. Treba imati na umu i da svaki od ovih poslova ima svoje zamke, koje, ako se loše procene mogu da dovedu do bankrota.

Frizerski salon

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra 390129_frizura-ap_hs

Za frizerski salon potreban je lokal od oko 30 kvadrata, a iznajmljivanje tog prostora, koji i ne mora da bude u pešačkoj zoni, košta od 200 do 600 evra. Za komunalije bi mesečno trebalo izdvojiti najmanje 100 evra. Treba uračunati i repromaterijal, oko 500 evra, te platu i doprinose za jednog radnika oko 350 evra. Uz malo bolji promet, mesečni prihod može biti oko 2.000 evra, dok su rashodi od 1.200 do 1.600, dakle zarada je od 400 do 800 evra mesečno.

Agencija za usluge

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra 252411_banka-ugovor01-public-shutterstock_hs

Kod agencija je u startu moguće uštedeti prostor za usluge, jer se može u te svrhe adaptirati i deo stana. Jedan radnik, znači i minimalnih 350 evra. Za računar je u početku potrebno odvojiti oko 500 evra, i računati dodatnih oko 40 evra mesečno za internet konekciju i nešto skuplje komunalne usluge koje važe za firme. Ako je agencija, recimo, specijalizovana za posredovanje u iznajmljivanju nekretnina, provizija agenta se kreće od 30 do 50 odsto od vrednosti kirije izdatog stana. Ako je otvorena advokatska kancelarija, zarada može biti vrlo visoka, jer pisanje tužbe košta oko 100 evra, a toliko i svaki izlazak na ročište.

Gajenje šampinjona

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra 252304_pecurke-foto-goran-sivacki_hs

Za ovaj posao potrebna je zatvorena tamna prostorija od najmanje 50 kvadrata u koju se ubacuju metalni rafovi. Za prostoriju bi trebalo odvojiti bar 300 evra, dok raf dužine tri i visine dva metra košta oko 100 evra, a potrebno je bar 10 rafova. Pečurke ne podnose promenu temperature, pa u takvoj prostoriji moraju postojati i dva klima-uređaja, što košta oko 600 evra. U jednoj turi u takvom prostoru moguće je držati do 500 džakova komposta, svaki daje do 5,5 kilograma pečuraka, a košta 215 dinara. Prihod po takvoj turi u proseku je oko 3.500 evra.

Pekara

Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra 267510_hleb_hs

Najskuplja stavka je oprema za koju bi trebalo odvojiti do 10.000 evra. I za malu pekaru potreban je prostor od bar 50 kvadrata, za koji je, u zavisnosti od grada i lokacije, potrebno od 500 do 1.200 evra. Za repromaterijal i režiju može da se prođe i sa 1.500 evra, a kad se podvuče crta, u proseku mesečni profit može da iznosi isto toliko. To znači da bi samo za otplatu opreme, pekar morao da radi bar godinu dana, pod uslovom da je pekara na prometnom mestu.

Foto: Grafički studio \"Blic\"










Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
S-L_007

Master
Master

S-L_007

Muški
Poruka : 14275

Učlanjen : 05.09.2013


Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra   Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Sat610Ned 16 Feb - 23:03

Zanimljivo happy     Ja bi Sampinjone uzgajao  happy
Nazad na vrh Ići dole
Profisale

Član
Član

Profisale

Muški
Poruka : 65

Učlanjen : 01.06.2013


Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra   Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Sat610Čet 27 Feb - 17:26

Treba mi jos deset puta toliko da otvorim svoj biznis. happy
Nazad na vrh Ići dole
Markoni

Master
Master

avatar

Muški
Poruka : 9204

Lokacija : Evropa

Učlanjen : 16.10.2011

Raspoloženje : Uvek Dobro


Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra   Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Sat610Ned 16 Jun - 23:33

Predstavljamo 13 najpoznatijih citata:

- Uvek sam znao da ću biti bogat.
- Potrebno je 20 godina da se izgradi reputacija i 5 minuta da se uništi.
- Investirajte samo u "jednostavne poslove" koje razumete.
- Cena je ono što plaćate. Vrednost je ono što dobijate.
- Dobro je družiti se sa ljudima boljim od sebe.
- Pravilo broj 1: Nikada ne gubite novac. Pravilo br. 2: Ne zaboravite pravilo br. 1.
- Razlika između uspešnih ljudi i stvarno uspešnih ljudi je u tome što stvarno uspešni ljudi kažu NE skoro svemu.
- Kupite samo ono što bi bilo savršeno ako se tržište zatvori na 10 godina.
- Ne gledajte usko tržište.
- Vi samo treba da uradite vrlo malo stvari dobro, a nemojte raditi previše stvari pogrešno.
- Ne možeš dobro da sarađuješ sa lošim osobama.
- Rizik dolazi iz toga da ne znate u šta ulazite.
- Daću mojoj deci dovoljno novca da osete da mogu da učine bilo šta što požele, ali ne toliko da ne mogu ništa s njim.

(Beusness's History)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Empty
PočaljiNaslov: Re: Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra   Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Sam svoj gazda na 5 načina: U biznis se može i sa 2.500 evra
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Kanabisom protiv tumora i raka
» 14 načina da zaštitite svoj automobil od krađe
» Da li vam prisluškuju mobilni?
» Samsung Galaxy S
» Da se zna ko je gazda
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Porodica i zdravlje :: Porodica :: Poslovi/Zanimanja-