Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.

PrijemČesto Postavljana PitanjaTražiRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook

Delite | 

Djordje Balašević

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13
AutorPoruka
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 112819

Učlanjen : 06.12.2012

Djordje Balašević  - Page 13 Empty
PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Pon 15 Okt - 9:57

I tako shvatiš… Da nije važno imati gomilu ljudi oko sebe. Važno je imati one prave.
Đorđe Balašević

Djordje Balašević  - Page 13 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
lana

MODERATOR
MODERATOR

lana

Ženski
Poruka : 112819

Učlanjen : 06.12.2012

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Pon 15 Okt - 9:57

Sretni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesretne. Svi primijete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi – i iskusni.
Đorđe Balašević

Djordje Balašević  - Page 13 IoITGbU
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski
Poruka : 51850

Učlanjen : 22.01.2017

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Uto 6 Nov - 20:19

Nešto sam razočaran ovih dana! Proći će. Ili neće. Jedno od to dvoje."

....My heart beats  only for you....
Nazad na vrh Ići dole
Salome

Elita
Elita

Salome

Ženski
Poruka : 4175

Učlanjen : 11.05.2018

Raspoloženje : podnosljivo

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 13:05

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 19:35

“Ko ima sreće u kartama, nema je u ljubavi. Da, a ko nema sreće u ljubavi, nema je ni u čemu.”

Đorđe Balašević

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 19:35

“Tako to ide: najpre nekome oprostiš nešto, a onda oprostiš sebi što si mu oprostio.”

Đorđe Balašević

Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Član
Član

Muški
Poruka : 332

Učlanjen : 28.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Uto 11 Dec - 22:09

Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 17:48

Djordje Balašević  - Page 13 Ballon
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 17:49

Baronov Bal

Još jedan bal… Biće mi čast… I ovaj ples…
Od svog tog blještavila pamti se jedino strast… Nežnost i bes…
Zapleši… Sama pred masama…
Drugi obraz okreni… I još jednom zaseni… Taj bal pod grimasama…

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:12

Zaljubiš se jer je to tebi potrebno, a voliš jer je to potrebno nekom drugom."

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:12

Srećni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesrećne. Svi primete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni…

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 12 Dec - 21:13

Kad ti je stvarno stalo do nekoga, njegove greške ne menjaju tvoja osećanja, jer razum se naljuti - ali srcu je i dalje stalo."

Nazad na vrh Ići dole
Thabit

Član
Član

Muški
Poruka : 332

Učlanjen : 28.04.2013

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sub 26 Jan - 0:03

a onda,propustivši sve zaluđen kao bezumnik,shvatiš da je najjači video klub sa Đoletom na ulazu bio ustvari sećanje na najjačeg lerdija u kraju..eh bezbrižna vremena.. shy

https://www.youtube.com/watch?v=gNL7mgL7VF0
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sre 20 Feb - 9:55

Jedan od onih života
(odlomak)

Te noći sam joj oćutao najlepše reči koje znam...
Jednom je rekla da bi sve dala da čuje to što oćutim, i otkrio sam joj tajnu o starom drvetu koje raste na ničijoj zemlji između devet salaša, u fantazmagoričnoj oazi koja se u Sahari žita priviđa samo onda kada se to njoj prohte, tako da ni najprefriganijim geometrima nikad nije pošlo za rukom da je osvoje svojim instrumentima...
I tako, obično u nekoj vedroj noći, roj Neizgovorenih Reči nepovratno odbegne iz košnice misli i u potrazi za novim mestom sumanuto pokušava da otkrije prečicu do najbližih zvezda, ali zna se, još niko sem prevejane skitnice Pogleda nije uspeo da dospe do Tamo...
I onda, pred zoru, kad posustalo krenu da se stropoštavaju, Vetar probere najlepše, podmetne pod njih svoje paperjaste uvojke, kao jastučiće, i nežno povuče finu četku te velike krošnje kroz svoje kose...
I Neizgovorene Reči ostaju da trepere u lišću starog drveta zauvek, rekoh joj, kao miris tvoje kose na mom češljiću od jantara...
"Zauvek?", pitala je uplašeno...
O, ne, ispravih se, izvini, zaboravio sam da "zauvek" ne postoji...
Jednog dana, dakako, strovaliće se i to stablo, oprljiće ga Oluja šenlučeći gromovima nad ravnicom, složiće se kao kula od karata pod teretom Neizgovorenih Reči, ili polegnuti tiho i neprimetno, kao kazaljke na tri i petnaest, ko će ga znati? Ali naići će čerga tog leta, i to ne Mečkari ili Džambasi, ni Gatari ni Korpari, nego Veseli Svirači Tužnih Očiju, praćeni crnim kosovima iz visokih Prekodonskih stepa, i još izdaleka, uspravivši se u sedlu, primetiće u gustoj travi naročitu račvastu granu boje majskog sumraka, od koje bi se mogla izdeljati odlična viola?
I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem. A ulicom će prolaziti mali Cigan sa violom, videćeš samo drozdovo pero na šeširu kako promiče za šimširom, i začućeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš...
I zaplakaćeš, istog časa...
I najzad shvatiti kako sam te voleo...
Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:54

Srećni nikad ne razmišljaju o sreći. To je posao za nesrećne. Svi primete sreću u nesreći, a o nesreći u sreći razmišljaju samo blesavi. I iskusni

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:55

Neke se pobede dobijaju na juriš!

Nazad na vrh Ići dole
Malena40

VIP
VIP

Malena40

Ženski

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610Sub 16 Mar - 20:55

Postoji milion gradova u koje možeš da odeš, ali samo jedan u koji možeš da se vraćaš

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Djordje Balašević    Djordje Balašević  - Page 13 Sat610

Nazad na vrh Ići dole

Djordje Balašević
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 13 od 13Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3 ... 11, 12, 13

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Umetnost i Kultura :: Književnost-