Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Matthew McConaughey

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Ned 19 Jan - 21:56



Matthew McConaughey



Matthew McConaughey Matthew_mcconaughey_closeup_wallpaper-t2

Matthew David McConaughey (4. novembar 1969 -) je americki glumac, koji je poznatim postao
početkom 1990-ih zahvaljujući ulozi u filmu Dazed and Confused. Iako je u karijeri imao niz ozbiljnih
dramskih uloga, poput onih u filmovima A Time to Kill, Contact, U-571 i We Are Marshal zbog svog
markantnog fizičkog izgleda i popularnosti među ženskom publikom je često angažiran za protagonista
romantičnih komedija.


Matthew McConaughey Matthew-mcconaughey-best-wallpapers-wallpaper-669724607


Metju Mekonahej: Rođen za opasne uloge

Katarina JOKOVIĆ - Novosti

Američki glumac Metju Mekonahej o nominaciji za Oskara, „limunadama“ i antiherojima.
Oskar nije bio na mojoj listi želja, ali sam sada srećan i ponosan.

ULOGOM u najnovijem filmu „Poslovni klub Dalas“, američki glumac Metju Mekonahej (44) zablistao je punim sjajem! Ron Vudruf mu je u nedelju u Los Anđelesu doneo nagradu Udruženja filmskih i televizijskih glumaca, koji su ga izabrali za najboljeg, a što je još važnije, rola čoveka obolelog od side dovela ga je do nominacije za Oskara za najbolju mušku ulogu. Mekonahej je u protekloj godini u svojoj filmografiji zabeležio još jedan „opasan“ naslov, te ga gledamo i u (takođe nominovanom za Oskara) filmu „Vuk sa Volstrita“, uz Leonarda Dikaprija, ali i u najnovijoj HBO seriji „Pravi detektiv“, koja je premijeru u našoj zemlji imala samo dan posle američke.

Matthew McConaughey 14.matthew-mcconaughey



U ekskluzivnom intervjuu za „Novosti“, zvezda filmova „Amistad“, „Sve za lovu“, „Kako izgubiti dečka za 10 dana“, „Sahara“, „Advokat na točkovima“, „Berni“, „Blato“... otkriva kako je od „limunadica“ prešao na teške i zahtevne uloge, kako se osećao dok je putovao ka kući Martina Skorsezea, sa kojim je trebalo da se upozna i sarađuje, šta je „ukrao“ od Dikaprija i zašto mu je uloga Mada u istoimenom filmu „Mad“ („Blato“) jedna od najdražih u karijeri. Ipak, razgovor započinjemo od „vruće“ uloge u filmu koji ga je doveo do nominacije za najprestižniju filmsku nagradu na planeti - „Poslovni klub Dalas“.
- Raditi na ovom filmu je bio konstantan izazov. Nijednog trenutka nije bilo opuštanja, odmora i momenata nekakvog samozadovoljstva. Postoje dve vrste umora, ona posle koje se osećate zadovoljno jer ste se izborili sa dilemama i napravili nešto dobro i ona posle koje vam titra sve pred očima i mislite da će vam plafon pasti na glavu, a oka ne možete da sklopite. Tad ponovo ustanete i radite jer znate da to što gradite vredi. takav je bio i rad na filmu „Poslovni klub Dalas“ - priča Mekonahej.
l S obzirom na to da vam je doneo brojne nagrade i nominaciju za Oskara, znači da ste se dobro umarali radeći na njemu?


- Bukvalno smo se slamali i preznajali svaki dan. A meni se to dopada. Ne volim onu vrstu umora koja se stvara kad je ritam radi-stani-radi-stani. Nismo ni imali vremena za takvu dinamiku. Ova uloga je bila mnogo zahtevna. „Mog“ Rona je trebalo da igra Bred Pit, i Vudi Harelson je bio u planu.
UZBUĐEN I UPLAŠEN * ČESTO ste igrali u romantičnim komedijama. Kada ste „prelomili“ da iz „limunada“ pobegnete u teže karaktere?
- Kada kažete „ne“ nekim stvarima, one jednostavno presuše. Nema ničeg. Kada sam dobio sina, rešio sam malo da se odmorim i budem pravi otac, da ne jurim po svaku cenu za ulogama. A onda, gotovo u isto vreme su me pozvali reditelji „Ubice Džoa“, „Magičnog Majka“, „Pejperboja“... Nisam birao ništa od toga. Sam život je profunkcionisao na veoma čudan način. Sve je to došlo meni. Osim „Poslovni klub Dalas“, koju čekam godinama i koju sam strašno želeo. Volim da uđem u nešto za šta mogu da kažem: „uzbuđen sam zbog toga“. Ili uplašen. Ili srećan. Ili je nešto dovoljno intrigantno, nešto što mi nikad ne silazi s uma.
* Da li ste pomišljali kako ćete vi igrati Rona, kad oni već to nisu mogli ili hteli?
- Nisam, odmah sam ga „ščepao“. Zanimala me je njegova sudbina kao HIV pozitivne osobe, a scenario mi se svideo jer je, uprkos mračnoj temi, imao dosta dobrog humora i teškog sarkazma. Mada sam na dosadašnjim projekcijama filma „lovio“ ljude da, i kada bi se i nasmejali, imaju neku knedlu u grlu.
* Čemu ste se nadali kada ste prihvatili ulogu?
- Nisam imao nikakva druga očekivanja, osim da film bude dobar. I jeste. Kada ga gledate sa publikom, osećate da to jeste. Čak su mi posle projekcije prilazili ljudi i govorili kako moraju da se prošetaju, iako su došli kolima.
* Doveo vas je do nominacije za Oskara. Zar to nije nešto čemu se teži u karijeri?
- To nije bilo nešto obavezno na mojoj listi. Ali, sada kada se desilo, čini me neverovatno srećnim i ponosnim. Asolutno je fer da se sudi umetnosti. Ako ne bi bilo tog koloseka, mogli bismo da kažemo da je Šekspir isto što i dnevnik neke tinejdžerke. Nisam o Oskaru mislio kada sam snimao film, ali sam neizmerno srećan što se pominje uz moje ime. Sviđa mi se ovo iskustvo.Ne znam, videćemo.
* Trenutno vas gledamo u HBO seriji „Pravi detektiv“. Koje su vaše impresije o liku kojeg tumačite, Rastu Koelu?
Kada sam čitao scenario Nika Picolata, nisam mogao da dočekam sledeću rečenicu koju će Rast izgovoriti. Kao da su mu reči gorele. Pomislio sam: „Znam šta detektivi obično rade, ali ko je sad pa ovaj tip?!“ Koel je ostrvo za sebe i u tome sam prepoznao ogromnu slobodu.


Matthew McConaughey 1588315690_1383571084




............
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Ned 19 Jan - 22:01

..............

* Razlikuje se od likova u čijoj ste koži bili poslednjih godinu dana. Drugačiji je od Mada, Rona...
- Potpuno. Uživao sam u tim likovima, koji su, svaki na svoj način, antiheroji. A Rast je najveći od svih. Kod njih mi se sviđa što smišljaju sopstvena pravila i boli ih uvo šta neko drugi misli o tome. Volim način na koji Rastov mozak radi i što kad je u pravu ne kaže: „Jesam li ti rekao?“Kod njega se sve vrti oko posla. Ipak je odan i dobar drug, na neki svoj mračni način.

Matthew McConaughey Kult-mekonahi-mala

* Partner u seriji vam je Vudi Harelson, sa kojim ste već radili?
- Ovo je treći put da snimamo zajedno, a dosad su to uglavnom bile komedije. Jedan drugom prepoznajemo energije. Osećam se sigurno sa njim, ali nisam želeo da se ponavljamo, već da damo nešto drugačije. Mislim da smo uspeli.
* Čini se da niste izgubili sposobnost da iznenadite publiku, poput mnogih vaših kolega?
- Mnogi filmovi koje sam snimao su nezavisni. Nije to bila moja svesna odluka. I meni se čini da moji antiheroji nisu isti. Ukoliko to i publika misli, odlično. Ron iz „Poslovnog kluba Dalas“ i Mad iz „Blata“ ne liče. To su sanjari koji nisu sa planete Zemlje. Mada svi oni imaju realni identitet. „Mad“ mi je najdraži i slobodno mogu da kažem da je to američki klasik. Prelep je.
* Da li vam je on najdraži jer je uloga bila napisana baš za vas?
- Možda. Tu igram čoveka koji živi na brodiću zaglavljenom među drvećem, na reci Misisipi. Mad je u dosluhu sa prirodom, uči od riba, životinja, osluškuje sunce, vetar, kišu, zna kako svet funkcioniše... Da takvog čoveka premestite na asfalt, u civilizaciju, ne verujem da bi preživeo.
* A kakav je „Vuk sa Volstrita“?
- Na tom filmu sam radio samo pet dana. Prvo čega se sećam je kako sam išao da se upoznam sa Martinom Skorsezeom. Vozim se Njuarkom i sve vreme mislim: „Čoveče, o njemu sam učio u školi, a sad idem, ne... sad se vozim ka njegovoj kući“. Naš razgovor je bio muzički. On voli zvukove i bitove, pa smo kroz njih i razgovarali. Rad sa Dikapriom je, takođe, bio odličan. „Krali“ smo jedan od drugog ono što možemo. Mislim, naravno, na glumačke fazone. Pojavi se dobra ideja, super! Uzmi je, ukradi je, zgrabi je i idemo! A jedna od njegovih ideja je da se udarate malo pesnicama u grudi, i tako opustite glas i sebe. Počeo sam to da koristim.
* Šta dalje?
- Već radim na filmu Interstellar, sa Kristoferom Nolanom. On je veoma tajnovit kad je taj film u pitanju, pa ne mogu ni ja mnogo da otkrivam. Zasad sve teče dobro i zaista uživam.


novosti.rs


Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Ned 19 Jan - 22:09

Filmografija Metju Mekonahej

Matthew McConaughey Matthew-mcconaughey










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Ned 19 Jan - 22:14





Film "Sve za lovu "



Matthew McConaughey 12235558846238b34afb2d106100755_extreme


Brendon Lang (Matthew McConaughey) je bivša univerzitetska zvezda američkog
fudbala, s retkim talentom pogađanja rezultata utakmica, zbog čega počinje
neočekivanu novu karijeru, kada je sportska prekinuta teškom povredom.

Postaje glavni mladi kandidat za štićenika Voltera Abramsa (dobitnik Oskara Al Pacino),
koji predvodi jedan od najvećih organizovanih lanaca za sportsko klađenje u SAD.

Volter od mlade bivše zvezde stvara novog čoveka, i Brendon ubrzo postaje “zlatni dečko”
Menhetna kome Volterov stil života počinje sve više da se sviđa.

Taj čudni odnos, skoro kao otac-sin, fantastičnom brzinom puni Volterove poslovne
i lične račune u bankama... sve dok Brendonov talent ne počne da slabi, u isto
vreme kada i Volterova manipulacija postaje nepodnošljiva.

S više milionskim ulogom, Brendon i Volter započinju smrtonosnu igru u kojoj obojica
pokušavaju da steknu prednost, a u njihov sukob su uvučene sve osobe iz njihovih
života, pa i Volterova supruga Toni (Rene Russo)...


b92.net
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 20 Jan - 6:53

Matthew McConaughey Matthew-Mcconaughey-matthew-mcconaughey-26890786-850-1073-thumb-500x631-8345










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 20 Jan - 6:54

Matthew McConaughey Undefined_5e79a6f0792e6838e160c2850482e241










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 20 Jan - 6:55

Matthew McConaughey Hot-guy-of-the-day2012-07-11_08-08-28matthew-mcconaughey










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 20 Jan - 6:59

Plavokosi Teksašanin je svoje fanove osvojio zaraznom energijom i seksi telom,
a njegovo ime se često može naći na listama najzgodnijih muškaraca u svetu šou-biznisa.

Matthew McConaughey CC76F125B58C460AB75FD59CF9511_h467_w598_m2_q90_cWncDIYzn

McConaughey je jedan od onih glumaca koji su se tokom devedesetih najviše trudili da bi zaradili slavu i popularnost. Svoj put je pronašao prvenstveno u romantičnim komedijama, a onda i u avanturama i dramama.
Nakon završene srednje škole, mladi Matthew je poželeo da studira pravo, pa je upisao University of Texas u Ostinu. Ubrzo je shvatio da to nije ono što ga ispunjava, pa menja interesovanje i odlučuje se za časove glume. Prva ozbiljnija prilika pružila mu se 1993, kad u jednom baru upoznaje kasting agenta Dona Phillipsa, koji je radio za reditelja Richarda Linklatera na filmu "Dazed and Confused". Matthew dobija ulogu i pokazuje se u najboljem svetlu. Bio je toliko dobar, da je od početnih pet došao na nekoliko hiljada rečenica teksta.
Nakon ovog filma otvara mu se niz mogućnosti, pa prihvata nekoliko sporednih uloga u filmovima "My Boyfriend's Back" (1993), "Angels in the Outfield" (1994) i "The Return of the Texas Chainsaw Massacre" (1995), sa tada takođe gotovo anonimnom Renee Zellweger. Napušta rodnu grudu Teksas, seli se u Holivud i ubrzo se pridružuje Drew Barrymore na snimanju filma "Boys on the Side" (1995). Dobija ulogu teksaškog šerifa u drami "Lone Star" (1996), a onda i u "A Time to Kill" (1996) po romanu Johna Grishama. Oprobao se i kao reditelj, radeći na dokumentarcu "Hands on a Hardbody" (1997).

Godine 1997. glumi uz Jodie Foster u naučnofantastičnom "Kontaktu", a potom u Spielbergovom "Amistadu" (1997). Slede komedije "The Rebel" (1998) i "Edtv" (1999). U romantičnoj komediji "The Wedding Planner" (2002) zaljubljuje se u Jennifer Lopez, a u "How to Lose a Guy in 10 Days" (2003) ga Kate Hudson koristi za svoj novinarski projekat. Izvršni je producent i glumac u ambicioznoj akcijskoj komediji "Sahara" (2005).
Njegov sledeći film "Two for the Money" (2005) bio je veliko razočarenje, koje nisu mogla spasti ni imena poput Ala Pacina. U društvu Sarah Jessice Parker vratio se komediji, snimivši "Failure to Launch" (2006), koji je izvrsno prošao kod publike, ali ga kritika nije mazila. U "We Are Marshall" (2006) igra fudbalskog trenera, potom još jednom sarađuje s Kate Hudson, u filmu "Fool's Gold" (2008), a iste godine pojavio se i u komediji Bena Stillera "Tropic Thunder" (2008)...
Njegov ljubavni život uvek je bio na meti medija, a uz njegovo pominjana su imena poznatih koleginica Sandre Bullock, Kate Hudson, Ashley Judd, Salli Richardson i Penelope Cruz.

filmski.rs
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 20 Jan - 7:01

Matthew McConaughey 56054-matthew-mcconaughey-620x0-1










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:51

Matthew McConaughey Th?id=HN.608043498020931982&pid=15










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:52

Matthew McConaughey 09.matthew-mcconaughey-shirtless










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:52

Matthew McConaughey Matthew-mcconaughey-hd-1-762792










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:53

Matthew McConaughey Matthew_mcconaughey_20111124_1105949079










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:53

Matthew McConaughey Matthew-Mcconaughey-matthew-mcconaughey-26890695-1210-1650










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:54

Matthew McConaughey Matthew-McConaughey










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:54

Matthew McConaughey Wenn_t_matthew_mcconaughey_021










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pon 3 Mar - 0:55

Matthew McConaughey Matthew_mcconaughey










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pet 11 Dec - 7:39

Matthew McConaughey O-SCARJO-MATT-facebook












"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610Pet 11 Dec - 7:45

Matthew McConaughey DG-Beauty-the-one-video-backstage-1170x4871










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Matthew McConaughey Empty
PočaljiNaslov: Re: Matthew McConaughey   Matthew McConaughey Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Matthew McConaughey
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film :: Biografije Glumaca i Glumica-