Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  Empty
PočaljiNaslov: Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi    Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  Sat610Sub 14 Dec - 18:49



Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas
 podseća šta su prave drame i problemi



Nova kampanja humanitarne organizacije Voda je život iskoristila je originalnu ideju: deca
i odrasli sa Haitija, koji oskudevaju u svemu, a pre svega u čistoj i zdravoj vodi za piće,
snimljeni su kako, u svom uobičjenom okruženju, naglas čitaju poruke koje su na Tviteru
pod popularnim haštegom #FirstWorldProblems (problemi prvog sveta) postavili građani
bogatih i razvijenih zemalja, žaleći se na ono što ih tišti.

Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411680_treci-svet-7_f
Mrzim kad mi komšija isključi vaj-faj"


U videu, koji traje jedan minut i nazvan je Himna prvog sveta, mogu se recimo, videti žena
pred kućom u nekoj seoskoj zabiti koja tvrdi: “mrzim kad mi komšija sakrije vaj-faj”, dečak
koji pred majušnom i naherenom udžericom izgovara: “mrzim kad mi je kuća previše velika,
pa mi trebaju dva bežična rutera”, ili devojčica čije drugarice peru več na potoku, koja
izgovara: “mrzim kad mi veš predugo ostane u mašini, pa počne da zaudara”.

Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411676_treci-svet-3_f
"Mrzim kad mi je kuća previše velika, pa mi trebaju dva bežična rutera"


Na kraju ide poruka: “Problemi prvog sveta nisu pravi problemi. Dajte donaciju da biste
obezbedili čistu vodu onima kojima je potrebna”.

Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411674_treci-svet-1_f
"Mrzim kad mi punjač ne doseže do kreveta"


Prema UNICEFU, nedostatak bezbedne vode za piće i kanalizacije predstavlja najveći
 pojedinačni uzrok oboljevanja u svetu, a najviše su ugroženi deca i stariji.

Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411675_treci-svet-2_f
"Mrzim kad mi kožna sedišta nisu zagrejana"


Organizacija Voda za život trenutno vodi specijalni program “Slamka”, koji obezbeđuje
portabl filter-prečišćavače vode, koji koštaju 10 dolara a mogu da se koriste na bilo
 kom izvoru vode i da godinu dana obezbeđuju bezbednu vodu za piće. 

Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411678_treci-svet-5_f
"Mrzim kad pišem ček služavki, a zaboravim joj prezime"


Iventivni video “Himna prvog sveta” na Haitiju je snimila Filmska ekipa agencije DDB NY,
 a svaki od “problema”, koje tamošnji stanovnici čitaju uz kratak sopstveni komentar.



Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi  411679_treci-svet-6_f
"Mrzim kad zaboravim punjač na donjem spratu"


Preko Tvitera je u toj verziji vraćen svom prvobitnom autoru sa #FirstWorld Problems,
uz jednostavan poziv na akciju: “Doniraj da bi pomogao rešavanju istinskih problema”.



 
VIDEO > Zapitajte se koliko su zapravo veliki vaši "problemi"





blic.rs
Nazad na vrh Ići dole
 
Šta vas najviše muči u životu? Ovaj video nas podseća šta su prave drame i problemi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Dirljiva životna priča
» MUŠKARCI, NE GLEDAJTE: Ovaj video je samo za devojke!
» Pazite se ovih stranica na Fejsbuku - pune su virusa!
» Obiđite zemaljsku kuglu u pet minuta uz ovaj prekrasan video
» Best off youtube
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Aktuelnosti :: Zanimljivosti :: Hronika i društvo-