Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011

Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Empty
PočaljiNaslov: Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska   Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Sat610Uto 14 Jan - 19:32

Pobjede Švedske, Srbije, Hrvatske i Francuske

Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Francuska_627749S1

Odrađeno je prvo kolo i u skupinama C i D na Europskom prvenstvu u rukometu, koje se tijekom ovog siječnja održava u Danskoj.

Podsjetimo da je Hrvatska lakoćom na premijeri pobijedila Bjelorusiju 33-22, a u toj skupini D je na sličan način Švedska odradila posao protiv Crne Gore i slavila sa 28-21. Sa sedam pogodaka je Šveđane predvodio Kim Ekdahl du Rietz. Pet je puta suparničku mrežu pogađao Mattias Zachrisson, dok su po četiri gola dali Lukas Karlsson i Andreas Nilsson. U sastavu Crne Gore najbolji je bio Vasko Sevaljević sa pet golova.

Hrvatska za dva dana igra protiv Crne Gore.

U skupini C je Francuska pobijedila Rusiju 35-28. Posljednji rezultatski kontakt su Rusi imali na 7-7, nakon čega je Francuska pojačala ritam, te je sustavno podizala prednost. Istaknuli su se Alix Nyokas s devet, Michael Guigou sa sedam i Nikola Karabatić sa šest pogodaka.

U tvrdoj i neizvjesnoj utakmici Srbija je s 20-19 bila bolja od Poljske. Po tri su pogotka za Srbiju postigli Vujin, Zelenović i Stojković.

Muški

PočaljiNaslov: Re: Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska   Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Sat610Uto 14 Jan - 19:36

Drama pripala Srbiji!

Rukometna reprezentacija Srbije u prvom meču Evropskog prvenstva u Danskoj pobedila Poljsku 20:19. U sredu sa Rusima (18h).

Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Srbija-2

Pobeda!
Ostvaren je trijumf koji tim Vladana Matića na početku Evropskog prvenstva puni samopouzdanjem do vrha. Ako je suditi po onome što tvrde stručnjaci i igrači na dobrom smo putu. Prvi meč na velikim takmičenjima veoma je važan i spada u najteže, a upravo taj su "orlovi" uspeli da dobiju. I to protiv velikog rivala poslednjih godina - Poljske.

Vicešampion Evrope je slavio 20:19 (13:9).

Koliko je pobeda značila srpskim rukometašima opisuje i scena kada su posle zvuka sirene za kraj svi potrčali u zagrljaj junaku Darku Staniću.
A, Mojkovčanin je opet, po ko zna koji put, opravdao nadimak stečen posle neverovatnih intervencija u Pioniru i Beogradskoj areni u januaru 2012. godine.

"Ministar odbrane" je bio nesavladiv kada je to bilo najpotrebnije!

Srbija je izašla kao pobednik iz velike drame koja se odigrala u Arhusu, u prvom meču Grupe C. "Orlovi" su uspeli da se revanširaju Poljacima za šokantan poraz sa prošlog Svetskog prvenstva, kada su belo-crveni slavili golom u poslednjoj sekundi.
I ovaj put su Poljaci ostali u životu posle minusa od pet golova, koliko je Srbija uspela da napravi pred kraj odlično odigranog prvog poluvremena. Šmal ih je spasao sigurnog poraza odbranivši sedmerac Marku Vujinu manje od minut pre kraja meča, a u napadu, sa igračem više poslednjih 15 sekundi, nisu imali smislenu akciju, pa je novi udarac ka srpskom golu bio lak plen za Stanića. Bila je to njegova 17. odbrana.
Po tri gola u srpskom timu postigli su Nemanja Zelenović (3/5), Rastko Stojković (3/3) i Marko Vujin. Zvezda Kila imala je vrlo loš procenat šuta (3/12). Alem Toskić, Momir i Nemanja Ilić postigli su po dva pogotka, dok su se po jednom upisali Ivan Nikčević, Nikola Manojlović, Rajko Prodanović i Momir Rnić.

Europsko prvenstvo u rukometu za muške 2014, Danska Srbija-1

Poljak Marijuš Jurkijevič bio je prvi strelac meča sa pet golova.
Izabranici Vladana Matića odigrali su vrlo dobro prvih pola sata na šampionatu Starog kontinenta. "Orlovi" su sve vreme kontrolisali dešavanja na terenu, a protivniku su dozvolili samo jedan napad za vođstvo koji nije iskorišćen.
Srbija je povela 2:0 golovima Nikčevića i Manojlovića i sve što je Poljska uspela da uradi je da u tri navrata izjednači (2:2, 3:3 i 4:4). Vicešampion Evrope nije iskoristio nekoliko napada za "plus tri", Nikčevića je Šmal "čitao" u kontrama, a i Vujin se nije baš istakao šutevima iz daljine.
Vrlo bitan momenat u prvom delu bila je odluka Matića da na levo krilo ubaci Nemanju Ilića, na poziciju kružnog napadača Stojkovića i na desnog beka Zelenovića.
Upravo njihovim pogocima Srbija pred kraj prvog poluvremena pravi seriju 4:0 i stiče pet golova prednosti. Poljaci su uspeli da smanje, ali je rezultat 13:9
Najkritičniji period utakmice bio je početak drugog dela, prvih pet minuta. Poljaci koriste isključenja Manojlovića i Stojkovića i u naletu, sve sa poslednjim golom pred odlazak na odmor, prave seriju 7:0 i prelaze u vođstvo 15:13.

Matić je u pravom momentu zatražio tajmaut, smirio svoje igrače i situacija na terenu je brzo počela da se popravlja. Srbija je uz pomoć svog prvog golmana vratila vođstvo, a u finišu je nekoliko puta propuštena prilika da se "odlepimo" na tri gola prednosti i da definitivno prelomimo meč. Greške i promašaji nisu nas skupo koštali.
Strahinja Milić tri puta je stao među stative u drugom poluvremenu i odigrao je vrlo važnu ulogu u pobedi. Uspeo je čak dva puta, u momentima kada se utakmica lomila, da omete poljske izvođače sedmeraca Krajovskog i Oržehovskog, koji su bili neprecizni.

Pobeda je upisana i sada se lakše diše. Bravo!
Srbija će u drugom kolu (sreda, 18h) igrati sa Rusijom, a pobeda će joj sigurno otvoriti vrata drugog kruga.