Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ovo me u srce dira

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo me u srce dira    Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610Ned 5 Apr - 11:47

Neobičan pas neobičnog (bivšeg) predsednika Urugvaja

Pre tri nedelje, 1. marta, s predsedničke funkcije otišao je političar kog će svet pamtiti po netipičnom ponašanju za jednog državnika.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Hose Muhika, bivši predsednik Urugvaja, donirao je 90 odsto svake svoje plate u humanitarne svrhe, vozi stari automobil, živi u skromnoj, trosobnoj, seoskoj kući jer je predsedničku palatu poklonio beskućnicima.

Osim toga, on je vlasnik vremešne keruše, čivave Manuele koja ima tri noge.

Za razliku od njegovih kolega, predsednika drugih država, koji imaju vrhunske šampione, retkih ili popularnih rasa, skuplje od automobila prosečnih službenika, Muhiku već skoro dve decenije čak i na posao prati usvojena tronoga kuja Manuela.

Ona ima 18 godina i živi sa Hoseom na njegovom seoskom imanju. Svi je znaju, ne samo u Urugvaju, već i u svetu. Tome doprinosi i njen aktivan nalog na Tviteru.
Manuela ima tri noge jer ju je u desetoj godini života udario traktor. Svetski mediji je opisuju kao najneobičnijeg predsedničkog psa na planeti. Nije krupna, otmena, a ni blistave dlake kao njeni drugari, psi drugih državnika.

S predsedničke funkcije Hose Muhika je morao da ode jer po tamošnjem Ustavu ne može biti izabran dva puta zaredom na istu funkciju. Danas ima 79 godina.

Izvor: Zivotinje.rs










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo me u srce dira    Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610Ned 5 Apr - 12:08

Dirljivo: Reakcije životinja puštenih na slobodu

Izvor: 24sata.hr

Huffington Post napravio je kompilaciju snimaka životinja koje su po prvi put imale priliku da osete svežinu vazduha, miris trave na livadi i toplinu sunca na krznu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Mnoge od ovih životinja život su provele u zatočeništvu, ili po različitim laboratorijima. Iako je njihovo puštanje u prirodno okruženje za svaku pohvalu, činjenica je da milioni životinja još uvek pate u zatočeništvu i žive u užasnim uslovima.

Pogledajte kako su životinje regovale kada su se prvi put našle napolju.











Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo me u srce dira    Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610Uto 21 Apr - 14:05

Pas nije poklon: Film zbog kog je plakalo milion ljudi


Da li ste ikada razmišljali kako svet izgleda iz perspektive jednog psa? Dođi, skoči, sedi, nemoj to, stani, pazi. Da li su svi vlasnici svesni da je njihov ljubimac živo biće koje ima osećanja baš kao i čovek? Kompanija DeadLens Pictures je pre nedelju dana lansirala kratki film koji je do sada pogledalo preko milion ljudi a koji govori o tome da pas nije igračka.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Producenti su želeli da pokažu kako svakodnevni život izgleda iz perspektive jednog psa, i pošalju još jednu važniju poruku – da kućni ljubimac nije poklon!

Roditelji često poklanjaju deci pse koja se za njih interesuju kratko, a pas vrlo brzo postane teret za porodicu, jer ukućani nisu spremni da o njemu brinu. Nabavka psa je ozbiljna odluka sa kojom se moraju složiti svi članovi porodice.

Pogledajte ove kadrove i oni će vam reći kako opisani situaciju proživljava jedan pas, kojeg u ovom videu glumi preslatka, riđa devojčica.


B92










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo me u srce dira    Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610Pon 3 Avg - 17:30

LJUBAV ČINI ČUDA Spasla je dve sive mace sa ulice, a onda su one spasle nju

[You must be registered and logged in to see this image.]

Jedna žena, korisnica društvene mreže Redit, rešila je sa drugima da podeli svoju životnu priču i način na koji su joj dve sive mace spasile život.

- Kompanija za koju sam radila se zatvorila, a tada sam imala i velike porodične probleme. Osećala sam kao da sam prešla svoju granicu izdržljivosti. Nikome od svojih prijatelja nisam želela da kažem šta se događa, jer nisam imala snage da odgovaram na njihova pitanja. Tada sam videla fotografiju Majle, mace belih šapica, i istog trenutka sam je zavolela, iako je nikada nisam videla. Nisam mogla da prestanem da mislim na nju, pa sam sela u kola sa najboljom drugaricom i vozile smo se tri sata da bismo je uzele i dovele kući - priča ova žena čije je korisničko ime na ovoj društvenoj mreži Lushhh.

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Tri nedelje kasnije videla sam sliku Mejsona, malog mačka, kako leži ispod drveta. Pitala sam njegove vlasnike koje je vrste i koliko je star, kao i da li bih mogla da ga udomim. Oni su pristali i doneli mi ga sat vremena kasnije. Mejson je iskočio iz kutije i bukvalno sam mogla da vidim tonu buva kako lete oko njega - priča ova korisnica Redita.

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Majla je pronađena u kutiji pored autoputa sa njena tri brata. Gospođa koja ih je pronašla nije mogla sve da ih zadrži, pa sam odlučila da udomim jedinu devojčicu. A Mejson je živeo na farmi, potpuno zapušten, jer ga vlasnici nisu želeli, pa su ga prepustili ulici. Prvo je bio nepoverljiv i nije nam dao da ga mazimo četiri cela meseca, a sada je prava maza - priča ona.

[You must be registered and logged in to see this image.]


- Prošla su četiri meseca od kada sam ih udomila i tek sada shvatam na koliko mračnom mestu sam tada bila. Ova dva mačeta su me toliko preokupirala i skrenula mi misli, da sam došla do situacije da više uopšte nemam negativne misli. Čak i kada bih ih imala, ove dva siva čuda bi došla i tražila da ih češkam po stomaku, a to nikada ne bih mogla da odbijem - zaključuje ona.


Blic.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta [You must be registered and logged in to see this image.]
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški
Poruka : 35951

Učlanjen : 09.02.2014

Raspoloženje : ~~~


Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Da ti srce pukne..   Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610Pon 18 Jan - 23:49

Love has no culture, boundaries, race and religion

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ovo me u srce dira  - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Ovo me u srce dira    Ovo me u srce dira  - Page 3 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ovo me u srce dira
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Srce
» Razum ili srce..???
» Srce u modi!
» Srce srcu
» Nepobedivo Srce
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Biljni i životinjski svet-