Raspoloženje : ~~~

Mundijal u Rusiji Empty
PočaljiNaslov: Mundijal u Rusiji   Mundijal u Rusiji Sat610Ned 17 Jun - 19:12

Orlovi fenomenalno otvorili Mundijal u Rusiji

Fudbaleri Srbije pobedili su Kostariku u prvoj utakmici grupe E na Mundijalu sa 1:0! Bomba kapitena Aleksandra Kolarova iz slobodnog udarca u 56. minutu odlučila je utakmicu u kojoj je naš tim bio bolji rival i potpuno zasluženo slavio.

Mogao je rezultat da bude i ubedljiviji, da su Mitrović, Kostić, Milinković Savić iskoristili neku od izglednih šansi u kojima su se nalazili.

Mundijal u Rusiji Gettyi10

SRBIJA - KOSTARIKA 1:0
(Kolarov 56)

Srbija: Stojković, Ivanović, Tošić, Milenković, Kolarov, Milivojević, Matić, Milinković Savić, Ljajić (Kostić 70), Tadić (Rukavina), Mitrović (Prijović 90)

Kostarika: Navas, Akosta, Gonzales, Duarte, Gamboa, Kalvo, Guzman (Kolindres 73), Borhes, Ruiz, Venegas (Bolanjos 60), Urenja (Kembel 66)
Nazad na vrh Ići dole
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški

PočaljiNaslov: Raspored svih utakmica po grupama na Svetskom prvenstvu   Mundijal u Rusiji Sat610Uto 19 Jun - 14:18

Raspoloženje : kako ja hoću

PočaljiNaslov: Re: Mundijal u Rusiji   Mundijal u Rusiji Sat610Sre 20 Jun - 14:35

svaka čast fudbalu, taktici, golovima, uzbuđenjima, ali ne verujem da će me ijedan momenat više oduševiti od ovog

happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy happy

Muški

PočaljiNaslov: Hrabra Srbija se porazom od Brazila oprostila od Rusije   Mundijal u Rusiji Sat610Sre 27 Jun - 22:08

Reprezentacija Srbije je porazom 0:2 od Brazila okončala učešće na SP u Rusiji. Orlovi su se hrabro suprotstavili petostrukom prvaku planete, ali su ih koštale greške u odbrani i neiskorišćene šanse. Izabranici Mladena Krstajića su tako Mondijal okončali sa tri osvojena boda, u prvom meču protiv Kostarike.

Mundijal u Rusiji 2018-010

SRBIJA - BRAZIL 0:2

STRELAC: Paulinjo u 36. i Tijago Silva u 68. minutu. STADION: Otkritije arena u Moskvi. GLEDALACA: 44.000. SUDIJA: Alireza Fagani (Iran). ŽUTI KARTONI: Mitrović, Matić, Ljajić (Srbija).

SRBIJA: Stojković, Rukavina, Milenković, Veljković, Kolarov, Milinković-Savić, Matić, Ljajić (od 75. Živković), Kostić (od 82. Radonjić), Tadić, Mitrović (od 90. Jović).

BRAZIL: Alison, Fagner, Tijago Silva, Miranda, Marselo (od 10. Filipe Luis), Kazemiro, Kutinjo (od 80. Renato Avgusto), Paulinjo (od 66. Fernandinjo), Vilijan, Nejmar, Žezus.

neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški

Znali smo da će biti teško. Gotovo nemoguće. Ali smo se ipak do samog kraja nadali da će se desiti - čudo. Nažalost, nije se desilo i Srbija je ispala sa Svetskog prvenstva u fudbalu nakon poraza od Brazila rezultatom 2:0.

Naši su dali sve od sebe, ostavili su srce na terenu, ali Brazil je ipak bio za klasu bolji. Sada je svako stručnjak za fudbal i svako ima svoje objašnjenje šta je trebalo drugačije da se uradi, ali činjenica je da jednostavno još uvek nismo dovoljno jaki. Ipak, to ne znači da Srbija nije, bar na neki način, izašla kao pobednik sa terena.

Ili makar sa tribina.

Mundijal u Rusiji Dgumz810

happy happy happy  Ljubav je najjača.. ljubav to je život.. sve ostalo je samo igra. (ovo je meni najjače sa prvenstva do sada..)

Slika našeg navijača, u ful dresu i sa zastavom, i brazilske navijačice, koji se ljube i apsolutno ih ne zanima rezultat je, ako nas pitate, pravi pobednik večeri a njih dvoje pravi heroji. Jer, na kraju krajeva, fudbal je samo igra a cilj bi trebalo da joj bude da zbliži i zabavi ljude, a ne da nas tera na sukobe i svađe.

A upravo to se desilo večeras u Moskvi.

Poraz boli i boleće još neko vreme, ali lepo je podsetiti se šta je stvarno važno u životu.
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški

PočaljiNaslov: Re: Mundijal u Rusiji   Mundijal u Rusiji Sat610Uto 10 Jul - 22:05

Fudbaleri Francuske prvi su finalisti na ovogodišnjem Mondijalu u Rusiji, pošto su u polufinalu savladali selekciju Belgije minimalnim rezultatom 1:0. Gol odluke na ovoj utakmici postigao je fudbaler Barselone Samjuel Umtiti, golom u drugom poluvremenu. Francuzi će se u finalu sastati sa pobednikom drugog polufinalnog meča Hrvatska – Engleska, koji je na programu u sredu od 20 časova.

Raspoloženje : podnosljivo

PočaljiNaslov: Re: Mundijal u Rusiji   Mundijal u Rusiji Sat610Sre 11 Jul - 19:23

Mundijal u Rusiji Hrvatska%20-%20Engleska

HRVATSKA - ENGLESKA 0:0

Veceras druga polufinalna utakmica

HRVATSKA: Subašić - Strinić, Vida, Lovren, Vrsaljko - Brozović, Rakitić, Modrić - Perišić, Rebić - Mandžukić

ENGLESKA: Pickford - Walker, Stones, Maguire - Trippier, Alli, Henderson, Lingard, Young - Sterling, Kane

Moskva

stadion: Lužnjiki
broj gledalaca: 78.000

sudije: Džunejt Čakir (Turska), Bahatin Duran (Turska),
Tarik Ongun (Turska), Bjern Kujpers (Holandija)

Dan D za Hrvatsku ili korak da se fudbal vrati kući?

Hrvati imaju istorijsku priliku da se plasiraju u prvo finale Mundijala, dok u Engleskoj svi čekaju da se fudbal vrati kući.

Uvertira za meč bila je potpuno različita kod dve ekipe – dok se ‘Gordi Albion’ mirno pripremao nakon
trijumfa nad Švedskom, kod ‘Vatrenih’ su Domagoj Vida i Ognjen Vukojević digli prašinu slavljem tokom
kojeg su slavili Ukrajinu.
Zbog toga je defanzivac tima pod prismotrom FIFA, dok je Fudbalski savez Hrvatske otpustio Vukojevića
iz stručnog štaba i poslao ga kući.

Pobednik će u borbi za najvredniji pehar u svetu fudbala igrati sa Francuskom, koja je eliminisala Belgiju.

Finale je na programu u nedelju od 17 časova po srednjoevropskom vremenu na stadionu ‘Lužnjik

sport
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški

PočaljiNaslov: Hrvati preokretom protiv Engleza do finala Svetskog prvenstva   Mundijal u Rusiji Sat610Sre 11 Jul - 22:40

Reprezentacija Hrvatske se plasirala u finale Svetskog prvenstva pobedom nad Engleskom posle produžetka rezultatom 2:1 (1:1, 0:1). Izabranici Zlatka Dalića igraće u nedelju u meču za trofej protiv Francuske, a finalni duel je na programu u Moskvi u 17 časova.
Hrvati su ponovo imali sreće, pošto su se izvukli u regularnom delu meča posle vođstva Engleske i treći put u nokaut fazi provukli se posle regularnog dela. Dansku i Rusiji su eliminisali posle izvođenja penala, dok su protiv Engleske slavili posle gola Marija Mandžukića u 109. minutu. Prethodno je izjednačio Ivan Perišić u 68. minutu, a Engleze je u vođstvo doveo Tripije evrogolom u petom minutu.
Englezi su propustili šansu da dođu do druge titule šampiona sveta, pošto su 1966. godinebili najbolji tim planete.
neno

MODERATOR
MODERATOR

neno

Muški

PočaljiNaslov: Spektakularno finale u Moskvi, Francuska na krovu sveta   Mundijal u Rusiji Sat610Pon 16 Jul - 8:45

Francuska – Hrvatska 4:2 (2:1). Fudbaleri Francuske drugi put u istoriji postali su šampioni sveta, pošto su na stadionu "Lužnjiki" u spektakularnom finalu savladali Hrvatsku. "Trikolori" su ponovili podvig iz 1998. godine, dok je Hrvatska samim plasmanom u finale ostvarila najveći uspeh u istoriji

Mundijal u Rusiji 110

Trikolori" su imali sreće u prvom poluvremenu u kojem su mrežu protivnika tresli autogolom Mandžukića i sa penala kada je strelac bio Grizman.

Hrvatska je imala veći deo vremena prednost u posedu, ali nije bilo konkretnijih opasnosti po gol Lorisa, osim u slučaju kada je na odličan način Perišić savladao Lorisa.

Za razliku od prvog, gledalo se potpuno drugačije drugo poluvreme na stadionu "Lužnjiki".

Francuska je nakon vođstva igrala znatno rasterećenije, pa je svoj kvalitet i igru materijalizovala golovima.

Na 3:1 Francuska je povisila u 59. minutu. Akciju je započeo Pogba odličnim pasem za Mbapea, da bi u nastavku akcije fudbaler Mančester junajteda, iz drugog pokušaja, levom nogom poslao loptu iza leđa Subašića.

Samo šest minuta kasnije Francuzi verovatno stavljaju tačku na meč jer dolaze do tri gola prednosti, kada je Mbape sa distance odlično savladao golmana Hrvatske.

Nadu za potencijalni povratak, Hrvatima je dao Mandžukić u 69. minutu, kada je neshvatljivu i neverovatnu grešku napravio golman Francuske Loris, koji je poklonio loptu Mandžukiću.

Ipak Hrvatska ipak nije mogla da dođe do još jedne promene rezultata, pa su Francuzi priveli meč kraju bez mnogo problema.