Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Torte

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći
AutorPoruka
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sre 15 Feb - 12:54

Kidy torta
Torte - Page 2 2011_0619svadbena0020
Potrebno za 3 patišpanja :
12 belanaca
3 žumanca
12 kašika šećera
150 g crne čokolade
6 kašika brašna
Fil:
9 žumanaca
9 kašika šećera
5 kašike brašna
400 ml mleka
125 g maslaca
125 g margarina
100 g mlevene plazme
5 kidy mlečnih čokoladica
I još treba:
3 kesice šlaga sa ukusom slatke pavlake
250 ml mleka
300 g malina
Patišpanj: 4 belanca izmiksati sa postepenim dodavanjem 4 kašike šećera u čvrst šam zatim dodati jedno žumance. Varjačom umešati 2 kašike brašna i 50 g sitno rendane čokolade. Smesu sipati u pleh veličine 25 x 25 cm ili u okrugli veličine 26 cm. Peći na 200 °C oko 13 minuta ili zavisno od vaše rerne. Na isti način pripremiti i preostala dva patišpanja.
Fil: 100 ml mleka sjediniti sa žumancima i brašnom, zatim dodati u preostalih 300 ml mleka koje smo prethodno sjedinili sa šećerom i stavili da provri. Skuvati fil, zatim ga ohladiti i u njega dodati umućen margarin i maslac, mlevenu plazmu i sitno seckane kidy čokoladice. Ako je toplo vreme, pre neko što ih iseckate stavite malo u frižider da se stegnu, a možete povećati količinu kao što je u originalnom receptu na 10 komada.
Šlag umutiti sa mlekom zatim lagano umešati maline.
Na prvi patišpanj naneti polovinu fila, zatim polovinu šlaga. Staviti drugi patišpanj i ponoviti postupak filovanja i završiti trećim patišpanjom. Tortu ukrasiti po želji i dobro ohladiti pre služenja.
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Ned 19 Feb - 13:44

Jednostavna tortica

Sastojci:
400 gr. petit keksa
sok (okus po vasoj zelji)
300 gr. secera u prahu
300 gr. putera
300 gr. cokolade
6 bananica (moze i vise)
4 zumanjka
slag za ukrasavanje

Torte - Page 2 Keks-torta1
Priprema:
Dublju posudu oblozite celofanom, foliom ili obicnom vrecicom.
Keks namakat u sok i oblagat posudu.
Puter omeksat na soboj temperaturi pa izmutit sa secerom u prahu.
Dodat zumanjke i nastavit sa mucenjem.
Cokoladu otopit sa 3-4 kasike ulja pa dodat kremi.
Sve to dobro izmutit pa dodat sjeckane cokoladice bananice.
Izmjesat lopaticom ili kasikom i istrest u posudu oblozenu keksom.
Fino poravnat kremu pa prekrit sa dva reda keksa koji ste namakali u sok.
Tortu prekrit celofanom ili zamotat vrecicom pa ostavit u frizider na par sati (najbolje da prenoci).
Kad je torta odstajala istrest je na oval sklonit vrecicu pa premazat izmucenim slagom.
Mozete ukrasit otopljenom cokoladom ili posuti orasima (ma ustvari ukrasite po zelji ).
Prijatno!


Torte - Page 2 Brza-torta1
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Ned 19 Feb - 13:46

Jogurt torta sa jagodama

Torte - Page 2 Jogurt-torta

Sastojci:
Biskvit:
3 jaja
8 kašika šećera
8 kašika mlijeka
8 kašika ulja
8 kašika brašna
1 vrećica praška za pecivo

Krema:
10 lisića želatine
500 g svježih jagoda
500 g svježeg posnog sira
250 g jogurta
4 kašike mlijeka
90 g šećera
4 kašike soka od limuna
500 ml slatkog vrhnja
2 vanilin šećera

Priprema:
Želatin namočiti,jagode isjeckati ( 150 g) a 150 g izmiksati.Izmiješati sir sa jogurtom,šećerom i vanilin šećerom.Dodati sok od limuna.Istući slatko vrhnje.Ostaviti za ukrašavanje.Želatinu ocijediti i otopiti u zagrijanom mlijeku.Dodati joj 2 kašike smjese od sira pa sve dodatiu kremu.Kremu podijeliti u dva dijela.U jedan dio dodati izmiksane i isjeckane jagode.Polovicu vrhnja dodati u bijelu kremu a polovicu u ružičastu.

Torte - Page 2 Par%C4%8De-torte


Ukrasiti preostalim jagodama i vrhnjem.Inače se ova torta ukrasi okolo sjeckanim pistacijama ali ja sam pronašla pistacije tako lošeg kvaliteta da kad sam ih nasjeckala bile su kao badem a ne zelene pa sam zato odustala od ukrašavanja sa pistacijama.
Nazad na vrh Ići dole
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Čet 23 Feb - 11:28

Reform torta


Jedina začkoljica sa ovom tortom je da se fil pripremi kako treba, a sve ostalo je jednostavno i dovoljno je slediti uputstva. Ovo je moj drugi pokušaj i mogu da kažem da sam uspela.
Verujem da svi znate osnovni recept za Reform tortu. Kore se prave od belanaca, šećera i oraha. Umuti se šam od belanaca i šećera, dodaju se orasi i peče se 20-30 minuta na 200°C. Za fil se žumanaca i šećer kuvaju na pari dok se ne zgusnu, doda se margarina/puter i kad se masa sjedini doda se čokolada. Najčešće se sreće fil od 10 žumanaca i 250 g šećera. Ima i onaj sa 12 žumanaca i 300 grama šećera. Sve to je jako slično, ali za sve te recepte važi isto pravilo, fil sa toliko šećera je presladak. Zato ne računajte na mene ako mislite da pravite po tim receptima. Ja sam uveo jednostavan princip za Reform tortu. Kolko žumanaca tolko šećera. Ako žumanaca ima 200 grama ona ima da se umute sa 200 grama šećera.
1. Odvojiti belanca od žumanaca
2. Umutiti belanca i šećer, pa dodati mlevene orahe
3. Ispeći kore
4. Otopiti margarin i izbaciti vodu
5. Umutiti žumanca sa šećerom
6. Skuvati žumanca na pari
7. Dodati margarin, sjediniti, pa dodati čokoladu
8. Filovati kore
9. Napraviti glazuru

Mućenje šama od belanaca i šećera

10 belanaca (~370 g)
250 g šećera
250 g mlevenih oraha

Uključite rernu na 200°C i pustite da se greje. Pokvasite sunđerom pleh od rerne, i na tako mokar pleh stavite papir za pečenje.U odgovarajuću posudu sipajte belanca i mutite mikserom. Belanca od 10 jaja se mute samo 2 minuta, doda se šećer i muti još 1,5 minut. U umućen šam od belanaca dodate orahe i varjačom promešate da se orasi ravnomerno rasporede. Sipate u pleh i izravnate.

Ne počinjite mućenje dok rerna nije skoro skroz zagrejana. Rerna se greje dugo, belanca se mute kratko. Kada se u umućena belanca ubace orasi, nema čekanja - kora mora odmah da se peče.
Pečenje kora

Kore se peku na 200°C na srednjoj visini šporeta oko 20-25 minuta.

Baš fino, jer mi treba 20 minuta da vam objasnim otkud ovoliko insistiranje na ovako kratkom mućenju belanaca, kad je opštepoznato da su belanca "bolja" što se duže mute. Postoji takvo verovanje, ali je pogrešno kada se radi o korama za Reformu. Dugo mućenje šama od belanaca je preporučljivo za patišpanj kore, za puslice i još neke varijante kora koje treba da se suše u rerni, a ne da se peku. Kore za reformu su dobre i suve, ali su bolje kad su sočne. Dok se peku one malo narastu, a kad se ohlade njihova debljina će biti oko 1 cm. Ako belanca mutite 10 minuta, umesto 3.5, kore će i više da narastu dok se budu pekle, ali će se nakon hlađenja ponovo vratiti na 1 cm debljine. Zašto bi onda gubili vreme i mutili šam 10 minuta? Ponekad se desi da kora padne i ispod debljine od 1 cm, ili da postane duplo tanja, a radi se o tome da su vam orasi vlažni. Vlažni orasi se prepoznaju dok ih meljete. Pretvaraju se u rezance umesto u mrvice. Što su ove mrvice sitnije, orasi su suvlji, i kora će biti deblja. No, nije to nešto što bi trebalo mnogo da vas brine. Bilo koja debljina kore je sasvim dobra kad je Reforma u pitanju. One jako tanke će biti vlažnije a one vazdušaste će biti suvlje, ali i jedne i druge imaju svojih prednosti. Kakve god kore da vam ispadnu, Reforma će i dalje biti savršena torta, ako valjano napravite fil.

Fil:
10 žumanaca (~190 g)
190 g šećera
250 g putera/margarina, tj. oko 200 g čiste masnoće, bez vode
70 g čokolade za kuvanje


.
Kore se brzo i lako sprememaju. Tačnije, peče se jedna kora od belanaca, šećera i oraha/badema i deli na 4 dela. Mislim, ne može biti lakše.
Fil predstavlja glavni zaplet ove priče.
Pravi se vrući fil od žumanaca i šećera koja se kuvaju na pari. Dodaju se margarin (koji se oslobodi od vode) i čokolada. Zvuči jednostavno, ali nije baš tako, pogotovo ako ovo radite prvi put. Uspešnost fila zavisi od dužine kuvanja žumanaca. Dade je i to izmerio za nas i kao idealno vreme odredio 10 minuta kuvanja.
Prvi put kada sam je pravila, poštovala sam vreme i desilo mi se ono što se verovatno dešava većini ne iskusnih koji prvi put rade vruć fil, nije se dovoljno zgusnuo i curio je na sve strane pa su kore samo skliznule jedna sa druge, i to se sve dešavalo u zamrzivaču, dok sam ja bezbrižno radila nešto drugo, jer jel' te torta je u zamrzivaču, šta može da joj bude. Kada sam otvorila imala sam šta da vidim, jadna sva se sručila ne jednu stranu, a fil iscurio sa strane, iako sam stavila graničnike (2 kartona obložena folijom) sa strane da je drže. No, uspela sam da je spasim, tako što sam tortu ispravila, fil skupljala kašikom i mazala po torti, ali deo fila, tog prelepog fila, je bio izgubljen. A konačni izgled je bio onako, mislim nije to toliko loše izgledalo, ali sva je bila kriva.
I tako, nije mi dala mira. Znala sam da ću morati‚ kad-tad da je opet pravim.
.
Ovaj put ništa nisam prepustila slučaju, čak sam i Maju "malo" davila, jer mi je baš bilo stalo da je napravim da valja. U razgovoru sa Majom, shvatila sam da je i ona imala isti problem kada je prvi put pravila. I jedini zaključak je bio da se fil mora duže kuvati.

Šta sam drugi put uradila drugačije, što je dalo bolje rezultate?
Jaja na pari sam kuvala duže, umesto preporučenih 10 kuvala sam ih 15 minuta, dodala vruć margarin (oslobođen od vode), čokoladu, umutila i ostavila dobro da se ohladi pre nego što sam krenula da filujem tortu. Da bi čitava stvar bila uspešnija, namazala sam prvu koru, preklopila drugom, postavila graničnike i stavila u zamrzivač da se dodatno stegne pre nego što krenem da filujem drugu koru, stavim treću i tako do poslednje.

Fil se dobro zgusnuo, na sobnoj temperaturi bi malo omekšao. Moj zaključak je da bi na mom šporetu idealno vreme kuvanja bilo 13 minuta, kako bi fil na sobnoj T malo više omekšao i bio savršen.
Zaključak br.2 je da bilo da je fi redak ili gust, ukus mu je isti i jedina reč koja ga opisuje - fenomenalan!

Nekima je ova torta prejaka, ali meni je baš kako treba, jedno parče torte uz kafu zadovolji moje realne dnevne potrebe za slatkim. Samo što ja po pitanju slatkog nisam realna, pa bude tu i drugo parče posle ručka da se zasladim, pa uveče uz film da se malo osladim..happy

Recept neću prepisivati, jer ne bih želela da ispustim ni deo onoga što je Dade tako predno uradio, a Maja zabeležila fotkama.

Za sva uputstva i recept za Reform tortu, skok kod Maje na blog gde je sve detaljno objašnjeno (nemojte se uplašiti od dužine posta, vredi ga pročitati do kraja).
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pon 27 Feb - 9:34

Torta sa čokoladnim mlijekom

Torte - Page 2 Torta-sa-cokoladnim-mlekom

Sastojci:
1 litra čokoladnog mlijeka
pola šoljice grožđica
3 žlice ruma
2 paketa petit keksa ili neki drugi po želji-drobljenih rukom
2 šoljice mljevenih oraha
nasjeckana čokolada po želji
Priprema:
Mlijeko čokoladno i grožđice prokuhati oko 15 min da grožđice nabubre.
Kad se skloni sa vatre dodati 3 žlice ruma i ostaviti sa strane.
Dva paketa petit keksa ili nekih drugih po želji – drobljenih rukom, 2 šoljice oraha- mljevenih i nasjeckanu čokoladu po želji sjediniti i preliti vrelim mlijekom.
Dobro izmiješati i po potrebi dodati još mljevenih keksića do željene gustoće, al ne puno jer se to preko noći stisne.
Izliti masu u kalup obložen plastičnom folijom radi lakšeg vađenja i sljedeći dan ukrasiti prema želji sa slag kremom i ukrasima za tortu.
Prijatno!
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Torta od pečenih jabuka   Torte - Page 2 Sat610Pet 30 Mar - 20:53

Torta od pečenih jabuka

Torte - Page 2 3301807334f59e93d025ac770369979_orig

Sastojci: kiselkaste jabuke, 1 šolja šećera, 4 jaja, 6 kašika šećera, 6 kašika mleka, 6 kašika ulja, 8 kašika brašna, 1 kesica praška za pecivo, 2 kesice šlaga (za premazivanje), mleveni orasi (za posipanje)


Priprema

Jabuke oljuštiti i iseći na kriške, pa ih poređati po dnu kalupa za tortu, i to u dva reda. Posuti ih šoljom šećera i peći u rerni na 200 stepeni sve dok ne puste svoj penasti sok.

Preko pečenih jabuka staviti umućeno testo od 4 jaja, 6 kašika šećera, 6 kašika mleka, 6 kašika ulja, 8 kašika brašna i 1 kesice praška za pecivo i ispeći opet u rerni.

Pečeno testo s jabukama izvrnuti iz kalupa tako da jabuke budu na vrhu. Tortu dobro ohladiti i po želji premazati sa dve kesice umućenog šlaga i posuti mlevenim orasima.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Uskršnje torte   Torte - Page 2 Sat610Čet 12 Apr - 19:46

Uskršnje torte: 3 raskošna deserta na svečanoj trpezi

Torte - Page 2 6321__DSC2253_iff

BEZE TORTA

POTREBNO JE

8 jaja, pola kg šećera, 1 dl kuvane kafe, 250 gr putera, 50 gr čokolade, 100 g lešnika

PRIPREMA

Od osam belanaca i 250 g šećera umutite šam, izlijte ga u podmazan pleh, pa od ove mase ispecite šest korica. Svaku koru pecite sat i po u rerni na 100 stepeni. Postupak možete da skratite tako što ćete peći po dve kore odjednom, u velikom plehu. Za fil umutite osam žumanaca sa 250 g šećera i mutite na pari. U toku kuvanja na pari dodajte 1 dl kuvane kafe. Kada se fil skuva i ohladi, dodajte 250 g umućenog putera, 50 g istopljene čokolade i 100 g mlevenog lešnika. Nafilujte kore, a vrh ukrasite mlevenim i seckanim lešnicima.

Torte - Page 2 6322__DSC2289_iff

REFORM TORTA

POTREBNO JE

8 jaja, pola kilograma šećera, 3 kašike brašna, 250 g mlevenih oraha, 250 g putera

PRIPREMA
Umutite osam belanaca sa 250 g šećera. Dodajte 250 g mlevenih oraha i tri kašike brašna. Pecite u rerni 20 minuta na 200 stepeni. Za fil umutite na pari osam žumanaca sa 250 g šećera, pa kada se fil skuva i ohladi, dodajte u njega 250 g umućenog putera. Filujte kore kremom, pa ukrasite po vrhu mlevenim i celim orasima.

Torte - Page 2 6320__DSC2144_iff

ESTERHAZI TORTA

POTREBNO JE

12 jaja, 550 g šećera, 450 g mlevenog lešnika, 5 kašika brašna, 300 g putera

PRIPREMA

Mutite belanca sa 300 g šećera dok ne dobijete čvrst sneg. Dodajte 250 g lešnika i brašno, pa pecite kore u rerni 15 minuta na 200 stepeni.
U međuvremenu za fil penasto umutite žumanca sa 250 g šećera, a kada se prohladi, dodajte 300 g umućenog putera i 200 g mlevenog lešnika.
Filujte kore kremom, a na vrh torte izlijte beli fondan i išarajte čokoladom.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sladoled torte   Torte - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 18:26

Sladoled torta

Torte - Page 2 Sladoled-torta-slika-24335

Kora:

9 bjelanaca
350 g šecera u prahu
1 kašika sirćeta
2 kašike brašna
Fil:

9 žumanaca
21 kašika šecera
460 ml vode
1 kesica pudinga od vanile
1 kesica pudinga od čokolade
100 g čokolade
500 g putera
i 2 kesice šlaga

Pripema:

Bjelanca umutiti sa šecerom,dodati sirce i brašno. Sipati u podmazan pleh i peći na 150 stepeni. To je samo jedna kora i ona je podloga za filove.

Umutiti 9 žumanaca sa 9 kašika šecera i kuvati na pari dok se ne postane gusto. U 230 ml vode i 6 kašika šecera skuvati puding od vanile.Takode u drugih 230 ml vode i 6 kašika šecera skuvati puding od čokolade, te skuvanom pudingu dodati 100 g čokolade.

Posebno umutiti 500 g. putera i dodati masi od skuvanih žumanaca.

Tu masu podijeliti na 2 dijela. Jedan dio dodati pudingu od vanile a drugi dio pudingu od čokolade.Umutiti šlag. Tortu filovati ovako: kora,fil od vanile, fil od cokolade i umucen šlag.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Za vrele dane - ukusna sladoled torta   Torte - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 18:28

Za vrele dane - ukusna sladoled torta

Torte - Page 2 Za-vrele-dane-ukusna-sladoled-torta-slika-52734

Potrebno vam je:

1 pakovanje od 100g puslica
3 žumanceta
3 kašike žutog šećera
3 kesice burbon vanilin šećera
kašika meda
190ml mlijeka
kesica sladoleda u prahu sa ukusom čokolade "aleva"
kesica sladoleda u prahu sa ukusom vanile "aleva"
340ml mlijeka
3 kašike eurokrema
200g čokolade za kuvanje (menaž)
100g milka čokolde "noisette"

Postupak pripreme:

Poređati puslice po dnu plastične posude.

Mikserom umutiti žumanca, šećer, vanilu i med. Dodati mlijeko i još malo mutiti. Kuvati 10 min. da se zgusne. Ostaviti da se dobro ohladi.

Umutiti mikserom sladoled od vanile sa 170ml mlijeka. Posebno umutiti sladoled od čokolade sa 170ml mlijeka i u njega dodati 3 kašike eurokrema.

Umutiti slatku pavlaku. Podijeliti na pola. Jedan dio mikserom pomiješati sa sladoledom od vanile, drugi dio sa sladoledom od čokolade. Isto uraditi i sa ohlađenim žumancima.
Preko puslica preliti masu sa sladoledom od čokolade.Staviti u frižider da se gornja površina stegne. Za to vrijeme otopiti 150g čokolade za kuvanje sa malo margarina i mlijeka. Čokolada treba da bude rjeđa. Preliti preko mase sa sladoledom od čokolade. Vratiti u frižider na 10 min. da se čokolada stegne. Preko nje preliti masu sa sladoledom od vanile. Vratiti u frižider. Otopiti preostalu čokoladu za kuvanje i posebno milka čokoladu, pa ukrasiti tortu naizmenično šarajući jednom pa drugom čokoladom. Vratiti u frižider da se dobro stegne.

Neverovatan ukus.Puslice se savršeno uklapaju!

Prijatno!










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sladoled torta sa plazma keksom   Torte - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 18:30

Sladoled torta sa plazma keksom



Sastojci:
700gr.slaga
200gr.napolitanki
3 kesice zelatina
15 kasika secera
1 litar mleka
150gr.mlevene plazme

Priprema:

Kuvati mleko sa secerom pa dodati zelatin razmucen u pola case hladne vode.Kada se zgusne,ostaviti da se ohladi.Umutiti slag i postepeno dodavati ohladjen zelatin i dobro umutiti,podeliti na 3 dela,u jedan staviti mlevene napolitanke,u drugi nista,u treci plazmu.
Veci pleh obloziti folijom i redjati,staviti u friz oko 3 sata da se stegne.

Staviti na tacnu i ukrasiti po zelji,prijatno.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sladoled torta   Torte - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 18:32

Sladoled torta

Torte - Page 2 Sladoled_torta-300x225

Potrebno je:
600 g šlag krema
600 ml hladne kisele vode
200 gr mlevenog keksa
50 gr oraha
150 gr eurokrema
200 gr malina
2 kašičice step soka od maline(koristi se prah iz kesice)

I kora

Umutiti 200 gr šlaga sa 200 ml hladne kisele vode. U to dodati mleveni keks i orahe. Dobro promešati i izručiti u okrugli kalup sa obručem koji se skida.

II kora

Isto umutiti 200 gr šlaga sa 200 ml kisele vode. U to dodati eurokrem. Naneti na I koru.

III kora

I po treći put umutiti šlag i kiselu vodu,dodati 2 kašičice step praha a onda i maline. Umesto malina možete staviti jagode, višnje, kupine…
I ovu koru naneti na II.

Staviti u zamrzivač na 2-3 sata da se stegne.Ja sam je pravila sinoć,tako da je meni bila celu noć u zamrzivaču. Bitno je,da se pre služenja izvadi sat vremena ranije iz zamrzivača.

Ako nemate kalup sa obručem,možete je staviti i u šerpu(28 cm) ,koju ste obložili sa aluminijumskom folijom.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Sladoled torta - najbolji recept   Torte - Page 2 Sat610Sre 25 Apr - 18:35

Sladoled torta - najbolji recept

Torte - Page 2 Sladoled_torta

Biskvitna podloga

6 bjelanjaka
6 kašika šećera
6 kašika brašna
2 kašike kakaoa
malo praška za pecivo
malo mlijeka

Čokoladna krema

6 kašika šećera
100ml vode
3 žumanjka
2 cijela jajeta
2 čokolade za kuhanj od 100g
250 ml slatke pavlake-izmiksane
1 vrećica želatina fix

Vanilin krema

6 kašika šećera
100ml vode
3 žumanjka
2 cijela jajeta
2 bijele čokolade od 100g
250 ml slatke pavlake-izmiksane


1 vrećica želatina fix
Preljev od čokolade
3 reda tamne čokolade
1 kašika ulja

Koru pravite tako što prvo izmiksate bjelanjke u čvrst snijeg. Dodajte postepeno šećer, brašno, malo praška za pecivo i kakao. Sve stavite u kalup prekriven papirom za pečenje. Pecite na 180 stepeni, 20-ak minuta. Ohlađeu koru natopiti mlijkom.

Čokoladni fil pravite tako što prvo zagrijete vodu i šećer. Napravite vrući sirup. Žumanjke pjenasto umutite i u njih dodajte vrući sirup. Ovim ćete uspjeti da riješite dilemu oko svježih jaja. Vrući sirup bit trebao da uništi sve bakterije. Čokoladu istopite na pari (ali ne na ključaloj vodi da vam se ne stvrdne). Dodajteistopljenu čokoladu u kremu od jaja. Kada se dovbro ohladi dodajte imućenu slatku pavlaku i želatinu fix. Sipajteu kalup preko kore i stavite u frižider da se stegne.

Drugu vanilin kremu radite na isti način sa tim što umjesto tamne čokolade dodajete bijelu. nakraju sve salijete u kalup i pričekate da e stegne. Pazite da vam fil ne prelije preko kalupa. Ako se to desi ostavite malo kreme za ukrašavanje.

Kada se torta u zamrzivaču dobro stegne prelijte je sa čokoladiom koju ste istopili sa malo ulja. Kolač će se odlično rezti kada se dobro stegne tako da ćete ga lako moći odvojiti od kalupa. Nož malo zagrijte i tako lakše odvojite tortu od ivica.

Torta divno izgleda i ako se čokoladni preljev lagano prelije preko svakog komada a uz njega možete polužiti i malo bijele kreme.











Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sub 14 Jul - 1:42

Voćna keks torta


Torte - Page 2 News_13606


Sastojci:

750 g keksa petit-ber keksa
4 kutije manje piškota
1l slatke pavlake za kolače
1l mleka
3 žumanca
12 kašika brašna
6 kašika gustina
12 kašika šećera
6 kesica vanilin šećera
250g margarina
150g čokolade punjene sa ukusom jagode
300g jagoda
1 veća konzerva ananasa u kockicama
3 banane



Priprema:

1. Slatku pavlaku izručite u odgovarajuću posudu i umutite mikserom. Od ukupne količine mleka odvojiti 1 šolju za kvašenje keksa.

2. Jagode ako su krupne isecite na manje komade, ananas izvadite iz konzerve i ocedite od soka, banane isecite na kolutiće pa prelijte sokom od ananasa da ne budu suve.

3. Skuvati fil tako što brašno, gustin i šećer sa vanilin šećerom pokvasite mlekom uzetim od ukupne količine mleka i razmutiti da se dobije tečna smesa. Ostatak mleka stavite da prokuva i tada sipajte smesu od brašna.

4. Sve vreme mešajte dok se brašno ne zgusne, pazeći da se ne zgrudva. Kuvan fil sklonite sa vatre, dodajte margarin i mikserom dobro umutite da se margarin otopi i sve dobro sjedini.

5. U topli fil dodajte žumanca i sve zajedno umutite. Masu podeliti tako što u 2/3 fila dodate 100 g čokolade sa jagodama i promešate da se otopi, ovo je moguće jer je fil još uvek vruć. Ostatak fila nek ostane žut.

6. Sada na veću tacnu redjajte keks petit-ber prethodno pokvašen u mleku. Nanesite polovinu fila sa čokoladom, premažite sa 6 kašika šlaga, poredjajte usitnjene jagode, pa poredjajte piškote u vidu tarabe umočene u mleko, ali ih slažite sa malim razmakom.


7. Sada nanesite sloj šlaga da se popune praznine izmedju piškota, pa opet stavite red keksa petit-ber. Potom stavite žuti krem, pa šlag, pa ananas, pa opet red piškota, ali ih sada stavljajte popreko, opet popunite praznine šlagom, sada opet stavite red keksa petit-ber, pa fil sa čokoladom, sloj šlaga, poredjajte kolutiće banane, pa opet red piškota umočenih u mleko ali na način kao prvi put. Praznine popunite šlagom i tortu namažite i okolo.

8. Stavite je u frižider da se hladi do sutradan. Pre služenja tortu ukrasite voćem, koje ste odvojili od ukupne količine voća, piškotama i ostatkom čokolade od jagoda. Seći na parčad i služiti.
Nazad na vrh Ići dole
gagasasa

  

gagasasa

Ženski
Poruka : 9685

Godina : 45

Lokacija : Jug

Učlanjen : 02.04.2011

Raspoloženje : Pozitivno


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Ned 15 Jul - 14:48

Delimano torta

Torte - Page 2 Torta-31

Za ovu tortu sam cula na reklami za "Delimano posudje"na TV i resila da vidim o cemu se radi.
Pronasla sam je, ucinila mi se zanimljivom i napravila sam je. Bila je fantasticna, svima se dopala i resila sam je postaviti ovde pa slobodno probajte. Posto nisam imala jagode, upotrebila sam breskve, mogu se koristiti i maline.


Potrebno za patišpanj:
6 belanaca
2 žumanca
6 kašika šećera
100 g čokolade
1 kašike brašna
1 puding od vanile

Za fil:
500 ml mleka
250 šećera
1 vanil šećer
2 pudinga od vanile
4 žumanca
250 g maslaca
100 g nutele

I još treba:
500 g jagoda
puslice
šlag


Belanca umutiti u čvrst šam uz postepeno dodavanje šećera zatim dodati jedno po jedno žumance i nastaviti miksati. Dodati rendanu čokoladu, brašno i puding zatim varjačom lagano promešati. Smesu sipati u okrugli kalup prečnika 26 cm. Peći u zagrejanoj rerni na 200 °C oko 25 minuta. Pečeni patišpanj ohladiti zatim iseći po sredini da dobijete dva patišpanja.
Mleko (400 ml), šećer i vanilu staviti da provri. Posebno sjediniti žumanca, 100 ml mleka i puding zatim sipati u provrelo mleko i skuvati fil. Ohladiti potom sjediniti sa umućenim maslacem. Fil podeliti na dva dela i u jedan umešati nutelu.
Prvi patišpanj staviti na tacnu. Premazati žutim filom zatim složiti jagode isečene na deblje kolutove. Preko jagoda staviti puslice zatim fil sa nutelom i na kraju drugi patišpanj.

Torte - Page 2 Torta-21


Šlag umutiti po upustvu sa kesice, premazati tortu i ukrasiti preostalim jagodama i rendanom čokoladom.

Torte - Page 2 Torta-11
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pet 7 Sep - 21:04

MALINA TORTA

Torte - Page 2 21486_stock-photo-a-piece-of-delicious-chocolate-and-cherry-cake-with-walnuts-shutterstock_63591622_iff

POTREBNO JE

ZA KORE 5 jaja, 120 g šećera, kesica vanilin šećera, 50 g oštrog brašna, 40 g kakaoa, pola kesice praška za pecivo, 150 ml mleka
ZA FIL 600 ml mleka, 2 kesice pudinga od vanile, kesica vanilin šećera, 200 g maslaca, 150 g šećera u prahu, 250 g odmrznutih malina
ZA DEKORACIJU razno voće iz kompota, polutke oraha

PRIPREMA

Žumanca, šećer i vanilin šećer penasto umutite mikserom. Umešajte brašno pomešano sa praškom za pecivo i kakaom, a zatim i mleko. Na kraju lagano sastavite sa čvrstim snegom od belanaca. Smesu podelite na dva dela i svaki deo posebno pecite u pravougaonom kalupu obloženim papirom za pečenje. Pecite 15 minuta na 180 stepeni. Pečene kore ohladite. Za fil prašak za puding pomešajte s vanilin šećerom i malo mleka. Ostatak mleka stavite da proključa i uz mešanje dodajte razmućeni prašak za puding. Kad se zgusne, skinite s vatre i ohladite, te sastavite s penasto umućenim maslacem s šećerom u prahu. Polovinom fila premažite koru, odozgo poređajte maline i malo ih uronite u fil. Pritisnite drugom korom i premažite je preostalim filom. Tortu secite na kocke i poslužite ih ukrašene voćem iz kompota i polutkama oraha.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pet 7 Sep - 21:05

FERERO TORTA

Torte - Page 2 21488_stock-photo-delicious-walnut-cake-dessert-served-on-a-table-shutterstock_70515661_iff

POTREBNO JE

ZA KORE 12 jaja, 12 kašika šećera, 4 kesice vanilin šećera, 240 g čokolade za kuvanje, 4 kašike prezli, 12 kašika brašna, 2 kesice praška za pecivo, 12 kašika mlevenih lešnika, 160 g maslaca, 100 ml čokoladnog ili običnog mleka
ZA FIL 500 ml slatke pavlake, 400 g bele čokolade, 500 g neslanog sremskog sira, 6 kašika mlevenih lešnika, kašičica kakaoa, čokoladno mleko, kajsije iz kompota

PRIPREMA

Dobro umutite tri belanceta sa tri kašike šećera. Na pari rastopite 60 g čokolade i 40 g maslaca. Tri žumanceta i kesicu vanilin šećera dobro umutite, pa dodajte kašiku prezli, tri kašike brašna, pola kesice praška za pecivo i tri kašike mlevenih lešnika. Zatim sastavite s rastopljenom čokoladom i na kraju sa snegom od belanaca. Smesu preručite u četvrtasti pleh obložen papirom za pečenje. Pecite oko 20 minuta na 180 stepeni. Na isti način ispecite još tri kore. Za fil dobro umutite slatku pavlaku i lagano sastavite sa sremskim sirom i rastopljenom belom čokoladom. Dodajte mlevene lešnike. Filujte kore koje ste prethodno poprskali čokoladnim mlekom. U preostali fil umešajte kakao i nafilujte poslednju koru. Na kaju ukrasite kriškama kajsija.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pet 7 Sep - 21:06

MONRO TORTA

Torte - Page 2 21489_stock-photo-dessert-chocolate-pie-with-fresh-berries-and-anise-shutterstock_29360701_iff

POTREBNO JE

ZA KORE 8 jaja, 8 kašika šećera, 3 kašike kakaoa, 5 kašika oštrog brašna, 150 g mlevenih oraha
ZA FIL 5 jaja, 200 g šećera, kesica burbon vanilin šećera, 250 g maslaca, 250 g seckanih oraha
ZA GLAZURU 100 g čokolade, 2 kašike tople vode, 60 g maslaca, 2 kašike ulja

PRIPREMA

Dobro umutite belanca i šećer, pa dodajte žumanca. Kad se smesa ujednači, lagano sipajte brašno pomešano s kakaom i orahe. Smesu preručite u okrugli kalup obložen papirom za pečenje. Pecite na 180 stepeni dok kora ne počne da se odvaja od stranica kalupa. Ohlađenu koru presecite na tri jednaka dela. Za fil kuvajte na pari jaja i šećer. Kad počne da se zgušnjava, umešajte vanilin šećer i skinite s vatre. Penasto umutite maslac i sastavite s prohlađenim jajima, te umešajte seckane orahe. Filom premažite kore. Na pari otopite čokoladu i dodajte vodu. Zatim uz stalno mešanje postepeno dodajte maslac i ulje, pa prelijte površinu torte.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pet 7 Sep - 21:07

BELA DOLINA

Torte - Page 2 21485_bela-dolina6207_iff

POTREBNO JE

ZA I KORU 6 belanaca, 200 g šećera, kašika jakog sirćeta
ZA I FIL 12 žumanaca, 200 g šećera, 4 kesice pudinga od vanile, 1 l mleka, 250 g margarina
ZA II FIL 300 g čokolade, 250 g margarina
ZA DEKORACIJU 2 kesice želatina, 1 l mleka, 250 g šećera, 350 g šlag-krema od vanile

PRIPREMA

Umutite čvrst sneg od belanaca, pa dodajte, kašiku po kašiku, šećer i jako sirće. Smesu podelite na dva dela, pa prvi preručite u podmazan pleh i pecite u zagrejanoj rerni. Isto uradite s drugom polovinom smese. Za prvi fil umutite žumanca sa šećerom, pudingom od vanile i 100 ml hladnog mleka. Sipajte je u proključalo preostalo mleko i skuvajte gust krem. Penasto umutite margarin i sjedinite s ohlađenim kremom. Za drugi fil rastopite čokoladu s margarinom. Za dekoraciju razmutite želatin u hladnom mleku sa šećerom i kuvajte petnaestak minuta na tihoj vatri. Umutite šlag-krem od vanile i sjedinite s ohlađenim želatinom. Filujte ovim redom, kora, prvi fil, kora, drugi fil, pa je dekorišite šlagom sa želatinom.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Pet 14 Dec - 21:52

Karamel fantazija




Sastojci

   Biskvit (za 3 kore)
    12 bjelanjaka
    240g šećera u prahu
    1 vanilin šećer
    3 žumanjka
    300 g mljevenih oraha
    6 žlica oštrog brašna
    1 prašak za pecivo
     malo soli
   Karamel fil
    100 g šećera
    200 ml slatkog vrhnja
    1 vanilin šećer
    50 g maslaca
   Krema od vanilije
    9 žumanjaka
    150 g šećera u prahu
    2 vanili šećera
    2 kesice pudinga od vanilije
    2 žlice gustina
    8 dcl mlijeka
    200 g maslaca
    100 g bijele čokolade
     2 čepa baileysa i 1 čep maraskina (to ne morate, ali jako je ukusno)
   Griljaž
    300 g šećera
    1 vanilin šećer
    300 g cijelih oraha

Priprema

Težina:
   Srednje zahtjevno

   Najprije napravit griljaž:
   1

   U većoj tavi otopit 300 g šećera sa 1 žlicom vode i vanili šećerom, kad se šećer pretvori u karamel, dodajte mu 300 g krupnih oraha, sve brzo promiješajte i izlijte na masni papir, koji ste pripremili na nekoj tacni ili tepsiji.

   Kad se to dooobro ohladi, odvojit jedno 2/3 smjese i u multi praktiku usitnite u griljaž, a 1/3 smjese grubo ustitnite, najbolje u mužaru.

   Taj grubo mljeveni griljaž ostavite sa strane za dekoraciju torte.
Biskvit:
1

Za kore vam treba pleh veličine 35x40, može i malo manji al nikako veći !!!

za svaku koru treba 4, bjelanjka..koja dobro umutimo sa 80 g šećera u prahu, prstohvat soli, žlićica vanili šećera i dodamo jedno žumanjce.

U tu smjesu lagano dodamo 2 žlice oštrog brašna i žlicu praška za pecivo (prosijat brašno i prašak) i 100g mljevenih oraha.

Smjesu izlijemo u pleh obložen masnim papirom i peć u ZAGRIJANOJ pećnici na 170°-180°C oko 20-25 min. , koru izvadimo iz pleha s papirom i još mlaku oštrim nožem prerežemo po pola (po dužini).

Postupak ponovite još 2 puta (da dobijete ukupno 3 kore..tj. kad prerežete...da dobijete 6 kora...smjesu za svaki biskvit pripremite neposredno prije nego što je stavite u pećnicu, da bjelanjak ne splasne, znači dok se jedna kora peće vi pripremate smjesu za drugu (treću) koru)).

Kore ostavite na papiru za pećenje da se ohlade i najbolje da stoje tako do slaganje torte.

Karamel fil:
1

U zdjelicu i na laganu vatru stavimo 100g šećera, 1 vanilin šećer i jednu žlićicu vode, pričekamo da se šećer rastopi u karamel i u to lagano dodamo 200 ml slatkog vrhnja i kuhamo na tihoj vatri još 10-15min dok se karamel skroz ne rastopi. U to dodamo 50g maslaca i kad se maslac skroz rastopi dignemo sa vatre i ostavimo da se ohladi.

Nemojte se poplašit karamel u ovoj fazi je dosta taman, al kad se ohladi dobit ćete savršenstvo.

Krema od vanilije:


1

Stavite 8 dcl mlijeka i 100g bijele kuverture (ili čokolade) na vatru, povremenoj promiješajte, a dok se to ne ugrije ...smiksajte...u većoj pl. zdjeli 9 žumanjaka sa 2 vanili šećera i 150g šećera u prahu.

U to dodamo 2 vanili pudinga (može i burbon vanila puding)i  2 žlice gustina (ako vam se učini gusto dodajte 1 dcl mlijeka da vam se bolje promiješa)..

U uzavrelo mlijeko (s čokoladom) polagano dodajte smjesu od žumanjaka neprestano mješajući dok ne uzavre, tj. dok ne napravi jedan gogolj od kuhanja Wink

KREMU DOBRO OHLADITE !!!!

Posebno umutite 200g maslaca sa 2 žlice šećera u prahu i dodajte hladnoj kremi...sve DOBRO izmiksajte, dodajte  po želji 2 čepa Baileysa i 1 čep maraskina ili ruma.

Slaganje:
1

Nježno s papira dignite koru i krenite...koru stavite na tacnu (na kojoj će vam torta stat)...

na koru namažite 2-3 žlice karamel fila, tanko ga razmažite...

na karamel fil stavite 2-3 žlice kreme od vanilije i pospite sitnim griljažem...

i onda ponovo...kora...karamel...krema vanilija..griljaž..

Pazite da imate dovoljno karamele i vanili kreme za 5 kora....6 koru ..kad stavimo... ne mažemo karamelom ni sitnim griljažom..... nego cijelu tortu obilno namažite kremom od vanilije i ukrasite s onom 1/3 krupnog griljaža (koji ste ostavili sa strane).
2

Kore nemojte ničim vlažit, nema potrebe. karamel i griljaž će učiniti svoje i dati potrebnu vlažnost korama.

Tortu obavezno preko noći ostavite u hladnjaku.

TRUD VAM SE SVAKAKO ISPLATI..ovo je totalna uživancija od kolača happy
Nazad na vrh Ići dole
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sre 26 Dec - 11:43


BOEMSKA TORTA
Torte - Page 2 Boemska-torta
Za
ovu tortu potrebno je: 18 jaja, 3 kasike kakaoa, 450 gr mlevenih oraha,
250 gr margarina, ½ litra mleka, 3 vanilin secera, 3 kasike brasna, 510
gr secera, 250 gr prah secera i 3 stangle cokolade.
Kora: umutiti
dobro 5 belanaca sa 120 gr secera pa dodati jednu kasiku kakaoa i 150
gr oraha, sve pomesati pa peci. Treba umutiti i ispeci 3 ovakve kore.
Prvi
fil: 10 zumanaca izmesati sa 150 gr secera, 3 kasike brassna i 2 kesice
vanil secera pa sipati u ½ litra prokuvanog mleka i vratiti na vatru pa
kuvati dok se ne zgusne. Vatra nek ne bude jaka da ne zagori. Skinuti
sa vatre i ohladiti.
Drugi fil: umutiti 3 cela jajeta i 5 zumanaca i
to kuvati na pari pa dodati 3 stangle cokolade i kuvati dok se ne
zgusne. Posebno umutiti 250 gr margarina sa 250 gr prah secera i
spojiti sa skuvanim jajima i cokoladom. Sve dobro umutiti.
Tortu filovati tako sto se prvo stavi zuti fil pa preko njega tamni. Spolja tortu isto namazati prvo svetlim pa preko tamnim.
p.s.Ja umesto oraha koristim prepeceni lesnik,a moze i ovako sa orasima.
Nazad na vrh Ići dole
Romina

  

Romina

Ženski
Poruka : 5505

Godina : 68

Lokacija : iza magle

Učlanjen : 09.02.2012

Raspoloženje : uglavnom dobro


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sre 26 Dec - 11:44

Kapri torta(jednostavna)
Torte - Page 2 Recept-782
Sastojci
3 kesice
pudinga od vanile
3 kesice
pudinga od jagoda
1 l
mleka
1 l
soka od jagode
2 pakovanja
piskota
150 gr
cokolade
250 gr
margarina
12 kasika
secera

Vreme pripreme je 40 minuta.

Poredjajte piskote u dublji pleh.
Skuvajte puding od jagoda u soku od jagode sa 6 kasika secera, tako vruce sipajte na piskote.
Skuvajte
puding od vanile u litru mleka sa 6 kasika secera. Kada se ohladi
pomesajte puding sa predhodno umucenim margarinom i prelijte preko
sloja pudinga od jagoda.
Cokoladu
otopite sa 2-3 kasicice mleka i jednom kasicicom margarina, da smesa ne
bude ni gusta ni retka, i nanesite smesu preko vanile.
Po zelji odozgo mozete naneti i slag
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Torta Esterhazi   Torte - Page 2 Sat610Uto 1 Jan - 15:09

Torta Esterhazi

Torte - Page 2 Esterhazi_620x0

(Sale e pepe)

Za 10 osoba: 7 belanaca, 400 g šećera u prahu, 120 g mlevenih i 80 g badema u listićima, 30 g brašna, 2,2 dl mleka, 50 g sitnog kristal-šećera, 10 g kakao praha, štapić vanile ili kašičica ekstrakta vanile, limun, 30 g praha za puding od vanile, 2 žumanca, kašičica šerija, pola kašičice cimeta, 200 g maslaca, 30 g marmelade od kajsije i prstohvat soli.

Šest belanaca umutite sa šećerom u prahu i prstohvatom soli, dodajte struganu koru pola limuna i cimet. Ne prestajući da mutite, dodajte 50 g šećera u prahu, brašno, mlevene bademe i lagano mešajte. Veći pleh obložite papirom za pečenje na kojem ste nacrtali disk, prečnika 20 cm. Preko diska rasporedite tanak sloj pripremljene smese i pecite 10 minuta u rerni zagrejanoj na 170 stepeni. Ovaj postupak ponovite još pet puta da dobijete ukupno 6 kora. U šerpicu sipajte 1 dl mleka, dodajte kristal-šećer, semenke iz štapića vanile i kuvajte do ključanja. Posebno umutite 4 žumanca sa šerijem, praškom za puding, preostalim mlekom i pomešajte sa ključalim mlekom. Odmah smanjite temperaturu, promešajte, kuvajte da se krem zgusne, pa ga malo ohladite i pomešajte sa umućenim maslacem. Ovim kremom premažite pet kora i slažite jednu na drugu, a nekoliko kašika krema sačuvajte. Poslednju koru premažite zagrejanom marmeladom od kajsija i postavite je na vrh torte. Preostali šećer u prahu i belance penasto umutite, dodajte nekoliko kapi limuna i mešajte da dobijete sjajnu glazuru. Dve kašike glazure sačuvajte, a ostatkom premažite koru sa marmeladom. Ostatak glazure pomešajte sa kakaom, sipajte u poslastičarski fišek sa vrlo uskim otvorom i po glazuri iscrtajte koncentrične krugove. Vrhom noža pažljivo secite samo glazuru da dobijete karakterističnu šaru. Stranice torte premažite ostatkom krema od vanile i na njega zalepite listiće badema. Do serviranja čuvajte u frižideru.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Panj torta   Torte - Page 2 Sat610Uto 1 Jan - 15:11

Panj torta

Torte - Page 2 19-panj-torta

Za 6 osoba - za tamni rolat: 6 jaja, 6 kašika šećera, 5 kašika brašna i kašika kakao praha. Za fil: 0,5 l mleka, kesica pudinga od vanile, 6 kašika šećera, 4 žumanca, 4 kašike brašna, 125 g maslaca i 150 g mlevenih oraha. Za glazuru: 100 g čokolade, 150 g maslaca, 50 g šećera u prahu i kesica vanilin šećera.

Penasto umutite jaja sa šećerom i ne prestajući da mutite postepeno dodajte brašno i na kraju kakao. Masu sipajte u podmazan i brašnom posut četvrtast pleh i pecite 20 minuta u rerni zagrejanoj na 180 stepeni. Pečen rolat izvadite iz rerne, preručite na kuhinjsku krpu, urolajte i ostavite da se hladi. U međuvremenu pomešajte puding sa šećerom, dodajte brašno, žumanca i kašiku-dve mleka i dobro promešajte. Ostatak mleka kuvajte na umerenoj temperaturi i čim počne da ključa dodajte pripremljenu smesu, smanjite temperaturu i kuvajte da se masa zgusne, uz stalno mešanje. Sklonite s ringle, ohladite, dodajte penasto umućen maslac i mlevene orahe i snažno promešajte da dobijete homogen krem. Ohlađeni rolat ispravite, nafilujte kremom i ponovo urolajte. Krajeve rolata odsecite i postavite sa strane, da kolač dobije oblik panja. Čokoladu otopite na pari, dodajte maslac, šećer u prahu i vanilin šećer, promešajte i ovom smesom premažite panj tortu. Do serviranja čuvajte u frižideru.










Torte - Page 2 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sub 5 Jan - 18:30

Ferero Rocher Torta

Testo:

100 g maslaca
100 g šećera u prahu
4 žumanca
4 belanca
130 g čokolade
1 kašika kakaa
1 vanilin šećer
70 g brašna
1 kašikica praška za pecivo
malo soli
70 ml slatke pavlake
130 ml mleka

Krema:
400 g nutelle. ja sam koristila tamni deo eurokrema
400 g mascarponea-ja sam koristila fini krem sir
250 g prženih mlevenih lešnika,ne previše samlevenih
4 napolitanke samlevene.


Priprema:
Prvo priprema testa:

Mikseom umutite šećer i maslac,čokoladu rastopite na pari.
Kada je smesa od maslaca i šećera postala penasta,dodajte žumanca,jedno po jedno,zatim ohladjenu čokoladu,kakao i vanil šećer.
Brašno prosejte sa praskom za pecivo.
Dodajte masi,lagano izmesajte kulinarskom žicom,te mesajuči dodajte slatku pavlaku,mleko i sneg od belanaca.
Moj kalup je prečnika 23cm.
Kada je testo pečeno i kada se ohladi,izvadite ga iz kalupa,presecite na pola.

Priprema kreme:
Izmiksajte krem sir,lešnike ,eurokrem i mlevene napolitanke.
Namazite koru kremom,a potom prekriti drugom korom,ostavite malo krema ako zelite i tortu da ukrasite.
Nazad na vrh Ići dole
andelika

Master
Master

andelika

Ženski
Poruka : 5680

Učlanjen : 19.09.2012


Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610Sub 5 Jan - 18:38

Torta Taraba

Potrebno je:

2 veće kutije plazma keksa ili belvita keksa, znači pločastog, dužeg keksa.
1l mleka
3 pudinga od vanile
šećer
1l slatke pavlake
800g višanja iz kompota ili zamtzivača bez koštica-naravno.

Potreban je i okrugli pleh sa štipaljkom -malo mleka...

Prvo će te u 1l mleka skuvati sva tri pudinga, pripremom onako redovno, što bi se reklo kao sa kesice.
Ostavićete da se hladi, jer se mora dooobro ohladiti!
Zatim će te keks umakati sa obe strane u mleko i obložiti na dno pleha!
Okolo pleha će te takodje obložiti keksom ali će te umakati samo sa jedne strane-te koja će vam biti unutrašnja.
Višnje će te očistiti od koštica i ocediti.
Slatku pavlaku dobro umutiti u čvrsto, i dodavati kašiku po kašiku pudinga svo vreme miksajući.
Kada sve utrošite dodaćete višnje i lagano pomešati kašikom.
Smesu će te sipati u pleh.Možete ako vam je ostalo višak keksa podeliti smesu na dva dela pa izmedju staviti red keksa, takodje umočen u mleko. Imate slobodu u kombinacijama...happy
Ostavite je barem 12h da keks malo popusti.

Potpuno odgovara svom nazivu, jer keks  poredjan okolo torte zaista podseća na tarabu!
I kako je ova torta toliko kremasta, deca je naprosto obožavaju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Torte - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Torte   Torte - Page 2 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Torte
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Torte u slici
» Dečije rodjendanske torte
» Sladoled torte
» Svadbene torte
» Voćne torte i slatkiši
Strana 2 od 7Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Uradi sam :: Kulinarstvo :: Torte i kolači-