Raspoloženje : uvek extra

Kup Srbije Empty
PočaljiNaslov: Kup Srbije   Kup Srbije Sat610Čet 9 Maj - 0:28

Istorijski Kup za Jagodinu!

Fudbaleri Jagodine osvojili su Kup Srbije, prvi u klupskoj istoriji, pobedom sa 1:0 nad Vojvodinom na stadionu Partizana.

Kup Srbije 92633001518ac20eeb91a397708915_orig

Jedini gol na meču postigao je Đurić iz penala u 15. minutu meča, nakon što je lopta pogodila Jokića u ruku, u kaznenom prostoru.

Fudbaleri Jagodine su se povukli nakon postignutog gola i iz kontranapada pretili protivniku. Vojvodina je imala veći posed lopte, ali to nije pomoglo fudbalerima Nebojše Vignejvića da u prvom poluvremenu upute šut ka golu, iako su pretili preko Umarua i Alivodića.

Ista situacija i u drugom poluvremenu, Jagodinci su čuvali rezultat, a Novosađani na sve načine pokušavali da stignu do gola. Radoja i Šušnjar su svojim ulaskom uneli živost u ekipu Vojvodine, 'Ćurani' su imali nekoliko opasnih kontranapada, ali pogodak nije viđen u drugom poluvremenu.

Vojvodina je u polufinalu igrala sa OFK Beogradom. Nakon 1:0 u Novom Sadu, na Karaburmi je bilo nerešeno – 1:1. Jagodina je u prvom polufinalnom meču od Javora poražena minimalnim rezultatom, ali je na svom stadionu slavila sa ubedljivih 4:1.

Kup Srbije 1743477192518ab6d868ea2708041894_orig

Tok meča:

Utakmica se igra pred oko 12.000 navijača.

U prvih deset minuta nijedna ekipa nije uspela da stvori ozbiljniju priliku. Vojvodina je imala slobodan udarac, Vraneš ga je izveo sa oko 18 metara, ali je lopta pogodila živi zid. Jagodina je nakon toga imala kontranapad, koji su brzo zaustavili vezni igrači novosadske ekipe.

Prvu priliku Novosađani su imali preko Umarua, koji je dobio loptu sa leve strane, bio je sam ispred odbrambenog igrača Jagodine kada je šutirao pored gola. Na drugoj strani pokušao je Đurić, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Penal je dosuđen za Jagodinu u 15. minutu. Cvetković je šutirao sa ivice šesnaesteraca, ali je lopta na petercu pogodila Jokića u ruku. Đurić je šutirao po sredini za vođstvo Jagodine.

Ekipa Sime Krunića se nakon postignutog gola koncentrisala na odbranu svog gola. Ubrzo nakon novog pokušaja Umarua, Alivodić je centrirao se desne strane u 29. minutu, ali nikoga nije bilo kod druge stative. Lopta je završila u korneru, posle kojeg Vojvodina nije uspela da ugrozi gol Jagodinaca. Nastavljaju se napadi Novosađana, najviše problema protivniku prave Alivodić i Umaru, ali još bez šuta u okvir gola.

Kup Srbije 461716347518ac20f99ad9275031971_orig

Fudbaleri Vojvodine su agresivno počeli drugo poluvreme, imali su tri kornera u prvih 7-8 minuta, ali nisu uspevali da iskoriste gužvu u kaznenom prostoru. Prvi šut u okvir gola imali su u 49. minutu, Vulićević je šutirao sa distance, a golman Bondžulić je bio siguran.

Opasnu kontru imala je Jagodina u 56. minutu preko Dukića, Trajković ga je stigao i uklonio opasnost.

Šušnjar je u 76. minutu nakon centaršuta u kaznenom prostoru lepo spustio za Umaura, koji se spetlajo i zgazio loptu. Opet Jagodina preti iz kontranapada, ali je fauliran Stojanović.

Radoja je ubrzo potom šutirao sa oko 20 metara ka golu Jagodine, ali je lopta otušla tik preko prečke. Isti igrač uputio je još jedan snažan udarac iz daljine, sedam minuta kasnije, ali je Bondžulić dobro intervenisao.

Novosađani su do kraja pokušavali da stignu do izjednačenja i produžetaka, odbrana Jagodine je uspešno odlolevala i 'Ćurani' su stigli do istorijskog trijumfa, a Vojvodina ni nakon šestog finala nije uspela da osvoji trofej.

Sastavi:
JAGODINA: Bondžulić, Dukić, Projić, Mihаjlović, Živаnović, Gogić, Cvetković, Đurić, Lepović, Arsenijević, Stojаnović.
VOJVODINA: Supić, Rаdojа, Trаjković, Alivodić, Vrаnješ, Abubаkаr, Vulićević, Ađuru, Pаvlović, Kаtаi, Jokić.
Sudija: Milorad Mažić