Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ima li svaki covek cenu?

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
dusajuca

  

dusajuca

Ženski
Poruka : 8125

Lokacija : Banat

Učlanjen : 09.08.2012


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Pon 6 Maj - 20:04

Ovo je, zanimljivo pitanje. Oduvek me je intrigiralo. Ne znam odgovor. Moje je misljenje da postoje ljudi koji se ne mogu kupiti. Medutim, i tu ima vise stvari.

Prvo, kad se kaze da svaki covek ima cenu - postavlja se pitanje za sta? Obicno se misli "pa, da uradi nesto u sto inace ne bi, nesto u suprotnosti sa svojom licnoscu, karakterom, vrednostima, idealima, . . ."

Prvo, uvek se setim onoga razgovora sto sam procitala- bogati rus pita nekog crnogorca da mu proda zemlju. Trzisna cena je 1000e za ar, rus nudi dve.Crnogorac kaze da ne bi ni za tri hiljade, jer je to dedovina, to se ne prodaje, ima emotivnu i duhovnu vrednost. Rus, koji ne zna koliko para ima, kaze - "A za 8000?". A crnogorac(tako je prica i dospela u novine) - razmislja sta da odgovori. Nije vazno da li je istinita, moguca je. A svako je cuo za neku tog tipa.

Drugo (zato i mislim da ima ljudi koji se ne mogu kupiti), ako ti imas nekog ko je srecan, zadovoljan, veseo i ispunjenih potreba - sto bi se on s tobom uopste objasnjavao, a kamoli pregovarao oko cene.
Da ja pitam Donalda Trampa koliko kosta da on skakuce i laje kao pas pet minuta na Tajms skveru. It's not gonna happen. A za nesto drugo - ko zna, mozda bi i pristao . .
. Cena Ima li svaki covek cenu? Flowers

Medjutim, oni koji nemaju dovoljno materijalnog (nikad nisu ni imali ili su imali
(prva grupa) pa izgubili) (ili imaju ali hoce jos) - a zeleli bi. Za njih ne znam. Masa njih (zapravo, ogromna vecina) ce, naravno, reci, da ih se ne moze kupiti. Postene sudije/profesori/lekari koji ne bi prodali predmet, ocenu, operaciju . . . postene zene/devojke (khm . . .) . . . brizni roditelji dete (cak i to, da) . . . Ma sta god vam padne na pamet. Klopka je vrlo poucan film - covek je postao placeni ubica jer mu
je dete akutno i neizlecivo bolesno.

Naravno, sva je verovatnoca da cemo se udaviti u visokomoralnim odgovorima. Ima li svaki covek cenu? Laugh Ali, diskusija ce biti zanimljivija ako budemo culi konkretne price.

Zanimljivo bi bilo cuti razloge i jednih i drugih. Osim onog klisea - Necu, nisam taj tip i gotovo. Ako mene pitate, ljudi koji imaju takvo objasnjenje nisu dovoljno razmisljali - ili, sto je sasvim legitimno, ne zele da diskutuju.

Dakle, imate li cenu i za sta? Znate li za nekog drugog da ima ili da nema?

Moje srednje ime - nikad ne reci nikad, pa cak ni tad - bi se moglo primeniti i u ovom slucaju.


Poslednji izmenio dusajuca dana Uto 7 Maj - 18:49, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Uto 7 Maj - 15:16

Imati svoju cijenu, ja shvaćam kao psihološku kategoriju. To znači po meni biti potkupljiv. Ili na prodaju. To znači da ćeš u nekoj situaciji uraditi nešto protiv svoga uvjerenja. Za neke pare.

Svatko ima svoju cijenu, a da to i ne zna. Ili neće priznati ni sebi ni drugima.

Sve ovisi o okolnostima. Ima li svaki covek cenu? 2769918609










love
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Uto 7 Maj - 15:23



Verovatno da ima.Neko je izlozen tom iskusenju , neko nije.Nikada ne reci nikada, da, slazem se sa Dusajucom.
Dok sam ne iskusis,ne znas za koje pare mozes da se prodas.
Zivot ti nametne takve probleme da ne znas da se snadjes i sve teorije padaju u vodu u smislu
" ja bih ovo ..ja bih ono ...ja nikada ne bih...."
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Uto 7 Maj - 16:40

Svaki čovek ima svoju cenu , samo zavisi ko se za koliku svotu proda.
Neko svoju kožu skupo proda a neko se proda za smešno male pare.










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Ima li svaki covek cenu? 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
Enigma

MODERATOR
MODERATOR

Enigma

Ženski
Poruka : 55658

Lokacija : misterija

Učlanjen : 29.03.2011


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Uto 18 Jun - 18:31

Msm da nekoga možeš kupiti s malo uloženog u njega, al zato ima raje koja će uvjek bit nepotkupljiva e takve zovu pišači uz vetar happyhappy
msm da nema tih para za koje me neko može kupit za nešto  što se kosi s mojim ubedjenjima happy










Ima li svaki covek cenu? F58bac5ba8ea5be9d9aaad224ee63fcc
Nazad na vrh Ići dole
Abu Dabi

MODERATOR
MODERATOR

Abu Dabi

Muški
Poruka : 130824

Učlanjen : 07.04.2011


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sub 28 Sep - 16:20

Ako si moralan, pošten i dosljedan svojim idealima i uvjerenjima u ovome današnjem svijetu, možeš sa sebe reći da si glup. Ili bar budala. happy 

Moja uvjerenja su se s vremenom promijenila.
Svijet u kojem živim nije zaslužio moju čestitost i poštenje.
Danas bi za novce uradio neke stvari, za koje sam nekada mislio da nebi ni u snu.
Što će reći, imam svoju cijenu.

Jedini uvjet je da nikome ne naštetim.
Preko leševa ipak ne mogu.
Još uvijek. happy










love
Nazad na vrh Ići dole
Tomiša

Super Član
Super Član

avatar

Muški
Poruka : 774

Učlanjen : 01.09.2012


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sub 5 Okt - 13:20

IMALI SMO happy 

SADA smo " Konfekcija " sad3
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34505

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sre 12 Okt - 22:25

Imam ja svoju cenu. 

Glasi: "Nije na prodaju"
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sre 12 Okt - 22:32

Black Wizard ::
Imam ja svoju cenu. 

Glasi: "Nije na prodaju"
To bi i ja rekla.
Ne daj bože da je neko moj bolestan ,ili da imam bolesnu decu ,a para se nema.
Prodala bi dušu đavolu.
Nazad na vrh Ići dole
Black Wizard

Master
Master

Black Wizard

Muški
Poruka : 34505

Godina : 49

Lokacija : Kud me vetar nanese ...

Učlanjen : 30.03.2011

Raspoloženje : seXy


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sre 12 Okt - 22:45

Kijara-brm ::
Black Wizard ::
Imam ja svoju cenu. 

Glasi: "Nije na prodaju"
To bi i ja rekla.
Ne daj bože da je neko moj bolestan ,ili da imam bolesnu decu ,a para se nema.
Prodala bi dušu đavolu.
Ja sam je već prodao. Pa kad već nemam dušu, onda bar mogu da zadržim sebe
Nazad na vrh Ići dole
Kijara-brm

Master
Master

Kijara-brm

Ženski
Poruka : 6268

Godina : 44

Lokacija : F-a-n-t-a-s-t-i-c

Učlanjen : 05.08.2015

Raspoloženje : Fenomenalno ;))


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sre 12 Okt - 22:52

Ti si onda svoju cenu platio pošteno.

Žao mi je samo ako nije otišla na pravo mesto.
Nazad na vrh Ići dole
Gost

Gost
avatar


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Sre 12 Okt - 22:55

Svi imamo cenu. Neko se proda za skupe pare a neko za šaku semenki. Sve zavisi od situacije.Ima li svaki covek cenu? 1538626231
Nazad na vrh Ići dole
EROTIC MAN

MODERATOR
MODERATOR

EROTIC MAN

Muški
Poruka : 48383

Učlanjen : 17.03.2015

Raspoloženje : kako ja hoću


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Čet 13 Okt - 21:52

Nema svaki čovek cenu. Cenu imaju samo oni koji nekome nešto trebaju i vrede, pa želi da ih kupi.  Cool










sreća je kad je svuda sivilo




 a tebi u srcu duga




happy
Nazad na vrh Ići dole
Maruška

Elita
Elita

Maruška

Ženski
Poruka : 4052

Lokacija : za laptopom

Učlanjen : 28.09.2016

Raspoloženje : uvek sa osmehom


Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610Pet 14 Okt - 19:29

Svako ima cenu i nikada se nezna ko će kome i kada i zašta zatrebati. Cena zavisi od potrebe.

Moja prijateljica je uvek govorila ,, Što bih volela da sam učiteljica, vidi samo koliko poklončića dobija. Ala bih ja bila potkupljiva,, happy
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Ima li svaki covek cenu? Empty
PočaljiNaslov: Re: Ima li svaki covek cenu?   Ima li svaki covek cenu? Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Ima li svaki covek cenu?
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Pas i čovek, veza neraskidiva i po cenu života
» Ovo je jednostavno - istina.
» Ko je pametniji :čovek ili životinja?
» Čovek - Terminator
» Strašne priče
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Nauka :: Filozofija-