Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Filmske novosti i najave

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Sledeći
AutorPoruka
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Gandalf u suzama   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 19 Nov - 13:59

Gandalf u suzama

Rasplakali su ga hobiti, ali samo na snimanju novog filma Pitera Džeksona.

Filmske novosti i najave  - Page 19 V267386p0

Glumac Ijan Mekelen, koji je u "Gospodarima prstenova" igrao čarobnjaka Gandalfa, rekao je u jednom intervjuu da je na setu "Hobita" bio toliko besan, da je počeo da plače.

"Niste svesni koliko je teško glumiti da ste u šumi sa 13 hobita, a ustvari ste sami ispred zelenog platna. Pošto je Gandalf veliki, a oni mali, naravno da nismo zajedno pred kamerom", objašnjava Mekelen.

On je rekao da je, umesto 13 glumačkih partnera, imao samo sličice postavljene na postolja, sa malim lampama.

"Dok ja govorim svoj tekst, čekam da se upali lampica, pošto znači da hobit koji je na slici ispod lampice 'govori'. To je neviđeno frustrirajuće, i posle nekoliko sati tog mučenja, zaplakao sam".

Mekelen priznaje da mu suze zbog hobita nisu najsjajniji momenat karijere.

"Zaista sam se poneo kao dete. Plakao sam i vikao - nisam postao glumac da bih ovo morao da radim", rekao je glumac kroz smeh.

Prvi deo trilogije "Hobit" pojaviće se u bioskopima 13. decembra.











Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 19 Nov - 17:54

Hipnotizer


Još jedna skandinavska filmska senzacija stiže u domaće bioskope i na Festival Cinemania 2012.

Filmske novosti i najave  - Page 19 17006


Hladne decembarske noći, psihijatar Erik Maria Bark dobija telefonski poziv iz stokholmske bolnice. Inspektor Jona Lina moli ga za hitnu pomoć u slučaju nesvesnog pacijanta koji preživljava jaku traumu. Inspektor se nada da će Erik moći da ostvari komunikaciju sa pacijentom, koristeći metodu hipnoze, kako bi pomogao policiji da ga ispita. Nesrećnom mladiću su na brutalan način ubijeni roditelji i jedna sestra. Hipnoza je jedini način da policija nađe neki trag i spasi još jednog preživelog člana porodice, pre nego što bude kasno.

Premijera filma Hipnotist je bila 28.oktobra na filmskoj reviji Cinemania. Režiju potpisuje Lase Holstrom, dok su u ulogama: Tobias Ziliakus, Mikael Persbrandt, Lena Olin.












Filmske novosti i najave  - Page 19 4285547593


Filmske novosti i najave  - Page 19 2lwq2yh


Filmske novosti i najave  - Page 19 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski
Poruka : 85778

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 19 Nov - 17:57

Al Paćino i Christopher Walken u krimiću


Stand Up Guys stiže u januaru



Filmske novosti i najave  - Page 19 16955


Evo ga film koji ćemo otrčati da pogledamo 11. januara 2013. godine kada je premijera.

Stand Up Guys je priča o matorim krimosima koji se ponovo okupljaju kako bi završili još jedan poslić. Ali jedan od njih će dobiti i honorarnu ponudu - da ubije ortaka.

U ulogama su Al Paćino i Christopher Walken a režirao ga je Fisher Stevens po scenariju Noah Haidle.



Domino










Filmske novosti i najave  - Page 19 4285547593


Filmske novosti i najave  - Page 19 2lwq2yh


Filmske novosti i najave  - Page 19 4285547593
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Čet 29 Nov - 16:21

"Ana Karenjina" 23. januara u SC-u


Premijera istorijskog filma "Ana Karenjina" u Srbiji održaće se 23. januara u 20:30h u Sava centru,
a karte za premijeru već su puštenje u prodaju, najavio je srpski distributer "Taramaunt film".

Filmske novosti i najave  - Page 19 117267950650b7754b4d66c268613768_orig

Večna priča Lava Nikolajeviča Tolstoja koja moćno istražuje sposobnost za ljubav koja uzburkava ljudsko srce, dok rasvetljava raskošno društvo kakvo je bilo carska Rusija dešava se 1874. godine. Živahna i lepa, Ana Karenjina ima sve ono na čemu bi joj pozavidele žene iz tog doba; ona je žena Alekseja Karenjina, visokog vladinog činovnika kome je rodila sina, i njen položaj u društvu Sankt Peterburga ne može biti viši. Kad dobije pismo od svog brata Oblonskog, u kome je moli da dođe i pomogne mu da spasi njegov brak sa Doli, Ana će otputovati u Moskvu. Na tom putu, Ana upoznaje groficu Vronski, koju će na železničkoj stanici dočekati sin, zanosni konjički oficir Vronski. Kad Anu upoznaju s Vronskim, među njima će se odmah roditi ljubav koju ni on ni ona neće moći da ignorišu.

Moskovski dom će posetiti i najbolji prijatelj Oblonskog, Ljevin, preterano emotivan i brižan zemljoposednik. Ljevin je zaljubljen u Dolinu mlađu sestru Kiti. U nepovoljnom trenutku, zaprosiće Kiti, ali ona ga odbija jer je zaljubljena u Vronskog. Razočaran, Ljevin odlazi na svoj posed na selu gde se okreće farmerskom poslu. Kitino srce će biti slomljeno kad na velikom balu shvati da Vronski ima oči samo za Anu, a da mu ova udata žena uzvraća pažnju.


Ana će se boriti da zadrži prisebnost i zbog toga beži u Sankt Peterburg, gde će za njom poći i Vronski. Pokušaće da se vrati u porodičnu rutinu, ali neće moći da prestane da misli na Vronskog. Započeće strastvenu ljubavnu aferu koja će skandalizovati društvene krugove Sankt Peterburga. Karenjin će se naći u bezizlaznoj situaciju i biće primoran da ženi postavi ultimatum. U pokušaju da dostigne sreću, Ana će doneti odluke koje će razgrnuti koprenu sa društva koje je opsednuto imidžom. Posledica toga će biti romantični i tragični događaji koji će dramatično promeniti njen život.

Svetsku premijeru film je imao početkom septembra, režirao ga je Džo Rajt po scenariju Toma Stoparda a, glavne uloge u filmu tumače Kira Najtli, Džud Lou, Metju Makfejden, Keli Mekdonald, Olivija Vilijams, Eron Tejlor-Džonson, Domnal Glison, Ališa Vikander.

Pogledajte insert iz filma

b92.net
29.11.2012.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Superheroji, Bond i hobiti u trci za nominaciju za Oskara   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pet 30 Nov - 19:00

Superheroji, Bond i hobiti u trci za nominaciju za Oskara

Džejms Bond, ''Snežana i lovac'', hobiti i superheroji neki su od filmova koji trenutno imaju najviše šanse da budu nominovani za Oskara u kategoriji za specjalne efekte



Filmske novosti i najave  - Page 19 262168-hobit

Blokbasteri ''Osvetnici'', ''Uspon mračnog viteza'' i ''Neverovatni Supermen'' su neki od 10 filmova koji mogu biti nominovani za nagradu za vizuelne efekte na svetskoj dodeli Oskara 24. februara.

Još sedam filmova objavljeno je u trci za nominaciju u četvrtak uključujući i novi film o Džejmsu Bondu ''Skyfall'',a tu su i ''Snežana'' i lovac'', ''Hobit: Neočekivano putovanje'', ''Atlas oblaka'', ''Džon karter'', ''Pijev život'' i ''Prometej'', prenosi AP.

Članovi Akademije iz ogranka za vizuelne-efekte pregledaće 10-minutne odlomke iz svakog od ovih filmova 3. januara i izabraće nominovane filmove za nagradu Oskar.

Nominacije za 85. Oskare biće objavljene 10. januara.


Tanjug










Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Ned 9 Dec - 11:05

Još dva "Terminatora"?


Arnold Švarceneger će nam još najmanje dva puta reći da će se vratiti…

Filmske novosti i najave  - Page 19 V269764p0

Bivši guverner Kalifornije i poznati glumac Švarceneger najavio je da će ponovo igrati najpoznatijeg kiborga ubicu u dva nova nastavka hit akcionog serijala.

Do sada je snimljeno četiri "Terminatora", i Švarceneger je igrao u tri - četvrtog, snimljenog 2009, morao je da "preskoči" jer je i dalje bio u političkim vodama.

Švarceneger (65) sada najavljuje da je studio "Anapurna" otkupio prava na priču, i da planira najmanje još dva nastavka.

Novi "Terminatori" moraće da pričekaju, pošto Švarceneger trenutno u planu ima snimanje čak šest novih filmova, među kojima su nastavci "Konana" i "Blizanaca".

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Tom Kruz u još jednom spašavanju planete   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Ned 9 Dec - 21:34

Tom Kruz u još jednom spašavanju planete

Za naučnofantastični triler "Oblivion" režisera Džozefa Kosinskog objavljen je prvi trejler, a Tom Kruz je u ulozi vojnika koji pokušava da spase planetu Zemlju od potpune propasti.

Filmske novosti i najave  - Page 19 V269891p0

Radnja filma je smeštena u postapokaliptični svet, u kojem usamljeni vojnik (Tom Kruz) pokušava da se suprotstavi invaziji vanzemaljaca.

Civilizacija se nalazi iznad oblaka, dok po površini planete gmižu vanzemaljski lešinari. Avantura počinje kada robot pronalazi ženu u malom svemirskom brodu koji se srušio na planetu.

Pored Kruza u filmu igraju i Morgan Frimen, Olga Kirilenko i Andrea Rajzenboro. "Oblivion" u bioskope stiže u aprilu naredne godine.



Uporodo sa premijerom ovog filma, Kruz bi trebalo da počne snimanje petog dela "Nemoguće misije".

(MONDO)










Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Kirk i Spok se vraćaju u akciju: Star Trek Into Darkness (teaser)   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Sub 15 Dec - 22:47

Kirk i Spok se vraćaju u akciju: Star Trek Prema tami

Trekiji, da li ste spremni? Pred nama je, konačno, tizer novih, podmlađenih "Zvezdanih staza". Ekipu se pridružio sjajni Šerlok - Benedikt Kamberbač, a Zakari Kvinto blista kao i uvek. Jedva čekamo da progovorimo klingonski ponovo!

Star Trek Into Darkness (teaser)











Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pet 21 Dec - 1:40




Penelope: Novi film je omaž materinstvu

U stvarnom životu ona je majka sinčiću Leu i supruga Havijeru Bardemu. Ali
u novom filmu, „Venuto al mondo” (eng. naziv „Twice Born”) Serđa Kastelita,
Penelope Kruz je junakinja srceparajuće priče o ženi koja se oslanja na
surogat majku nakon što otkriva da ne može da ima decu.


Filmske novosti i najave  - Page 19 25392751350d3255d4cde6690234699_640x426

Emil Hirš i Penelope Kruz u filmu 'Venuto al mondo'

U reklami za film vidimo glumicu kako pokušava da doji bebu, iako je nije rodila.
Ona otkriva svoje grudi, ali ne uspeva da nahrani dete.

Španjolka je rekla da je film „omaž majčinstvu”. Ona je u intervjuu za Guardian
opisala scenu dojenja: „Kad sam snimala scenu privatno sam i dalje dojila Lea.
Neke od beba su imale samo nedelju dana i ‘njuškale’ su me u potrazi za hranom,
ali ja sam glumila ženu koja ne može da doji! To je stvorilo vrlo čudnu i živu
dinamiku između mene i tih beba. To se ne uči”, kazala je Penelope, dodavši
da je film prepun takvih neplaniranih trenutaka.



Film je zansovan na knjizi Margarete Macantini o samohranoj majci koja odvodi
svog sina tinejdžera u Sarajevo, gde mu je otac - američki fotograf - poginuo u
građanskom ratu.

Po povratku u Bosnu ona se priseća prošlosti sa svojim partnerom (Emil Hirš) -
što je ilustrovano nizom vrućih scena seksa.

„Venuto al mondo" je omaž odnosu majke i deteta, kaže glumica. To što je i
sama postala majka pojačalo je njen osećaj empatije. „Žena koja ne želi decu
može da bude srećna bez potomstva. Ali ona koja želi da postane majka a ne
može... njoj je veoma teško da bude srećna. To mi je bilo jasno i ranije, ali
nakon što sam se porodila, shvatila sam na mnogo dubljem nivou šta sve toj
ženi nedostaje”.

Kruzova je već sarađivala sa tanedomom Macantini/Kastelito na filmu „Non ti
muovere” (Ne pomeraj se).

„Macantinijeva je jedna od mojih omiljenih književnica jer piše o tome kakve su
žene. To je ponekad bolno za čitanje ali i sirovo i ohrabrujuće. Jer, dok čitate
njene knjige možete da jecate ali da se istovremeno osećate jako. Nekad je
mračno i bolno ali sledeću stranicu uvek okrećete sa nadom da je borba i dalje
vredna truda. Njena dela vam daju osećaj da ne treba da odustajete”.

b92.net











"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pet 21 Dec - 13:22

Džulijan Farino: Za sve je kriva Branka Katić


Britanski reditelj kojeg domaća javnost više zna kao muža glumice Branke Katić, zahvaljujući njoj zavoleo je srpsku prestonicu i došao da se pokloni publici posle premijere svog filma "Ćerka najboljeg prijatelja".

Filmske novosti i najave  - Page 19 V271298p0

Reditelj filma originalnog naziva "The Oranges", Džulijan Farino, došao je, kaže, u najopušteniji grad na svetu sa nadom da će uspeti i Srbe da nasmeje filmom o dve naizgled obične porodice iz komšiluka među kojima nastaje "haos" kada se ćerka jednog komšije zaljubi u ćaletovog najboljeg prijatelja...

"Mislim da su srpski i britanski osećaj za humor veoma slični. Bio sam iznenađen kada sam saznao koliko su 'Mućke' ovde popularne. Pekam nikome u Londonu nije zanimljiv, ali vi ste za njim ludi... Mislim da Srbima i Britancima nije teško da se razumeju pa verujem i da će se publici dopasti ova duhovita priča o porodici, međuljudskim odnosima, ljubavi, praštanju...", kaže Džulijan za MONDO.

Pored toga što se zaljubio u jednu od naših najlepših glumica i "oteo" nam je, uspeo da pronikne u naš humor, Džulijan je i ljubitelj srpske kinematografije i smatra da naši glumci mogu da stanu rame uz rame i sa legendarnim Hjuom Lorijem, koji igra jednu od glavnih uloga u njegovom filmu.

"Zahvaljujući Branki upoznao sam vašu kinematografiju i oduševio se jer je srpski senzibilitet fantastičan za film. Bez obzira kakva i koliko teška bila tema, uvek, ali ama baš uvek, je tu prisutna i doza humora. Nemaju to svi, kao ni tako sjajne glumce. Volim da neki srpski film pogledam bez prevoda i svaki put se oduševim glumom."

Iako je sada u Beograd došao poslovno, Džulijan kaže da je srpska prestonica za njega najopušteniji grad na svetu u kojem ne može da odoli "blejanju" uz kafu i cigaru, a nada se da će jednog dana ovde snimiti film - sa Brankom u glavnoj ulozi, naravno.

"Živimo trenutno u Los Anđelesu, ali velika mi je želja da uradim film u kojem će da igra i Branka. Mislim da bi bilo veoma zabavno da uradim film na srpskom, ali sumnjam da će to i da se desi. Verujem da ćemo nešto snimiti na engleskom jeziku, ali premijera će biti ovde", obećao nam je Džulijan i svoju Branku i sinove odveo u mrak bioskopske sale.

A u mraku publika se već kikotala porodicama Voling i Ostrof koje liče na sve druge porodice iz predgrađa koje se druže decenijama unazad. Međutim, kada se pojavi ćerka gospodina Ostrofa, prava komedija počinje..




"Ćerka najboljeg prijatelja" je od sada na redovnom repertoaru srpskih bioskopa.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Čet 27 Dec - 13:00

Tito bez cenzure


Filmske novosti i najave  - Page 19 Tito-jovanka-broz-1343047784-188885_0

BEOGRAD - "Filmske novosti" planiraju snimanje dokumentarnog serijala o Josipu Brozu Titu, koji će biti baziran na cenzurisanom materijalu, koji nikad nije montiran, ni prikazan javnosti.

Direktor "Filmskih novosti" Vladimir Tomčić rekao je Tanjugu da pripremaju "kapitalni serijal" od 24 jednočasovne emisije posvećene doživotnom predsedniku Jugoslavije, koji će biti "pomak u konačnom formiranju slike o Titu".

Povod za ovaj projekat, čija realizacija bi trebalo da počne u januaru, jeste pronalazak cenzurisanog i nemontiranog materijala u posebnom odeljku "Filmskih novosti", objasnio je Tomčić.

On je rekao da je pronađeno hiljade metara filmske trake o Titu u različitim situacijama, koje su skrivane od javnosti, kao što su trenuci kada je Tito bio bolestan ili imao operaciju oka.

"Javnost nije bila obaveštena o Titovim bolestima, osim o onim pred njegovu smrt, jer se negovao kult vođe i on je morao da bude savršen", objasnio je Tomčić.

Tu su i snimci poseta različitih državnika, koje javnost takođe nije videla, kao i ličnosti koje su sklonjene sa političke scene poput prvog jugoslovenskog komunističkog disidenta Milovana Đilasa i nekadašnjeg načelnika OZNE i ministra unutrašnjih poslova Aleksandra Rankovića.
Tomčić kaže da cenzurisan materijal prikazuje da su upravo Đilas i Ranković bili među onima koji su najčešće provodili vreme sa Titom van radnog vremana, pre nego što su sklonjeni sa političke scene.

Biće angažovana 24 reditelja iz svih država bivše Jugoslavije, kako bi se postigla objektivnost.

"Važno nam je da serija bude urađena bez pristrasnosti, objektivno sa određenom distancom i zato želimo da angažujemo autore iz svih republika bivše Jugoslavije kako bi dobili konačnu sliku svih nas koji smo živeli u Titovoj državi", objasnio je Tomčić.

Ideja je, dodao je direktor "Filmskih novosti", da i autori muzike i naratori budu takođe iz različitih republika.

"Predložio sam, recimo, da narator u hrvatskoj epizodi bude Rade Šerbedžija, a u bosanskoj Mustafa Nadarević", rekao je Tomčić.

Serijal će biti specifičan i po muzici. Tomčić je predložio da, umesto koračnica koje su dominirale ranijim ostvarenjima o Titovom periodu, u jednoj epizodi bude pesma grupe "Bijelo dugme" - "Pljuni i zapjevaj, moja Jugoslavijo", zatim "Crno bijeli svijet" hrvatskog benda "Prljavo kazalište", "Računajte na nas" Đorđa Balaševića.

"Cilj nam je da dobijemo drugačiju, kvalitetniju seriju, lepu priču o Titu sa elementima ljudskosti i detaljima iz njegovog privatnog života, kako bi se taj period približio mladima i kako bi mi stariji, koji smo ziveli u to doba, dobili konačnu sliku", rekao je Tomčić, prisetivši se da jednom rečeno da ćemo o Titu, uz sve napore da dođemo do istine, znati samo ono što je on hteo da mi znamo.

Tomčić je najavio da će u projekat biti uključeno 12 reditelja starije generacije, koji su živeli u doba Tita i već imaju formirano mišljenje i 12 mladih autora koji se ne sećaju tog perioda i koji će bez pristrasnosti, na osnovu materijala koji poseduju "Filmske novosti", snimiti emisije.

Neki su, prema Tomčićevim rečima, rekli da će raditi bez honorara, jer je to za njih čast. Francuska i Italija već su izrazile interesovanje za prikazivanje serijala, dok su države iz regiona zainteresovane da budu koproducenti, naveo je on.

Tomčić je rekao da će ipak u dogovoru sa Ministarstvom kulture gledati da ipak produkcija bude srpska, dok će ostale zemlje bivše Jugoslavije biti uključene kroz angažovanje njihovih autora.

Agencija Tanjug
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Hobit najgledaniji u svetu   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pet 28 Dec - 20:17

Hobit najgledaniji u svetu

Filmske novosti i najave  - Page 19 Piter-dzekson-hobit-trilogija-1343729203-192183

BEOGRAD - Prvi film nove trilogije Pitera Džeksona "Hobit: Neočekivano putovanje 3D" (The Hobbit: An Unexpected Journey) i dalje je na prvom mestu BoxOffice liste, saopštio je srpski distributer tog svetskog hita "Tak vižn".

Spektakularna epska avantura, u produkciji Warner Bros. Pictures, New Line Cinema, Metro-Goldwyn-Mayer Pictures (MGM), do sada je zaradila više od 500 miliona dolara širom sveta.

Producenti su izjavili da su veoma zadovoljni kako reakcijama publike na film, tako i time što se mnogi "u zanimljivo putovanje po Srednjoj zemlji upuštaju i po više puta".

Svetska premijera bila je pre tačno mesec dana. U Srbiji, od 13. decembra, od kada je film na redovnom repertoaru svih bioskopa, "Hobit: Neočekivano putovanje" takođe je na prvom mestu domaće BoxOffice liste, sa zaradom od 35 miliona dinara.

kurir










Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Ned 30 Dec - 13:08

I Monika Beluči stiže u Drvengrad


„Kustendorf“ - najneobičnija i najznačajnija smotra umetnosti „na ovim prostorima“. Gilmor, Mejson, kao i Brajan Feri, dolaze inspirisani filmom „Crna mačka, beli mačor“

Filmske novosti i najave  - Page 19 10_620x0

MOKRA GORA - Na šesti festival „Kustendorf“ dolazak su potvrdili članovi „Pink Flojda“ Dejv Gilmor i Nik Mejson, legendarni Brajan Feri, svetska lepotica Monika Beluči, direktor Britanskog filmskog instituta Amanda Nevil, a 16. januara prvorazredni događaj otvara film „Cveće rata“ kineskog reditelja Zanga Imua, koji takođe dolazi u Drvengrad.

- Gilmor, Mejson i Feri su na našem sajtu videli šta radimo, gledali su moj film „Crna mačka, beli mačor“, dovoljno da dođu na druženje sa mladim filmskim stvaraocima. Sresti takve velikane za mene je bilo ostvarenje sna u mladosti, tako se sada osećaju i učesnici „Kustendorfa“ - kaže Kusturica, ističući da je od osnivanja festival socijalni i ekološki projekat, netipičan uzorak Srbije kome se jednako dive učesnici i publika. - Dolazak velikana je važan, jer želimo da mladi na delu vide da su njihovi ciljevi dostižni ako su ispravni.

Sve je počelo 2008. sahranom holivudskog akcionog hita, filma „Die Hard 4“. Publika se onda preselila u bioskopske sale, i u kućama starim preko 100 godina oživela je najbolja, visoka filmska tehnologija. Predsednik žirija bio je Peter Handke, najveći živi pisac nemačkog govornog područja. Susret počasnog gosta Nikite Mihalkova i domaćina Emira Kusturice na kapiji Drvengrada trasirao je neformalni pristup koji traje: pitao je Kusturica Mihalkova „Šta ćeš da popiješ?“, velikan je odgovorio u slovenskom stilu: „Sve!“ Bili su tu, tog trenutka, reditelji Fatih Akin, Kristijan Munđiju, Eran Kolirin, glumci Razvan Vasilesku, Miki Manojlović...

Sledeće godine, zvezda festivala bio je Džim Džarmuš, a selektor filmskog festivala u Kanu Tjeri Fremo održao je radionicu: nezaboravno tumačenje digitalno restauriranih kopija nemih filmova pionira režije - braće Limijer. Najviše simpatija i pažnje usmereno je na mladog japanskog reditelja Koki Haseia, dobitnika „Zlatnog jajeta“. Koki je u crkvi Svetog Save u Drvengradu primio svetu tajnu krštenja, a od svog duhovnog oca i kuma Emira Kusturice - dobio je ime Stefan.

Drvengrad je 2010. ugostio Džonija Depa, neposrednog, neformalnog mangupa svetske kinematografije spremnog da za „Novosti“ govori o deci, porodici, prijateljima i holivudskim „lovatorima“. Mladi filmski autori zbog kojih festival postoji, upoznali su najbolje: Pavela Lungina, Kristijana Kariona, Fatiha Akina, Eliju Sulejmana, Asgara Farhadija, Marđan Satrapi, Saru Drajver, Džonatana Vajsgala...

- Kad se film „Car“ pojavio, a bavi se 1565. godinom i vrhuncem tiranije Ivana Groznog, doživeo sam niz neprijatnosti. Mislili su mnogi da je ostvarenje u vezi sa sadašnjim trenutkom u Rusiji, što nije istina - rekao je tada veliki Lungin „Novostima“, objašnjavajući da Rusija danas nema tiraniju u vlasti.

ZLATNO JAJE IDEJU da glavnu nagradu nazove „Zlatno jaje“, Kusturica je dobio tokom razgovora sa Gabrijelom Garsijom Markesom. Pisac smatra da jaje simbolizuje suštinu kosmosa. Do sada, nagradu su dobili mladi stvaraoci: Hoze Enrike Iglesijas, Koki Hasei, Mihaela Brezis i Oded Binun, Sonja Karpunina i Fernando Pomares.


Večernje novosti
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Sub 5 Jan - 13:49

"Đango" jaše kroz Srbiju od 16. januara

Premijera novog filma Kventina Tarantina koji je već zaradio 77 miliona dolara, biće održana 16. januara u Centru "Sava", a već dan kasnije "Đangova osveta" biće na redovnom repertoaru bioskopa.

Filmske novosti i najave  - Page 19 V272940p0

Radnja filma "Đangova osveta" je smeštena na jugu Amerike, dve godine pre početka Građanskog rata. Đango je rob, koga surova prošlost i iskustvo sa prethodnim vlasnicima dovodi licem u lice sa nemačkim lovcem na glave Kingom Šulcem.

Reditelj Kventin Tarantino kaže da je "Đangova osveta" započela svoj put ka velikom platnu još pre deset godina kada je počeo da razmišlja o glavnom liku filma.

"Osnovna ideja priče bio je rob, koji postaje lovac na ucenjene glave. Oduvek sam želeo da radim vestern i od svih, najomiljeniji su mi špageti vesterni", kaže Tarantino za kojeg vesterni predstavljaju velika, majstorska oslikavanja dobra i zla.




"Đangova osveta" je rimejk filma iz šezdesetih, a glavne uloge tumače Džejmi Foks (Đango), Leonardo di Kaprio, Kristof Valc, Kurt Rasel i Semjuel L. Džekson, a gostuje i Franko Nero, koji je igrao Đanga u originalnom filmu 1966.

Film je već izazvao mnoge kontroverze, kritika ga i hvali i kudi, ali su bioskopska sale širom sveta pune, a Tarantino je ponosan na drugi deo svoje neobične trilogije o alternativnoj istoriji. Sve je počelo "Prokletnicima", nastavilo se "Đangovom osvetom", a trebalo bi da završi vraćanjem u Drugi svetski rat, gde trupa crnih vojnika nestaje u akciji nakon što ih je američka vojska izigrala i poslala u samoubilačku akciju.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Ned 6 Jan - 3:51


Džulija Roberts u "Normalnom srcu"


Holivudska glumica Džulija Roberts igraće lekarku-paraplegičara koja je na početku
epidemije side lečila pacijente u filmskoj adaptaciji drame "The Normal Heart"
(Normalno srce), saopštila je kablovska mreža HBO.

Filmske novosti i najave  - Page 19 6538393750e864da4ac94729705078_orig

Film bi na ovoj američkoj kablovskoj televiziji trebalo da se pojavi 2014. i bavi se počecima
epidemije side u Njujorku 1980ih.

Oskarovka Roberts igra lekarku Emu Brukner koja leči nekoliko pacijenata zaraženih HIV
virusom. Mark Rufalo igra Neda Viksa koji je svedok toga kako je bolest pokosila gej
zajednicu u gradu, piše Rojters.

Film će režirati tvorac serije "Gli" Rajan Marfi a scenario će adaptirati pisac Tonijem
nagrađene drame Leri Krejmer, jedan od prvih koji se zalagao za zaštitu i prevenciju
od side.

"Rajan je okupio izvanrednu ekipu koja će oživeti Lerijevo izvanredno pozorišno dostignuće
na filmu i oduševljeni smo što ćemo ovaj važan film prikazati na HBO-u", navodi se u
saopštenju predsedavajućeg kablovske Majkla Lombarda.

"The Normal Heart" na pozorišnoj sceni se pojavio 1985. u Njujorku i ponovo je "oživljen"
na Brodveju 2011. kada je komad dobio Tonija.

Filmska verzija najpre je zamišljena kao bioskopski film pre nego što je HBO odlučio da
ga pretoči u TV film.

b92.net
5.01.2013.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski
Poruka : 74915

Učlanjen : 06.06.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 7 Jan - 22:59

Najavljeni filmski hitovi za zimu 2013.

Kao i uvek, Holivud ne spava i punom parom nam donosi nove filmove. Kraj 2012. godine je obeležio prvi deo “Hobita” (The Hobbit: Unexpected Journey), a početak nove će obeležiti različiti žanrovi: od komedije do akcije. Ono što vam možemo reći jeste da će za svakog da bude jedan film da mu skroz odgovara.

“Đangova osveta” (Django Unchained)



Kventin Tarantino (Quentin Tarantino) se vraća na velika vrata novim filmom i zvezdanom glumačkom postavom, koju predvodi Leonardo DiKaprio (Leonardo DiCaprio). Čak i da niste veliki fan njegovih fimova, verujemo da će vas privući sva ta zvučna imena.

“Gangsterski odred” (Gangster Squad)

Priča smeštena u četrdesete i pedesete godine prošlog veka, dok se policajci trude da Los Anđeles očiste od gangstera. Šta je najgore što se može desiti? Glumačku postavu čine Ema Stoun (Emma Stone), Rajan Gosling (Ryan Gosling) i Šon Pen (Sean Penn).

Filmske novosti i najave  - Page 19 163

Vratite se u opasna vremena

“Dobar dan da se umre muški” (Good Day To Die Hard)

Čekali smo i konačno dočekali! Većina nas je odgledala svaki deo ovog serijala i verovatno će odgledati i dugoočekivani peti deo. Brus Vilis (Bruce Willis) reprizira svoju ulogu, a nama ostaje da vidimo kako će se snaći u ulozi oca.



“Sedmi sin” (The Seventh Son)

Avantura smeštena u drugačiji 18. vek, gde glavnu ulogu ima mladi Tomas koji se uči da postane borac protiv zlih duhova. Kada njegov mentor ode, a zla Majka Malkin pobegne iz kovčega, suočiće se sa najvećim izazovom.

Filmske novosti i najave  - Page 19 249

Ben Barns kao mladi Tomas

“Poslednje uporište” (The Last Stand)

Arnold Švarceneger (Arnold Schwarzenneger) glumi šerifa u malom gradu gde se skoro nikad ništa ne dešava. Međutim, priča počinje da se zahuktava tek kada veliki narko-bos kreće da beži prema meksičkoj granici i ukrsti puteve sa njim.



“Parker” (Parker)

Džejson Stejtam (Jason Statham) je ponovo u ulozi koja mu najviše leži. “Parker” je priča o osveti lopova, koje je bivša družina izdala i sada je vreme za osvetu. Naravno, tu je i pomoć prelepe devojke koju glumi Dženifer Lopez (Jenifer Lopez).

Filmske novosti i najave  - Page 19 338

Da biste otišli čisti, morate da igrate prljavo

Wannabe










Razmisli dva puta pre nego što otvoriš usta Filmske novosti i najave  - Page 19 2294901356
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Uto 8 Jan - 14:38




Kevin Kostner snima u Srbiji

Film u kome će glumiti holivudska zvezda Kevin Kostner i čije su pripreme već
uveliko u toku, snimaće se između ostalog i u Srbiji, piše sajt thisisfakediy.co.uk.

Filmske novosti i najave  - Page 19 1410052550ec0e9fba8ad621793958_orig

Producent i jedan od scenarista filma koji još uvek nema naslov je Lik Beson koji je u Srbiji već
snimao film "Lock Out", reditelj je Džozef Mekginti Nikol (Čarlijevi Anđeli, Terminator: Spasenje),
a ovih dana je objavljena lista još tri filmske zvezde koje će glumiti u ovom fimu.

Pored Kostnera u glavnim ulogama bi trebalo da se pojave i Koni Nilsen, Amber Herd i Hejli
Stajnfeld, a koscenarista filma je Adi Hasak, piše thisisfakediy.co.uk.

U filmu koji će biti sniman u Parizu i Srbiji Kevin Kostner će igrati smrtno bolesnog agenta tajne
službe koji se iz penzije vraća u poslednju misiju i koja treba da mu omogući da dođe u posed
eksperimantalnog leka koji će mu možda spasiti život, ali koji ima i svoje negativne efekte:izaziva
izrazite halucinacije i narkolepsiju.

Amber Herd će igrati ženu koja će pomoći Kostneru da dođe do leka, a mlada zvezda filma
"Čovek zvani hrabrost" Hejli Stajnfeld će igrati njegovu ćerku sa kojom nije u baš najboljim
odnosima i sa kojom pokušava da izgladi nesporazume. Još uvek nije objavljeno koju ulogu
u filmu će tumačiti Koni Nilsen, zvezda filma "Gladijator".

Snimanje bi po najnovijim informacijama trebalo da počne u aprilu,
a datum premijere još uvek nije određen.


b92.net
8.01.2013.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: The Lucifer Effect (2012)   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Sre 9 Jan - 22:23

The Lucifer Effect (2012)

Filmske novosti i najave  - Page 19 The-Lucifer-Effect1-650x240

Stanfordski zatvorski pokus (engleski Stanford prison experiment) je psihološki pokus kojeg je 1971. na Sveučilištu Stanford proveo Philip George Zimbardo. Svrha je bila studija učinaka koji se javljaju nakon što se netko preuzima ulogu stražara ili zatvorenika u zamišljenim zatvoru koji se je nalazio na fakultetu.

Svrha

Istraživači su eksperimentom istraživali što se događa ljudima u zlim okolnostima i kako se menja karakter stražara i zatvorenika. Rezultati pokusa bili su šokantni. Situacija u imaginarnom zatvoru samo nakon nekoliko dana postala je toliko nepodnošljiva da je eksperiment koji je bio izvorno zakazan na dve nedelje, prekinut nakon šest dana.

"Film proučava društvene odnose poznate kao" The Lucifer Effect ", psihološke posljedice koje se dogode kada se " dobrim "ljudima da moć nad drugima, na zlom mestu. Eksperiment je prvi put sproveden 1970 godine tokom sramotnog Stanford Prison eksperimenta, a sada su u filmu producenti dodali i savremeni ekvivalent u napuštenoj duševnoj bolnici.

Izveštaji o prokletstvu su se pojavili zbog činjenice da film ima uznemirujuće događaje koji su se dogodili, kad su glumci u filmu učestvovali na Ouija sednici odbora tokom svog kratkog boravka u azilu. Za razliku od drugih filmova, kao što su The Blair Witch Project ili Paranormal Activity, snimci i događaji u Lucifer projektu su zapravo pravi, nije bilo scenarija i reakcije glumaca su prave, uključujući i napad. Kao rezultat toga policija u Lincolnshire, Engleska, zaplijenila je snimke i film je stavljen na čekanje, stvarajući medijsku pažnju i izveštavanje britanskih medija.

Film se vrti oko osam osoba koje su dobrovoljno prijavili za ulogu u filmu, samo da bi zaključani unutar navodno uklete duševne bolnice, tri dana i noći, bez komunikacije s vanjskim svijetom i sa malo hrane.

Od tih događaja, dvojica učesnika su navodno hospitalizovani, a drugi su išli na savetovanje zbog kasnijih nuspojava. Svi uključeni u film su potpisali papire za otpuštanje i dali svoj ​​pristanak za snimke koji će se koristiti. Složenost priče o prokletstvu je činjenica da je reditelj koji je nadgledao snimanje takođe nestao, i glasine da je jedna od glumica izmasakrirana u Južnoj Americi.











Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Sub 19 Jan - 19:14

Gužva na Kustendorfu, došla Monika!

Slavna italijanska glumica poslužena hlebom, solju i rakijom. Najveća gužva od početka festivala.

Filmske novosti i najave  - Page 19 V274704p0

Monika Beluči stigla je popodne u Drvengrad u pratnji domaćina festivala Kustendorf, reditelja Emira Kusturice, a dočekao ju je veliki broj novinarskih ekipa, posetilaca, učesnika i gostiju festivala. Prethodno je boravila u RS, gde se sastala sa Miloradom Dodikom i najavila snimanje filma u Trebinju.

Beluči se poslužila hlebom i solju, kao i rakijom, što je uobičajen način dočeka na Mećavniku, a, zanimljivo je da u skladu sa politikom festivala nije bilo ni crvenog tepiha niti glamuroznih detalja. Pogledajte fotogaleriju!

"Sve je divno, divno je biti ovde sa vama", rekla je Beluči. "Hvala vam na gostoprimstvu, dirnuta sam toplim dočekom. Vratiću se uskoro", poručila je ona.

Nije poznato šta će Monika tačno raditi na festivalu. Nijedan film u kojem ona glumi nije na programu, a moguće je da će održati radionicu za studente, mada je možda došla i samo da se provede.

Već od 14 sati snimatelji i fotoreporteri postavili su opremu iza konopca kojim je ograđen prostor predviđen za parkiranje automobila filmske zvezde.

Gužva ispred crkve Svetog Save počela je da se formira još ranije. Da li zbog lepog vremena, vikenda ili dolaska Belučijeve, Drvengrad je danas bio najposećeniji od početka ovogdišnjeg festivala, 16. januara.

Pored novinara, snimatelja i fotoreportera okupio se veliki broj građana. Svi su sa nestrpljenjem očekivali da se jedna od najlepših žena sveta pojavi, pošto je trebalo da doputuje u Drvengrad oko 14,30 sati, međutim stigla je u džipom tek oko 17 sati.

Četvrti dan Kustendorfa protekao je, može se reći, u iščekivanju italijanske glumice.


Agencije/MONDO

Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 21 Jan - 12:04




Vodimo vas u svet Ane Karenjine


Nova ekranizacija ruskog klasika "Ana Karenjina" reditelja Džoa Rajta premijerno
će biti prikazana 23. januara u Sava centru, a "Taramaunt" i "Vulkan izdavaštvo“
spremili su poklone za posetioce sajta B92.

Filmske novosti i najave  - Page 19 6724767050fc524f792f9248946165_orig

jubav koja je oduševila generacije čitalaca, ali i ljubitelja filmske umetnosti, ponovo je preslikana na veliko platno, a ulogu ruske heroine tumači britanska glumica Kira Najtli.

Radnja se dešava 1874. godine. Živahna i lepa, Ana Karenjina (Kira Najtli) ima sve ono na čemu bi joj pozavidele žene iz tog doba - ona je žena Alekseja Karenjina (Džud Lou), visokog vladinog činovnika kome je rodila sina, i njen položaj u društvu Sankt Peterburga ne može biti viši.

Kad dobije pismo od svog brata Oblonskog (Metju Makfejden), u kome je moli da dođe i pomogne mu da spasi njegov brak sa Doli (Keli Mekdonald), Ana će otputovati u Moskvu. Na tom putu, ona upoznaje groficu Vronski (Olivija Vilijams), koju će na železničkoj stanici dočekati sin, zanosnog konjičkog oficira Vronskog (Eron Tejlor-Džonson).

Kad Anu upoznaju sa Vronskim, među njima će odmah sevnuti varnica koju ni on ni ona neće moći da ignorišu. Ljubav koja se rodila iz korena će promeniti njihove živote. Ana Karenjina i Vronski započeće strastvenu ljubavnu aferu koja će skandalizovati društvene krugove Sankt Peterburga.

Filmske novosti i najave  - Page 19 138857754750fc5251937e0358564497_orig

Anu Karenjinu do sada su igrale neke najčuvenijih glumica kao što su Greta Grabo, Vivijen Li, Marlen Ditrih i Ingrid Bergman. Ovoga puta publika će moći da vidi nešto drugačiju verziju priče, s obzirom na to da je reditelj Rajt ceo film snimio kao raskošnu pozorišnu predstavu.

Nakon premijere u Sava centru film će se od 24. januara naći u domaćim bioskopima.

B92 i distributer “Taramaunt” poklanjaju vam 2x2 ulaznice za svečanu premijeru filma “Ana Karenjina”. Prijavite se na karte, b92.net ostavite ime, prezime i broj kontakt telefona, a u subjektu poruke obavezno upišite „Ana Karenjina - film“.

Za one koji više vole pisanu reč, Vulkan izdavaštvo priredilo je dva primerka novog izdanja Tolstojevog romana u tvrdom povezu, sa specijalnim koricama sa motivima iz filma. Ukoliko želite da osvojite knjigu, prijavite se na karte, b92.net ostavite ime, prezime i broj kontakt telefona, a u subjektu poruke obavezno upišite „Ana Karenjina - knjiga“.



b92.net
21.01.2013.










"Treba otimati radost danima koji beze "
 Majakovski
Nazad na vrh Ići dole
LJUBAVNIK LEDI ČETERLI

  

avatar

Muški
Poruka : 3780

Učlanjen : 22.08.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Sre 23 Jan - 9:04

"Kustendorf": Dodela nagrada i kraj


Nagrada Zlatno jaje za najbolji film šestog Medjunarodnog filmskog i muzičkog festivala “Kustendorf” dodeljena je večeras mladom autoru Janu Carlevskom iz Švajcarske za kratki igrani film “Mucava ljubav”.

Filmske novosti i najave  - Page 19 70559454250ff0ca5a27b1216533127_orig

Srebrno jaje dobio je Razmus Kloster Bro iz Danske za kratki igrani film “Barvalo”, dok je Bronzano jaje pripalo izraelskom autoru Janivu Lintonu za film “Tateh”.

Posebno priznanje žiri je dodelio Martinu Ratu (Poljska) za dokumentarni film “Zapisano mastilom” i Jeleni Gavrilović (Srbija) za kratki igrani film “Ja nisam tvoj drug”.

Najbolja ostvarenja izabrao je medjunarodni žiri, koji su činili izraelska spisateljica i glumica Alona Kimhi (predsednica), američki filmski producent, direktor produkcije i asistent režije Majkl Hausman i srpski teoretičar medija i filmski i TV režiser prof. dr Oleg Jeknić.

Kimhi je rekla da su prilikom izbora najboljih ostvarenja vrednovali autentičnost, originalnost i kreativnost. “Odabrani filmovi pokazuju visoki tehnički nivo, lični stil autora i zreo pristup priči.

Filmovi koje nagradjujemo imaju dobru strukturu, emotivno su bogati i dobro produkcijiski uradjeni”, istakla je predsednica žirija.

Nagrada “Vilko Filač” za najbolju kameru dodeljena je Karlosu Korei za film “Don Sabas”, koji je režirao Huan Manuel Zunjiga (Meksiko), a odluku su doneli poznati češki kamerman Martin Šec i proslavljeni srpski motažer i dizajner zvuka Svetolik Mića Zajc.

Osnivač “Kustendorfa” Emir Kusturica zahvalio je studentima što su došli i time dobili priliku da se medjusobno upoznaju i sretnu velike autore.

“Svi se mi ovde borimo za bolji svet. Nadam se da se vidimo sledeće godine da nastavimo da tragamo za kompromisom izmedju komercijalnog i autorskog filma, gledamo dobre filmove i učinimo život lepšim”, poručio je Kusturica

Dodelom nagrada i spektakularnim vatrometom večeras je završen šesti “Kustendorf”.

U okviru ceremonije svečanog zatvaranja nastupio je folklorni ansambl “Kopaonik” iz Leposavića, prikazan kratki film ruskog autora Borisa Kazakova snimljen na 35 mm traci na kojoj su intervencije izvršene ekserima i dodeljene diplome svim studentima, učesnicima takmičarskog programa.

Takmičarski program obuhvatio je 28 filmova mladih autora i studenata iz 18 država: Velike Britanije, Danske, Izraela, Koreje, Kube, Meksika, Nemačke, Perua, Poljske, Portugala, Singapura, Srbije, SAD, Filipina, Francuske, Holandije, Crne Gore i Švajcarske.

Ovogodišnji ”Kustendorf” od 16. januara okupio je neka od najvećih imena svetske kinematografije kao što su reditelji Džang Jimou (Kina), Ben Zejtlin (SAD), Aleksej Balabanov (Rusija), Mateo Garone (Italija), Elija Sulejman (Palestina), Peter Gotar (Mađarska), turska rediteljka Ješim Ustaoglu.

Najveće interesovanje izazvao je dolazak poznatih glumicaMonike Beluči (Italija) i Odri Totu (Francuska).

Nagrada za buduće filmove dodeljena je Jimou, Beluči i Gotaru.

U okviru muzičkog programa nastupili su Nemanja Radulović sa sastavom ”The Devil’s Trills”, ”Debu sur le zank” (Francuska), Dejan Petrović Big Bend (Srbija), trio ”Balkanske žice” (Srbija), ”Radio zastava” (Italija), ”Če Sudaka” (Španija).


Izvor: Tanjug
Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Ned 3 Feb - 1:00

Dankan Džouns režira film zasnovan na igrici "Vorkraft"

Britanski reditelj Dankan Džouns potpisao je ugovor na osnovu koga će režirati film zasnovan na popularnoj kompjuterskoj igrici "World of Warcraft"

Filmske novosti i najave  - Page 19 World-of-warcraft_310x186

Britanski reditelj Dankan Džouns potpisao je ugovor na osnovu koga će režirati film zasnovan na popularnoj kompjuterskoj igrici "World of Warcraft", objavljeno je na njegovom profilu na "Fejsbuku".

Film, za koji se procenjuje da će koštati više od 100 miliona dolara, biće do sada najveći projekat autora koji je režirao niskobudžetnu dramu "Mesec" (Moon) i naučno-fantastični triler "Osam minuta" (Source Code) sa Džejkom Džilenholom u glavnoj ulozi, prenosi Rojters.

"Zadovoljni smo što možemo da objavimo da je Dankan Džouns potpisao ugovor sa “Legendary Pictures” na osnovu koga će režirati film o svetu Vorkrafta", navedeno je u saopštenju, objavljenom na "Fejsbuku".


Džouns (41), sin slavnog muzičara Dejvida Bouvija, na "Tviteru" je napisao: Rukavica je odavno bačena: Možeš li da napraviš dobar film na osnovu igrice?

Uvek sam govorio da je moguće. Sada to i uradi!".

Scenario za film, čije snimanje bi trebalo da počne tokom ove godine, a u bioskopima će biti 2015, piše Čarls Levit, koji stoji iza trilera "Krvavi dijamant" (2006).

"Vorkraft" (Warcraft) je jedna od najuspešnijih "rol-plej" igara na internetu.

tanjug










Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Mina

  

Mina

Ženski
Poruka : 7923

Učlanjen : 15.11.2011


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 4 Feb - 0:39

Ivica i marica: Lovci na veštice


Filmske novosti i najave  - Page 19 19225

Stiže nam film o Ivici i Marici, ali na potpuno drugačiji način!

Legendarna bajka transformiše se u veselu, akcionu, horor avanturu „Ivica i Marica: Lovci na veštice“. Priča se nastavlja 15 godina nakon što su brat i sestra, Ivica i Marica uspeli da pobegnu od veštice koja jede decu, što im je zauvek promenilo život. Odrasli su u žestoke, vične lovce na veštice, željne osvete. Ali kako se približava zloglasna noć Plavog Meseca, a drveni gradić se suočava s noćnom morom jer mora da spasi nevinu decu, Ivica i Marica će se susresti sa zlom mnogo većim od bilo koje veštice koju su ikad lovili – zlom koje možda čuva tajnu o njihovoj strašnoj prošlosti.

Glavne uloge u ovom filmu tumače Džeremi Rener i Džema Arterton.

„Želeo sam da održim duh originalne bajke, ali i da ga začinim svim onim što najviše volim u filmovima – komedijom, hororom i akcijom,“ kaže režiser. „A jeziva aura je postojala i u originalnoj priči, ali sam je ja doveo u prvi plan i upotpunio je humorom. Priča i dalje govori o snažnoj vezi između brata i sestre – o tome kako se njih dvoje drže zajedno, šta god da se desi, dok se suočavaju sa zlom.“


Film će se na redovnim bioskopskim repertoarima u Srbiji naći od četvrtka, 7. februara



.

dominomagazin
Nazad na vrh Ići dole
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Čet 7 Feb - 18:09



Beogradska premijera filma "Sveštenikova deca "


Film "Sveštenikova deca" Vinka Brešana premijerno je prikazan u Beogradu. U komediji
najgledanijeg reditelja u Hrvatskoj mnoštvo duhovitih karaktera s malog dalmatinskog
ostrva predvodi sveštenik koji, zarad očuvanja nataliteta, zajedno s prodavcem iz lokalne
trafike i apotekarom, buši zapakovane kondome pre prodaje.




b92.net
7.01.2013.

Nazad na vrh Ići dole
Shadow

ADMIN
ADMIN

Shadow

Ženski
Poruka : 97443

Lokacija : U svom svetu..

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : Samo


Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: "Hobit" već dobio Oskara   Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610Pon 11 Feb - 20:09

"Hobit" već dobio Oskara

Bliži se dodela jednog od najznačajnijih filmskih priznanja na svetu, a prvi deo trilogije Pitera Džeksona se već našao na listi dobitnika.

Filmske novosti i najave  - Page 19 V278046p0

Na ceremoniji koja prethodi dodeli Oskara, američka filmska akademija je Sajmon Klaterbak, Džejms Džejkobs i Ričard Dorling nagradila za doprinos razvoju tehnologije koja kompjuterski stvorena bića čini veoma realnim.

Njihove inovacije reditelj Piter Džekson je iskoristio za stvaranje likova u filmu "Hobit: Neočekivano putovanje", a jedan od najzanimljivijih je golum, zahvaljujući kojem su se njih trojica i našli među nagrađenim.

Jedan od nagrađenih je i Ričard Mol za pronalazak prenosnog uređaja za razmeštanje svetlosti "Matthews Max Menace Arm" koji je korišćen u snimanju više od 300 filmova, a na listi dobitnika je i studio "DreamWorks" za posebne svetlosne efekte koji su korišćeni u ostvarenjima kao što su "Šreku" i "Madagaskar".

Svečana 85. dodela Oskara biće održana 24. februara u u Los Anđelesu.

(MONDO)










Filmske novosti i najave  - Page 19 Haoss10
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content




Filmske novosti i najave  - Page 19 Empty
PočaljiNaslov: Re: Filmske novosti i najave    Filmske novosti i najave  - Page 19 Sat610

Nazad na vrh Ići dole
 
Filmske novosti i najave
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» STARE FILMSKE FOTOGRAFIJE
» Filmske pogrešne replike
» Muške filmske legende
» Najbolji filmski negativci
» Arhiv filmskih novosti
Strana 19 od 33Idi na stranu : Prethodni  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 26 ... 33  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Muzika, Film, Net :: Film-