Haoss forum: Pravo mesto za ljubitelje dobre zabave i druženja, kao i diskusija o raznim životnim temama.
 
PrijemTražiLatest imagesRegistruj sePristupiHimna Haoss ForumaFacebook


Delite | 
 

 Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski
Poruka : 52047

Lokacija : Haoss

Učlanjen : 04.01.2012


Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi Empty
PočaljiNaslov: Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi   Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi Sat610Sub 30 Mar - 21:54



Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi da bi
napravili ove spektakularne slike




Ove nedelje, ruski fotograf Vadim Makorov i grupa njegovih prijatelja izazvali su internet
senzaciju spektakularnim fotografijama čuvenih egipatskih piramida u Gizi. Neverovatne
fotografije nastale su tako što su je Mokorov i ekipa oglušili o zabranu penjanja na čuvene
egipatske piramide u Gizi Da li je u pitanju velika avantura, ili samo zakonski kažnjiv
bezobrazluk i nepoštovanje?


Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi 327080_piramide-05_ff
Pogled od kojeg zastaje dah

Makorov i još jedan fotograf, Vitalij Raskalov, uspeli su da se popnu na sam vrh piramide i da
pri tom izbegnu da ih čuvari otkriju. Reakcije na fotografije koje su snimili sežu od oduševljenja,
do indignacije i zabrinutosti za očuvanje ovog čuda drevnog sveta.

Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi 327079_piramide-04_ff
Fascinantni snimci prizora koji je ljudsko oko retko imalo prilike da vidi

U mejlu koji je uputio CNN, Makorov objašnjava razloge koji su ga naveli da se ogreši o propise
i izvinjava se Egiptu, i ostatku sveta.

“Egipat me je oduvek privlačio. Od kako znam za sebe, san mi je bio da se nađem na vrhu Velike
piramide u Gizi", piše Makarov.

Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi 327076_piramide-01_ff
Uspon na vrh piramida kao dečački san

"Kad smo stigli u Kairo, moji prijatelji i ja smo odlučili da najpre odemo da vidimo piramide. Stigli
smo uveče, taman na vreme za laserski šou. Nema reči kojima bih mogoa da opišem oduševljenje
koje sam osetio kad sam video da mi se san iz detinjstva ostvaruje", piše Makarov.

Fotograf piše da je verovatno upravo to osećanje bilo ono što ih je navelo da se popnu na vrh piramide
i da pogledaju panoramu čitavog kompleksa, pustinje i samog Kaira.

Ono što se odozgo videlo bilo je sedmo svetsko čudo


Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi 327076_piramide-01_f
Makorov i drugari su se na piramidu popeli neopaženo, po mraku

"Već se potopuno smrklo i niko nije obraćao pažnju na nas. Penjali smo se najbrže i najtiše što smo
mogli. Da bi se penjao uz velike kamene blokove prekrivene prašinom, čovek mora da bude jak i
fizički spreman", piše Rus.

Prema njegovim rečima, to je iscrpljujuće, ali pomisao da će biti svedoci nečeg spektakularnog gonila
ih je napred. Do vrha im je trebalo oko 20 minuta, a od pogleda im je zastao dah.

"Ono što se odozgo videlo bilo je sedmo svetsko čudo. Pokušali smo da lepotu pejzaža ovekovečimo
fotografijama, da bi i drugi mogli da vide ovu veličanstvenu panoramu", navodi Makorov.

Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi 327078_piramide-03_ff
"Nikoga nismio hteli da uvredimo, samo smo sledili san"

Naravno oni nisu bili prvi koji su se odvažili da se na piramidu popnu. Vrh piramide je bio prekriven
natpisima na različitim jezicima, od kojih su neki bili stari i stotinama godina.

"Nakon što smo neko vreme uživali u pogledu, počeli smo da se spuštamo. Ispostavilo se da je to teže
nego popeti se. Imali smo veliku sreću što nas nisu uhvatili. Da jesu, bili bismo u ozbiljnoj nevolji. Zbog
toga želim da se izvinim zbog našeg penjanja. Nismo nikoga hteli da uvredimo. Samo smo sledili san",
piše Vadim Makorov.

blic.rs
29.03.2013.

Nazad na vrh Ići dole
 
Ruski fotografi se krišom popeli na piramide u Gizi
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Similar topics
-
» Zivotinje fotografi !
» Piramide budućnosti
» Kako su gradjene Egipatske piramide ?
» Koliko bi koštala izgradnja piramide?
» Ruski dom
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Haoss Forum :: Putovanja ::  Turizam :: Svet-