Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Lokacija : divljina

Učlanjen : 28.03.2011

Raspoloženje : uvek extra

SP Brazil 2014. - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptyUto 1 Jul - 22:16

Argentina u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva

SP Brazil 2014. - Page 3 20140701205010_251596

SAO PAULO – Fudbalska reprezentacija Argentine plasirala se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Brazilu.

Argentina je u osmini finala večeras u Sao Paulu nakon produžetaka pobijedila Švicarsku s 1:0. Strijelac jedinog gola bio je Angel di Maria u 118. minuti.

Argentina će u četvrtfinalu igrati s pobjednikom posljednjeg meča osmine finala između Belgije i SAD-a, koji počinje u 22 časa.

Plasman u četvrtfinale ranije su ostvarile reprezenatcije Brazila, Njemačke, Holandije, Kolumbije, Francuske i Kostarike.

Učlanjen : 04.01.2012

PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptySre 2 Jul - 14:41

Sta ce biti dalje?

Bogata Evropa ili siromašni deo Amerike?

SP Brazil 2014. - Page 3 10327634253b3d7d28e846465788033_w640
Rio, Roterdam, Frankfurt, San Hose

U cetvrtfinalu Svetskog prvenstva gledaćemo četiri ekipe iz bogate Evrope
i četiri tima iz Južne i Centralne Amerike čiji građani ne stoje baš najbolje.

Od svih učesnika četvrtfinala najveći bruto nacionalni dohodak po glavi stanovnika
ima Holandija, koja je na 12. mestu (lista MMF-a, 2013. godina). Na petnaestoj
poziciji je Nemačka, Belgija zauzima 20. mesto, a tri mesta niže je Francuska.
Među prvih 50 nema nijednog vanevropskog četvrtfinaliste – Argentina je na
 55. mestu sa 18.749 dolara po glavi stanovnika, na 76. mestu je Kostarika, tri
 mesta niže je Brazil, a Kolumbija je po tom kriterijumu 85. na svetu (11.189 dolara).

Srbija je na ovoj listi na 83. poziciji (11.269 dolara), a prvih pet zemalja redom su
 Katar, Luksemburg, Singapur, Norveška i Brunei.

Mečevi četvrtfinala Mundijala igraju se u petak
 (Francuska – Nemačka, Brazil – Kolumbija)
 i subotu (Argentina – Belgija, Holandija – Kostarika).

Svetsko prvenstvo, četvrtfinale:

petak:
18:00 Francuska – Nemačka (Rio de Žaneiro)

Raspoloženje : ~~~

DAJTE MI MESIJA: Argentinska lepotica pobedila 800 muškaraca u žongliranju, sada izaziva najboljeg

Da li bih pobedila Mesija? Naravno! Sigurno sam bolja od njega u žongliranju, čak i kada nosim štikle. Mislim da bi u kopačkama bio dobar dvoboj, rekla je Fjorela

SP Brazil 2014. - Page 3 Fjorela-kastiljo-foto-printskrin-1404303804-527337
Fjorela Kastiljo

Argentinska lepotica Fjorela Kastiljo postala je prava senzacija na Svetskom prvenstvu u Brazilu.
Zanosna sunarodnica Mesija i društva svakodnevno je na plaži Ipanema u Rio de Žaneiru pokazivala zavidne fudbalske veštine, a koliko je spretna u tome najbolje govori podatak da je izazvala i pobedila 800 muškaraca.
"Sviđa mi se sve ovo, pre svega zato što sam na Ipanemi i u Brazilu koji je prelep. Takmičiti se protiv 800 muškaraca i pobediti ih sve veliko je zadovoljstvo za mene, vratiću se kući srećna. Ko god me želi pobediti, dobrodošao je", rekla je Fjorela.
Argentinka se ne libi da izazove najboljeg fudbalera sveta, zemljaka Lionela Mesija.
"Da li bih pobedila Mesija? Naravno! Sigurno sam bolja od njega u žongliranju, čak i kada nosim štikle. Mislim da bi u kopačkama bio dobar dvoboj", rekla je Fjorela.

kurir
malalila

MODERATOR
MODERATOR

malalila

Ženski

PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptyČet 3 Jul - 19:34

Valke: Zaprepašćen brojem pijanih

Generalni sekretar Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Žerom Valke zabrinut
je zbog pijanstava na stadionima tokom Mundijala u Brazilu.

SP Brazil 2014. - Page 3 103581442853b46210b76c1247049886_w640
Beta/AP Photo/Sergei Grits

Alkohol je zakonom zabranjen na stadionima u Brazilu, ali je FIFA insistirala da se
tokom Mundijala napravi izuzetak.
Glavni sponzor FIFA je inače, međunarodna kompanija za proizvodnju piva
Anhojser Buš InBev.

"Zaprepašćen sam i zabrinut stepenom pijanstva mnogih navijača koji se zbog
 toga ne ponašaju kako dolikuje na
stadionima", rekao je Valke.

On je naglasio da konzumacija velike količine alkohola direktno uzrokuje nasilno
 ponašanje kod ljudi.

Uprkos pritiscima FIFA da dozvoli prodaju piva na 12 stadiona u Brazilu, Valke
 je rekao da bi kontrole morale da budu uspostavljene.

Alžirci dočekani kao heroji

Fudbaleri Alžira dočekali su kao heroji po povratku sa Svetskog prvenstva u Brazilu.

SP Brazil 2014. - Page 3 47627089353b509db65366339791200_w640
Beta/AP Photo

Izabranici Vahida Halilhodžića takmičenje su završili u osmini finala porazom od Nemačke
sa 2:1, posle produžetaka.
Alžirci su mnoge oduševili svojom igrom i zalaganjem na terenu, a to su prepoznali
i navijači koji su ih u velikom broju pozdravili.
Po izlasku iz aviona fudbalere i stručni štab dočekao je premijer Abdelmalek
 Selal, a zatim su otvorenim autobusom prošli kroz grad.

Alžir je u grupnoj fazi zauzeo drugo mesto iza Belgije, a ispred Rusije i Južne Koreje.

Učlanjen : 06.06.2011

PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptySub 5 Jul - 16:38

Brazil jači od Kolumbije, idu na megdan Nemcima!

SP Brazil 2014. - Page 3 82136_600

Reprezentacija Brazila opravdala je ulogu favorita protiv sjajnih Kolumbijaca i slavila rezultatom 2:1 (1:0) u četvrtfinalu Svetskog prvenstva. Golove su postigli Silva i Luiz, dok je strelac za Kolumbiju bio Rodrigez iz jedanaesterca.

Obe ekipe počele su oprezno, a blagu terensku inicijativu imao je domaćin. Brazilci su već u sedmom minutu uspeli da dođu do vođstva, i tako na pravi način otvorili meč

Korner je izveo Nejmar, lopta je preletela Hulka koji je povukao gotovo sve odbrambene fudbalere Kolumbije na sebe, i došla do kapitena Silve, koji je bio potpuno zaboravljen na drugoj stativi. Iako je štoper Brazilaca pomalo nespretno reagovao, ipak je ugurao loptu u mrežu.

Kolumbija je odmah odgovorila, preko Guarina, čiji šut iz slobodnog udarca je završio visoko preko gola, i Kvadrada, koji je bio dosta bliži, ali je ipak Tijago Silva uspeo da skrene loptu u korner.

Posle tog inicijalnog odgovora Kolumbijaca posle vođstva domaćina, Brazil je ponovo preuzeo inicijativu i imao nekoliko prilika da duplira prednost.

U 20. minutu po desnoj strani odbrane Kolumbije Hulk je napravio pravu pometnju, i na kraju uspeo da uputi solidan udarac ka golu Kolumbije, ali je Ospina dobro intervenisao.

U tih nekoliko minuta Brazil se zaista oslobodio i stvarno se osećalo da je drugi gol pitanje vremena, ali su domaći igrači izašli isuviše visoko, što je Kolumbija mogla da kazni.

Rodrigez je krenuo u karakterističan prodor, napravio višak i gosti su imali tri na jedan u kontri, ali je taj jedan bio sjajni Tijago Silva, koji je pročitao nameru protivnika i izbacio loptu.

U 28. minutu je Hulk, koji je igrao možda i najbolje poluvreme na prvenstvu do sada, ponovo prošao po desnoj strani odbrane Kolumbije i iz slične pozicije uputio udarac. Golman gostiju je ponovo bio na mestu.

Tri minuta kasnije Luiz je imao interesantan pokušaj kada je pretrčao gotovo čitav teren i prošao nekoliko fudbalera Kolumbije, ali ga je na kraju Zuniga sprečio da ugrozi gol. Tako je Luiz još jednom potvrdio da se sjajno snalazi u svojim "izletima" daleko od svog gola.

Kolumbija je potom imala pokušaj iz slobodnog udarca sa manje od 20 metara, koji je blokiran jer su igrači van živog zida Brazila očigledno bili preblizu lopti.

Ipak, Kolumbijci su se odlučili za kombinaciju umesto da jedan fudbaler šutira iz mesta, što je i dalo vremena Brazilcima da stignu jako blizu lopti. Čest je slučaj da se fudbaleri iz vrlo izglednih situacija odluče na neku kombinaciju umesto na direktan šut, što je, gledajući uspešnost posle takvih pokušaja, potpuno nepotrebno.

Do kraja poluvremena igra se poprilično "smirila", utisak je da su oba tima čekala pauzu, pa tako nije bilo većih prilika na obe strane.

Prvo poluvreme je Brazil rešio u svoju koristi i stiče se utisak da je zaista odlično iskontrolisao najopasnijeg fudbalera Kolumbije Rodrigeza, a takođe su našli i "pukotinu" po desnoj strani odbrane Kolumbijaca, preko koje su napadali čitav meč.

Pekerman je odmah na startu drugog poluvremena izvršio jednu izmenu - ubacio je Ramosa umesto Ibarba, i tako najavio ofanzivu. Ipak, od toga ništa nije bilo, bar u prvim minutima drugog poluvremena, Brazil je odlično kontrolisao igru i nije bilo većih prilika.

U 66. minutu viđeno je prvo veće uzbuđenje u drugom poluvremenu. Kolombija je postigla gol posle velike gužve u šesnaestercu Brazila, ali je on poništen zbog ofsajda u začetku akcije.

Samo tri minuta kasnije, David Luiz je iz slobodnog udarca postigao fantastičan gol i doneo Brazilu veliku prednost.

Preko 30 metara udaljenosti, bivši igrač Čelsija je uputio direktan udarac ka golu, koji je završio u gornjem levom uglu Ospininog gola. Zaista jedan od najlepših golova na ovom prvenstvu.

U 73. minutu Brazil je mogao da nanese pravu katastrofu Kolumbiji, ali je udarac Nejmara bio neprecizan.

I onda, iz jedne akcije koja nije obećavala, Kolumbija je došla do jedanaesterca. Žulio Cezar je izleteo i potpuno nepotrebno pokosio Baku, koji je, kako se videlo na usporenom snimku, već bio zatvoren od strane Luiza. Potpuno opravdan jedanaesterac, koji je Rodrigez pretvorio u gol.

Kolumbija je zatim napravila veliki pritisak na Brazil i samo dva minuta kasnije Rodrigezov centaršut je prošao opasno blizu gola, ali je ipak sve prošlo dobro po domaćina.

Nejmar se potom povredio, i u bolovima je iznet sa terena, a i Tijago Silva je dobio poprilično nepotreban žuti karton zbog kojeg će propustiti polufinale, tako da bi Brazil mogao da bude veoma oslabljen u meču protiv Nemačke.

Kolumbijci nisu uspeli da dođu do izjednačenja, i u Fortalezi je otpočelo veliko slavlje.

SP Brazil 2014. - Page 3 Brtt00qiyain6ha.jpg_large264657020140704185753

Za vreme sviranja himni reprezentacija Nemačke i Francuske u četvrtfinalu Svetskog prvenstva organizatori su napravili ''grešku'' pošto su najnižem igraču reprezentacije Francuske dodelili najvišeg dečaka, dok je najvišem reprezentativcu dodeljena najniža devojčica. Stvarno nije u redu prema Valbueni.

sportske.

katarina

MODERATOR
MODERATOR

katarina

Ženski

Didije Dešan - Žašto sve što je lepo ima kraj?

Jučerašnjom eliminacijom od Nemačke u 1/4 finalu prekinut je niz od deset mečeva bez poraza na Mondijalima Didijea Dešana, bilo kao selektora, bilo kao igrača.

SP Brazil 2014. - Page 3 75702_600

Niz je prekinut sinoć na "Marakani", Francuzi su poraženi minimalcem od vekovnog neprijatelja Nemačke, a glavni krivci za okončanje Dešanove serije napobedivosti bili su strelac jedinog gola na meču Mats Humels i fenomenalni golman "Pancera" Manuel Nojer

Zunigi stižu pretnje smrću

Desnom beku kolumbijske reprezentacije prećeno je smrću pošto je povredio Nejmara na Svetskom prvenstvu u Brazilu, preneli su danas svetski mediji.

SP Brazil 2014. - Page 3 82382_600

Kako se navodi, Zuniga je pored pretnji smrću i vređan na rasnoj osnovi preko društvenih mreža.

Zuniga je u četvrtfinalnoj utakmici startovao nad Nejmarom, zbog čega najveća zvezda brazilske reprezentacije neće igrati do kraja Mundijala.

Desni bek Kolumbije izjavio je posle susreta u četvrtak da nije imao nameru da povredi protivnika, ali je bez obzira na to postao "brazilski državni neprijatelj broj 1".

Brazil je pobedio Kolumbiju sa 2:1 i tako se plasirao u polufinale Svetskog prvenstva čiji je domaćin.

Učlanjen : 29.03.2011

PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptyNed 6 Jul - 0:48

Učlanjen : 07.04.2011

PočaljiNaslov: Re: SP Brazil 2014.   SP Brazil 2014. - Page 3 EmptyPon 7 Jul - 0:37

Polufinale velikana posle čuda na startu

Cetiri svetske fudbalske velesile igraće u polufinalu ovogodišnjeg svetskog šampionata,
 koji je počeo eliminacijom 3 prvaka sveta u prvoj fazi.

SP Brazil 2014. - Page 3 70765086353b914f31d69c080746815_w640

Beta/AP Photo/Wong Maye-E
Tako jak raspored u završnici ne pamti se još od 1990, kada su svi učesnici polufinala već ranije
 bili prvaci sveta.
Brazil, Nemačka i Argentina donose sa sobom 10 titula prvaka sveta, a Holandija nikad nije bila
 prvak, ali je 3 puta gubila finale. Nemcima će ovo biti 13. polufinale, Brazilci ih imaju 11, Holanđani
 i Argentinci su među četiri najbolja po peti put.
Kada su Englezi grupu završili sa samo jednim bodom, Španci i Italijani ispali još u grupi, a pridružio
 im se Portugal, mnogi su očekivali šampionat pun iznenađenja.
Sve se preokrenulo ulaskom u eliminacije - svih 8 mečeva osmine finala dobili su pobednici
grupa, a u četvrtfinalu redom su slavile ekipe slavnije prošlosti.

Tako se dogodilo da u polufinalu imamo tri od četiri najuspešnije ekipe u istoriji SP (nedostaje
 samo Italija, 4 puta šampion, 8 puta polufinalista), ali je menja daleko najuspešniji tim koji
 nikad nije bio prvak sveta.

Nemci su u najboljoj seriji - u ovom veku polufinalisti na svakom turniru (poslednji put ih u
četvrtfinalu izbacili Hrvati 1998), a na prethodna dva su se tu i zaustavili, pa su osvajali
bronze. Skor u polufinalima im je 7-5.

Brazil na polufinale čeka još od poslednje titule, 2002. godine (pobedili Nemačku u finalu),
 a poslednje formalno polufinale su izgubili još 1938. godine (od Italije). Imaju treće i četvrto
mesto na dva turnira sedamdesetih, kada se u finale išlo direktno iz grupe, a bili su vicešampioni
 1950, kada je grupa odlučivala o prvaku. U pravim polufinalima imaju skor 6-1. i šest vezanih
 pobeda.

SP Brazil 2014. - Page 3 21857397853b914f45c9c7450878631_w640

Argentina je najbolja u fazi koja predstoji - ako bi se dočepali polufinala, išli su i korak dalje sva
tri puta (dobili jedno, izgubili 2 finala), a do prve titule (1978) stigli su kada nije bilo polufinala.
 Ipak, to su rezultati iz davnih vremena, osim prvog šampionata u Montevideu sva tri preostala
 plasmana među 4 najbolja imali su u periodu 1978-1990.

Holanđani još nisu osvojili titulu, ali su dva puta kroz grupu, a na SP 2010 kroz polufinale stigli
 do završnog meča (dvaput gubili u produžetku). Jedini poraz u polufinalu zabeležili su 1998.
protiv Brazila.

Međusobni skor sa oba južnoamerička tima je dobar za narandžaste, protiv oba imaju po 4 meča,
 2 pobede, 1 poraz i 1 remi. Ipak, kada bi ušli među 4 najbolja, po jednom su gubili od Argentine
 (finale 1978), Brazila (polufinale 1998) i Nemačke (finale 1974).

Nemci i Brazilci su igrali samo jednom, u finalu 2002. (2:0 za Brazil). To zvuči neverovatno ako
 se zna da su u pitanju dva tima sa najviše nastupa, najviše utakmica, najviše polufinala i najviše
 finala. Zapravo, od Drugog svetskog rata do te 2002. (14 uzastopnih turnira) bar jedan od ta
dva tima bio je u finalu svakog prvenstva sveta, osim 1978, kad su se sastali Argentina i Holandija!

Na tlu Južne Amerike nikad se nije igralo evropsko finale, dvaput su igrali "domaći" (urugvajske
 pobede nad Argentinom i Brazilom), po jednom Brazil je dobio Čehoslovačku,a Argentina Holanđane.

Ovo je, inače, prvi turnir od tog prvenstva u Argentini 1978. na kojem Južna Amerika ima dva tima
 u polufinalu, i tek drugi u ovih 36 godina na kojem Evropa nema bar tri tima (200. uz Brazil i Nemce
 igrali Turska i Koreja).

Ko god da na kraju stigne do Marakane i tamo slavi, svakako pripada svetskom fudbalskom plemstvu,
 i redosled na večnoj listi neće se mnogo menjati.

SP Brazil 2014. - Page 3 Tan2014-7-8_22440800_1-610x406

Ovakav debakl se ne pamti , Brazil ubedljivo pobeđen na domaćem terenu.

Učlanjen : 07.02.2014

Brazilci bi se manje sokirali da im je pala atomska bomba...

Učlanjen : 10.09.2012

Sad će da nauče onu pjesmu iz filma KO TO TAMO PEVA.

Padeeee bombaaa na Rio, Švaba nam ga zabiooooo...
wild filly

ADMIN
ADMIN

wild filly

Ženski

Nekako sam se i nadala da će Brazil da izgubi jer mi se čini da su se provlačili kroz kvalifikacije ali ovako ubedljivim rezultatom.. affraid

Ne ..nikako .. happy

Tanguy

Master
Master

Tanguy

Muški

Ja sam davao nakon Kolumbije 50:50. Ali nisam mislio rukomet da gledam.